Výběr vysílačky

Vysílačky, mobily, kódy a šifry...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8781
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Výběr vysílačky

Příspěvek od Fabulous »

Dík za info, ještě zvážím to uzemnění. Alinco jsem vybral z důvodu kvality a hlavně možnosti použít AA baterie. Všechny záložní spotřebiče mám zásadně na AA a CR123 z důvodu jednoduchosti logistiky. Těchto baterií mám stovky v rezervě.
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Ochrana elektroniky proti EMP

Příspěvek od Josef »

Máš ta Alinca v původním prodejním stavu jako PMR nebo tzv. "odblokovaná" na plný rozsah 70cm pásma?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8781
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochrana elektroniky proti EMP

Příspěvek od Fabulous »

Ne, zatím to mám "zavřené". Stejně bude nejpoužívanější pásmo v případě průšvihu PMR a CB.
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Ochrana elektroniky proti EMP

Příspěvek od Josef »

Jen jsem se tak ptal pro zajímavost, rozhodně tě nenabádám ke zbytečné ztrátě záruky. Je to skutečně dost dobrá stanice za rozumný peníz. Kdyby jsi ji měl odblokovanou** a vlastnil i radioamaterskou licenci, ona ta S45CQL chodí výborně přes sedumdesátkové převaděče, když si to nacvakáš do pamětí. To je pak jiná písnička, když se s tím jejím půlwattem dovoláš takřka přes půl republiky. Na sedumdesátce taky leží pár volných, veřejnosti přístupných, sdílených kmitočtů. Nejsou příliš využívané ani zarušené a tak "dosáhnout" na ně se může hodit pro případ, kdyby bylo PMR pásmo přeplněné, ale předpokládá, že o těchto možnostech určitě víš...

**) Což konec konců můžeš v případě nouze kdykoli, až to budeš potřebovat, protože se to dá zvládnout i nožíkem na pařezu v lese.

--
Pokud jde o nákup radiostanic, zkuste dotazy i na http://www.elix.cz
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Ochrana elektroniky proti EMP

Příspěvek od MRAK »

Alinca

kde se to dá sehmat a kolipatostojí?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8781
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochrana elektroniky proti EMP

Příspěvek od Fabulous »

Dovozce je Allamat, ja nakoupil u "vysilacky Milin". Timto jim nechci delat reklamu, protoze to nejsou obchodnici dle meho gusta. Cena je v rozmezi 3-4 tis. za kus, coz je obvykla cena kvalitnejsich stanic. Allinco jako jedna z mala stanic zere i AA baterie, coz je idealni zalezitost.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Ochrana elektroniky proti EMP

Příspěvek od Maximus »

Potřeboval bych také poradit s výběrem vysílačky - musí mít ale bezpodmíněčně VOX mód, aby ji bylo možno využít jako dětskou chůvičku alias baby sitting (jinak nebude doma schválena :)). Díky předem.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8781
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochrana elektroniky proti EMP

Příspěvek od Fabulous »

To: Maximus
Vox funkci mají dnes i nejběžnější PMR za pár stovek. Otázka zní spíše, kolik do toho chceš vrazit peněz. Jestli nějaký spotřebák nebo spíše polo nebo plně profi zařízení.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Ochrana elektroniky proti EMP

Příspěvek od Maximus »

Cena maximálně do 2 až 3 tisíc za pár. Přístroje by měly být alespoň vlkuvzdorné.

Mám ale pocit, že jsem začal ve špatném vlákně :mrgreen:.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8781
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochrana elektroniky proti EMP

Příspěvek od Fabulous »

Vlkuvzdorné nebudou a vlhku asi také ne, i když to výrobci často tvrdí :-)

V této cenové relaci je to prostě potíž, ale napadly mě tři možnosti:
http://www.vysilackymilin.cz/detail/kat ... 3030_1617/ - Intek je obecně slušná a oblíbená značka.

http://www.vysilackymilin.cz/detail/kat ... -txl_2645/ - TTI umožňuje provoz na tužkové baterie AA. Pro survivalistu jasná volba!

http://www.vysilackymilin.cz/detail/kat ... 2-vp_1075/ - Cobra umí udělat celkem bytelné přístroje.

No a proti vlhku prodávají vodotěsné pytlíky, to je asi jediná jistota.
Uživatelský avatar
Ježura
VIP
Příspěvky: 1154
Registrován: 19.04.2011 22:19
Bydliště: Štatl

Re: Ochrana elektroniky proti EMP

Příspěvek od Ježura »

taková malá prozbička.. potřebuji nějaké názory na PUXING PX-777 Plus UHF Funkčnost,použití atd... díky.. :)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8781
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Ochrana elektroniky proti EMP

Příspěvek od Fabulous »

http://onpov.blog.cz/0803/puxing-px-777-plus-uhf

Vcelku vyčerpávající popis. Jediný problém s dovozy je, že je prakticky nelze reklamovat.
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od Josef »

Celkem slušný výběr vysílaček je i na http://www.elix.cz
Prodávaný radiosortiment je rozepsán v ceníku http://www.elix.cz/sites/elix.cz/files/elix-mc.xls.
Tamtéž nabízejí malé i velké solární panely, takže by asi nebyl problém zkombinovat to nějak radiostanicí.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od Maximus »

To fabrik007:
Díky moc za tipy, ty Cobry se mi docela líbí, co ale jít do vyššího modelu Cobra MT 975, který se dá sehnat v ceně kolem 1500 kč za pár?
Co jsem pročetl fora, tak mají přímo funkci VOX - Baby Monitor (lze dobře pro tento účel nastavit) a jako alternativa chůvičky jsou uživateli prověřené a doporučováné. Chápu, že pro ortodoxní příznivce ručních vysílaček, je toto použití zcela okrajové, ale pro mne je použitélná funkce "babysitter" podmínkou k jejich koupi :wasntme.

Je mi jasné že jde o entry třídu, ale když k tomu seženu třeba i headset, tak svoji službu budou plnit i jinde ;).
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8781
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od Fabulous »

Kup od Cobry, co se ti libi. Zalezi na tobe. Vsechny jsou plus minus stejne.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od MRAK »

Já mám jako vysílačku zatím jen totok:

http://www.vysilackymilin.cz/detail/kat ... rucni_147/

Používáno především na offroadových srazech, nebo tak ...
dobrá ručka, ale CB .....

přemýšlím o něčem universálnějším .....
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od Maximus »

Údajně jsou u nás zkázány utajovače hovorů na vysílačkách. Jak je to s případnou kontrolou a postihem?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8781
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od Fabulous »

Tady je výběr vysílaček v nejnižší cenové hladině. Electroworld Čestlice:
obrázek 1-1.JPG
obrázek 2-4.JPG
Přílohy
obrázek 3-4.JPG
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od alibaba »

Tyto walky-talky se dnes vyrabeji po svete po milionech a deseti milionech a tak kazda partyzanska skupina je ma a proto je tezke dopadnout, kdyz kazdy samopalnik ma spojeni a druhym ,proto Ceceni stale bojuji valku a v Afghanistanu take v Mexiku se drug-dealers drzi nekolik let stejne jako komunisti v Columbii .....
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od Pepe »

Maximus: Pokud nemáš dostatek financí, tak si je můžeš do začátku koupit. Ale časem budeš potřebovat něco lepšího. Tyto všem dostupné PMR mají několik zásadních nevýhod. Hlavně krátký dosah. Do baráku jako "babysitting" stačí, ale v případě,že by se něco dělo tak jít s nima do lesa není nejlepší nápad. Další velká nevýhoda je jejich dostupnost. Když už máš volnější prostor a můžeš komunikovat na delší vzdálenost, tak si můžeš být jistej tím, že tě někdo poslouchá (sám si občas nastavím scan na PMR kanály a čekám co se dozvím), nebo, že tě bude někdo rušit. Tohle se stávalo velice často, když jsem měl ještě klasickou PMR. Většinou byla tak 1/3 kanálů obsazených (taky chůvičkama), to pak byla sranda jim odvysílat např.: Matko, řve ti dítě! :D

U některých takových levnějších vysílaček je omezeno nastavení, např.: u té mé starší, tuším Bondi, nešel vypnout roger beep, což je dost průser při "bojovce". Za cenu kolem 2K se dá sehnat kvalitní vysílačka, kdyžtak SZ.
Odpovědět