Nouzové zásoby stravy

Odpovědět
RobertK
Příspěvky: 360
Registrován: 02.06.2016 13:19
Pohlaví: muž

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od RobertK »

Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od jameson363 »

Ray píše:Dneska mi došlo od nácků. I s poštou 150kč/500g balení -> o dost levnější, než jsem viděl u nás (a někde jsou ty ceny opravdu na facku :shake ). Nové šarže. Jen tip, kdyby někdo sháněl ;)
nrg.jpg
Odkud? Odkaz prosim.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od jameson363 »

Tak jsem sehnal par kusu NRG5. Prvni pocity:


1) velikost - jako WAU - fakt mrda, opradu krasne malinkaty a skladny.


2) chut - neni to tedy zadny kulinarsky zazitek, ale jist se to da. Pro srovnani treba Mana mi chutna vic.


Nekdy si to vemu na trek a uvidim, jak moc to dokaze zasitit a dodat energii a podle toho eventuelne nakoupim vic kusu i na obcasnou spotrebu.
JirkaK
Příspěvky: 411
Registrován: 23.12.2013 20:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od JirkaK »

Výhoda NRG5 je, že proti minulosti kdy byla trvanlivost 10 let, tak teď je trvanlivost 20 let.
Chuťově žádný zázrak, ale jíst se to dá. Jedl jsem podstatně horší věci.

Naposledy jsem koupil 10 kusů - v případě kolapsu je to malé balení, tak vezmeš a jdeš.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od jameson363 »

JirkaK píše:Výhoda NRG5 je, že proti minulosti kdy byla trvanlivost 10 let, tak teď je trvanlivost 20 let.
Chuťově žádný zázrak, ale jíst se to dá. Jedl jsem podstatně horší věci.

Naposledy jsem koupil 10 kusů - v případě kolapsu je to malé balení, tak vezmeš a jdeš.
Nebal bych se, ze par kusu za rok neotocim, takze trvanlivost 20 let je pro me zbytecna, 5 by mi bohate stacilo, ale co uz. Ja jsem na jidlo v prirode nenarocnej a tuuuuuze linej, takze varim v podstate jen v zime, kdyz se fakt chci zahrat. Popripade kdyz jsem blizko auta. Tahat na delsi vzdalenost varic, nadobi apod, to me ani nehne, takze ja tyhle ruzny varianty studeny stravy primo miluju. Vyjimka je, kdyz jdu na kratkej vejlet za ucelem udelat par fotek a dat si dobry kafe s vyhledem, jinak tunakovej salat z lidlu a proteinovy tycinky vedou.

Taky jsem jedl horsi veci, z podobnejch veci treba Soylent/Shakefood, coz je varianta na tema Mana. Uz se to u nas snad ani neprodava. Pouzivali hraskovej protein a to bych nepral ani nehorsimu nepriteli, fakt humus. Chutove asi jako plesniva makova buchta, bylo to fakt nepozivatelny.
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od Bill Masen »

Kdysi se prodával Vitalecitin. V takový hnusný hnědý krabičce, ale sežral jsem toho kvanta. Z čeho to vlastně bylo, tahle energitická... kostky.
golem
Příspěvky: 1727
Registrován: 14.01.2011 2:36

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od golem »

Jj, kostky jako Masox, stejně jako tehdy i Masox byly balené po dvou v papírové krabičce, stálo to snad tři koruny a myslím že na tom psali něco o sojovém lecitinu. Ale bez záruky, už je to dost let... :-)
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od Venet »

Nikde som tu nenašiel vhodnejšiu tému, tak to hodím sem:
Potrebujem poradiť so sušičkou na ovocie. Akú kúpiť? Akú máte? s Akou ste spokojný?
Potrebujem nasušiť väčšie množstvo jabĺk, tak nechcem to robiť dva mesiace s tou čo mám doma, takže by to už mali byť taká lepšia, s väčším množstvom sít...
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od proforma »

Venete, to budes mit tezkou volbu. Mam susicku s 9 sity. Ma-li se to susit na nejakou prislusne nizkou teplotu, aby to nebylo ovoce pecene, tak 9 sit uz je docela dost, susi se to tak 24 hod. (podle toho, jak huste to tam naskladas, jak casto prohazujes sita mezi sebou). Susit na tom metrak neceho, to asi ne.

Existujou samozrejme i vetsi susicky, predevsim co do plochy jednotlivych sit, pocet pater uz se asi nejak efektivne moc zvysovat neda (aby se nahoru dostal alespon trochu teply vzduch, musel bys tam hnat dole prilis horky; a taky pri vic patrech se nahoru dostava vzduch uz parou nasyceny). Jak casto ji uzijes? 3 mesice v roce? A 9 mesicu budes doma zakopavat o nejaky rozmerny kram...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od Venet »

Proforma, a skôr by si teda dala dve sušičky?
Ja jednu mám s 5 sitami, a chcel by som ešte jednu s aspoň 9 sitami, nech sa to sušenie urýchli. Zas nepotrebujem profesionálnu sušiareň kde sa naraz zmestí 50kg ovocia...
Len som to chcel aspoň trochu urýchliť
A tú 9 sitovú máš akú? a si s ňou spokojná?
Venet
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od proforma »

Venete, mam ceske Bravo (neco takoveho https://www.elektro-ivicic.cz/susicka-o ... FpEALw_wcB) , nechtela jsem za to davat nejakou hroznou dardu, kdyz to pouzivam parkrat v roce. I slozeny to ma tak (s x h x v) 40 x 40 x 35 cm, rozlozeny na vysku cca 60 cm. Susi to pomalu a dlouho (to je tak nejak jeji ucel, ale myslim, ze i pri zachovani kvality by to mohlo jit krapet rychleji), ale susi. Kdyz toho mam vic, proste to strcim do trouby, nastavim teplotu na cca 45-50 C (podle druhu ovoce) a necham pootevrena dvirka trouby, vejde se tam toho daleko vic (asi 5 sit cca 35 x 45 cm, ale vyuziju celou obdelnikovou plochu, takze pocitove tak 2x tolik co do susicky s kruhovym tvarem). Susicku ted vyuzivam hlavne na houby, ovoce strkam do trouby (nebo do mrazaku :-)).

Jestli chces susicku kupovat, pockej tak do listopadu, to byvaji hodne zlevneny :-)
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od dracekvo »

Já mám malinkou, jen 3 podlahovou, ale nechtělo se mi kupovat jen krám v který se na nic jiného nehodí, tak to mám kobinované s parním vařičem.
Nicméně, vzhledem k poloměru sušičky se tam toho podle mě stejně moc nedá. Do trouby mám podobné síto jako zde http://www.jzikmund.cz/jzikmund/eshop/7 ... e-stojanem jen má 4 podlážky a tam toho dám ohodně víc. V troubě usuším a pak ještě dám doschnout za okno.
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od proforma »

Tady je jeden peknej navod na domaci susarny bez elektriny, hezky a ucelne vymysleno :-)
Přílohy
Screenshot_20181008-201819.png
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
peteres
Příspěvky: 267
Registrován: 13.06.2011 10:06

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od peteres »

Sdružení dtest předloni testovalo 14 modelů sušiček dostupných na trhu. S dobrým hodnocením skončily tři z nich: Domo DO325VD, Zelmer FD1000 a Sencor SFD 135E. Já bych nadšeným sušičům doporučil podívat se na drahé ale velmi dobré sušičky Excalibur.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od Venet »

Ďakujem všetkým za rady a inšpirácie. Dráček, tie sitá sú super nápad. O tých som nevedel. Proforma, solárnu sušičku poznám už dlho, len ju nemám kam dať. Záhradu mám malú a dosť zatienenú stromami. Ovocnými.
Venet
Cogito, ergo armatum sum.
Cep
Příspěvky: 1705
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od Cep »

Venet píše:Proforma, a skôr by si teda dala dve sušičky?
Ja jednu mám s 5 sitami, a chcel by som ešte jednu s aspoň 9 sitami, nech sa to sušenie urýchli. Zas nepotrebujem profesionálnu sušiareň kde sa naraz zmestí 50kg ovocia...
Len som to chcel aspoň trochu urýchliť
A tú 9 sitovú máš akú? a si s ňou spokojná?
Venet
Mám 9 síťovou - Concept SO1020 a využití těch 9 sít typem 'zapnu - zapomenu' je iluze. Aby to šlo rovnoměrně, tak se musí síta s ovocem přehazovat.
9 sít s hruškami jelo cca 8 hodin přes noc, pauza na práci a pak ještě pár hodin dosušování.
5 sít s houbami bylo za pár hodin.
Ale každopádně více sít je výhoda. Rezerva, když se něco rozbije, možnost nakrájet na jednou a pak holt přehazovat síta,..
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od Bill Masen »

Brit využívá brexit po svém, lidem prodává „krabice poslední záchrany“
https://www.idnes.cz/zpravy/zahranicni/ ... anicni_skr
Rozpadlík podnikatel?
skafloc
Příspěvky: 127
Registrován: 19.08.2014 0:05
Pohlaví: muž

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od skafloc »

Znáte někdo tyhle vietnamské tyčinky - viz příloha? Prodává se to některých vietnamských tržnicích ve větších městech (co vím, tak Brno a Praha), údajně je to původně pro vietnamské výsadkáře, velikostí je celé balení asi jako větší energetická tyčinka (cca 11x6), 2-3 vystačí na nepříliš náročný celodenní výlet, akorát je to docela tvrdé a ve vodě se to moc nerozpouští. Cena cca 25 Kč.
Přílohy
luong-kho-bay.png
luong-kho-bay.png (212.13 KiB) Zobrazeno 10516 x
Sovy nejsou, čím se zdají být..
RobertK
Příspěvky: 360
Registrován: 02.06.2016 13:19
Pohlaví: muž

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od RobertK »

Jeden zajímavý článek z historie:
Co si s sebou brali naši předci na cesty?
https://www.stoplusjednicka.cz/co-si-s- ... i-na-cesty
Robert
-----------------------------------------------------------
Očekávám to nejlepší ale připravuji se na nejhorší.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Núdzové zásoby stravy

Příspěvek od Lyster »

Nebojte se prošlých potravin, o rok déle vydrží mouka, hořčice i káva
Zdroj: https://www.idnes.cz/onadnes/zdravi/pot ... zdravi_abr?
Odpovědět