Moderní vojenské dávky potravin

Uživatelský avatar
Evinka
VIP
Příspěvky: 285
Registrován: 06.09.2012 22:31
Bydliště: Ústí nad Labem

Re: Moderní vojenské dávky potravin

Příspěvek od Evinka »

děkuji všem ... složení plechovek trochu tragické... pravda je, že strojově oddělené nekupuji nic ...takže, jdu do Lidlu na kukačku.. ;)
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Moderní vojenské dávky potravin

Příspěvek od Pepe »

BDP-T / menu IV a menu VI. Balíček je na 24hodin. Ještě se nejedná o finální podobu. Tohle jsou "testovací" dávky.
Každý balíček obsahuje: snídani, oběd, večeři, svačinu, doplňky.
SANY0021.JPG
SANY0022.JPG
SANY0024.JPG
Jedno z jídel - Slepice na smetaně s těstovinami - Hamé. S chutí jsem spokojen, maso je pěkné libové. Jen porce by mohla být větší.
SANY0026.JPG
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Moderní vojenské dávky potravin

Příspěvek od kregan »

Vypadá to daleko líp, než ty předchozí. Asi potřebovali něco, co jsou vojáci ochotní jíst. BDP I. mi vozila sestřenka z každýho cvičení po desítkách. Všichni to tam prej nafasovali, ale radši si přivezli jídlo svoje.
jameson363
Příspěvky: 634
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Moderní vojenské dávky potravin

Příspěvek od jameson363 »

Nevim, co ti rikala sestrenice, ale u BDP bych nerekl, ze je problem u kvality a chuti, ale u toho, ze je malo druhu a rychle se toho clovek preji. Me osobne jidla z BDP chutnaj, ale je fakt, ze to nejim moc casto. Jedine, co jsem z BDP nejedl byla dusena mrkev, ale tu nejim ani od babicky, ani z luxusni restaurace.

Jinak BDP T vypada lepe, ale zase to bude velke jak svina a jsem zvedavej, za kolik to bude armada nakupovat a za kolik to pujde sehnat pod rukou. Jako zajimavost pekne, ale radsi zustanu u nakupu v kauflandu a obcasne MRE.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Moderní vojenské dávky potravin

Příspěvek od kregan »

Hlavní jídla jsou celkem dobrý. Hnusný jsou "svačiny". Sušenky tak z nouze, taveňák vyloženě s odporem.
jameson363
Příspěvky: 634
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Moderní vojenské dávky potravin

Příspěvek od jameson363 »

kregan píše:taveňák vyloženě s odporem.
Jo, na ten jsem zapomnel, to jsem mel jednou a uz nikdy vice, opravdu humus.

Protitankovy suchary me osobne s prilozenym jamem docela chutnaj.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1484
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Moderní vojenské dávky potravin

Příspěvek od DanBlack »

Suchary z BDP(ty sladké) jsou docela jedlé, rozhodně lepší jak z MRE.
V některé verzi bývala i malá plechovka zeleniny Bonduele-výborná věc jak zákusek. :geek:
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Moderní vojenské dávky potravin

Příspěvek od goral »

Pepe píše:BDP-T / menu IV a menu VI. Balíček je na 24hodin. Ještě se nejedná o finální podobu. Tohle jsou "testovací" dávky.
Každý balíček obsahuje: snídani, oběd, večeři, svačinu, doplňky.
SANY0021.JPG

Jedno z jídel - Slepice na smetaně s těstovinami - Hamé. S chutí jsem spokojen, maso je pěkné libové. Jen porce by mohla být větší.
To je ale nejaka civilni vec ne?
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Moderní vojenské dávky potravin

Příspěvek od Pepe »

Není to civilní věc, je to opravdu nové BDP-T (Trop)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Moderní vojenské dávky potravin

Příspěvek od Fabulous »

Zajímalo by mě, jak něco tak neforemného se skladuje a převáží?
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Moderní vojenské dávky potravin

Příspěvek od Pepe »

Zabere to hodně místa, to je fakt. Další věc je, že z toho zbyde dost bordelu (plastové vaničky hlavně). Jen pro doplnění, tak tyhle BDP-T nenahrazují stávající BDP, ale jsou rozšiřujícím sortimentem do tropických oblastí. Nepředpokládám tedy, že bych se s nimi ještě někdy setkal :)
samopal72
Příspěvky: 146
Registrován: 12.03.2013 17:09

Re: Moderní vojenské dávky potravin

Příspěvek od samopal72 »

dostaneš je do Mali,ale když se vrátím k té velikosti-rozbalím,vytáhnu z vaniček a už toho zase tolik není,pokud to beru na celý den a porovnám to se třemi mre tak je to velikostně porovnatelné,problém je s ohřevem,opět nevyřešeno,další věc nahradit polystyrénový chleba něčím více sytějším,absence hořké čokolády
jameson363
Příspěvky: 634
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Moderní vojenské dávky potravin

Příspěvek od jameson363 »

Baleni polnich davek je dobre leda tak na skladovani v hangaru nebo vozeni na vozidle. Bohuzel zadne bezne polni davky se moc nedaji nosit tak, jak jsou, alespon ne na delsi dobu. Me jima hruza byt jen pri myslence, ze bych mel bagl zapraskat 8mi MRE na tri dny :D Je nesmysl tahat na zadech originalni obal, at uz MRE, tak BDP. - Nafasuji polni davky na danou dobu, vsechno sesypu na jednu hromadu a vyberu si jen to, co opravdu potrebuji. Co nepotrebuji vyhazim, co potrebuji dam zpet do folioveho obalu, popripade doplnim o svoje veci a prelepim ductape.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Moderní vojenské dávky potravin

Příspěvek od kregan »

samopal72 píše:problém je s ohřevem,opět nevyřešeno
Matně vzpomínám, že v BDP bylo v návodu něco jako "položte na rozpálený motor bojového nebo dopravního prostředku" :D
samopal72
Příspěvky: 146
Registrován: 12.03.2013 17:09

Re: Moderní vojenské dávky potravin

Příspěvek od samopal72 »

jo,ale u tohodle si přílohu k jídlu-rýže,bramborová kaše,těstoviny-musíš povařit,sice jenom 4 minuty,ale pořád musíš mít vařič nebo ohen a litr vody jenom na tohle,takže k hovnu
Odpovědět