Hladomor

Odpovědět
Uživatelský avatar
Sehr
Příspěvky: 265
Registrován: 11.01.2012 21:04
Pohlaví: i černoch by záviděl
Bydliště: Praha/Kolin

Hladomor

Příspěvek od Sehr »

V mem prispevku se objevi paranoia. Vetsina veci bude jen teorie a moje spekulace.

Podle mne hladomor je zpusoben bud globalni neurodou neboli,ze neni zadne jidlo na svete.Druha moznost je,ze vlada neresi problem se zasobovani,kupovani potravin,distibuci atd. Tak jsem nasel jen dva duvody. Prvni duvod je v teto dobe dost nerealny,protoze existuji zasoby jidla a diky globalizaci se daji sehnat jidlo.To pochopitelne plati,kdyz nejaky svetova katastrofa bude trvat kratce(velke sucho,plisen,...).

Tak se muzu zamerit na druhou moznost. Stat,mesto,obce,kraje a i vedeni vesnic maji zaukol zajistit stabilitu pomoci policistu a armady stabilitu uzemi. Jsou dva duvody proc stat existuje.Za prvne je to,aby nas chranil pred nepritel z venku pomoci armady a pak proti nepriteli ve vnitr,ktery pomoci policie a soudu odstrani. Druhy duvod je,ze ma zajistit,aby obyvatele netrpeli hlady,nemocemi,umrznuti,otravou,.... Ma nastavit takovy system,ktery to zajisti. Nenapada mne jine duvody proc by stat mel jinak existovat nez nas chranit. My jako obcane zas mame povinost financne prispivat na tohle.

Hladomor je vetsinou zpusobeno totalni ignoraci a nepripravenosti statu,mest atd. Tezko se da predejit katastrofam,pandemiim,valce,....Hladomoru se da predejit velmi snadno. Postavit dostatek zasobniku jidla. Podporovat,aby obyvatele byli co nejvic sobestacni.Podporovat male zemedelce,kteri budou pestovat ruzne druhy rostlin.
Co nejmin financne zatezovat lidi,aby meli dost prostredku.Netusim jake kroky muze jeste udelat,aby nedoslo k hladomoru. Pokud dojde k neurode,tak dojde zdrazeni potravin a tak pro vetsinu se stanou nedostupny. Pokud vlada rychle zareguje,tak vzniknou prideli.Proto dojde k pridelum,ktere bude muset zajistit bud policie a nebo armada v nejakych budovach. Tady nastava podle mne problem,ze na to nejsme pripraveni.

Ted zacina skutecne paranoia. Jsem presveceny,ze stat se zbavuje pomalu vsech slozek,ktere meli zajistit stabilitu v nejake krizi. Spoleha se na charity,ktere vyslou sve lidi a oni je jen podpori armadou. Armada a policie neni svicena jak se chovat po zivelnych pohromach s lidmi. Charity zas nejsou schopny vycvicit lid jak maji jednat s davem,ktery je rozruzen,ze dostali malo jidla. Podle mne vznikne problem,ze zajisteni zasobovani zkolabuje. Miluji tema charity,protoze je skutecny problem nasi spolecnosti.

Charity pomahaji lidem a bez nich by nekteri lidi uz nezili. Pomohli jim neumrznout,od hladu,dali jim moznost zacit novy zivot.Pomahaji i v nemocnici,kdy se opecuji nemocne lidi a zajistuji dalsi jine sluzby. Pokud charita dostava penize od statu,tak to neni charita,ale jen prodlouzena ruka statu. Je to stejny jako,kdyz urad prace pomaha najit lidem praci.Socialni sluzba zas pomaha pripevky chudym.A tak statni charita pomaha tem,kteri jsou mimo system.
Proti statnim charitam nic nemam,protoze ziji z penez statu a stat ma povinost starat se o lidi.

Vadi mi soukrome charity,ktere ziskavaji penize od lidi a je slozena z dobrolvoniku. Fungovani charit opiji lidi tim,ze je system v poradku a tak stat funguje dobre. Vetsinou vzniknou na popud nekolika lidi,kterim se nelibi,ze neco nefunguje,tak zalozi charitu. Zvoli si lehci cestu. Demokracii muzeme videt z uplatkare a pruzkumniku. Pokud se nejake skupine nelibi neco ,tak lehci cestou zalozi charitu,sdruzeni atd. Pokud pujdou delsi a trnitou cestou,tak udelaji petice a budou s nima mavat pred vydirat politiky,zep okud to neudelaji,tak je nezovli a politici(uplatkari) podplati sve volice. Pak tu jsou politici a nebo urednici.kteri jsou pruzkumnici. Delaji nenapadne pruzkumy,ze nektere sluzby omezuji a nebo zcela zrusi a cekaji co se stane. Pokud to projde,tak si muzou ric,ze usetrili penize. Presouvaji sve povinosti na bedra obcanu. Proc chteji tak usetrit penize? Krasny priklad je serial: Jiste,pane ministre. Tam je naznaceno velice zretelne,ze nikdo nechce prijit o korytko. vim,ze je ot komedie,ale pokud se clovek zamysli,tak prijde,ze to neni az tak velka sci-fi. Vydime tu jak mesto rusi utulky pro lidi a psy,protoze musi setrit,ale za par mesicu cteme jak mesto podepalo nevyhodnou smlouvu.Dochazelo k uplatkum,spatnym podepsanym slouvam atd. Kdyby mesto hospodarilo dobre,tak nemusi zavirat ty utulky. Informace se muzete precist ve svych lokalnich novinach. Bohuzel casto tvori prvni stranku. Pokud se u Vas to nedeje,tak mate velke stesti. Proc tedy snazeji urednici,aby nebyl stat,mesta ve dluhu a tak skrtaji vsechno co se da.Protoze si neskrnou mista,kde pracuji a nebo pracuji jejich kamarady. A museji vypadat pred lidmi,ze drzi cisla v cernem,aby se lidi nezacli ptat na to proc je mesto v cervenych cislech.

Tak charity delaj ipraci za mesta a stat a spolehaji se na penize od lidi. Hacek je,ze pokud se lidem nedari,tak nedaji penize charite,ale radsi je daji na jidlo detem. To same plati u dobrovolniku. Zadny clovek nepujde delat dobrovlnika pokud se neuzivi. Zas je to moje tvrzeni,ze je stale vice lidi,kteri maji velke finacni problemy a tak neprispeji a nebo nebudou delat dobrovolnika.Ostatni lidi si jen mysli,ze lidi mysli na sebe a nechteji nekomu pomahat. Co se stane,kdyz dojde k nejake katastrofe? Myslite si,ze dobrovolnik pudje dobrovlne pomahat nekam,kdyz bude ohrozena jeho rodina?
Cirkevni charity jsou neco jineho. Jeptisky jsou zeny,kteri nemaji rodinu a neplanuji ji mit.Maji bydleni a stavu,tak muzou delat charitu jak se jim zalibi. To je vyjimka. Zas je otazka,kde bere penize cirkev na stavu a bydleni,ale protoze o tom moc nevim,tak to neresim.

Mozna krizovy stab ma plany a je dobre vycvicen,ale o tom nevim. Maji spatnou propagandu,protoze vsechni smetanu slizno uty charity. Moc duvery jsem taky neziskal,kdyz mi jeden clovek rekl,ktery praucje pro mesto,ze resi jen male krize tim,ze to zaridi nejaka charita. Oni nemusi nic resit a pokud prijde velka krize,tak ocekavaji informace od krizoveho stabu CR. Rozepsal jsem se hodne o charitach,protoze mi pripadaji jako jasny dukaz,ze stat a mesta zbavuji svych povinosti a davaji ji lidem.

Existuji skutecne dost spekulaci,ze vetsina hladomoru byla zpusobena diky neschopnosti statu(politiku,mest,uredniku a vse co tvori stat). Pokud by stat lepe komunikoval a vice se venoval lidem,tak by nemuselo mozna umrit miliony a miliony lidi.
http://sk.wikipedia.org/wiki/Hladomor_na_Ukrajine
http://cs.wikipedia.org/wiki/Velk%C3%BD ... D_hladomor

Stale nedokazu pochopit jak mohl nastat hladomor. Kolem nas je spoustu jedlych rostlin. Predkove si delali neustale zasoby jidla. V knihach je psano co vsechno ziskavali. Taky pocet obyvatel byl nizky. Meli znalosti,ktere jim umoznovalo prezit i bez zemedelstvi. Nemyslim si,ze byli hlupaci,protoze hladomory se opakovali snad kazdych 50 let. Tak vetisna prezila uz takovy. Taky to,ze nez se sklidila uroda meli dost dlouho dobu pustu. Zas je problem,ze jsem nezjistil jak to bylo vyuzivani lesu chudinou a co tam mohli sbirat atd.Proc byli porad chudi,kdyz jich bylo malo a vsude bylo dost jidla. Mozna az tohle zjistim,tak pochopim proc lidi meli tak malo jidla. Vetsina lidi neumirala na hlad,ale na nemoce zpusobene nedostatku imunity neboli nedostatku jidla.

Jsou to jen moje vyplody a jak vidno,tak dost zamereni. Nejsem objektivni a myslim,ze nikdo z nas neni objektivni.
Jsou to jen dohady a proto pisu na forum,abych prisel na ten problem proc lidi masove po celem svete umirali,umiraji a budou umirat.

Pred cca 3 lety jsem cetl od jednoho blogera z USA o tom jak stat se zbavuje vsech svych povinosti a pak zkousi predvolbami uplacet lidi vecmi,ktere oni zrusili. To,ze mizi miliardy dolaru nekam do ztracena. Ze nejsou vytvareny zadne pripravy na mozne pohromy ohledne jidla,tak muze vzniknou svetovy hladomor. Zbytek byli jen uz velka spekulace,ze nadnarodni spolecnosti budou hrat,ze jsou hrdiny a lidi buodu jen pracovat za bydleni a stavu.Ze vytvareji podmninky,proto novy zpusob otroku atd. Ja jsem si na tento clanek vzpomnel,kdyz mi rekla kamoska co dela zdravotni sestru,ze pred rokem vyhodili jednu zdravotni sestru,protoze meli dost dobrovolniku,tak nemocnice usetrila penize.Hacek je,ze pokud nebudou dobrovolnici(svobodni otroci),tak co se asi stane.

Pokud jste dosli az sem,tak mozna budete trochu premyslet co je na tomto svete spatne a jestli se neda neco zmenit krome zavreni mne do blazince.:)
Uživatelský avatar
Sehr
Příspěvky: 265
Registrován: 11.01.2012 21:04
Pohlaví: i černoch by záviděl
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Hladomor

Příspěvek od Sehr »

Duvod proc stat a mesta nemaji penize: http://www.rozpad.cz/forum/viewtopic.ph ... 714#p15714
Roman
Příspěvky: 87
Registrován: 05.01.2012 13:26

Re: Hladomor

Příspěvek od Roman »

I v situaci kdy hladomor teprve nabývá na síle, před jeho kulminací, lze mu stále zabránit v řádu dnů. Nicméně není v zájmu vysoce postavených úředníků hladomoru zabránit. Naopak, mají velký finanční zájem buď na exportu jídla z postižené země nebo na jejím nedostatku v dané zemi.

V každém případě tato vysoce postavená části národa (cca 1%) na hladomoru bohatne. Nehledě na barvu ideologie, nehledě na dobu v historii. http://www.czech-press.cz/index.php?opt ... a&Itemid=4

Hladomor nás čeká také. Případ Irska je s Českem příliš podobný - může zemřít 1,5 až 2,5 mil lidí. Ne kvůli plísním brambor. Vajíčka jsou zkouškou. Stačí, když ministr zemědělství zatlačí na inspekci, a ta začne vracet vajíčka. Začali je vracet v lednu 2012 a není v zájmů vysoce postavených úředníků je levně dovážet..(směrnice EU je pouze zlegalizovaný důvod).
Uživatelský avatar
Sehr
Příspěvky: 265
Registrován: 11.01.2012 21:04
Pohlaví: i černoch by záviděl
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Hladomor

Příspěvek od Sehr »

To už narážím na širší problém celé černé Afriky. Africká rodina není nijak zvlášť silná. Civilizační faktor ji velmi snadno rozbíjí, a když zemřou rodiče, tak většinou není nikdo, kdo by se o dítě postaral. To je rozdíl od arabského světa, kde třeba neexistují sirotčince. Tam je rodina tak silná, že se v takových případech o dítě postará. Tam ano. V Africe ne.

http://www.czech-press.cz/index.php?opt ... a&Itemid=4
No jo.Rodina je zaklad
Uživatelský avatar
Sehr
Příspěvky: 265
Registrován: 11.01.2012 21:04
Pohlaví: i černoch by záviděl
Bydliště: Praha/Kolin

Re: Hladomor

Příspěvek od Sehr »

Velice a velice propracovany text ohledne Irskeho hladomoru v EN: http://en.wikipedia.org/wiki/Irish_Potato_Famine
vrb
VIP
Příspěvky: 895
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Hladomor

Příspěvek od vrb »

Ad hladomor:

Stačí výpadek v dodávkách ropy do zemědělství a máme tu hladomor bez možnosti jakkoliv ho řešit. Pokud si Čína vezme půlku světové ropy, USA druhou a Rusko se uzavře do sebe, tak je zbytek světa namydlený.

Technicky by šlo přešaltovat zemědělství na pohon uhlím, ale nebude na to čas. Nikdo nepůjde do práce svařovat krakovací jednotku na uhlí, když rodina bude hladovět a nápory kanibalistických tlup budou na denním pořádku.

Například plocha ČR dokáže uživit ve stabilním režimu tak 2-3 miliony lidí. To že tu dnes žije 10 milionů je umožněno jenom drancováním nahromaděných živin v půdě, těžením nahromaděných fosilních a jaderných paliv a dovozem potravin odjinud.

Dnešní hladomory jsou zpravidla uměle vyvolané nějakou válkou nebo diletantstvím vlády, nikoliv technickou nemožností potraviny zajistit. my máme šanci na kombinací obojího.
BOGOVIK
Příspěvky: 507
Registrován: 12.11.2011 15:09
Bydliště: JMK

Re: Hladomor

Příspěvek od BOGOVIK »

To Vrb:

vidis to nekde cerne, nekde spatne

Ad Rusko) ma 1/3 zasob ropy a pro sebe potrebuje tak max polovinu, kdyz budou jezdit v autech se spotrebou 100/100. A co budou delat se zbytkem? Proste si udelaji ze zbytku evropy tovarnu na svoji modernizaci a zvyseni svoji zivotni urovne. Takze minimalne rus dodat evrope, kdyz se omezi osobni doprava a zavede ve velkem opet hromadna a minimalni dojizdeni za praci, bude ropy dost (scenar upadku na uroven cca 1918-1919).

Ad USA)myslis ze by dovolili aby si cina vzala tu cast ropy co uz ted ovladaji? To by melo jenom jeden konec... (JEden z nejhorsich scenaru na co se zde probiraji. uroven po morove rane v evrope cca 1600-1700)

Ad uzoveni na uzemi CR) Kdzy vezmu statistiku za poslnich 200let o poctu obyvatel, tak uzemi CR se zvysil pocet obyvatel mezi lety 1900-2012 o 1,6milionu, takze rici "uzemi CR je jenom pro max3miliony?".

Ale dobre je videt v tomto vlakne na jake scenare se je mozne pripravovat a kdo na co bude vsazet. Jiste je, ze mit domek nekde u velkemho mesto k tomu min1-max5ha je dobra volba pro kazdy s tech co sem naznacil. Alespon bude co jist :)
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Hladomor

Příspěvek od Grunt »

Velice zajímavé. Podle všeho co čtu, tak za rozsáhlejšími hladomory většinou stojí stejné faktory:
  • Spoléhání se na autority: V případě, že si někdo jde pro úrodu z mého políčka tak první věc na kterou bych neměl určitě zapomenout je střelba po takovém pobudovi (ať už je to autorita nebo nějaká loupeživá banda).
  • Nedostatečná diverzifikace, spoléhání se na jeden již zaběhlí zdroj obživy, netvoření zásob v době přebytku:
    • Vetšinou za hladomorem stojí nějaká živelná katastrofa a následující neúroda. Tomuhle se z části dá zabránit křečkováním a ne jen pěstováním na rok dopředu. A také obchod s okolím a neuzavíráním se do sebe. Jen čistě pro zajímavost: Kdyby Jižní Morava byla závislá jen sama na sobě, tak bychom se následující léta pravděpodobně těšili hladomoru, kvůli třem blbým hodinám mrazu téměř v létě (takhle jen bude drahé víno s nálepkou 2012).
    • Podle toho co čtu, tak Velkým Irským hladomorem krom složité situace též stálo to, že se prostě spoléhaly jen na erteple a ty jim pokosila plíseň. Asi je opravdu rozumné v maximální míře využívat všech zdrojů z okolí i když jsou méně výživné (i kdyby mělo jít jen o nějaký plevel), pěstovat vše co pěstovat jde a nespoléhat se jen a pouze na jeden zdroj. Když ten vypadne z jakéhokoliv důvodu (genetické mutace různých nemocí plodin jsou ve chodu téměř neustále a neustanou nikdy) ten primární, je možné využívat sekundární, místo čekání na další úrodu. Samozřejmě chápu co je to brambora (Před dopravením brambory na náš kontinent byl hladomor běžnou praxí)/rýže/kukuřice, ale i kdyby nehrozilo nějaké nebezpečí vždycky je tu nebezpečí administrativní (to co si vypěstuju si může někdo přivlastnit). Čistě pro zajímavost: Přesně do něčeho takového se dle mého názoru žene Amerika a Evropa s geneticky modifikovanou potravou a technologií terminátorů, pěstováním zeleniny a ovoce ve Španělsku a Polsku a následným dovozem. Zkuste hádat co se stane, když zkolabuje třeba Monsanto a nebude schopné dodávat zrno na další rok setby a nebo když zkolabuje systém ve Španělsku a nebo se nebude dát (třeba kvůli ceně PHM) levně dovážet z Polska a kdo bude jako první následovat.
  • Neznalost a technologická zaostalost: Když jsem zvyklí, že létají pečení holuby přímo do huby, je jasné co následuje, když létat z jakéhokoliv důvodu přestanou. Kupodivu ve většině krizí k hladomoru víc náchylná nějaká urbanizovaná oblast než vesnice (sám vím co to znamená „nakrmit se“ ve městě). Pokud je nejbližší zdroj vody několik kilometrů daleko, je jasné co znamená třeba znalost umět vykopat a použít studnu.
  • Neschopnost organizovat se, bránit se, pomáhat si, atd.: Tohle se asi týká té Afriky. Samozřejmě chápu, jaká je asi motivace libovolné vesnice něco si pěstovat když kdykoliv si může kdokoliv se zbraní přijet, vyplenit a zase popojet o kousek dál a když děti křičí hlady. A samozřejmě chápu, že je mnohem snazší při získání zbraně útočit a brát si než se bránit a pěstovat, ale pokud se tento začarovaný kruh neprolomí, tak se to nikdy kvůli lidské nátuře nepřestane opakovat. Velice by mě zajímalo jak to v takové Africe vypadá očima někoho kdo tam opravdu byl. Jestli skutečně za situaci tam může jen nedostatek znalostí/návyků, neschopnost se zorganizovat do nějakých rodin, atd.
Ještě bych dodal, že ten odkazovaný článek o Africe je velice zajímavý. V podstatě je to permanentně trvající SHTF situace. Libovolná teorie se dá velice snadno vyzkoušet a stojí to jen jednu letenku.
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Hladomor

Příspěvek od alibaba »

Delal u nas jeden z Nigeru a byl to islamista ,ale byl skutecne dobrej asi po 6 letech jel domu ,ale pak se vratil makal asi par mesicu ,nez se na pevno rozhodl ,ze se vrati, mel doma zenu asi 2 deti a nechtel privezt zenu. Ze ta americka kultura ji uplne dusevne znici a tak pak jsem jej vzal stranou a zacal jsem mu vysvetlovat o lukostrelbe a dal jsem mu lovecky sip co si veme sebou a da si ho na zed a bude se na nej divat .Proste za zadnou cenu nesmi umrit hlady a musi si vedet rady za kazde situace ,Niger ma 3% obdelatelne pudy jinak je to sama poust a tak jsem mu vypravel jak jist hady a treba kobylky atd .Dnes myslim v Somalii asi 800 000 lidi uteklo pred valkou do hor a tam prezivaji na varenem listi ze stromu ......Jestli nekdo cetl "lost boys " v Sudanu chlapci pasli ovce, az na vesnici zautocila nejaka milice a pobila vsechny dospele a tak 100 000 techto chlapcu se dalo na pochod pusti do Keni ,asi polovicka dorazila ta umrela hlady a veso sezrali lvi atd az se dostali do utoceneckeho tabora do Keni ,ale nikdo je nechtel a tak tam cekali asi 10 let, az se cislo zmensilo na 4 000 a pak je vzala Canada a USA.....a ja jsem jel strilet a tak jsem se s jednim setkal na pumpe a jasne ja vedel o co se jedna a tak jsem se s jednim setkal mozna pred 12-14 lety .........Oni se tady bali chodit do lesa ,nebot si mysleli ,ze jsou tam lvi ......
Namu
Příspěvky: 5
Registrován: 22.07.2012 9:26
Bydliště: Tachov/ Mnichov
Kontaktovat uživatele:

Re: Hladomor

Příspěvek od Namu »

Druhé video shora - o příčinách hladomoru na Ukrajině
http://www.paprsky1.de/hudba__filmy_a_v ... itika.html
guntroll
Příspěvky: 997
Registrován: 26.11.2015 5:27
Pohlaví: muž

Re: Hladomor

Příspěvek od guntroll »

Možná budu trošku provokativní - ale co takhle kanibalismus? Odmyslíme-li si morální aspekt, tak pří opravdových SHTF situacích (holodomor, polární výpravy, letecké katastrofy) k žraní lidí lidmi docházelo. Tak bych se chtěl optat (samozřejmě málokdo má asi osobní zkušenost 8-) ) jaká jsou zdravotní rizika a specifika kanibalismu. Případně kterou část člověka nejlépe konzumovat.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Hladomor

Příspěvek od proforma »

Ja zastavam nazor, ze moralka a etika jsou trvanlive jen do urcite miry hladu. V Andach prezili jen kanibalove. V Leningradu, Sarajevu... k tomu take dochazelo, a to v nedavne minulosti. Pri jakekoli konzumaci masa je dulezita dukladna tepelna uprava. Vzhledem k dlouhovekosti (na rozdil treba od kraliku nebo prasete) bych se asi nepoustela do pajslu, ale opet: zalezi jen na velikost hladu...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Hladomor

Příspěvek od Grunt »

Lidské maso je samozřejmě poživatelné. Známí kanibalové hovoří o tom že v podstatě chutná jako výraznější vepřové, někdo zase tvrdí že je nasládlé. Nebudu dávat žádne odkazy, ale najít na Googlu fotky různých lidských údů vaříc se v kotlíku není nejmenší problém. Z dlouhodobého hlediska odborníci konzumaci lidského masa nedporučují, protože myslím obsahuje moc železa (mam pocit že to má vliv na mozek) a doporučují přesedlat na jiný druh masa (haf, haf, mňau, mňau) jak je to jen možné. Z čistě matematického hlediska je spoléhání se na lidské maso taky kravina, protože dlouhodobě by na jednoho jedince musel být přichystaný tak jeden koncentrák aby se lidské maso mohlo stát majoritním zdrojem potravy a to už je ekonomicky výhodnější ten koncentrák zotročit a přinutit pracovat při agrigultualních pracech a živit se výsledky než se cpát tim táborem lidí. No a samozřejmě největší překážkou při konzumaci lidského masa je etika. I např. za nejtužšího hladomoru v Číně si lidi zacpávali lidi žaludky kombinací hlíny a nějakého sena (nebo prostě čímkoliv co našli a měli po ruce) a následně padali k zemi hlady než aby se živili svými zesnulími potomky, příbuznými a soudruhy. Ostatně, asi bych taky radši pošel hlady než-li žil na světě kde se musí lidi živit svými bližními, protože pokud sledujete hordy lidí co se navzájem požírají je to neklamnou známkou toho že je na světě fakt něco špatně.
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1586
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Hladomor

Příspěvek od Grunt »

A ještě ať pouze jenom neplkám, doplním i svůj trošičku aktualizovaný pohled na téma. Pátral jsem totiž po příčině hladomorů a v podstatě jsem si potvrdil to co jsem si dávno myslel a před dvěma rokama tu nastřeloval: Hladomory z valné většiny nejsou pouze důsledek neúrody a sucha, ale spíše lidmi zaviňené katastrofy (jde o kombinaci). Zvláště poté co proběhla Agrární revoluce. Se současnou technologií máme taková množství jídla že i kdyby na jedné polokouli naší planety náhle nastal hladomor úplně v pohodě by ho byla schopná druhá polovina planety produkovat a distribuovat tak aby se hladomoru předešlo. Průser nastává až v momentě když v nějaké oblasti tu distribuci někdo odstřihne. Veškeré kapitalismy, socialismy, nacismy a bůh ví jaké ideologie a kteří političtí pomatenci, toť věčnou příčinou hladomorů na světě:
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Hladomor

Příspěvek od Count »

V Číně v průběhu Velkého skoku, kromě kanibalismu, lidé také jedli kaolín. A umírali na koliku. Pokud bych neměl jinou možnost, jak nakrmit rodinu a sebe, zřejmě bych moc dlouho neváhal. Máme ale velké štěstí, protože v našich podmínkách je celý rok co jíst. Je třeba vědět co a kdy a toto považuji za jednu z klíčových znalostí. V případě hladomoru bude kde kdo ojídat kde co, ale ten kdo ví, bude na tom mnohem lépe.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
kiwiisek
Příspěvky: 57
Registrován: 20.11.2015 8:52

Re: Hladomor

Příspěvek od kiwiisek »

Tak...nepopírám , že se můj názor může mnohým jevit jako extrémní , ale některé hladomory vznikají i jako dopad "rádoby dobře" myšlených projektů..
Ty uvozovky jsou záměrné , poněvadž největší chybou těch projektů je to , že se snaží aplikovat např. Evropské standarty tam , kde něco takového již z principu nemůže fungovat...
Zářným příkladem jsou například "Lékaři bez hranic"..
Tady v Evropě je díky lékařské péči a životní úrovni , jako takové , minimální úmrtnost kojenců a dětí..
Z tohoto pohledu je tedy vysoká úmrtnost v Africe pro Evropana úděsná a eticky nepřijatelná..
V Africe žena v produktivním věku porodila za život 10-12 dětí , z čehož se zhruba čtvrtina dožila dospělosti..
Nastoupila tedy organizace "Lékaři bez hranic " a další podobné nevládní skupiny a hromadně africký kontinent naočkovali vakcínama...všichni tomu kroku tleskali , v OSN se plácali po zádech , bohužel už nikdo , kdo řekl "A" , neřekl "B" , případně ještě "C"...
Poměr dětských úmrtí se dramaticky snížil a z těch 10-12 dětí v rodině se dospělosti dožilo ne 25 , ale 80%...
Co na tom , že vysoká porodnost tam do té doby byla v podstatě nutnost k tomu , aby se vzhledem k omezeným zdrojům vody a zemědělské produkce , dožili dospělosti ti nejsilnější ?
Takže nyní jsou mnohé enklávy díky plošné vakcinaci přelidněné , a tím se drasticky snížily už tak skromné zdroje..
Bojuje se o ně , vládne násilí a OSN to lepí různejma konvojema s humanitární pomocí za dozoru modrých přileb a žvaní srdceryvné projevy , aby vlády bohatých zemí pomohly flikovat rozpočet na potravinovou pomoc pro Afriku..
A v neziskovkách můžete koupit slepice a kozy...
Zkrátka , posledních 30 let , možná víc , se kupí jedna chyba na druhou a nebude to mít konce...
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Hladomor

Příspěvek od Lyster »

Čelíme globálnímu potravinovému kolapsu?
http://www.novarepublika.cz/2019/06/cel ... lapsu.html
Odpovědět