Voda

Odpovědět
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Voda

Příspěvek od felix5 »

proběhlo víc testů než sem tu prezentoval . všechny dopadly v neprospěch stříbra. proto mě zajímá jestly si to jen myslí že to pomáhá protože to někde četl nebo to má skutečně ověřený že to s kusem drátu vydrží déle . řetízek byl 999ka tedy stejný čistota jako u mince
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Voda

Příspěvek od sigmark »

a co si vytvořit zásobu sagenu? ten se používá komerčně na čištění studní, a je to taky nějaká sůl stříbra. my tim studnu čistíme a sračka nebyla už léta. nebo systémy typu surviva-pure - filtrace vody přes NBC filtr?
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Voda

Příspěvek od štaflík »

SharKhan píše:Trochu oživím tému.

Zaujímavosti o vode, ktoré ste možno nevedeli:

http://covamnereknou.blog.cz/1207/1-prednaska-o-vode

http://covamnereknou.blog.cz/1207/2-prednaska-o-vode
Tak jsem ten blábol přelouskal a jediné, co mě na něm přijde zajímavé je koncert neznalosti základů fyziky s touhou balamutit čtenáře. Třeba ten "pokus" se skleněnou deskou. Skleněná deska nikdy nebude ideálně hladká a hlavně konvičkou na ní neuděláte homogenní proud. Ve vodě bude docházet k turbulencím, jejich interakcím s nerovnostmi jak povrchu desky, tak stěn hubičky konve atd. Tam, kde by stačilo, aby si autor přečetl něco o Coriolisově síle, blábolí něco o paměti vesmírné rotace a podobné dřisty. Vzhledem k podobným lžím, blábolům a negramotnostem těžko věřit zbytku článku. Třeba to blábolení o tom, kolik by měla vážit voda, kdy by se měla vařit, mrznout... Zdroj? Metodika? Už jen ta úvaha, že litr vody by měl vážit půl kila je za situace, kdy je kilo definováno jako hmotnost litru vody (zjednodušeně) je pozoruhodná. nebo lež o tom, že jen u vody je led (tuhá fáze) lehčí, než kapalná, je kouzelná. Za prvé ani tento údaj neplatí za všech fyzikálních podmínek, za druhé např. u řady uhlovodíků je tuhá fáze lehčí, než kapalná. Atd. ad nauseam. Myslím, že článek by se hodil Astanu Šeranovy a nebo těm "gnostýýčkám" do Ptyče.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Voda

Příspěvek od sigmark »

ani jsem to nečetl, tvůj výcuc stačil :-)
to vo jsi vyjmenoval je všechno středoškolaská fyzika,. takže kdo na gymplu nechrápal je schopný poznat že je to sranec (já chrápal na češtině, tak mám čárky krapet kreativní :-) )

navíc je to nějaký mysterologický blábol na hraně recese..
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Voda

Příspěvek od felix5 »

štaflík píše:
Tak jsem ten blábol přelouskal a jediné, co mě na něm přijde zajímavé je koncert neznalosti základů fyziky s touhou balamutit čtenáře.....
Tyhle pseudovědecký bláboly se číst nedají . po prvnim řádku sem automaticky drtil křížek , jen sem si nebyl jistej kdo je tady blbej poňěvač mi to připadalo dost podobný těm kecům co pouštěj podomní prodavači hrnců z kosmickejch materiálů a který vařej z energie vesmíru.
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Voda

Příspěvek od JimmyJazz »

K tomu zavarovani vody: v pilire starych kamenych mostu v NYC byly tesne po druhe svetove valce ulozeny zasoby pro pripad atomove valky. Byly tam prave i konzervy s vodou. Po nejakych 40 letech ty zasoby prozkoumali a konzervy byly prekvapive prazdne, bez viditelneho poskozeni. Cili moc bych na to nespolehal.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4375
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Voda

Příspěvek od bivoj »

praalien píše:
štaflík píše:
SharKhan píše:Trochu oživím tému...
Tak jsem ten blábol přelouskal...
Tyhle pseudovědecký bláboly se číst nedají . po prvnim řádku sem automaticky drtil křížek , jen sem si nebyl jistej kdo je tady blbej poňěvač mi to připadalo dost podobný těm kecům co pouštěj podomní prodavači hrnců z kosmickejch materiálů a který vařej z energie vesmíru.
Jenže když se podíváš na rozložení IQ v populaci (dle Gaussovy křivky), tak zjistíš, že procento těch, co těmto blábolům věří je daleko větší, jak procento těch, kteří rozumí fyzice/matematice/atp. a je jim jasné odkud vítr vane. Bohužel, je to tak, ale většina populace je tupé (a hloupé) stádo. To je prostě statistický a nevyvratitelný fakt. (Jinak by totiž nemohly ani existovat teleshopingy se zázračnými noži/mastmi/powergymy a já nevím čím ještě...)
Uživatelský avatar
SharKhan
Příspěvky: 520
Registrován: 28.02.2012 1:10

Re: Voda

Příspěvek od SharKhan »

Nechápem, čo je za blábol je na tom, ak prameň, ktorý som uviedol - uvádza:

v ľavom odstavci sú skutočne namerané hodnoty, ten v pravo udáva hodnoty prepočítané (ak by voda anomáliou nebola).

Analfabet ešte nie som...

K tým pseudovedeckým blábolom mám otázku - môžu byť vystavené patenty na ich podklade?

Konkrétne patenty udelené Viktorovi Schaubergerovi, ktorý sa vode a jej obdivuhodným vlastnostiam venoval viac, než ktokoľvek iný v 1. polovici 20. storočia:

http://www.rexresearch.com/schaub/schaub.htm

Video z You Tube:

Viktor Schauberger slovak sub.mp4

http://www.youtube.com/watch?v=7ebNwgBd90s


Skôr, než sa tu niekto nabudúce pozvracia z mojích príspevkov, nech si pozrie ďalšie zaujímavé filmy, kde sa pamäť vody spomína:

VODA dokumentární film Rusko 2006 CZ-titulky

http://www.youtube.com/watch?v=qHXKG4DRxFQ


Naše vedomosti sú len kvapkou v mori

http://www.youtube.com/watch?v=s9MY4prg2e4


Ľudia sa budú musieť naučiť úplne inak uvažovať, rozmýšľať...

Lidi, nepijte vodu!
Prcáááj v ní ryby!
Ani srát nechodí na břeh...
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Voda

Příspěvek od sigmark »

Sharkhane, to ze voda je silne anomalni tekutina je akceptovany fakt, ale obalovat to plky o energii vakua, "geneticke" pameti vody, faktor carkoveho kodu cislice 666 a podobnymi sranci, to je asi zbytecne ne? vsechno, co autor clanku uvadi, zahaluje do pseudotajemneho plastiku jen aby byl clanek zajimavejsi ( nehlede na jeho odpor vuci cislu 666, coz je cislo jako kazde jine - ukazuje, odkud vitr vane.). kdyby vzal uvedene anomalie jednu po druhe a rozebral je z hlediska soucasneho standardniho poznani, tak by tomu a) bylo lepe rozumet, b) clovek by si leccos ze stredoskolske fyziky zopakoval, coz se neztrati), c) by to nevyznivalo jako tak ukrutny technoblabol.

jestli jsi napr. moje vytky bral osobne, bral jsi je spatne. Kdo by strilel posla blbych zprav?
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Voda

Příspěvek od Kocour »

Konkrétně k patentům: v USA lze dostat patent opravdu na jakoukoli blbost. Patentové úřady se necítí povolané k ověřování, zda navržené řešení funguje. Zkoumají jenom, jestli jsou splněné právní náležitosti. Dokonce lze platnost patentu i následně zpochybnit, pokud ji někdo napadne s poukazem na to, že řešení bylo dříve známé. Představuji si to tak, že americká vláda nechce nést odpovědnost za to, že by někomu odmítla patent a on by se pak s ní soudil o ušlý zisk.

Důsledkem ovšem je, že si každý může patenovat cokoli (pokud na to má, ono to taky něco stojí)a pokud někdo nemá ekonomický zájem, aby podal žalobu na neplatnost, což u úplných nesmyslů asi mit nebude, držitel patentu se může vychloubat, jaký je dobrý.
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Voda

Příspěvek od felix5 »

To je opravdu smutný a zamyšlení hodný :

Potkají se dvě afričanky s barelama vody na ramenou a jedna povídá druhý .
"Tak si představ , normálně sem slyšela že existujou i země kde stačí otočit kohoutkem a máš čerstvou pitnou vodu kdy chceš"
"Fakt jo ? "
"Jo. a představ si že ty lidi tam sou tak blbý že choděj do obchodů a kupujou si starou vodu v lahvích a pak jí tahaj domů"

(pokud by to tu někoho vyloženě dráždilo tak to klidně smažte ale musel sem se podělit)
matoa
Příspěvky: 38
Registrován: 10.10.2012 0:06

Re: Voda

Příspěvek od matoa »

a ešte som to počul aj s koncom kde tá druhá hovorí: "Čože, neverím že taký hlúpy ľudia existujú."
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Voda

Příspěvek od marish »

Jak je člověk paranoidní, říká si, která distribuční společnost takový fór šíří...

Není to třeba tím, že zcela podvědomě cítíme, že voda/potravina prodávaná v lahvi/obalu, prostě "musí" být nezávadná do data spotřeby? Zatímco z toho kohoutku to teče i do nádržky wc... Ale jak dlouho vydrží natočená do lahve?
Kralicek
Příspěvky: 63
Registrován: 17.09.2012 23:24
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha a chalupa

Re: Voda

Příspěvek od Kralicek »

Voda z kohoutky je v podstatě čerstvá voda, upravená podle norem, které, nevím jak dneska, ale dřív byly nejpřísnější na světě. Složení ale je ovlivněno složením zdrojové vody, proto někde mají "tvrdou" vodu, jinde ne. Nenechte se ale oblbnout reklamama na změkčovače, většina zdrojů je povrchových, tudíž není voda tvrdá. Pak už jen kvalitu ovlivňuje kvalita rozvodů, kdo má nové, má vodu jak ze studánky, staré rozvody vodu zanáší svinstvem, někdy i oživují. Drahá voda v láhvi je při plnění taky kvalitní, jenže pak závisí na skladování lahví a taky na jejich materiálu. Plasty jsou porezní a rozhodně nejsou inertní. Zatímco ve vodovodu dojde ke krátkodobému kontaktu vody s čímkoli, v plastu se to pěkně míchá i měsíce a dodávám, že absolutně vše je ve vodě rozpustné (pouze se liší koncentrace). A o vodách, u kterých dva litry stojí míň, než je výrobní cena té plastové lahve, tam se snad ani není potřeba rozepisovat. V nouzi fajn, ale do sklepa do zásoby bych si to fakt nedala. Balené vody by taky neměly sloužit k dlouhodobému jedinému zdroji tekutin - Dobrá voda je skoro destilka, na druhou stranu minerálky jsou nadupaný. Osmotický tlak buněk je mrcha a ozve se. Ale zase v nouzi...
miropiro
Příspěvky: 1
Registrován: 04.02.2013 9:06
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Voda

Příspěvek od miropiro »

BOGOVIK píše:Tak sem nahodou objevil jeste podobny system, tentokrat misto vetru potrebuje slunce

http://sanakvo.org/
Možná by bylo vhodné to trochu upřesnit :) Systém je postavený na vlastnostech glycerinu: ten totiž na sebe rád poutá vzdušnou vlhkost a odfiltruje tak všechny ostatní sloučeniny vyskytující se ve vzduchu.
Poté, co je získán hydratovaný glycerin, přejde glycerin do speciálního modulu, kde je díky jinému bodu varu čistá voda oddělena od glycerinu. Výsledkem je tedy čistý glycerin a čistá voda.
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Voda

Příspěvek od JimmyJazz »

A jak je to s vodou v horskych potocich/bystrinach/rickach a na hornich tocich rek (par[desitek] kilometru od pramene)? Myslite, ze by se takova voda dala pit bez upravy? Dejme tomu nejake horska bystrina nekde v KRNAPu ci nejake CHKO?
Kralicek
Příspěvky: 63
Registrován: 17.09.2012 23:24
Pohlaví: žena
Bydliště: Praha a chalupa

Re: Voda

Příspěvek od Kralicek »

Já bych teda asi klidně tekoucí vodu pila, ale v žádném případě nepít bez úpravy stojatou a hlavně ne z nějakého ledovcového nebo studeného jezírka. V tom žijou spící brebery, které se po zahřátí v těle probudí ze spánku a dělají si v něm mejdan.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Voda

Příspěvek od DeadMan »

nevím jak jinde ale v beskydech kde se pohybuju tak z potůčku klidně bez úprav a zatím OK dokonce voda stékející z lesa (cesta ve svahu) nechat nakapat do rukou/nádoby taky OK několikrát osobně vyzkoušeno
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Voda

Příspěvek od Koniáš »

2 DeadMan

Naprostý souhlas.

Po Beskydech se toulám v každém ročním období a nikdy jsem po pítí z jakéhokoli zdroje neměl problém.

Koniáš
PetrNO
Příspěvky: 264
Registrován: 11.08.2012 18:39

Re: Voda

Příspěvek od PetrNO »

v brdech u jedné nejmenované silnice je vrt-pramen, který kdysi dostal test na dětskou vodu..
takže tam hlavně cajzli, stojí frontu s petflaškama - jedou z víkendu tak nasyslej smradlavý petky a berou vodu "na celej tejden mámo"..

vtipný je, že už to dávno není vrt (ucpaný) ale teče tam potom normálně stružka povrchovka - možno visualně ověřit..

rozbory který se udělaly nedávno (zaplatila obec) vyšlo z toho něco jako "nepít ani po převaření.."
obec to tam vylepila, furt to někdo strhává (asi někdo kdo chce dopřát cajzlům zážitky) :-)

osobně po zkušenostech z malejch tater - nepil bych ani z bystřiny, nikdy nevíš co to tam splavilo a odkud... kus jaký mrtvoly uhynul o pár metrů vejš atd..

jedině převařit, tablety... nebo vodu na záda...
Odpovědět