Vzducho prazdno

Odpovědět
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Vzducho prazdno

Příspěvek od alibaba »

http://www.google.com/search?sourceid=n ... c803d17261

Prakticky vse se necha dat do pytliku a vysat z toho vzduch masinkou a je to i dnes za normalnich okolnosti velky pomocnik a jasne i velky pomocnik po casu rozpadu a doufat ze ta krize bude trvat desetileti ,lovci dnes tak treba uchovavaji zver a ryby mi treba mame maso natocene jako na karbanatky a pak asi po kilu jde do pytliku a vysaje se vzduch a necha zmrznout na kost a vydrzi vam 30 000 let jako mamuti na Sibiri....pokud vam do te doby nevypnou elektriku ,kdyz ji vypnou a cele roztaje nic se nezkazi, nebot tam v tech pytlicim neni vzduch a kratkodobe roztaveni nevadi a jak dlouho vydrzi maso v pytliku nevim ,musim to vyzkouset :lol:
Uživatelský avatar
hanpari
Příspěvky: 776
Registrován: 15.01.2011 21:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Velká Morava

Re: Vzducho prazdno

Příspěvek od hanpari »

A jaký je rozdíl mezi obyčejným zmraženým masem a zmraženým masem v sáčku, byť ve vakuu? Podle mne se maso zkazí úplně stejně, jakmile se rozmrazí.

Co takhle zkusit klasickou masovou konzervu. Má tchyně do sklenic na zavařeninu zavařuje vařené vepřové maso. Sklenice nemusí být v mrazáku, stačí chladná tmavá místnost a vydrží to totéž co konzerva. POuze j to ze skla, čili snadno rozbitné
alibaba
Příspěvky: 2113
Registrován: 12.01.2011 21:27
Bydliště: North Carolina USA

Re: Vzducho prazdno

Příspěvek od alibaba »

Jasne doma jsme zavarovaly maso ze zabiteho prasete a tak vydrzelo asi 6 mesicu az rekneme devet mesicu tedy 2x neme nez ovoce co vydrzelo rok v pohode a maximalme 2 roky, ale jasne kazdou sklenici jsem musel zkontrolovat jestli se to necha jist po otevreni a tak zavarene maso jsem si tahnul jako sklenice k Balatonu z Jiznich Cech ,nebot tenkrat komunisti nam nedovolili si vzit dostatecne penez co mi jasne nevadilo ,to same bylo do Jugoslavie , kam jsem tahl nekolik kg kafe jako Barter ......

Vzducho prazdno zachrani maso na par dni a tak nemusime vyvazovat napr 200 kg masa, kdyz nam vypnou elektriku a nesmime zapominat ze existuje mnoho krajin na svete, kde mesta maji elektriku jen 4 hod denne a pitna voda tece z kohoutku jen treba 2hod denne a ja treba si to vyzkouset udelat si nejaky karbanatek a dat jej do pytliku a vakuovat jej atd ,proto v obchodacich jsou parky co jsou nezmrazene .ale v obalu je vysaty vzduch a jsou udrzovany pri standartni teplote ,ale nejsou zmrzle a tak kdyz je nesnime staci je dat do igelitoveho pytliku a vysat vzduch a zmrazit na kost a za dva roky se do nich pustit..... :lol:
Uživatelský avatar
hanpari
Příspěvky: 776
Registrován: 15.01.2011 21:10
Pohlaví: muž
Bydliště: Velká Morava

Re: Vzducho prazdno

Příspěvek od hanpari »

Aha, tak to ano. Mne zmatlo tech 30 000 let. Ale to se tyka opravdu zmrazeneho masa.
miki
Příspěvky: 234
Registrován: 02.01.2012 14:37
Bydliště: Pardubice

Re: Vzducho prazdno

Příspěvek od miki »

Zdravím .
Tak to vzduchoprázdno na uchování masa má pouze pramalý vliv.
Pouze při následném zmražení má kladný vliv na žluknutí přítomných tuků, ty nemají kyslík (no ono ho tam je pouze méně, to vakum není uplné) a tak jsou lépe uchovatelné. Lepší by bylo do těch sáčků napustit CO2. Z vlastní zkušenosti vím, že v mražáku zapomenutý králík šel po 1 roce psovi. A to tam mám víc než -25 st. C. Prostě byl tak načichlý žluklotinou, že ho všichni v rodině odmítli jíst. Další moje zkušenost : Vlašské ořechy (jádra) byly zavařeny do sklenic se vzduchem, po roce se nedaly jíst kvůli žluknutí tuku a obsahují ho hodně, přístě byl použit CO2 a jsou ještě po roce použitelné a bez jakéhokoliv zápachu. Proto též dávám do masových konzerv CO2 (kysličník uhličitý).

Injektor pro CO2 viz. Rozpad : http://rozpad.cz/forum/viewtopic.php?f=47&t=932.

A ke kažení masa : Je naivní si myslet, že při nezmražení a nebo po rozmražení se maso ve vakuu nekazí a že má dlouhou trvanlivost. To Vám přátelé zase "PR hyeny" z mozkovny vytěsnily "zdravej selskej rozum". Bakterie nepotřebují ke svému životu žádnej vzduch (teda alespoň většina, a právě těch škodlivých). Co potřebují je teplota, živiny v mase, vodní prostředí.
Miki.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1298
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Vzducho prazdno

Příspěvek od Kapo »

Vákum je fajn. Ale naozaj spolahlivo a dlhodobo funguje len v kombinácii z iným druhom konzervovania. Sušenie, solenie, údenie.

Jo je super, ak sa nám podarí vákuovao zabaliť múka, obilniny, strukoviny, ryža, cestoviny......
K tomu tmavé a chladné umiestnenie v špajzke a konzumovať môžu aj naši vnuci. :lol:
Uživatelský avatar
střelec
Příspěvky: 18
Registrován: 09.04.2012 21:02
Bydliště: mám

Re: Vzducho prazdno

Příspěvek od střelec »

problém naší generace je v tom,že pokud nemáme elektřinu a mrazáky, neumíme si poradit. Děda žil na samotě u lesa, kde byla elektřina až od r. 1961 a stačil si. Maso udil a sušil a nemělo to vadu, dodnes na to vzpomínám, jak si uměl se vším poradit. Jako děti jsme hltali indiánky od K. Maye a indiáni znali také jen sušení masa a vystačili si. Neznám přesné postupy, ale určitě to je řešení. Také hodně maso zaléval do sádla. Tedy maso tepelně upravené.
Uživatelský avatar
B89
Rozpadlík
Příspěvky: 217
Registrován: 16.01.2011 13:24
Bydliště: UH

Re: Vzducho prazdno

Příspěvek od B89 »

Otec používá na uskladnění fazolí odsátí vzduchu ze zavařovaček. Doma má na to skleněný zvon ze kterého se pomocí kompresoru odsaje vzduch. Nedávno se použila jedna sklenice na oběd asi 10 let stará, rozdíl v chuti sem nepoznal. (teda chtělo je dát alespoň den předem do vody aby nebyly tak tuhé. Ale byl hlad, a nebyl čas je zbytečně dlouho vařit :) )
Odpovědět