Výběr vysílačky

Vysílačky, mobily, kódy a šifry...
Odpovědět
Standa
Příspěvky: 8
Registrován: 21.03.2017 10:44

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od Standa »

Na tvým místě bych vzal Baofenga, abych si trochu vyzkoušel co to obnáší. Naučíš se na tom úplně stejně a stojí to polovinu.
Wouxun bych vzal jen v případě, že buď jsi si jistej, že nic dalšího pořizovat nebudeš, nebo neřešíš peníze. Má o chlup lepší konstrukci, citlivost atd., ale ne o tolik aby to ospravedlnilo tu vyšší cenu.
Obě vysílačky skenujou fakt pomalu. Jestli ti stačí vědět co kolem tebe lítá ve vzduchu, tak si kup skener a čtvrtou Motorolu. Nebo jdi do SDR rádia, to ti dá asi nejvíc.
cody
Příspěvky: 6
Registrován: 14.12.2014 8:39

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od cody »

Dik. Nemel by jsi typ jaky starsi sehnatelny model scanneru mam shanet? Jde mi o moznost urcenini azimutu zdroje vysilani. Krome Air Marine FMradia UHF VHF pasma. Libi se mi modely Unidentu jen z tech popisku v shopech mam gulas. A krome aktualne nabizenych modelu se niceho nedozvim. Porad pls nejaky praxi osvedceny rucni model klidne stary 10 let. Kdyz to bude dneska fungovat.
kubamk
Příspěvky: 49
Registrován: 06.04.2017 19:37
Pohlaví: muž

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od kubamk »

https://www.ebay.com/itm/Baofeng-UV-5R- ... 0041.m2061

Ahojte, co si myslíte o této 15w stanici? Má to smysl ve zlepšení dosahu? Beru to jako zálohu na dobu kdy už mi nikdo za 15w nadávat nebude.

Baofeng UV-9R Plus 15w
FMJ
VIP
Příspěvky: 806
Registrován: 30.09.2012 18:54

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od FMJ »

15W je nesmysl, v podrobnějším popisu uvádějí 1/5W. Taky kapacita akumulátoru - u fotky píšou 8000 mAh, ale hned pod tou tabulkou je 4500 mAh..... Číňani jsou úžasní v uvádění zavádějících informací.....však v uplynulých týdnech jsme toho byli svědky :rock
CombatMedic
Příspěvky: 131
Registrován: 26.01.2020 9:37

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od CombatMedic »

FMJ: Sleduješ asi špatnou vysílačku. Je to odkaz na několik druhů a až ten poslední má 15W a 8000mah baterii.
Skilled And Resolute
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2913
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od bacil »

Pokud výkon nedokážeš klasifikovat hned očima, tak je potřeba si přečíst i ty jednohvězdičkové komentáře.

15W v takovémto provedení je nesmysl - jednak se to neuchladí a pak by si na prodejcích pochutnaly úřady.

Pokud chceš větší výkon, tak se podívej na stacionární stanice. Ale upozorňuji předem - 5W vs 25W ani zdaleka není 5x větší dosah! Ten řádově větší dosah u stacionárů je dosažen lepší anténou, její pozicí vůči zemi na střeše a lepším přizpůsobením k anténě.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
dako
Příspěvky: 230
Registrován: 02.10.2012 9:43
Pohlaví: muž
Bydliště: RTD

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od dako »

mám tohle

https://www.ebay.com/c/27026371722

a je to šupa :)
Радист не знает tелеграф - радиоинвалидa :D
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od Josef »

Je-li v dokumentaci napsáno 1/5W, pak to znamená "1 watt NEBO 5 wattů". Jinými slovy - stanice umožňuje přepínat vysílací výkon ve dvou krocích. Při vysílání na velkou vzdálenost lze použít 5 wattů, ale za cenu značné spotřeby proudu z baterií a tedy malé výdrže nebo při komunikaci na malou vzdálenost snížit výkon jen na 1 watt, což v mnoha případech naprosto dostačuje, a šetřit tím baterie, aby vydržely na jedno nabití co nejdéle.
kubamk
Příspěvky: 49
Registrován: 06.04.2017 19:37
Pohlaví: muž

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od kubamk »

FMJ píše: 21.03.2020 21:27 15W je nesmysl, v podrobnějším popisu uvádějí 1/5W. Taky kapacita akumulátoru - u fotky píšou 8000 mAh, ale hned pod tou tabulkou je 4500 mAh..... Číňani jsou úžasní v uvádění zavádějících informací.....však v uplynulých týdnech jsme toho byli svědky :rock
Ahoj/te

Tak došla domů, takže totakto je to 15W(obrázek v příloze). Baterka 1800mah.
Přílohy
Baodeng 9R
Baodeng 9R
kubamk
Příspěvky: 49
Registrován: 06.04.2017 19:37
Pohlaví: muž

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od kubamk »

Prosim znalé o pomoc. Už dva dny nespím a řeším stanici na barák. Dělám novou střechu a trucovnu na půdě.

Může mi jednoduše a prakticky někdo vysvětlit výhody digitální stanice proti analogové?

Teorii přenosu chápu, výhody sledování polohy GPS asi taky.

v podstatě řeším zda koupit:

https://www.vysilacky.com/eshop/produkt ... -66-88-mhz

nebo

https://www.vysilacky.com/eshop/produkt ... o-dualband

Nějak nechápu to šifrování provozu, jako že na stanicích které spolu komunikují nastavím klíč?
dako
Příspěvky: 230
Registrován: 02.10.2012 9:43
Pohlaví: muž
Bydliště: RTD

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od dako »

Pokud děláš novou střechu, zajisti si, jako první, na ní stožár a kabelové prostupy a trasy do trucovny. A to vše tak, aby se v budoucnu dalo protahovat a instalovat kabely (koaxy, S/FTP) bez dalších stavebních úprav. Pak pořešíš, v klidu, ostatní. Toť moje rada.
Радист не знает tелеграф - радиоинвалидa :D
Uživatelský avatar
devlop
Příspěvky: 3748
Registrován: 22.09.2014 19:52
Pohlaví: muž

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od devlop »

má tady někdo zkušenost s AT-5555 Maas (jiné označení je DX-5000)?

specifikace třeba zde https://www.eshop-yachtmeni.cz/at-5555- ... iostanice/

měla by umět pásmo 10M ale i CB. Jen si nejsem jistý tím, zda ta možnost CB je jen podružná (a tedy málo kvalitní) funkce a je stavěna primárně na 10M, nebo to lze vzít jako plnohodnotnou CB radiostanici
Radeq
Příspěvky: 428
Registrován: 08.04.2020 16:08
Pohlaví: muž

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od Radeq »

devlope - tuhle stanici nemám, ale soudím, že byla prodávána i jako CB. A jde o to, že výkonem a možná i jinak nevyhovuje parametrům pro CB (a nejen u nás). A tak se řekne, že je pro koncesované radioamatéry a tam vyšší výkon nevadí. A na netu zřejmě najdete, jak ji přepnout (či co odpájet, přestřihnout) aby z ní byla i CB.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od Lyster »

Sice to není vysílačka, ale zajímavý program na výuku morseové abecedy Tremors 2004. Vyhledavač mi o něm zmínku nenašel, tak tu asi o něm nic není. Teď jsem to zapnul poprvé a klobouk dolů, kdo tohle umí... ale věřím že časem se to naučit

Stáhnout lze třeba zde: https://www.crk.cz/CZ/UCCWC


Jinak na mobilu mám zas morseovku pomocí led diody, taky zajímavý program. Ten se jmenuje jednoduše Flashlight. A taky je to docela sranda.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od dracekvo »

Zrovna jsem dočetl den trifidů.
Tam měl problém s morseovku.

Neexistuje nějaká appka, která by umela přijímat morseovku pomocí foťáku že záblesků světla?
JOBU
Příspěvky: 1796
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od JOBU »

Morse Code Agent
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od dolmar »

Rád bych poprosil zkušenější borce o radu. Chci si koupit PMR radiostanici. Mám sice dva Baofengy, ale chci ještě klasickou PMR vysílačku, která splňuje podmínky VO. Požadavky - 16 kanálů, scan, ideálně napájení z aku ( ne AA, AAA ), fajn by byl Kenwood konektor ( kvůli kompatibilitě s headsetem pro Baofenga ). Nějaké radiostanice jsem samozřejmě našel, ale nedokážu se rozhodnout kterou a proč. Důvod pořízení - jak lezu po kopcích a mám na příjem puštěného Baofenga, zatoužil jsem sem tam zkusit nějaká spojení. No a že se to s Bafem nemá víme... Co třeba Midland G9Pro? Díky.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od Serža »

já mám Puxing PX-888K a přijdou mi dost v pohodě
docela nám to v Praze fungovalo i mezi barákama - kamarád uvnitř Pražského Hradu kdesi, já na Hradčanském náměstí a komunikace OK
Kenwood to má, akumulátory (dají se koupit i extended, nebo redukce do zapalovače v autě místo aku), antény SMI, programovatelné z PC (dokoupit kabel Kenwood->USB), programování chodí i pod Win10 (testováno i na WinXP a Win7)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od dolmar »

Díky, tu jsem nějak ve výběru minul, asi proto že je to dualband a já jsem hledal jen mezi PMR. Super je že se dá nastavit na 0,5W, co ji ale diskvalifikuje je odnímatelná anténa.
salám
Příspěvky: 107
Registrován: 17.07.2013 8:06
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od salám »

Ahoj,

sháním nějaké malé vysílačky s dobrým dosahem. Použití: v 99% jednu mají děti u sebe když jsou venku, abych je mohl zavolat domů a nemusel pro ně pořád lítat ven. Do teď jsme používali Motorola TLKR T50, které jsou naprosto dostačující, ale po ca 5ti letech odchází tlačítka.
Prioritou je velikost. Potřebuji něco menšího než zmiňovaná TLKR T50. Dětem vadí, že je tlačí v kapse nebo se jim tam nevejde. Klip nepoužívají, protože absolutně nedrží.
Máte nějaký tip?
Díky
Odpovědět