Testy konzerv a polotovarů

Odpovědět
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od DanBlack »

Občas kupuju hotovky od Švédy (jidlanacesty.cz)...
Nejsou to buhvíjaké porce, ale chuťově nadstandartní, trvanlivost cca 2 roky a v plastu - ohřívatelné v mikrovlnce.
Před pár dny jsem je potkal v Kaufu za brutálních 120,-Kč :shock:
Tak jsem sednul k webu a objednal zásobu, při cenách 60-70Kč/kus mě netrápí ani dopravné 170Kč.
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Lyster »

Známý obchod klamal své zákazníky. Guláš v konzervě obsahoval méně masa
Pikok Maďarský guláš s označením data minimální trvanlivosti do 29. 8. 2025

Zdroj: https://tn.nova.cz/zpravodajstvi/clanek ... _clipboard)
donovanstangiano
Příspěvky: 293
Registrován: 11.11.2013 9:47
Pohlaví: muž

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od donovanstangiano »

Nejen mně prijde LIDL posledni dobou, při sve honbě za nejnižší cenou, jak smetiště. Už tam nechodim.
A za sebe muzu doporucit hotovky.cz nebo Expres menu (zlepsili se výrazně). Jen si peclive vybirejte podle recenzi, ne vse je dobre.
"Vždycky se najde někdo, kdo vám zkazí aspoň den, když ne celý život." Ch. Bukowski
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 312
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Piston »

Švéda není špatný, sám si občas nosím jejich jídla v plastu na vandry. Dá se to v nejhorším sníst i studené a odpad váží minimum. Je to standardně u nás v sámošce v Coopu za docela rozumné ceny.
DanBlack píše: 22.01.2023 11:10 Občas kupuju hotovky od Švédy (jidlanacesty.cz)...
Nejsou to buhvíjaké porce, ale chuťově nadstandartní, trvanlivost cca 2 roky a v plastu - ohřívatelné v mikrovlnce.
Před pár dny jsem je potkal v Kaufu za brutálních 120,-Kč :shock:
Tak jsem sednul k webu a objednal zásobu, při cenách 60-70Kč/kus mě netrápí ani dopravné 170Kč.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od DanBlack »

Dorazily zásoby. 8-)
Jsem zvědavý na kuřecí prsa na zelenině a vepřové plecko po štýrsku, ostatní znám z dřívějška.
20230125_155737.jpg
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
miselito
Příspěvky: 192
Registrován: 13.05.2013 14:26
Pohlaví: muž

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od miselito »

Neviem ci sa to rata ako polotovar, ale dam to sem nech nezakladam novu temu.
Uz dlho som chcel vyskusat nejake MRE, tak som si zohnal americke MRE menu cislo 2(trhane hovadzie...), na ceste je svedske WET a mam doma jedno Expres menu (hovadzi gulas).

Vcera som bol na chalupe a povedal som si, ze skusim to americke MRE menu cislo 2.

Ranajky
Kava - ako priemerna instantna kava, ale dalo sa. Dochutil som si ju s prilozenym sladidlom a smotanou v prasku.
Dzus - este som ho nepil.
Zuvacky - dobre amerikanske :D
Keks z ovsenych vlociek - ten bol paradny, mohol byt menej sladky, ale ako ranajky fajn.

Obed
V jednom baleni hovadzie trhane maso v barbecue omacke a v druhom baleni fazula v omacke.
Trochu ma potrapilo zohrievanie. Musel som s tym chvilku saskovat, kym sa mi voda dostala k vyhrevnemu sacku.
Co sa tyka estetickej stranky...nic vabne, ale o to lepsie to chutilo. Nemozem povedat jedine zle slovo. Naozaj vyborna chut, mozno fazula v omacke mohla byt menej slana. Ale kto ma rad slane veci, bol pribaleny aj maly balicek soli.
EDIT: Ohladom konzistencie trhaneho masa, najprv som si myslel, ze je to rozomlete na prach, ale nachadzali sa tam aj vacsie kusky masa, takze clovek mal aj pocit, ze nieco zuje.

Vecera
Na veceru som si nechal tortily a male balenie syrovej omacky s jalapenom.
Tortily celkom chutily, aj ked mi chutili mierne nedopecene. Citil som dost cesto...ale nevadilo.
Omacka velmi dobra, stiplava tak akurat. Bola dost husta cize sa to zle rozotieralo, ale chutovo velmi dobra.
Hovorim si, ze to chuti ako syr cheddar...samozrejme v zlozeni napisany tento syr :D

Ostatne
Lyzica - plastova, posluzila
Vlhcena utierka - pekne vonala a bola tak vlhcena, ze po otvoreni kvapkala na dlazku.
Toaletak - hodil som ho do kotla na zakurenie..cize posluzil tiez :D

Za mna toto menu urcite aj nabuduce. Chcel by som z tychto americkych MRE skusit menu s masovymi gulickami v marinara omacke.
Přílohy
IMG_6432.JPG
IMG_6457.JPG
IMG_6458.JPG
IMG_6459.JPG
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Lyster »

Našel jsem na FB, plechovka asi z USA, takže u nás to bude možná s těma párečkama horší, jak množstvím, tak kvalitou (jestli v tom bude vůbec vepřové maso, nebo spíš nějaký drůbeží separát.)
"Jen abyste věděli, v plechovce vepřových klobás Heinz Beanz je 319 fazolí a 8 klobás. "
Přílohy
332345241_168318665976986_1459685574491125913_n.jpg
miselito
Příspěvky: 192
Registrován: 13.05.2013 14:26
Pohlaví: muž

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od miselito »

Neverim, ze sa ti to chcelo pocitat :D :yes
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Lyster »

Jak jsem psal, bylo to na FB, to jsem nepočítal já. :)
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1478
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od DanBlack »

Přidám také osobní dojmy z jednoho armádního balíčku...
Francouzské 24h "RCIR", menu č.13 těstoviny carbonara / farmářský kotlík
20220824_160603.jpg
  • je toho dost na celý den (US MRE jsou 2-3 balíčky/den!)
  • hlavní jídla jsou fakt dobrá
  • ohřev je na prd - plamen z vařiče pěkně opálil lak na stole a při přesunu na beton jsem si hezky osmahnul prsty, míchání taky není snadné jak jsou plechovky plné až po okraj
  • sušenky jsou super(!), je tam 6 samostatných balíčků - s čokoládou, celozrnné a bez příchuti
  • kozí sýr v plechovce mi vůbec nejel, ten jediný jsem nedojedl a vyhodil
  • tuňák byl dobrej
  • musli tyčinky také lepší průměr
  • musli mix slušná snídaně (zalil jsem horkou vodou)
  • balíček příslušenství obsahoval - vařič (postýlku), 6 tablet paliva, sirky, tablety na úpravu vody, platíčko párátek, držák na plechovku
20220903_121257.jpg
20220903_121629.jpg
Sehnal jsem je za slušných 350Kč/kus.
------------------------------------------------------------------
Štěstí neexistuje...jsou jen průsery co dobře dopadly.
miselito
Příspěvky: 192
Registrován: 13.05.2013 14:26
Pohlaví: muž

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od miselito »

Ahojte,
v sobotu som bol na chalupe, tak som sa rozhodol vyskúšať ďalšie MRE od OUT MEALS, menu číslo 6.

Raňajky
Ovsená kaša (príchuť vanilka a banán) - hneď na začiatok napíšem, že jej bolo mega veľa. Zarobil som ju s predpísaným množstvom vody a keď nasala vodu, tak z toho vznikla celkom hustá/hutná hmota. Vanilkovú príchuť bolo cítiť minimálne a čo sa týka banánu, pár kúskov sa našlo.
Bežne jedávam na raňajky zmesku ovsených vločiek, takže som to zjedol relatívne bez problémov, ale niekto, kto nie je naučený, môže mať s konzistenciou problém.

Obed
Hlavným jedlom dňa boli mäsové guličky s krémovými zemiakmi. Opäť veľká porcia, poctivo urobené, ale jednu vec budem kritizovať. Nedochutené. Chýbala mi tam soľ a trochu korenia. Tak ako v mäse, aj v zemiakoch. Viem, že je to núdzové jedlo, ale mohli to tam dať a bolo by to u mňa na 100 percent. :devil

Olovrant
Na olovrant som si dal balíček s dvomi ovsenými keksami a na to čokoládový krém. Krém som si dal čisto zo zvedavosti, pretože veci nutelového typu moc nejedávam, ale za mna fajn. V krízovej situácii luxus. Kekse mali dobrú konzistenciu, mrvilo sa z nich minimálne a chutili naozaj dobre. Ak by prihodili o jeden viac, tak dokonalé. :chuckle

Večera
Stroganov s ryžou a hubami - po celodennej práci na chalupe som bol naozaj hladný a toto jedlo mi jednoducho sadlo. Bolo to pomerne ľahké jedlo na večeru, čo oceňujem, veľmi dobre dochutené, porcia bola dostatočne veľká, tak ako v prípade obeda a čo mi chutilo najviac na tomto jedle, bola jemná rajčinová chuť, ktorú som tam cítil.

Ostatné
Ďžús/Káva - neskúšal som ešte (vyskúšam a EDITnem neskôr)
Zohrievacia "súprava" sa mi na rozdiel od amerického MRE páčila. Nalial som požadované množstvo vody a o pár sekúnd syčala para ako z tretieho komína Titaniku. Jedlo bolo naozaj celé prehriate po pár minútach.

A špecialitka na záver, balíček ovocných želé kociek (Fruit pulp cubes) s príchuťou citrusov...toto bol jeden hnus velebnosti. Išlo to do koša. V krízovej situácii OK, ak človek potrebuje rýchly cukor s príchuťou hnusu :devil

Za mňa celkovo dobré hodnotenie. Našiel som cez inzerát zopár balíčkov s expiráciou do konca roka a za dobrú cenu, takže sú už na ceste.
1.JPG
1_0.JPG
1_1_ranajky.JPG
3.JPG
4.JPG
5.JPG
6.JPG
7.JPG
miselito
Příspěvky: 192
Registrován: 13.05.2013 14:26
Pohlaví: muž

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od miselito »

DanBlack píše: 28.02.2023 15:59 Přidám také osobní dojmy z jednoho armádního balíčku...
Francouzské 24h "RCIR", menu č.13 těstoviny carbonara / farmářský kotlík
Vďaka za recenziu. V deň tvojho zverejnenia príspevku, som po tomto menu pozeral a celkom sa mi pozdávalo.
Ešte ho zohnať za dobrú cenu.
JOBU
Příspěvky: 1820
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od JOBU »

K Outmeals- vyskúšal som asi všetky možné (slovenské vojenské, civilné, ale aj nejaké ich polovičné letné/zimné balíčky) menu, a môžem fakt pochváliť.
K ohrievačom- pokiaľ ich zaleješ studenou vodou z fľaše, či potoka (pretože si vonku celý deň) pri fakt studenej vode to na ohrev nabehne pomaly až aj po 15tich minútach, takže odporúčam aspoň vlažnú, ak nie rovno teplú vodu. A nefunguje na sýtenú, či ochutenú minerálku, tak pozor na to... Mne tam chýba ešte jeden ohrievač.Cukrík tiež poteší.
Zase pozitívom je priložený zipovací sáčik na odpadky, dlhá lyžica a odolné balenie (celé a aj jednotlivých jedál).
A tu by som expiráciu ani nejak neriešil...
miselito
Příspěvky: 192
Registrován: 13.05.2013 14:26
Pohlaví: muž

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od miselito »

Myslím, že voda bola vlažná, skor studená a fungovalo to. Ale dobre vediet to s tou mineralkou.
Lyžica sa mi páčila, hneď išla do môjho "survival" batohu :)

Už sú na ceste balíčky od out meals tak sa teším na testovanie.
Uživatelský avatar
Milli
Příspěvky: 342
Registrován: 28.12.2011 22:52
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha, Znojmo

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Milli »

Dobrý večer Rozpadlíci,

moje Kotrmelína ráda leze na vyvýšená místa, prý proto, že je z Krkonoš. Nejraději kopcuje na jaře, protože stromy ještě nejsou olistěny a necloní výhledu do krajiny. Pak sedí na kopci několik desítek minut, nemluví, zírá do krajiny, kochá se a dobíjí energií. Za padesát let života má v hlavě mapu kopců celé naší země. Jakmile vyleze kdekoli na kopec, okamžitě se podle jejich charakteristických tvarů zorientuje a hned hlásí; „Támhle je Ralsko, Kumburk, támhle Trosky a támhle jsou Krkonoše.“

Samozřejmě na vzdálenější místa vyrážíme o víkendu. V sobotu ráno "někam" tam to prolezeme "nahoře", někde se pod stanem nebo širákem vyspíme v neděli pokračujeme v prolézání okolí "dole", pod kopcem, no a odpoledne vyrážíme zpět domů, dříve, než se ucpou dálnice zpět na Prahu.

Struktura našich vesnic se od dob komančů výrazně změnila. Za komančů byly Konzum, Koloniál nebo Jednota otevřeny o víkendu pouze v sobotu dopoledne, max do 12 hodin. Zato hospoda byla otevřena v sobotu i neděli od deseti do deseti. Dnes je vietnamská večerka otevřený dvanáct hodin denně ale hospoda je dlouhodobě zavřená v horším případně je již i napůl rozpadlá, okna vytlučené.

Takže chcete-li se v zapadlých končinách naší krásné země rozumně najíst tak si musíte nosit jídlo sebou, tedy pokud nechcete tlačit do střeva prošlou paštiku s rohlíkem od Ťamana. Ráno se pořádně nasnídáme, a s tím vydržíme celý den až do odpoledne, kdy si otevřeme konzervu – hotovku jako obědo-večeři. Samozřejmě konzerva nemůže konkurovat nedělnímu obědu. Výhodou však je, že její ohřátí spolu s přílohou je i s minimem vybavení otázkou několika minut. Proto jsem se rozhodl napsat něco málo o konzervách, které sebou bereme na cesty.

Nepodezírejte nás, že jsme se upnuli jen na některé výrobce. Průběžně testujeme výrobky všech dodavatelů, kteří jsou na trhu a nebudu zapírat, zkusili jsme i konzervy z řetězců. Myslím, že tuto zkušenost má za sebou většina z vás. Někomu chutnají někomu ne. Proti gustu žádný dišputát.

My momentálně kupujeme konzervy od soukromých výrobců (tím myslím, že je nekoupíte v řetězcích, ale musíte si je od výrobce objednat přes e-shop) a to Ezon, Dovast a Bez–E. Záměrně píši momentálně, protože naše chutě, potažmo i kvalita jednotlivých výrobců se průběžně mění. Kupovali jsme také Express-menu (https://www.expresmenu.com/), než se nám pytlík Express-menu vylil do batohu.

O tomto víkendu jsme se motali v okolí sopky Zebína a při večeři, tentokráte z Ezonu probírali, co dokoupíme do letošních zásob. A mne nějak napadlo se s vámi o naši analýzu podělit.

Ještě pro upřesnění. Jsme dva, a proto kupujeme dvouporcové konzervy, tj konzervy s obsahem 800 gramů a více. Zkušenost, 800g a více jsou spíše dvě a půl porce. Proto, v případě potřeby lze někomu, kdo zjistil, že ta prošlá paštika je fakt nepoživatelná můžete poskytnout pomoc v podobě dětské porce. Nebo máte v partě Mirečka, jako my, který chodí od jednoho k druhém s dotazem; "Ukaž, co máš dobrého, dej mi ochutnat."

Ještě podotýkám, výrobky firem Ezon, Dovast a Bez–E zde byly již několikrát probírány, a proto řadě z vás, asi neřeknu nic super nového.

Ezon (https://ezon.cz/)
Dělá hotovky převážně z hovězího masa. Jsou tak trochu chuťově nedodělané. Ale to nám vyhovuje a možná je to i záměr výrobce. Hovězí na slanině, hovězí na pepři, hovězí na žampionech. Máte pár nedojedených špekáčků z předchozího večera? Paráda, hodíte s nakrájeným vařeným vejcem do omáčky a za chvíli máte hovězí ala Španěl. Našli jste pár hub? Skvělé. Uděláte si hovězí na houbách. Deci nedopitého červeného ve flašce v trávě pod stolem, lžička hořčice a máte hovězí na divoko. Přidáte-li pár zbylých nakládaných okurek, uděláte si Znojemskou. Zbyly vám dva párky v plechovce od snídaně? Nakrájejte na kolečka, přidejte dva taveňáky a máte "skoro" Frankfurtskou. V podstatě vám několik monotónních konzerv hovězího umožňuje neskutečnou variabilitu jídel. Je to jen otázka vaší fantazie a zbytků, které máte pro ruce.
Ezon.jpg
Dovast (https://www.sterilovanajidla.cz/)
Bez diskuse, nejširší nabídka. Když nemáme žádné zbytky, které bychom hodili do hovězího z Ezonu, otevíráme Dovast. Jídla jsou chuťově vyvážená a nepamatuji se, že bych byl někdy zklamán. Nebudu zde sršet superlativy, abych nebyl adminem podezírán, že dělám Dovastu skrytou reklamu. Tím mínusem Dovastu je cena. Ze všech tří výrobců, o kterých píši mají nejvyšší ceny. Pro příklad – hovězí guláš, aktuální cena – Ezon 160.- Kč (820g), Dovast 223.- Kč (800g), rozdíl 60.- Kč a –20 gramů.
Dovast.jpg
Bez – E (www.konzervybeze.cz)
Nebudu lhát. Naše nejoblíbenější firma. Tak jsem jednou seděl s Karlem Linhou u piva, jíme jeho šunku Bez-E a ptám se; "Karle vy tam fakt nedáváte glutamát? Vždyť ty vaše konzervy mají hodně masovou chuť." Karel mi dal nejprve školení o karcinogenech, které se dělají z nějakých řas a přidávají se do "levných" konzerv. Výklad ukončil tím, že; "Pokud chceš mít masovou chuť tak tam prostě musíš dát maso, v tom je celý fígl." Vysvětlil mi, že oni do konzerv nedávají maso "na porce" ale "na váhu". Teď nechci kecat, ale myslí, že mluvil o třetině hmotnosti obsahu. Každopádně mohu z vlastní zkušenosti potvrdit, že v hotovkách od firmy Bez-E vy výrazně více masa než ve výše dvou jmenovaných. Co se týče kvality a chuťových charakteristik, jsou na stejně vysoké úrovni, jako Dovast, cenově pak někde mezi Ezonem a Dovastem, opět dám příklad. Aktuální cena – hovězí guláš 200.- Kč (850g).
Bez-E.jpg
Co vám závěrem doporučit. Určitě to nebude výrobce, toho si musíte "objevit" sami. Nicméně.

Rada první. Kupujte konzervy, teď hloupě řečeno – jako investici. My na cestách jíme konzervy dva roky staré, záruka je tři roky. Ty, konzervy, které jíme teď, jsme kupovali za 80.- až 100.- Kč. Dnes stejná konzerva stojí 200.- Kč. Při vývoji cen potravin se může stát, že konzervy, které dnes koupíte za 200.- Kč budou za dva roky stát opět jednou tolik.

Rada druhá. Nechci vás odrazovat od konzerv z řetězců za 60.- Kč. Promluvte si s někým z oboru, jak a z čeho se tyto konzervy dělají. Doplním, že plechovka stojí okolo 15.- Kč, víčko 5.- Kč. Polovinu ceny si přihodí distributor a prodejce. Pak si zajděte do oddělení, kde se prodávají konzervy pro pejsky a kočičky a podívejte se na objem a cenu konzerv psího žrádla. Mám pokračovat?

Rada třetí. Řada lidí má nějaký vnitřní blok vůči polotovarům či konzervám. Znáte to, raději dva chleby, mezi ně šnycl a v mikroteňáku pár nakládaných okurek. Máme s Kotrmelínou papíry na motorové jachty a jednou za čas jezdíme do Holandska na kanály. V některých obchodech tam kromě zeleniny nekoupíte žádné syrové potraviny. Dokonce sehnat i obyčejné brambory je často problém a o syrovém mase nemluvím. Zato polovina obchodu jsou polotovary a hotová jídla. Nebojte se konzerv, nikdy mi žádná konzerva nezasmrádla, zato zapařených řízku, které se večer dávali pejskům jsem už viděl hromadu. Zkuste to, zkuste jednou zaměnit řízek, který vám tlel celý den v rozpáleném batohu za konzervu – hotovku.

Když už jsem probral hotovky, napadlo mne zmínit se ještě o přílohách. Je to prosté, používáme přílohy, které se nemusí příliš dlouho vařit. Takže rýže s dobou vaření 20 minut je špatně. Správně je tříminutové bramborové noky, tříminutové těstoviny, instantní knedlíky, kuskus. Instantní bramborová kaše, na kterou stačí ohřát mléko.
Prilohy.jpg
Přeji vám všem hezký zbytek dne a nezapomeňte. Teď je nejvyšší čas doplnit zásoby na vaše letošní cesty za dobrodružstvím. V létě vyskočí ceny nejméně o dvacet procent nahoru a výrazně se zúží nabídka, koneckonců jako každé léto.
Život se neměří počtem nádechů a výdechů, ale počtem okamžiků, které nám braly dech.
kuny
Příspěvky: 279
Registrován: 24.03.2021 7:56

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od kuny »

Do preperských zásob som naskladnil sušené vajcia, ktoré potom využijem na turistike alebo v kempe. Za mňa chuťovo aj skladne môžem doporučiť. Netreba žiadnu chladničku. Pre dlhodobé skladovanie som ich zavákuoval. Pri opätovnom zmiešaní s vodou som to dávkoval od oka, tak to možno niekedy nevyjde v dobrom pomere. Prvý raz mi plávali vo vode :-). Inak v celku v pohode rozmiešam vo vode a potom vylejem na panvicu s rozohriatym olejom/ slaninou. V jednom kg by malo byť 80 ks sušených vajec, ale v reále z tých sušených asi spravím o dosť menej ako z čerstvých vajec. Kúpil som 3kg pod 13€/kg, čo vychádza cenovo asi skoro ako čerstvé. Kupované tu https://biocare.sk/eshop/produkt/susene ... gJ8EPD_BwE. Posielajú aj cez paketu a predáva ich aj Dago s nejakou maržou. Originál výrobca je https://www.eggproduct.sk/produkty, ak by niekto chcel väčšie množstvo.
Přílohy
IMG_20230917_185338_3.jpg
IMG_20230812_081049_6.jpg
vrb
VIP
Příspěvky: 895
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od vrb »

Zkoušel jsi jaká je skladovatelnost těch vakuovaných sušených vajec ?

Já osobně mám mizerné zkušenosti se skladovatelností sušených proteinů. Jakékoliv syrovátky, sojové koncentráty, hydrolyzáty atd. Rok, maximálně dva. Pak rozklad, autolýza za nepřístupu vzduchu. Při pokusu o konzumaci střevní potíže.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od PeFi »

vrb píše: 02.10.2023 11:14 mám mizerné zkušenosti se skladovatelností sušených proteinů.
3D protein Reflex Nutrition se zdá býti i po třech letech ve skvělé kondici.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od dracekvo »

Přímo na tom eshopu píšou rok - rok a půl.
Já osobně bych to už po roce nejedl.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Testy konzerv a polotovarů

Příspěvek od Grunt »

kuny: Wahhh. Vajíčka nežeru ani čerstvá natož pak ještě sušená. Ale jinak mi to přijde trošku jako luxus. Vajíčko je natolik běžná věc, že bych musel vyloženě fajnšmekr abych si dělal ještě zásoby sušených vajec.

No ale z trochu jiného soudku:
albertFreshBistro.jpg
albertFreshBistro.jpg (71.33 KiB) Zobrazeno 2573 x
Co říkáte na tento polotovar (pokud jste ho už teda měli)? Fresh Bistro Kokosové kuře s rýží a zeleninou.

Cena 99Kč za trochu rýže a zeleniny mi přijde samozřejmě hodně, ale vzal jsem to jednou omylem když jsem šel na výšlap jak to bylo zlevněno na 60 něco korun. Přes den v báglu, k večeru jsem se vyškrábal na kopec a teprve si všiml, že to patří do mikrovlnky. Ach jo. Jelikož byl parný den, položil jsem to na skálu a prostě to nechal nahřát. Jak to je v tom obalu, tak je to jako skleník. Na sluníčku se to nahřálo a napařilo, takže zelenina změkla. Jen odloupnout svrchní fólii, hůlky do ruk a zdlábnul jsem to celé. Není to extra slané, takže není potřeba moc zapíjet vodou a i když je to 400g, tak je to spíš lehčí, takže žaludek to zaplní a o to líp se pak šlape z hřebenu.

Vyrábí se to v Rakouskem Inzersdoru (průmyslový areál) a klidně bych se vsadil, že výrobní cena bude tak 1-2€. Už mě napadlo se tam zajet poptat. Jídlo samozřejmě není bůh ví co, ale vyloženě se mi s čerstvou zeleninou, rýží a trochou masa trefili do chutě. Co mě ovšem nejvíc zaujalo je ten obal. Je pevný, dá se skládat na sebe (není problém vzít i více ks a v batohu to nezabere o mnoho více místa), přes karton je přelepená fólie a po zdlábnutí se to má roztrhat, vyhodit, spálit a nebo v oblastech kde je zakázáno rozdělávat oheň prostě zakopat a není se potřeba tahat s "odpadem". Karton bych si zvládl nastřihnout, slepit, možná bych ho olepil i a tím jsem skončil. Zavakuovat to v inertní atmosféře a zalepit seshora fólií už schopen nejsem. Což mě štve. Uvařit trochu rýže, osmahnout maso a předvařit zeleninu, to jsem schopný i já (za zlomek ceny a ještě si to dochutím dle preference), no připravit takový balíček nejsem schopný ani omylem. Což je škoda.

Pokud máte nějaké tipy nebo i tipy na podobně vyrobená jídla, jsem jedno ucho.
Odpovědět