Filtr na vodu, filtrace vody

Odpovědět
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Filtr na vodu, filtrace vody

Příspěvek od kregan »

Ježíšek mi dones brčko Survival -Pure, ale nepůsobí na mě příliš důvěryhodně.
Přílohy
95db4e786c670a98d1e5393a2ce8abca.jpg
95db4e786c670a98d1e5393a2ce8abca.jpg (22.16 KiB) Zobrazeno 23451 x
Čím víc víš, tím míň neseš.
danny1691
Příspěvky: 254
Registrován: 02.03.2015 13:28
Pohlaví: muž

Re: Filtr na vodu, filtrace vody

Příspěvek od danny1691 »

TEST vodních filtračních cestovních zařízení

http://bushcraftportal.cz/2017/01/test- ... -zarizeni/
RobertK
Příspěvky: 360
Registrován: 02.06.2016 13:19
Pohlaví: muž

Re: Filtr na vodu, filtrace vody

Příspěvek od RobertK »

Na vybaven cz je další pokračovaní války o filtraci vody. Osobně to vidím tak filtrovat přes sawayer a pak převařit nebo dezinfikovat pře steri pen nebo podobně, klidně i nějakou tu chemii.

http://vybaven.cz/varice-a-jine-nacini/ ... vane-vody/

je zde dodatek i od laboratoře

https://uloz.to/!QQQ07052XCuC/test-filt ... roulik-pdf
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Filtr na vodu, filtrace vody

Příspěvek od Stenny »

Čisticí tip pro majitele Sawyeru Mini: poté, co propláchnete filtr stříkačkou, ho vezměte do ruky (závitem od sebe, uzávěrem na pití k sobě) a několikrát s ním prudce švihněte jako s bičem nebo jako když se otevírá teleskopický obušek, kterému se nechce. Po několika švihnutích začnou z konce se závitem vyletovat nečistoty, špinavá voda atd. Opakujte propláchnutí a švihání, dokud ven nebude cákat jen čistá voda. Voila, průtok filtru je najednou mnohem lepší.
Nemám tušení, proč tohle dostane ven nečistoty, které se pouhým proplachováním neodstraní, ale dokud to funguje, neptám se. Už to takhle dělám nějakou dobu a je to dost poznat.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Filtr na vodu, filtrace vody

Příspěvek od Lyster »

Ozone - Pen / Water - Pen - cestovní (kapesní) generátor ozónu ve tvaru tužky

http://www.antibakterin.cz/products/ozo ... water-pen/

Zajímavé. Nemá někdo zkušenost?
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Filtr na vodu, filtrace vody

Příspěvek od Baca »

Ozon sice naozaj funguje, ale budes suchy ako sahara cakat par hodin kym sa budes moct bezpecne napit ?? :-)
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Filtr na vodu, filtrace vody

Příspěvek od Lyster »

Tak nemusíš několik minut dezinfikovat jednu malou skleničku vody. Tohle by jsem psíš použil v nějakém 10-20l barelu s voudou a nechal by jsem to třeba hodinku běžet. (Netušim jak dlouho ten proces dezinfekce ozonem trvá, nikde jsem to bohužel nenašel.) Malá sklenáčka hádám pár minutek. 20l kanistr třeba hodinu? To je fuk. výdrž jedné buňky je 1500h co jsme se dočetl a nejsou nějak extra drahé náhradní. Takže v tom nevidim problém. Viděl by jsem to jako dodatková filtraace ještě s nějakou jinou metodou. Samozřejmě by jsem vodu nejdříve přehnal přez mechanický filtr kvůli nečistotám. Ale mě se ta hračka docela líbí.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1151
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Filtr na vodu, filtrace vody

Příspěvek od Alstratt »

Tak mam vyzkousen Ozone Pen od Roving Blue. Podobne fungujici jak uz tu byl odkaz od Lystera toto je ale takova mala, lehka prenosna verze. Pul litru vody tim osetrite asi za 40 + - sec i kdyz na strankach uvadi kolem minuty ale to je detail. Vyhoda ze to ostranuje zapach vody, spatnou chut vody, cisti vodu, zredukuje koncentraci zeleza, manganu, siry, zabije veskere zive organismy, viry, bakterie ... dobry s kombinaci s chlorovyma tabletama treba a aktivnim uhlim (filter)... Jak uz zminila Yana na webu tak po primichani trochu soli at uz kuchynske nebo himalajske se zvysi efektivita. Tak ve vysledku je to ucinnejsi nez chemie, UV a jine prostredky ale plati to podobne jak u UV SteriPEN je potreba vodu prefiltrovat na cisto a pote to aplikovat a vydrz na jedno nabiti je podobna takze neni to na cisteni velkeho mnozstvi vody ale nekolik litru s tim date a pak to musite dat nabit. Jinak Roving Blue nabizi vice produktu. Kdyz si vemu to ze mam sebou tabletky na bazi oxidu chloriciteho (AquaMira) a filter Sawyer (mam dva Squeeze a Point Zero Two beru jen jeden) + Katadyn adapter na lahve s aktivnm uhlim tak to je fajn kombinace k dosahnuti ciste vody kdyz k tomu prictu i ten Ozone Pen od RB.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Filtr na vodu, filtrace vody

Příspěvek od Lyster »

Marně hledám nějakou redukci z širokých nalgene lahví, na klasický PET uzávěr, a nikde nic nemůžu najít. Chtěl jsem to pro možnost připojit filtr Sawyer Squeeze, na lahev Nalgene, ale bohužel jsem našel jen na cizím webu a ti asi ani neposílají do ČR. Je to něco takového: http://ledgesports.com/product/jetflow-adapters-2-pack/

Nevíte o něčem takovém dostupném v ČR, připadně Ebay nebo Amazon.de?
Jenda
Příspěvky: 288
Registrován: 24.12.2013 9:46
Bydliště: JO70FB
Kontaktovat uživatele:

Re: Filtr na vodu, filtrace vody

Příspěvek od Jenda »

Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Filtr na vodu, filtrace vody

Příspěvek od Stenny »

Lyster: A bude to fungovat, když je Nalgene tuhá, nezmáčkne se? Kudy se bude vyrovnávat podtlak v lahvi, způsobený napitím z filtru?
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Filtr na vodu, filtrace vody

Příspěvek od Bill Masen »

Tak jsem zase začal řešit filtr na vodu. Co si myslíte o tomto? https://www.ebay.com/itm/Upgraded-Survi ... 0005.m1851
Cena příznivá, má to závit na petku, jsou na tom písmenka...
Původně jsem myslel na sawyer, ale ten test a tak...
Churchill
Příspěvky: 7
Registrován: 08.06.2016 8:52

Re: Filtr na vodu, filtrace vody

Příspěvek od Churchill »

Ten test nedělala certifikovaná laboratoř. Já nevím, přijde mi divný, že by zrovna server vyhoněn.cz odhalil celosvětové spiknutí s nefunkčními filtry Sawyer. Používají se po celém světě a bez problémů. No nic. Každýho věc.
Jen pro zajímavost - já si pořídil tenhle http://bit.ly/2HzYFtQ konkrétně S3. Bakterie, viry, chemie, pesticidy, těžký kovy.
sauerkraut
Příspěvky: 222
Registrován: 04.11.2017 1:27

Re: Filtr na vodu, filtrace vody

Příspěvek od sauerkraut »

Nemate nekdo napad na nouzovy filtr na vozeni v aute?

Mel by byt relativne maly a lehky (rekneme do pul kila), pouzival by se obcas, ale mel by vydrzet mraz (po vyliti a vyschnuti v aute). Narvat do te vody pak watthodin elektriky na litr nevadi, kilovatthodiny uz by byly problem.

Vlakno jsem precetl cele, ale nevim. Jedine, co me napada je, koupit za par stovek jety sawyer od nekoho, kdo se boji po testech, neresit zmrznuti, pouzit ho na predfiltraci a pak to ozarit nejakou macatou UV LEDkou. Vyhoda je, ze by ta voda tu LEDku i chladila, takze by z ni slo vymlatit par desitek wattu bez chladice. Nevyhoda je, ze se mi to nechce stavet.
Mas mozek, tak se neboj ho pouzit!
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Filtr na vodu, filtrace vody

Příspěvek od kregan »

SteriPen?
Čím víc víš, tím míň neseš.
sauerkraut
Příspěvky: 222
Registrován: 04.11.2017 1:27

Re: Filtr na vodu, filtrace vody

Příspěvek od sauerkraut »

kregan: z recenze, co tady byla odkazovana to vypadalo, ze moc nefungoval a prezilo prilis mnoho bakterii. Takze leda vykonnejsi varianta tehoz.
Mas mozek, tak se neboj ho pouzit!
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Filtr na vodu, filtrace vody

Příspěvek od kregan »

Tak zrovna kolem čištění vody koluje spousta recenzí placených "druhou stranou". Viz např kauza Sawyer.
Čím víc víš, tím míň neseš.
neilz
Příspěvky: 144
Registrován: 02.03.2016 12:24
Pohlaví: muž

Re: Filtr na vodu, filtrace vody

Příspěvek od neilz »

tak u sawyeru kdo vi jak to je ale hlavni problem je ze spoustu lidi nechape ze prefiltrovana voda se musi ihned vypit a nesmi se uskladnovat na potom coz je zakladni chyba
Zatvrzelej ANTIVAXAK :devil
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Filtr na vodu, filtrace vody

Příspěvek od Hohepa »

s tou UV LEDkou trochu pozor . Ono aby to fungovalo tak to musí být UVC zářič s vlnovou délkou pod 280 nm , takzvaně germicidní -
Normální UV (UVA, UVB) je nanic.
http://germicidni.cz/
Problém je, že se led s takovou vlnovou délkou blbě shání, je to relativní technologická novinka , teď koukám se dá koupit na netu , ale tak před pěti lety jsem ji nevygooglil ať jsem se snažil jak chtěl.
https://www.alibaba.com/product-detail/ ... 15156.html
Proto tradičně výrobci používají výbojky UVC ve filtrech pro akvárka , bazény
a myslím že i ten sterilpen má asi také výbojku a né LED.
Nuwara
Příspěvky: 553
Registrován: 17.02.2012 11:07
Pohlaví: muž

Re: Filtr na vodu, filtrace vody

Příspěvek od Nuwara »

neilz píše:tak u sawyeru kdo vi jak to je ale hlavni problem je ze spoustu lidi nechape ze prefiltrovana voda se musi ihned vypit a nesmi se uskladnovat na potom coz je zakladni chyba
A důvod je jaký?
„Náhoda nepomůže tomu, kdo si nepomůže sám.“
Sofoklés
Odpovědět