Jídlo do auta

Odpovědět
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Jídlo do auta

Příspěvek od dracekvo »

Tak sem přemejšlel co si dát do auta, kdybych někde náhodou zůstal v koloně, abych měl aspoň jídlo na několik hodin a nemusel v zácpě trčet ohladu.
Požadavek je, že to musí vydržet teploty -30 + 50 °C
Zatím mě pouze napadli čísné polévky. Ty by to tak půl roku mohli zvládnout i když nevím co na to řekne ten olej, nebo co to tam je. Přinejhorším ho tam nedám a udělám jen nudle s kořením.
Ešus mám, vodu taky a vařič na pevnej líh.

Jak dlouho může v autě v létě vydržet balená voda?

Napadá někoho něco dalšího?
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: Jídlo do auta

Příspěvek od Nobody »

Já si na cestu beru protein v sáčku. Nezabírá místo a když se někde zdržím, tak jen nasypu do vody a je to. Nechávat jídlo v autě mi přijde zbytečné, nic zdravého tak myslím skladovat nemůžeš.

Vodui bych tam nenechával vůbec, pitná asi bude několik týdnů, ale už po pár dnech v horku to nebude nic dobrého.
Uživatelský avatar
Dan.te
VIP
Příspěvky: 155
Registrován: 21.07.2012 11:31
Bydliště: Brno

Re: Jídlo do auta

Příspěvek od Dan.te »

Pár balíčků NRG-5 nebo BP-5 a nemusíš ani nic vařit. Nezabere to skoro žádný místo, dodá vše co tělo potřebuje a jsem si jistý, že vydrží vše co požaduješ.
KEY BENEFITS / FEATURES

Min. 5 years shelf life
Ready-To-Eat
Complete nutrition for children and adults
Added with extra vitamins and minerals
Robust protective packing, packed under vacuum, in tri-laminated alu foil, air-and watertight
Withstands extreme temperatures
Vodu bych nenechával víc jak týden. Spíš si pokaždý nosit čerstvě naplněnou petku z domu a pozor teď v zimě ať přes noc nezmrzne a nepraskne, až to ráno roztaje bude všechno pěkně čvachtat. ;)
Naposledy upravil(a) Dan.te dne 31.10.2012 15:02, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Leon Chamel
Rozpadlík
Příspěvky: 409
Registrován: 12.03.2012 16:25
Bydliště: Haná

Re: Jídlo do auta

Příspěvek od Leon Chamel »

Bože můj, čínská "polévka" opět v hlavní roli coby survivalová potravina ;) Lidičky zlatý, existuje asi tisíc vhodnějších alternativ (příklady uvedli už kolegové), nehledě na to, že nevidím žádný rozumný důvod si cokoli během těch několika hodin mimo domov vařit, ještě k tomu někde v koloně..! Nejdostupnějším řešením je třeba müsli, extrudovaný chléb nebo knäckebrot – tohle vše přečká i rok v autě bez větší úhony.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jídlo do auta

Příspěvek od Fabulous »

Tak bez jidla vydrzim tri dny a za tu dobu prejdu Cesko pesky :) Pokud vezu deti, tak mam pro ne skladem nejakou tycinku, vic asi netreba resit. Dulezitejsi je v zime deka, nez esus a pojizdna vyvarovna :D :D :D
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: Jídlo do auta

Příspěvek od Nobody »

Tak vydržíš i dýl, jen je škoda ztrácet svalovinu kvůli tomu, že si sebou nevezmu svačinu :).
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jídlo do auta

Příspěvek od dracekvo »

No byl to jen nápad. Já už v koloně jednou v zimě zkejsnul na několik hodin a není to nic příjemnýho. O to že bych umřel hlady vůbec nejde. Jen o to zahnat kručení v břiše a zpřijemnit si chvilku teplým jídlem.
Ale pokud říkáte, že to je blbost, tak dobrá, nebudu se hádat. Víc hlav víc ví ;)
Deky atd. samozřejmě vozím.
A protože jezdím každej den, je u mě blbost si brát novou svačinu každej den. Hlavně pro to, že jí vůbec nesním.
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: Jídlo do auta

Příspěvek od vlk972 »

No já mám v autě müsli a sušenky - bez náplně. Snesou a vydrží hodně, jak už je tu psáno. No a vodu si nosím každý den čerstvou, v zimě termosku s čajem.
A samozřejmě deky, teda laciný spacáky za 200 z tesca. Další důležité pravidlo, hlavně v zimě, je nemít jak půl nádrže PHM a pro jistotu mám ještě v kufru 5l kanystr PHM.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jídlo do auta

Příspěvek od dracekvo »

Naštěstí jezdím jako správnej spořílek na LPG. Takže paliva mám většinou na hodně moc hodin volnoběhu.
Ty sušenky třeba ala bebe dobré ráno? Ty sem chtěl nedavno koupil a koukal jsem jak se zmenšili. Moc je nekupuju a pamatuju si to balení o hodně větší. Ono je balení možná stejný, ale když sem ho zmáčknul, tak sušenky uvnitř bylo tak po půl. Už mě to celkem unavuje jak se snaží lidi ve všem ojeb*t.
Když už jsme v tom. Tak se mi jednou v zimě stalo, že najednou škyt a mrtvo. To by člověk neřekl, jaká se během 10 min udělá v autě zima co neběží motor. Naštěstí tam vozím dvě levné deky co měli v tescu v akci. Ještě jsem si pro jistotu po téhle zkušenosti přihodil dva páry teplých ponožek. Protože na nohy byla fakt zima.
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: Jídlo do auta

Příspěvek od vlk972 »

Přesně tak, něco podobného jako je Bebe (zmenšování obsahu balení je k vzteku a na jinou diskuzi), na trhu je jich dost, někdo třeba radši slané..
K těm ponožkám, proto mám ty spacáky, ale ponožky nevylučuju :-)
Uživatelský avatar
Milli
Příspěvky: 342
Registrován: 28.12.2011 22:52
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha, Znojmo

Re: Jídlo do auta

Příspěvek od Milli »

Dobrý večer Rozpade,
Já vím, bude to trochu mimo, proto se předem administrátorům omlouvám.
Po záplavách v roce 2002 se v armádě roztrhl pytel se školeními na téma krizového managementu. V jedné z přednášek paní psycholožka z Mělníka vyprávěla o průšvihu, který se stal na německé dálnici. Zapomněl jsem kde i v kterém roce to bylo, ale na dálnici se sněhové chumelenici zůstalo po čtyři dny uvězněno okolo tří set automobilů. Zemřelo celkem 16 lidí, převážně dětí do deseti let a to na podchlazení.
Hlavní doporučení pro záchranné složky, které z této zkušenosti vzešly, jsou.

Zabezpečit přísun tekutin osobám uvězněným ve vozidlech.
Ve stresu, chladu a bez možnosti pohybu, kdy musí lidské tělo produkovat velké množství tepla, je třeba zabezpečit přísun teplých tekutin.
Pro vás to znamená v zimě velkou termosku s čajem. Já, respektive přítelkyně ji vozí vždy, bez ohledu na počasí. Ti, kdo ji znají ze setkání, to mohou potvrdit.
Já mám pro jistotu v kufru karton nealko piv, ale pozor, už mi v zimě zmrzly.

Ochrana před prochladnutím.
Auto na volnoběh spotřebuje 2 – 3 litry benzínu na hodinu. Půl nádrže zabezpečí teplo na půl dne, to je vše. Auto prochladne za půl hodiny. Za další půl hodiny dosáhne vlhkost vzduchu ve vozidle až 80%. V takovém prostředí vychládá lidské a zejména dětské tělo velice rychle.
V autě vozím dvě fleecové deky. Spala pod nimi Jana na setkání.

A nyní k jídlu do auta.
Mám v práci klimaschrank, který chodí od -90 °C do +350 °C. Dal jsem tam standardní test používaný na automobilní elektroniku od -30 °C do +70 °C s pětihodinovou rampou a cyklem na 180 hodin, plus vertikální vibrace 30 – 150 Hz s proměnným zrychlením. Nacpal jsem do něj vše, co jsem považoval za dlouhodobě skladovatelné v autě a poživatelné za jízdy.
Nejlépe dopadly dětské piškoty, musli tyčinky ty v jogurtu a sušené ovoce. Ostatní produkty např. s obsahem tuků, čokolády, sušenky, KD, MRE, a všechno ostatní propadlo.

Hezký večer
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jídlo do auta

Příspěvek od dracekvo »

Když už jsme OT.
Ta spotřeba se mi nezdá to je hodnota tak pro malý náklaďák. Mě to bere tak kolem litru na hodinu. A nové auta podle pal. pc ukazují cca 0,7l/hod.

Můžeš se prosím víc rozepsat o těch potravinách, čim propadli? Prostě to žluklo?

A k tomu teplu. Ono v té chvili si hodně lidí vůbec neuvědomí, že v autě je spousta materiálu kterým je možné se zahřát. Počínaje takovou tou vložkou co je pod přední kapotou, konče kobercema v kufru. V sedačkách je také spousta materiálu, tak je možné neobsazené sedačky rozpárat a vycpat se tím.
Jenže to už je destrukce auta a počítám, že moc lidem se do toho chtít nebude.
Uživatelský avatar
Milli
Příspěvky: 342
Registrován: 28.12.2011 22:52
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha, Znojmo

Re: Jídlo do auta

Příspěvek od Milli »

Dobrý večer Rozpade/Draku,
Nepamatuji se, kdy k oné události došlo ani kde. Ale určitě to bude událost několik desítek les stará, uvedené hodnoty pravděpodobně odpovídají době, já je jen cituji, nepřemýšlel jsem nad nimi.

Z testů jsem vyloučil vše, co nelze vzít do ruky a sníst, tj. polotovary. Vyloučil jsem konzervy, jednou jsem si otevřel zmrzlou konzervu, stačilo. Vyloučil jsem potraviny, ve kterých dochází působením tepla k rychlým nevratným chemickým změnám např. žluknutí. Vyloučil jsem potraviny zatěžující trávící systém a tím vyvolávající únavu při řízení.
Naopak jsem záměrně otestoval vojenské potravinové dávky.

Pokud bys měl nápad, co otestovat, napiš. Výsledky nafotím.

Hezký večer
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Jídlo do auta

Příspěvek od dracekvo »

Né já sem myslel jak si psal, že jsi do té mašinky nacpal všechnymožné věci jako mre a propadli. Tak mě zajímalo co se stím stalo po tom testu, že to propadlo.
Uživatelský avatar
Milli
Příspěvky: 342
Registrován: 28.12.2011 22:52
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha, Znojmo

Re: Jídlo do auta

Příspěvek od Milli »

Rozumím, testoval jsem to tak před rokem, takže z toho co si pamatuji. Naše krabice se rozpadla, čokoláda změnila tvar a vzhled, jedna z alobalových vaniček začala propouštět. V MRE se oddělil olej a bílkovina v sýru.

Hezký večer
Uživatelský avatar
sroub
Příspěvky: 263
Registrován: 05.08.2012 10:42
Bydliště: Poblíž Kladna

Re: Jídlo do auta

Příspěvek od sroub »

Zajímavý téma.
Osobně vozím část normálního jídla (od rohlíků po konzervy), a sesypanej zbytek as ze třech kusů MRE. Krom toho nejmíň dvě petky, a když jedu na dýl (mám čtvero velkých psů) tak 20L vody v kanystru (s nápisem Wehmacht, kdyby mě v reichu zastavila kobra 11, asi by dost koukali :lol: )

Trochu OT: Stalo se mi loni v polsku, že sem prorazil olejovou vanu, domů 300 km, a v peněžence tři stovky českých a asi deset E. Od toho se odvíjej moje úvahy. Musim bejt s tim co mám ve voze, schopnej buď ho opravit, nebo ho opustit, dostat se dom, a z domova případně řešit záchranu auta. Beru s sebou teda věci optimálně na tři dny, s tim že prvná den nejspíš strávim skákánim kolem auta, a snahou to nějak opravit. Proto mám v autě švédskej ešus, s vařičem na líh, ve kterm si můžu udělat kafe a polivku třeba i uprostřed bialověžskýho pralesa. Druhej a další dny počítám s tim, že vyrazim odpočatej směr přibližně domu (buzola a automapa) s minimálně jednou nocí (max třema) venku. Proto mám plachtu, nůž, sekeru a batoh. Teplý věci na spaní, ten zmíněnej ešus, a zásobu jídla, kterou pravidelně obměňuju aby byla přiměřeně čerstvá. Vzhledem k tomu že bez psů prakticky nejezdim, mám postaráno jak o případnou živou, svalnatou konzervu, tak o přísun něčeho nalovenýho cestou. Podle potřeby skrytého či neskrytého pohybu, můžu psy nechat volně (pak mě jistě brzy čeká "extraxe" policií a případně na velvyslanectví (v cizině) nebo psy budu krotit a pouštět jen na lov, a pak se můžu pohybovat víceméně skrytě a v bezpečí....
Uživatelský avatar
alive
Příspěvky: 819
Registrován: 09.12.2011 20:53
Bydliště: Samota u lesa

Re: Jídlo do auta

Příspěvek od alive »

v aute vozim nekolik litru destilky, ulozene v motorovem prostoru (v zime nezmrzne, resps.rozmrzne) Menim ji tak dvakrat do roka a v pripade potreby neni problem z ni uvarit caj nebo polifku. Jinak standartne vybavena kuchyne..:-) a pravda, uz se to nekolikrat oplatilo i pri beznem provozu...
bronco.jpg
bronco.jpg (70.16 KiB) Zobrazeno 24584 x
Uživatelský avatar
sroub
Příspěvky: 263
Registrován: 05.08.2012 10:42
Bydliště: Poblíž Kladna

Re: Jídlo do auta

Příspěvek od sroub »

Muj prvotní impuls byl, když sem jednou zůstal stát ve vánici na cestě mezi Znojmem a Jihlavou, a zatimco ostatní šoféři náklaďáků zapli bufika, nastavili na tachografu postýlku a jali se klímat a čekat až je silničáři vyhrabou, já měl jen mikinu a letní botky, a čtvrt nádrže nafty. Navíc ta stará avie kterou sem jel o bufiku nikdy ani neslyšela, takže sem měl na výběr buď zmrznout v noci na místě a bez nafty, nebo riskovat cestu a hrát si na sněžnej pluh. Nakonec sem dom dorazil, ale AETR sem porušil snad komlet celej.
A od tý doby sebou vozim oblečení na to, abych moh v tom počasí jaký je kolem alespoň dojít k nejbližší vesnici. No a po tý zkušenosti v polsku co zmiňuju vejš, bylo jídlo, pití a další vybavení jenom další logickej krok....
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8788
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Jídlo do auta

Příspěvek od Fabulous »

Co je AETR?
Lunochod
Příspěvky: 78
Registrován: 27.08.2012 3:11

Re: Jídlo do auta

Příspěvek od Lunochod »

Accord européen sûr les transports routiers - Evropská dohoda o práci osádek vozidel v mezinárodní silniční dopravě.
Odpovědět