Nouzové zásoby stravy

Odpovědět
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od kregan »

Na skladování by mohl pomoct Aquasteril - činidlo A. Sice píšou, že vydrží šest měsíců, ale jelikož je na bázi chloru, věřil bych mu i na pár (desítek?) let. Někdo přidává do uskaldněný vody trochu SAVA nebo hypermanganu.
Ještě mě napadlo udělat si dostatečne kapacitní průtočnou nádrž pod tlakem vodovodního řadu a kohoutek až za ní. Voda v nádrži by pak byla pořád čerstvá. Jen by mohl bejt problém s usazeninama.
Nebo jako já znát studánky v okolí.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od Karlos »

RAD: mít zásobu vody na několik dnů je samozřejmost ale snažit se držet zásobu vody třeba na rok považuji za zbytečnost... ale proti gustu...
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od Venet »

RAD, podľa mňa, na katastrofy tvojho typu úplne stačí katadyn/MRS filter, a prevariť. A šmitec
A keď už nemáš žiadny filter, nauč sa spraviť si ho. Je to jednoduché... net je toho plný.
Ale kanyster vody (20L) doma v talóne by malo byť samozrejmosť. Uschovať v tme a chlade, a vydrží... Zatiaľ som odskúšal vodu po 2,5roka a v poho. (prestala nám tiecť voda - tak som ju využil)
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od Fabulous »

Mám balenou vodu na měsíc komfortního žití, hromadu připravených prázdných kanystrů, Sanosil, ruční filtry a dvě studny. Já jsem připraven dostatečně. ;)
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od kregan »

Na Sanosil bacha. Prej má hodně krátkou expiraci. Na jedný expedici mě poslali s rok starym Sanosilem do háje.
Víc bych věřil Aquasterilu.
Wagoneer
Příspěvky: 159
Registrován: 20.11.2011 21:14

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od Wagoneer »

200l pitné, pravidelně měněné, 2000l dešťovky/užitkové, filtry.. Chvíli přežiju. :D
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od kregan »

To mi připomíná kryt pod hotelem Jalta.
http://www.ttg.cz/hotel-jalta-otevrel-v ... ene-valky/
Sice pro ty, co už pár krytů viděli celkem nuda, ale pod podlahou je prý nádrž s několika stama litrů vody, která tam bude asi na věky, protože se jí ani nevyplatí vyčerpat. Pak tam jsou dvě "trubní" únikový chodby ústící na Václavák a do jedný je možný nakouknout.
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od bacil »

A nepomohlo by na takovou bahnitou vodu něco odsud? Třeba filtr-pumpička a dezinfekce?

http://www.ebay.com/dsc/Outdoor-Sports- ... AvailTo=56

EDIT: link
RAD
Příspěvky: 214
Registrován: 27.11.2013 10:39

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od RAD »

Venet píše:Zatiaľ som odskúšal vodu po 2,5roka a v poho
jak chutnala ?
Já mám otestováno 14dní starou vodu v létě v čutoře v batohu - chutnala jako bych si v ní opláchnul ponožky po tůře přes Saharu . Kupodivu bez újmy.


Jinak nechtěl sem rozpoutat nějak bouřlivou debatu o tom zda vodu skladovat nebo ne a v jakém množství, to každý posoudí dle sebe a svých možností . Jen sem chtěl poukázat na možný problém který s až děsivou pravidelností nastává téměř u všech katastrof ČR nevyjímaje.

edit:
RE bacil : filtr ti nevezme všecko a když už vezme tak je to zase demineralizovaná voda . Na druhou stranu pořád lepší než si odrovnat ledviny těžkejma kovama nebo dostat srač*u a prohloubit dehydrataci ještě víc. Kdybych měl doma 2 zdroje vody - kanystr co tam leží už 5 let a udělal se v něm snad i žabinec a vodu ze studně do který vlýtla povrchovka při lijáku či povodni raději převařím žabinec a vypiju protože mám jistotu že v něm není nic co se spláchlo z cesty když se u sousedů převrátil kamion se rtutí.
Naposledy upravil(a) RAD dne 30.12.2013 17:04, celkem upraveno 2 x.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od Fabulous »

kregan píše:Na Sanosil bacha. Prej má hodně krátkou expiraci. Na jedný expedici mě poslali s rok starym Sanosilem do háje.
Víc bych věřil Aquasterilu.
Jelikož se neřídím "jedna bába povídala", ale svým rozumem, tak jsem si nechal životnost a účinnost Sanosilu potvrdit přímo u výrobce. ;)
RAD
Příspěvky: 214
Registrován: 27.11.2013 10:39

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od RAD »

Nevim zda je dobré spoléhat na prohlášení výrobce. Dívil bych se kdyby prohlásil že to za nic nestojí a že si máš raději koupit konkurenční produkt.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od kregan »

To info od výrobce by mě zajímalo.
Dokaď sem byl na škole, chodil sem rozumy čerpat k učiteli předmětu Úprava pitné vody. Znal spoustu zajímavejch věcí. Nicméně se v nejbližší době do školy nedostanu.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8791
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od Fabulous »

Zjednodušeně řečeno - účinnost klesá v řádu jednotek procent ročně, takže k docílení stejného efektu se jednoduše adekvátně zvýší koncentrace při aplikaci.
Veda_Kong
Příspěvky: 16
Registrován: 26.11.2013 21:41
Pohlaví: žena

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od Veda_Kong »

Nenašla jsem vhodnější forum - k zásobám proteinů. Oproti cukru, soli, apod. mají ve formě masa i luštěnin podstatně kratší dobu skladovatelnosti. Uvažuju, že čisté proteiny v prášku z fitness obchod by mohly být řešení - ale dají se vůbec "normálně" jíst? Tím myslím úpravy do jídel v běžným jídelníčku, nemáte zkušenost, recepty? Skladovat je bez toho oběhu v běžným provozu rodiny jsou se bojim vyhozený peníze.
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od big bang »

Veda_Kong všetky sú vlastne zo srvátky a dalo by sa to použiť do ovsenej(z obilia) kaše na sladko a osobne do poručujem čokoládu alebo vanilku a nebolo by zlé si urobiť aj zásobu proteínových tyčiniek :lol:
Robyn
Příspěvky: 77
Registrován: 02.03.2013 23:23
Pohlaví: muž

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od Robyn »

Proteinové tyčinky jsou dost drahé. Jako zásobu proteinu bych doporučil třeba sušenou syrovátku. Můžete si i velice levně udělat zásobu méně kvalitních proteinů pšeničných, sojových atd. ... za pár šupů.
http://www.nutri-exact.cz/
Zajímejte se o balené suroviny ...
http://www.nutri-exact.cz/8-0-1-suroviny-balene/
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od big bang »

to je všetko pekné ale keď nenastane koniec sveta tak to potom budeš musieť vyhodiť a v prípade drahšieho riešenia to všetko pekne zbaštíš(tie tyčinky majú celkom divnú chuť a vždy som si musel kúpiť len 1-2 a to som ich sežral hneď a z práškového proteínu si urobíte kokteil, mlieko, banán, nejaký ten med ak to chcete sladšie a proteín a pekne bumbáme) a ak chcete šetriť tak si kúpte sušení vaječní bielok :puke
RAD
Příspěvky: 214
Registrován: 27.11.2013 10:39

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od RAD »

To už bych radši žral lidi.
Robyn
Příspěvky: 77
Registrován: 02.03.2013 23:23
Pohlaví: muž

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od Robyn »

Já mám proteinové tyčinky taky rád a mám je i ve své schránce poslední záchrany, kterou pravidelně vykrádám dlouho předtím než skončí expirace. :lol:
Ale při ceně 45 za kus to moc na vytváření zásob není. Z těch proteinů se dá samozřejmě taky umíchat normální takový ten klasický proteinový koktejl smýchaný s vodou, tak jak ho znáte z fitness center. Právě, že s toho se to vyrábí. Vezme se trochu sušených bílků, trochu syrovátky, trochu hydrolyzátu z hovězího masa, soji a pšenice, maltodextrín, glukoza atd. nějaká vanilková nebo jiná příchuť a voalá. :)
A vařit se s toho samořejmě taky dá. Tyhle suroviny jsou naprosto běžnou součástí toho, co denně jíme. Myslím v kupovaném jídle, cukrovinkách atd.
Ale samozřejmě na zásoby je to vhodné spíše pro někoho kdo třeba cvičí a ty proteinové koktejly si běžně dělá.
PICT0001.JPG
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od big bang »

a ak niekto nepozerá až tak na financie tak osobne zo skúsenosti doporučujem Zell Volume je to taká tyrkysová sračka, obsahuje to: základ tvorí kombinácia sacharidov /dextróza,maltodextrín,trehalóza/, Krea-Genic-u /nová,vysokoúčinná forma kreatínu/, srvátkového izolátu a hydrolyzátu s obsahom voľných foriem aminokyselín, L-Arginínu a L-Glutamínu. Prípravok je naviac obohatený o vitamíny a minerály. Vhodný pre športovcov a fyzicky zaťažených ľudí.

Používal som to pri tréningu v posilňovni a to sa potom makalo jedna báseň a bez toho som bol ako chcíply a používa to aj kamarát čo bicykluje a tiež si pochvaľuje že sa s danou mnamkou dopraví ďalej a vo väčšej pohode, takže použitie pri diaľkových pochodoch(ten váš útek v PA do lesov) ;) :lol:
Odpovědět