Nouzové zásoby stravy

Odpovědět
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od Matěj »

Med vydrží podle článku jen rok navíc? Děda byl včelař a jeho zásoby jsme dobírali ještě dlouho po jeho smrti, protože toho po něm zůstala strašná spousta. Byl OK a to i dlouhé roky po stočení. Samozřejmě to nebyl náhražkový med z obchodu.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od Fabulous »

Med vydrží téměř neomezeně dlouho, jen ty důležité látky z něj jaksi vyprchají ;)
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od Serža »

tak furt je to cukr = energie
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
mukl
Příspěvky: 1098
Registrován: 05.10.2016 19:19
Pohlaví: muž

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od mukl »

Vy se opravdu chystáte přežít? :| Já, se toho "rozpadu" nechci snad ani dožít :? .
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od Lyster »

Nejen zlato a ropa: státy v rezervách skladují i sirup, mléko či rozinky
https://www.idnes.cz/xman/styl/statnhi- ... n-styl_fro
Uživatelský avatar
Viler
Příspěvky: 3
Registrován: 27.02.2020 6:49
Pohlaví: muž

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od Viler »

apokalypsa zjevně začala, dnes ráno v kaufu v oddělení těstovin a rýže , musel jsem sáhnout do strategických rezerv :D
IMG_1890.jpg
rozpad eu je nevyhnutelný
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od bacil »

Vypadá to vybrakovaně všude, taky jsem z města donesl čtvrtku nákupu co chtěla manželka.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
JirkaK
Příspěvky: 411
Registrován: 23.12.2013 20:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od JirkaK »

Až se situace uklidní, tak by mohli být zajímavé akce, protože lidé nebudou trvanlivé potraviny nakupovat, protože budou mít nasysleno a obchody nebudou tak moc prodávat. Většina se vrátí k svému způsobu života a nebudou chtít mít doma dlouhodobé zásoby.
skafloc
Příspěvky: 127
Registrován: 19.08.2014 0:05
Pohlaví: muž

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od skafloc »

Viler + Bacil: nevím odkud jste, chlapi, ale v Ostravě těžká pohoda, dnes kolem poledne Lídl, lidí normálně všude všeho dostatek.
To samé ve středu v Místku Albert a Tesco, návštěvnost normální, všude všeho dostatek, nikdo nenakupuje nic ve velkém, dokonce v oddělení drogerie i dostatek desinfečního gelu.
Sovy nejsou, čím se zdají být..
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od jameson363 »

skafloc píše: 29.02.2020 0:32 Viler + Bacil: nevím odkud jste, chlapi, ale v Ostravě těžká pohoda, dnes kolem poledne Lídl, lidí normálně všude všeho dostatek.
To samé ve středu v Místku Albert a Tesco, návštěvnost normální, všude všeho dostatek, nikdo nenakupuje nic ve velkém, dokonce v oddělení drogerie i dostatek desinfečního gelu.
U nas na severu taky v pohode. Jako regaly s testovinama a mlikem trochu probrany. V lidlu vyprodany vlocky, ale spis proto, ze byly v akci, ale jinak v kazdym obchodaku jidla pro tisice lidi.

Jinak co se tyce potravin, dost me prekvapuje, kolik lidi kupuje testoviny - cili potravinu, co potrebuje relativne dlouho varit. Nepujde plyn/elektrina par dni, coz se diky aktualnimu pocasi (vitr/snih) vs. karantena muze stat (minimalne u te elektriny) a co s tim ty lidi jako budou delat? Vetsina lidi, ktera tak najednou plasi imho nejsou prepperi, takze dost pochybuju, ze nekdo ma doma vetsi zasobu plynu k varici nez zbytek bomby z posledniho vandru :D
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od DeadMan »

Ale jo, Ostrava a okolí byla taky na některých místech vykoupena, jen už zboží zase doplnili.
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Rafael
Příspěvky: 5343
Registrován: 07.12.2017 17:26
Pohlaví: muž
Bydliště: Valašské království

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od Rafael »

jameson363:
Šetřílci, nechci nebo nevím jak to napsat.....,
někteří lidé mají kachláky, kamna, pece apod. a žádnou elektřinu ani plyn k vaření nepotřebují. A je jim úplně jedno jestli na plotně během vytápápění mají navíc třeba dva 50l hrnce s vodou a ještě něco vedle na plotně vaří a tak.
Je to jen akumulace tepla, žádné ztráty ani investice do ničeho...
Dělali to tak mi předci a děláme to tak i my.
A nejen v zimě, někdy i v létě ve "venkovní kuchyni".
Ono to ani žádný Rozpad není, jen takový životní styl praktikovaný už dlouho. Tak nějak i zděděný.
Proč taky platit za energii když v sadu nebo v lese je ji tolik, že tam jen zhnije.
*
Jinak ve Valašském království, ve vesničce, v krámech žádná panika. Plné regály. Coop, Enapo, Hruška, Můj obchod, nevietnamská večerka, Drogerka, Železářství & domácí potřeby, apod. všude normální provoz.
Asi panikáři, pokud tady jsou nakupují v zahraničních marketech.
Celkem nechápu proč?
I když mimo nějakých akcí je tam skoro vše dražší. Nechápu proč raději nepodporují české řetězce a místni prodejce.
*
Pravdou je, že sice v marketu se dá vše nenakoupit na jednom místě, do "jednoho koše", ale za jakou cenu?
A to že projedu během velkého nákupu celou vesnici, tak to je jen proto, že si nekonkurují ani tak moc cenami ale spíš nabídkou. Dodavateli a výrobci.
A všude si s obsluhou pokecám...
*
Do nějakých cizích marketů vlezu jen za nějakou cílenou velkou slevou a jednorázovým nákupem. Jinak jen v případě fakt velké nouze.
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Uživatelský avatar
neviditelny
Příspěvky: 102
Registrován: 24.02.2020 22:16

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od neviditelny »

jameson363
Jako nouzový prostředek vaření mám benzínový vařič MSR. Vařím na něm každý rok několik měsíců na cestách, takže to nemám jen jako záležitost nějakého potenciálního rozpadu. 9litrový kanystřík technického benzinu dokupuju zhruba jednou za rok až dva.

Jako nouzové zásoby potravin mám oves + další obiloviny a k tomu především sušená jablka a další sušené ovoce. A k tomu elektrický i ruční vločkovač. Sice žádná pestrost, ale potenciální lupič či zloděj potravin nad tím ohrne nos, takže nemusím budovat skrýše. Navíc ani ta jablka nesuším za tepla. Klíčky v obilovinách a vlastní RAW sušené ovoce má možná víc vstřebatelných vitamínů, minerálů a enzymů než nějaké přípravky z lékárny. Večer oves navločkuju a spolu s jablky namočím, ráno jím bez nároku na sporák či vařič.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od jameson363 »

Rafael píše: 29.02.2020 7:45 jameson363:
Šetřílci, nechci nebo nevím jak to napsat.....,
někteří lidé mají kachláky, kamna, pece apod. a žádnou elektřinu ani plyn k vaření nepotřebují. A je jim úplně jedno jestli na plotně během vytápápění mají navíc třeba dva 50l hrnce s vodou a ještě něco vedle na plotně vaří a tak.
Je to jen akumulace tepla, žádné ztráty ani investice do ničeho...
Dělali to tak mi předci a děláme to tak i my.
A nejen v zimě, někdy i v létě ve "venkovní kuchyni".
Ono to ani žádný Rozpad není, jen takový životní styl praktikovaný už dlouho. Tak nějak i zděděný.
Proč taky platit za energii když v sadu nebo v lese je ji tolik, že tam jen zhnije.
To je urcite super, bohuzel vetsi cast obyvatel CR zije v panelacich nebo bytovych domech, kde to neni uplne bezne ci mozne. Nicmene nekdy je a ti rozumejsi lide maji v i byte v bytovem dome krbovy kamna na tuha paliva, aby si v beznem provozu udelali pohodicku a romantiku, popripade usetrili neco za topeni.

Co ale nechapu je, proc nekteri lide lide v novem rodinem dome stavi takovej ten celej obestavenej krb z krkovy vlozky ktery je cely obestaveny a krome topeni to na ohrev vody nemuze v nouzi pouzit.
skafloc
Příspěvky: 127
Registrován: 19.08.2014 0:05
Pohlaví: muž

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od skafloc »

jameson363 píše: 29.02.2020 4:36
Jinak co se tyce potravin, dost me prekvapuje, kolik lidi kupuje testoviny - cili potravinu, co potrebuje relativne dlouho varit. Nepujde plyn/elektrina par dni, coz se diky aktualnimu pocasi (vitr/snih) vs. karantena muze stat (minimalne u te elektriny) a co s tim ty lidi jako budou delat? Vetsina lidi, ktera tak najednou plasi imho nejsou prepperi, takze dost pochybuju, ze nekdo ma doma vetsi zasobu plynu k varici nez zbytek bomby z posledniho vandru :D

Já to teda ještě nezkoušel, ale už mě to napadlo dříve - dají se třeba těstoviny "uvařit" tak jako rýže (kuskus i bulgur) v termosce? Prostě jen zalít vařící vodou a počkat?
Zkoušeli jste někdo, jestli je to potom k jídlu?
Sovy nejsou, čím se zdají být..
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od Jason »

K tem krbum (vim ze je tu na to jine tema ale jenom co se tyce ohrevu vody na vareni) - ted dodelavame projekt na RD. Architekt mne celou dobu tlaci do krbu se zadnim prikladanim a cely zapusteny do steny. Takze v mistnosti je jenom to sklo. Argumentoval to tim ze to chteji naprosto vsichni a vsichni to tak ted delaji. Samozrejme ze jsem z krbovek necouvnul :o)
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
neviditelny
Příspěvky: 102
Registrován: 24.02.2020 22:16

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od neviditelny »

Mám v baráku 25 let vestavěný krb, ale dnes bych se vybodl na architekta a pořídil bych místo krbu ne nějaká jednoúčelová krbová kamna, ale klasický kuchyňský sporák. Teď budou mít všichni koronavir. Chceš ho taky?
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od Jason »

Ja jsem nepsal ze to chci a budu mit.. Mam v projektu kamna (klasika jotul) - preci jenom do obyvaku by ten sporak nebyl uplno ono :rofl ten bude ve venkovni kuchyni... :nod

Tak abych nebyl uplne ot - co jsem se dival na zasoby tak mame cca 70% veci ktere potrebuji vareni. Jednak topim doma krbovkama a pripadne mam benzinovej varic a u neho porad 2*1l + 5l benzinu. (min. mesic vareni). Dalsi benzin se pripadne najde v garazi.
Mam i cca tri bedny MRE - to spise z lenosti na kratkodobe vylety na ven ale da se vyuzit i doma.

Potraviny vyslovene nekreckuji ale nakupuji jenom v makru (ve velkych balenich) - cca 30% veci nebo v nemecku - tam vesmes zbytek. Hlavne v DE kdyz je zbozi v akci tak je doopravdy zlevnene (kolikrat o tretinu) tak se vyplati toho vzit vice.
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od bacil »

skafloc píše: 29.02.2020 23:21
Já to teda ještě nezkoušel, ale už mě to napadlo dříve - dají se třeba těstoviny "uvařit" tak jako rýže (kuskus i bulgur) v termosce? Prostě jen zalít vařící vodou a počkat?
Zkoušeli jste někdo, jestli je to potom k jídlu?
jo, nech to v tom 20 minut
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
Breaking Bad
Příspěvky: 1
Registrován: 01.03.2020 14:34
Pohlaví: muž

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od Breaking Bad »

Ahoj všem,
pro ukládání zásob jsem narazil na šitózní nádoby z plastu. Mizerné zavírání, použitelnost na hovno. Prošel jsem hodně obchodů a za tyhle peníze k prdu! Po nákupu budu litovat :)


https://www.bobkycentrum.cz/dozy-s-un

Jako obvykle. Spam. Ban. Fab.
Odpovědět