Výběr vysílačky

Vysílačky, mobily, kódy a šifry...
Odpovědět
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od Ibex »

díky pánové, kouknu na ten zdroj, co tam píšou a pak se zařídím dál, dle Vašich rad!
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
mart0
Příspěvky: 984
Registrován: 09.08.2020 21:39

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od mart0 »

JOBU píše: 03.10.2021 20:09 systém PS-ZOT ( info napr. tu: https://www.sptech.sk/clanok?id=DuX2DOl7ZtG2bvg)
Díky, ale to jednak asi plně funkční neseženu a pak je to možná příliš sofistikované. Stačilo by jednoduché PIR čidlo, jen aby k tomu byla ta vysílačka z delším dosahem.
JOBU
Příspěvky: 1821
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od JOBU »

Ide na to napojiť aj to pir čidlo (napájanie rovno zo samotného systému). Sem tam sa tie vysielače kusovo objavia na predaj, no bez tvz.monitora je to na nič. Celé komplety idú po cca 300-400€, no s kompletom sa už dá v podstate zabezpečiť menší pozemok s RD.

Samotné PIR by po menšej úprave šlo zapojiť aj na baofenga a na nejaký kanál a (napríklad) cez tónovú voľbu posielať signál, alebo ID vlastnej stanice - to ide naprogramovať do baofengu cez pc.
Uživatelský avatar
sphinx
Příspěvky: 86
Registrován: 13.09.2016 23:59
Pohlaví: muž

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od sphinx »

Ahoj, potřeboval bych pomoct s Baofeng UV-5R a programovacím kabelem (koupený u Yachtmeni). Nemáte někdo zkušenost s instlací na WIN 10 / 64bit? Už nevím jak dál, zkouším všechno a stále mi to v Device manageru hlásí v položce Porty žlutý trojúhelník a když provedu ruční instalaci driveru, tak stále kód 10, neexistující zařízení. Kabel by měl mít Prolific čip, driver mám 3.2.0.0.
Be brave. Be honest. Be free.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od Serža »

\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od Serža »

\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
dR94HWVa
Příspěvky: 95
Registrován: 21.07.2016 14:00

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od dR94HWVa »

Občas se mi stalo, že tam widle natáhly svůj ovladač. Pak musíš přes správce zařízení ovladač odebrat. Nainstalovat ten profilic a pak znovu připojit kabel.
Uživatelský avatar
sphinx
Příspěvky: 86
Registrován: 13.09.2016 23:59
Pohlaví: muž

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od sphinx »

Zkoušel jsem úplně všechno, i na jiném PC s WIN7. Zkusil jsem asi šest ovladačů, nic. Pořád error 10. Zkusil jsem i tři fixy toho eroru, opět nic. Prolific to prostě blokuje, a sehnat starší drivery, než 3.x je asi nad moje schopnosti. Starší než 3.0 prý fungují, protože tam ještě Prolific nezanesl tu blokaci čínského padělaného čipu. Čistě náhodou, nemáte někdo někde tyhle starší drivery uložené?
Be brave. Be honest. Be free.
dako
Příspěvky: 230
Registrován: 02.10.2012 9:43
Pohlaví: muž
Bydliště: RTD

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od dako »

Zohlednit při "Výběru vysílačky"

https://www.youtube.com/watch?v=3gQwsF_A0CU

, konečně to někdo řekl na plnou hubu, o čem se už dlouho ví. :chuckle
Радист не знает tелеграф - радиоинвалидa :D
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od Fabulous »

Neumím německy…
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od bivoj »

Také ne. A automatický překlad mi teda nic moc neřekl - co jsem z toho pochopil, tak že v německu byl Baofeng UV-5R 5W HT zakázán nějakou jejich obdobou našeho ČTÚ...

2 dako - dodej podrobnosti!
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
dako
Příspěvky: 230
Registrován: 02.10.2012 9:43
Pohlaví: muž
Bydliště: RTD

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od dako »

Fabulous píše: 30.11.2021 11:20 Neumím německy…
Já taky ne, ale překládané titulky dost pomohly. Pro ostatní, ve zkratce, je to šunt. :)
Радист не знает tелеграф - радиоинвалидa :D
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od Ulfhednar »

Mimochodem Baofengy jsou zakázané i ve Švýcarsku. Co jsem pochopil, tak je to pro vysílací výkon (ovšem různé TYT a Puxingy a Vokouny často mají vic) a hlavně rušení přilehlých pásem.

Každopádně přešel jsem na Alinco a chytá se tam, kde se Bafik nechytá. Srovnání mám dobré, protože chodím na "hlídku " ve dvojici s kolegou, co ho má a tudíž vzdálenosti a příjmové situace jsou stejné. Jemu Bafik buďto prská furt, nebo po nastavení silnějšího SQL mlčí jako Fučík.
Óðinn á yðr alla
dako
Příspěvky: 230
Registrován: 02.10.2012 9:43
Pohlaví: muž
Bydliště: RTD

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od dako »

Taky mám Alinco verzi pro PMR. Akorád mě u těch PoMRdech (a to mají snad všechny pomrdky) sere to pojebané tlačítko C (call). Občas za to zavadím a ono to do vzduchu pak vysílá to cvrlikání. Člověk si pak na pásmu připadá jako naprostý imbecil.
Радист не знает tелеграф - радиоинвалидa :D
Uživatelský avatar
Vladimir
Příspěvky: 227
Registrován: 22.09.2016 14:04
Pohlaví: muž

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od Vladimir »

sphinx píše: 30.11.2021 0:07 Zkoušel jsem úplně všechno, i na jiném PC s WIN7. Zkusil jsem asi šest ovladačů, nic. Pořád error 10. Zkusil jsem i tři fixy toho eroru, opět nic. Prolific to prostě blokuje, a sehnat starší drivery, než 3.x je asi nad moje schopnosti. Starší než 3.0 prý fungují, protože tam ještě Prolific nezanesl tu blokaci čínského padělaného čipu. Čistě náhodou, nemáte někdo někde tyhle starší drivery uložené?
Mám verziu 3.2 a tá mi funguje, novšie mi takisto nefungovali. Prikladám aj návod (html stránku) odkiaľ a podľa čoho som to inštaloval (mám ju uloženú offline).
https://ulozto.cz/file/tnnGFbPvN9Bi/dri ... IEZwWuMN==
Vladimír
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od Serža »

\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od dolmar »

Sphinx: Co zkusit nějaký Linux, pokud máš tu možnost? Roky používám Linux Mint a funguje to OK.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od Serža »

a odkud se dá stáhnout Prolific driver do Linuxu a pak ten programovací SW na ty vysílačky?
stačí když sem jenom zkopíruješ odkaz...
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
dR94HWVa
Příspěvky: 95
Registrován: 21.07.2016 14:00

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od dR94HWVa »

Ten profilic driver nemusíš na linuxu řešit, na Ubuntu mi to šlape v pohodě. Jedinej problém bude s tím softem, budď CHIRP nebo origo přes wine.
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Výběr vysílačky

Příspěvek od dolmar »

Přesně tak, používám CHIRP - není potřeba řešit driver, jen zvolit správný port. CHIRP zde https://chirp.danplanet.com/projects/ch ... i/Download
Odpovědět