CLOUD - zálohování dat online

Vysílačky, mobily, kódy a šifry...
dako
Příspěvky: 230
Registrován: 02.10.2012 9:43
Pohlaví: muž
Bydliště: RTD

Re: CLOUD - zálohování dat online

Příspěvek od dako »

uid0 píše: 16.04.2021 11:52 Tyhle různé NAS krabičky od Synology, WD, QNAPu, Asustoru a podobných mají jednu zásadní nevýhodu - v otázce aktualizací firmwaru jste vydáni na milost a nemilost výrobce...
To je právě ten důvod proč se NAS krabicím vyhýbám, taktéž mechanické umístění disků a jejich chlazení je nic moc. proto jsem šel radši do ITX serverové desky Supermicro se všemi výdobytky klasických serverových řešení tj. IPMI nebo HP iLo a čistá linux OS řešení vč. virtualizace. Ano, je to sice řešení pro IT geeky, ale nejsem závislý na nějakých firmwarech. Výhoda je absolutní vláda nad systémem a dohled, mám vlastní diskový bay, kde udržuji disky v perfektních teplotních podmínkách, což je základ pro spolehlivý provoz RAID atd. atd.
Радист не знает tелеграф - радиоинвалидa :D
MrPorter
Příspěvky: 508
Registrován: 18.10.2012 13:50
Pohlaví: muž

Re: CLOUD - zálohování dat online

Příspěvek od MrPorter »

MrPorter píše: 17.04.2021 16:33 Poradí někdo, jak na NASu od Synology dosáhnout toho, aby se na něm ukládaná nešifrovaná data (obrázky z IP kamery) synchronizovala do Google Drive šifrovaná? V tom Synology katalogu rozšíření jsem nic nenašel.
Tak nakonec jsem na to přišel, jde to pomocí Synology Cloud Sync. Při vytváření nového sync jobu se vybere Data encryption a zadá se heslo. Na Google Drive pak putují soubory stejně pojmenované jako originál, ale zašifrované, takže programy i samotný Drive hlásí že je soubor poškozen. Dešifrování mimo NASku jde provést pomocí utilitky Synology Cloud Sync Decryption Tool, takže to není spjaté výhradně s NASkou která zašifrování provedla.
Není to úplně na 100% to co jsem chtěl (nějaká generická šifra kterou bych mohl dešifrovat i v mobilu, když se chci na cestách podívat na snímky z domácí kamery), ale stačí to.
Odpovědět