Chléb

Odpovědět
Grunt

Re: Chléb

Příspěvek od Grunt »

Tak na co se to tím potom plnilo?
Ivana

Příspěvek od Ivana »

Aby měl člověk "něco" v žaludku, nemá potom tak velký hlad. Ze stejného důvodu se při hladu jí papír nebo jíl.
Neříká tvůj zdroj něco o tom, jakých druhů listy to byly?
"make the world a better place, a kinder and more joyful place with the help of those tools that we have, which are humor and creativity"
Tazi

Příspěvek od Tazi »

Přesně tak.
Jak se říká "hlad zapiješ, ale žízeň nezajíš".
Pocit hladu je způsoben prázdným žaludkem.
PeFi

Příspěvek od PeFi »

Já jsem kdysi pekl toto (pro mě je důležité, že je to bez lepku):

https://www.maskrtnica.cz/vicezrnny-bochnik/

Je to dobré jídlo na cesty, ovšem je to také celkem solidní kalorická bomba. Pár kilo jsem díky tomu tehdy přibral, protože jsem byl schopný spořádat bochník během dvou dní. :cry:
Ivana

Příspěvek od Ivana »

Hoši, mám něco pro oba: ruský lovecký chleba. Je to bezlepkové a chutná to jak piliny. Peče se to (ve formě, nemá to lepek!) z pýrových oddenků. Dodneška nevím, jestli to chutnalo jako piliny proto, že byly oddenky staré anebo je to jejich vlastnost, ještě jsem se nedostala k opakování.
"make the world a better place, a kinder and more joyful place with the help of those tools that we have, which are humor and creativity"
Grunt

Příspěvek od Grunt »

Tak je to opravdu tak. Primárně využíváno v hladomorech pouze jako výplň žaludku s nulovou energetickou hodnotou:
Obrázek
Oj luďiá dobrý, to je šílenost. Hlavně dobře prosejte, melte opravdu najemno a zamíchejte něco se silným projímavým účinkem jinak to taky z těla nemusíte dostat.

Chuťově si to asi dovedu představit, protože celulóza se konzumuje celkem běžně.
jameson363
Pohlaví: muž

Příspěvek od jameson363 »

Uz jsem to zde nekde jednou recenzoval, ale opakovani je matka moudrosti:

Kaufland zitny chleba kostka krajena na platky dnes otevren jeden balicek s expiraci 28.1.2020 (cili neco pres dva roky po expiraci) a uplne v pohode. Do zasob doporucuju, ackoliv to samozrejme chutove neni jako klasika, ale lepsi nez nic. Jen bacha, igelitovej obal je takovej krehkej jako celofan a nevydrzi hrubsi manipulaci, takze opatrne donest domu a vhodne uskladnit. Obcas zceknout, jestli se to neprorazilo a nezaclo plesnivet, uz jsem takhle nakej v prubehu casu nasel. Podle labelu je to bez konzervantu, jen nejak pasterizovano, ono prej zito je nejaky ze se moc nekazi. Pul kilove baleni cca 25kc, cca 200kcal na 100g.
Odpovědět