Darknet

Vysílačky, mobily, kódy a šifry...
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1169
Registrován: 24.08.2015 14:38

Darknet

Příspěvek od Patrol »

Nedávno jsem poprvé narazil na informaci o Darknetu. Podle toho, co jsem o tom přečetl, tak se mi to jeví, jako ideální rozpadlický komunikační prostředek pro předávání a získávání informací, které nejsou veřejně publikovatelné.
Máte s tím někdo již zkušenosti? Mně to rozhodně zaujalo natolik, že bych to rád prozkoumal, proto si myslím, že to třeba bude zajímat i další rozpadlíky, kteří o tom ještě neslyšeli.
Zde jeden informativní odkaz, ale jistě najdete dost informací i běžným googlením. ;)
http://cemolid.blogspot.cz/2015/04/dark ... sveti.html
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Jenda
Příspěvky: 288
Registrován: 24.12.2013 9:46
Bydliště: JO70FB
Kontaktovat uživatele:

Re: Darknet

Příspěvek od Jenda »

Patrol píše:Máte s tím někdo již zkušenosti?
Vlastně jsem to nikdy pro nic praktického nepoužil, jenom občas nakouknu, to je nového ve světě pašování drog a spol. A provozuju dva Tor exity a zkusil jsem si nastavit hidden service (kupodivu to vůbec není složité) a napsal jsem o tom článek, který se od roku 2009 stal lehce neaktuálním.

Obávám se, že problém není ani tak v technickém zajištění anonymity (na druhou stranu, nabyl jsem dojmu, že policie je sice v technických otázkách poměrně neschopná, ale má prachy na to koupit si služby od někoho chytřejšího), jako spíš v tom, že když tam budeš chvíli psát různé informace z okolí, stejně lidi, co tě znají, časem tipnou, kdo jsi.
Uživatelský avatar
Nope
Příspěvky: 9
Registrován: 28.01.2016 20:10
Pohlaví: muž

Re: Darknet

Příspěvek od Nope »

Nějakou dobu jsem si s tím hrál, ale stejně jako Jenda jsem nedošel k praktickému použití.

Připojit se není problém, stačí stáhnout tor browser a spustit. Strýček google pak poradí adresy zajímavých stránek typu Hidden wiki.

Česká televize před nějakou dobou natočila o darknetu pořad temná síť, kde si zkoušeli přes Tor objednat nějaké drogy.
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Darknet

Příspěvek od Desouza »

Jo Darknet to je mazec , prodavaj tam od pistole po granátomet . Tahaj to z Ukrajiny do Polska . Extra nebezpečné. :ne
Vincit omnia veritas .
JozoKing
Příspěvky: 3
Registrován: 24.02.2016 15:22
Pohlaví: muž

Re: Darknet

Příspěvek od JozoKing »

Nejedná se pouze o nelegální obchod s drogami. Velké firmy a dokonce i vlády používají Tor k šifrované komunikaci. Základem je Tor Browser, VPN klient a nastavit bridges v Tor browseru. Je to záležitost 10 minut. K samotnému textování se používá tzv. PGP (Pretty Good Privacy) klient. Existuje jich hodně.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1169
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Darknet

Příspěvek od Patrol »

Na snahu zneužívat informace z naší komunikace, z vyhledávačů,ale i telefonů atpd. narážíme denně. Lepší už to nebude, spíše horší. Dnes už sousta firem monitoruje pohyb vozidel pomocí GPS, a dokonce i sleduje osoby pomocí firemního mobilu.
Proto takové možnosti, jako anonimní vyhledávač TOR(a bez reklam) asi časem získají větší oblibu. Anonymita a soukromí je luxus, který budou mít jen lidé, kteří si za tím cíleně půjdou, a i když to budou zneužívat i úchyláci, či teroristé, jsem rozhodně rád, že ty možnosti jsou. 8-)
Další takový podobně cílený projekt: http://www.onwar.eu/2015/12/11/jak-komu ... more-10362
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Jenda
Příspěvky: 288
Registrován: 24.12.2013 9:46
Bydliště: JO70FB
Kontaktovat uživatele:

Re: Darknet

Příspěvek od Jenda »

Tor není vyhledávač, ale celá síť, která ti umožňuje anonymní připojení k jiným počítačům, ne nutně vyhledávačům. A když s tím vlezeš na normální web, tak ti to samozřejmě zobrazí i reklamy, stejně, jako na normálním webu.
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1169
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Darknet

Příspěvek od Patrol »

Vycházel jsem z toho , že:
Tor Browser-vyhledávač, prohlížeč
ale hádat se nebudu, je to prostě dobrej anonimní systém. :hand
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
abbadc
Příspěvky: 11
Registrován: 02.06.2016 12:17
Pohlaví: muž

Re: Darknet

Příspěvek od abbadc »

U tor site je jeden velky problem, velke mnozstvi serveru (nodu) je v majetku americke vlady. Nalezl jsem dokonce serial o vzniku tor site :http://deliandiver.org/2015/03/temer-vs ... ast-1.html
Bohuzel nemohu posoudit serioznost zdroje.
Nicmene existuji i nejake ty alternativy, jako napriklad: https://www.root.cz/clanky/the-invisibl ... a-site-tor
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5313
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Darknet

Příspěvek od Rafael »

Nějaké nové zkušenosti s Darknetem?
*
Nějak mě to tak po delší době napadlo. Díky jednomu starému čtení:
...Na Darknetu je obrovská databáze nejrůznějších vědeckých i nevědeckých článků a publikací, která se neohlíží na autorská práva.
Schovali se sem poslední dobou pronásledovaní provozovatelé webů sdílející autorské obsahy,..

...Zjednodušenou ukázkou, jak tento systém funguje, mohou být knihovní katalogy. Tyto seznamy knih a časopisů jsou obvykle uloženy na běžných webových serverech, ale jsou přístupné pouze po přihlášení, což
vyhledávačům zabrání ve sběru dat. Vše, co tedy získáte, je fakt, že daná služba existuje, ale pro vás jsou její data nedostupná. Totéž platí například i pro sběr údajů o letech, speciální lékařské informace nebo
databanky produktů....
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
Teal'c
Příspěvky: 96
Registrován: 21.10.2020 18:25

Re: Darknet

Příspěvek od Teal'c »

Nevím jestli je to úplně darknet, ale existují stránky jako libgen, sci-hub, z-lib. Jsou to databáze vědeckých článků (které by tě stály tisíce, pokud nemáš přístup přes nějakou akademickou instituci, co si to platí) a různé odborné literatury, najdeš tam i různé populárně naučné věci nebo beletrii. Jen česky toho moc není, většinou hlavně anglicky. Přes google je nenajdeš, kdyžtak třeba DuckDuckGo. Ale to spíš říkám abyste věděli čemu se vyhnout, určitě je to nelegální :angel
Uživatelský avatar
CZ01
Příspěvky: 142
Registrován: 19.03.2021 0:18
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Darknet

Příspěvek od CZ01 »

Ahoj,
neznáte někdo nějakou pravicovou konzervativní stránku na Darkwebu? Vzhledem k tomu, že se dnes mnozí lidé bojí říct svůj názor, a časem se bude cenzura v Evropské unii jen a jen zhoršovat po vzoru Číny, bych chtěl včas znát nějaký bezpečný pravicový web.
Žijeme v době, kdy se rozhoduje o osudu našeho národa. Zda nám zůstane náš demokratický stát či budeme provincie totalitní bruselské říše.
dako
Příspěvky: 230
Registrován: 02.10.2012 9:43
Pohlaví: muž
Bydliště: RTD

Re: Darknet

Příspěvek od dako »

Nemusel by to být přímo pravicový, ono vůbec to dělení na pravici a levici je dneska utopie. Ale přivítal bych tip na nějaké forum v anonymizované síti, kde by nemusel mít obavy psát některé, řekněme, "citlivé" věci. Ono totiž s touhle ideí jsem vlastně přišel sem, na rozpad.cz, ale záhy jsem pochopil, že psát sem cokoli moc nelze.
Радист не знает tелеграф - радиоинвалидa :D
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1169
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Darknet

Příspěvek od Patrol »

Tohle vlákno jsem založil s podobnou ideou viz první příspěvek. Zaujalo mě tenkrát, že Darknet používají například lidé v Číně, když se domlouvají na protivládních akcích. Říkal jsem si, že pokud jim to projde v Číně, tak to musí být bezpečné. Podle odpovědí přátel zasvěcenějších do problematiky počítačů, než jsem já, jsem pochopil, že aby jsi byl nedohledatelný, tak ti nestačí Thor, ale potřebuješ nějakou bezpečnou VPN a připojovat se od jinud, než z domu, či z práce. Diskuzní fórum na Darknetu by musel někdo moderovat a spravovat, což vyžaduje někoho, kdo tomu rozumí, chce to dělat, a má na to čas.
Tady na Rozpadu můžeš teoretizovat o různých variantách toho co se může stát a hledat možnosti, jak z toho vybruslit, ale není to fórum, kde by jsi psal konkrétní info o tom, jak " jdeš dnes večer mlátit migráčky, nebo, že jsi včera parádně převezl chlupatý, když jsi ukradené auto se kterým jsi vyloupil zbrojní sklad, schoval do sousedovy garáže.."
Ano, bylo by asi fajn mít někde podrobný návod, jak se na takové extra bezpečné forum dostat, ale je to tenkej led, protože tak jako ty se tam dostane i ten, kdo tě chce chytit, či odhalit a pak se můžeš divit, že místo parťáka máš na krku nějakou žalobu.
Navíc Rozpadlíci se ani tak nechtějí svolávat a společně něco demonstrovat, jako spíše se vyhnout těm zmanipulovaným davům.
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Darknet

Příspěvek od Hohepa »

Na zmanipulovanosti davu nezáleží.
Davu se chci vyhnout pokaždé.
Asi mám Aspergra :angel
dako
Příspěvky: 230
Registrován: 02.10.2012 9:43
Pohlaví: muž
Bydliště: RTD

Re: Darknet

Příspěvek od dako »

Patrol píše: 18.04.2021 11:55 tak ti nestačí Thor, ale potřebuješ nějakou bezpečnou VPN a připojovat se od jinud, než z domu, či z práce.
Jestli mohu, tak dobré je použít i IPV6 přes nějaký tunnel broker a pak použít nějakou NAT64 proxy. Na pc pak mít only IPV6 interface a kontrolu celého nastavení pak provádět na test-ipv6.cz, kde pak lze vidět, jak daný peer leze do veřejné sítě.
Радист не знает tелеграф - радиоинвалидa :D
Uživatelský avatar
Patrol
Příspěvky: 1169
Registrován: 24.08.2015 14:38

Re: Darknet

Příspěvek od Patrol »

Tak tady už nerozumím řeči tvého kmene, ale díky za vysvětlení.Kdybych měl pocit, že to potřebuju, tak vím jaký výrazy googlit. :D
Jen mrtvé ryby plavou s proudem.
dako
Příspěvky: 230
Registrován: 02.10.2012 9:43
Pohlaví: muž
Bydliště: RTD

Re: Darknet

Příspěvek od dako »

IPv6 si myslím, že zas není tak úplně neznámý pojem a ledas jaký internetový provider už to i umí provozovat. I windowsy a android a beztak i Apple to umí.
Радист не знает tелеграф - радиоинвалидa :D
Trace
Příspěvky: 768
Registrován: 21.01.2016 22:17

Re: Darknet

Příspěvek od Trace »

pro bezpecny pohyb po tomhle prostredi je nutne mit dobrou operation security a vhled do technologii.
F-35 je neviditelne letadlo a proto ho cinske, ruske a iranske radary nemohou videt. Kdo tvrdi opak, je dezolat.
mengele
Příspěvky: 73
Registrován: 27.09.2016 13:07
Pohlaví: muž

Re: Darknet

Příspěvek od mengele »

Pro ty, co to neví: Na darknetu je spousta provokatérů. Velkou část stránek, kde se dá něco koupit-drogy, zbraně... ve skutečnosti "provozuje" policie. Jedná se o to, že jakmile si něco objednáš, už jsi v evidenci, sledovaný a je jen otázka času, kdy si pro tebe přijdou. Taktéž diskuze na různých "tajných" webech je nejenom monitorovaná, ale taky vedená určitým směrem různými individui, které spolupracují se složkami státní správy-zcela jistě v USA, jestli jsou ty informace sdílené třeba s česku policií nevím. Takže velký pozor, s kým si o čem přes NET povídáš.
Odpovědět