Půst (fungování bez jídla)

felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Půst (fungování bez jídla)

Příspěvek od felix5 »

obzvláště když člověk nemá jinou možnost . ale věř že je rozdíl když narazíš na "strop" kdy spotřebuješ rychlé cukry (maratonci jistě znají a spousta to považuje za nepřekonatelnej bod) nebo když si energii doplňuješ ovocnou šťávou čajem a podobně. mléko už bych považoval za náhradu stravy - kdyby nebyla tak to kojenci nepřežijou. je to jediná strava na který můžeš bejt celej život. nejhorší na celé hladovce je právě ten přechod kdy se tělo musí vyrovnat s tim že už němá externí zdroj energie a začne požírat samo sebe . jde o to ,že z krve vytěžíš veškeré živiny a chvilku trvá než se tělo přepne , proto se člověk cítí nanic a zesláblej, respektive necítí ono to tak skutečně je. jakmile se ale tahle samopožírací akce rozjede je to zase v pohodě jen je třeba počítat s postupně se snižující kondicí . tohle ostatně potvrzujou i zkušenosti všech co už o tom psaly . rozdíl je jen v tom kdy ten bod přijde . u tebe za 3 dny u mě už druhý den . bude to přímo závislé na výdeji energie a aktuálním nasycení respektive na tom co ještě tělo vytěží z toho co má ve střevech "než to pošle pryč".
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8790
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Půst (fungování bez jídla)

Příspěvek od Fabulous »

hangys a ostatní:
Nejsem žádný stravovací odborník, ale alespoň to vím, že živočišné bílkoviny tělo z určitých důvodů nezbytně potřebuje. Pokud se živíš měsíc jen šťávou, tak si koleduješ, kromě jiného, o rozvrat metabolického systému a hazarduješ se svým životem. Takovéhle půsty hodnotím jako vagínovinu (slušně řečeno).

Prosím nereagujte na můj post. Nechci vyvolat mezi půstaři FLAME. Možná by je to zabilo :lol:
Uživatelský avatar
hangys
Příspěvky: 202
Registrován: 04.01.2013 19:38
Pohlaví: muž
Bydliště: Východní Čechy

Re: Půst (fungování bez jídla)

Příspěvek od hangys »

Ale vzdyt jo ...
Obcas se tu tematy mihne prispevek o 3/5/7 dni hladovejicich zombie. At uz rozpadliku, nebo tech druhych. Bud strili na potkani kvuli konzerve, nebo naopak houfne umiraji hlady. OK, leckdy mysleno jako nadsazka ... ale budiz radeji jasne receno, ze mesic bez jidla nema na psychicke/fyzicke schopnosti soudruha* zasadni vliv. Nic vic, nic min.

*) zdraveho, prumerne zdatneho, narazove

Pustarem me jeste nikdo nikdy nenazval, zeru jak bezednej :)
Uživatelský avatar
Leon Chamel
Rozpadlík
Příspěvky: 409
Registrován: 12.03.2012 16:25
Bydliště: Haná

Re: Půst (fungování bez jídla)

Příspěvek od Leon Chamel »

Hele, nic ve zlém, ale tvrdit, že měsíc bez jídla nemá na psychické/fyzické schopnosti člověka zásadní vliv, to je opravdu těžký úlet. Už i mnohem kratší hladovění většinu lidí po všech stránkách opravdu rozhodí!!
Možná jsi to takto napsal proto, že jsi pokládal za půst ono období, během něhož ses dle vlastních slov nevyhýbal 100% džusům a dokonce ani mléku..! Jenže to nebyl žádný půst, to jsi jen místo pevné stravy konzumoval stravu tekutou. To by potom byl hard-core půstařem každý pěkně nacucaný kojenec :lol:
Uživatelský avatar
SaraH
VIP
Příspěvky: 339
Registrován: 14.05.2011 12:18
Bydliště: Střední Čechy, Vysočina

Re: Půst (fungování bez jídla)

Příspěvek od SaraH »

Ono je potíž, že si každý pod půstem představuje něco jiného. Přesně tak, mléko, džusy, káva a pod není půst.
Já jsem takhle narazila u tchýně, když jsme se domlouvaly na návštěvě s obědem. Stala jsem se krátce před tím vegetariánem a dost nešikovně jsem ji jen řekla, že teď nejím maso, tak pro mě něco bez masa. Výsledkem byla polévka - hovězí vývar a hlavní jídlo masová směs s rýží s tím, že si z toho ty kousky masa vyberu. No, sama si za to můžu, nevyjádřila jsem se přesně.

Jinak zajímavý rakouský film o bretariánství. Stojí za shlédnutá celý až do konce, ať už si o tom myslíte, co chcete:
http://www.youtube.com/watch?v=dfx_4FGzlRU
Uživatelský avatar
hangys
Příspěvky: 202
Registrován: 04.01.2013 19:38
Pohlaví: muž
Bydliště: Východní Čechy

Re: Půst (fungování bez jídla)

Příspěvek od hangys »

Vyraz "pust" tedy menim za slovni spojeni "neprijimani pevne stravy". Snad me omlouva, ze do toho nedelam, slo o jednorazovy test. Ale stejne ... dzusu jsem vypil tak pet krabic a mleka asi tri litry ke konci, jinak voda. Mozna jsem anomalie :).
Michal S.
Příspěvky: 144
Registrován: 12.02.2013 16:28
Bydliště: Zapadákov

Re: Půst (fungování bez jídla)

Příspěvek od Michal S. »

Půst je nicnejezení + pouze pití čisté vody, nejlépe destilované.
Nicnejezení´+ džus nebo mlíko je dieta.
Takhle to nazývá půstařská komunita. Samozřejmě dnes si každý může definovat co chce jak chce, nikomu nic nenutím.
Výsledkem je zmatené používání slov a posun jejich významu někam jinam.
Podobně jako slovo půst dopadlo i např. slovo láska, morálka a v poslední době i manželství.
Fabulous píše:že živočišné bílkoviny tělo z určitých důvodů nezbytně potřebuje.
Já taky nejsu stavovací odborník, ale řek bych že tělo živočišné bílkoviny nepotřebuje vůbec.
Potřebuje esenciální aminokyseliny, ze kterých si tu svoji bílkovinu složí.
Fabulous píše:Prosím nereagujte na můj post. Nechci vyvolat mezi půstaři FLAME. Možná by je to zabilo :lol:
Přesto zareaguju, mezi půstaři tím nevyvoláš vůbec nic a už vůbec jeto nezabije, hned totiž poznají, že o tom nic nevíš.
;)
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Půst (fungování bez jídla)

Příspěvek od felix5 »

Michal S. píše:nejlépe destilované.
nedá mi to nezareagovat abych se toho náhodou někdo nechytnul a nespáchal tak nevědomky sebevraždu : http://cs.wikipedia.org/wiki/Destilovan%C3%A1_voda

konkrétně tato pasáž :
"Demineralizovaná voda nemá charakter pitné vody.S její konzumací jsou spojena zdravotní rizika. Může docházet k poškození výstelky střevní. Potvrzený je negativní účinek na metabolismus vodního a minerálního hospodářství, stejně tak poruchy stálosti vnitřního prostředí se změnami sekrece hormonů. Vyšší močení vede ke ztrátám iontů z intra i extracelulárního prostředí. Nesprávné rozdělování vody v organizmu a pokles hladiny elektrolytů může mít až za následek funkční poruchy důležitých orgánů. Prvními příznaky jsou slabost, únava, bolest hlavy, poruchy srdečního rytmu či svalové křeče.

Při přípravě pokrmů vařením v demineralizované vodě byla prokázána ztráta všech podstatných prvků potravin, tj. takových, které si organizmus nedokáže vyrobit. Jedná se o vysoký až 60 % úbytek vápenatých a hořečnatých iontů, stejně tak významné ztráty stopových prvků (Cu 66 %, Mn 70 %, Co 86 %). V důsledku absence těchto iontů se zvyšuje riziko toxického účinku těžkých kovů, které jsou součástí potravy.

Pravidelná konzumace či jednorázový příjem většího objemu demineralizované vody je považováno za zdravotně rizikové až nebezpečné."
Michal S.
Příspěvky: 144
Registrován: 12.02.2013 16:28
Bydliště: Zapadákov

Re: Půst (fungování bez jídla)

Příspěvek od Michal S. »

praalien píše:Pravidelná konzumace či jednorázový příjem většího objemu demineralizované vody je považováno za zdravotně rizikové až nebezpečné."

Dost dobře nechápu, nechci tady fakt frajeřit, páč su tady 14 dní i z cestou, ale pokud během 40. denního půstu (a kratších nepočítaně) jsem pil jenom destilku, neměl bych být dávno na prkně?

Ten článek není informace.
čičmundík
Příspěvky: 69
Registrován: 23.12.2012 21:05
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: střední Čechy

Re: Půst (fungování bez jídla)

Příspěvek od čičmundík »

Přiměřeně dlouhej půst chápu jako součást testu svejch schopností zvládat různym způsobem nekomfortní situace, ale proč proboha při tom pít destilku???? Při případnym rozpadu se bude pít spíš voda ze studny/potoka/louže, ale destilka???? Navíc to opravdu nepovažuju, vzhledem ke zdravotním rizikům, za rozumný....
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4362
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Půst (fungování bez jídla)

Příspěvek od bivoj »

2 Michal - nemusíš být přímo na prkně, ale můžeš mít velmi slušně nabouranej vnitřní biochod těla. Nemusíš to třeba ani zpozorovat, ale pak se to může projevit v ten nejnevhodnější okamžik.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Půst (fungování bez jídla)

Příspěvek od Maximus »

Destilku pokud možno nepít - rozbourá to minerální bilanci v organizmu.
Fjord
VIP
Příspěvky: 797
Registrován: 05.07.2011 0:50

Re: Půst (fungování bez jídla)

Příspěvek od Fjord »

Dlouhodobým pitím destilované vody si člověk zadělává na problémy. Minerály jsou veledůležité pro tělo.
Co bych řešila u vody-tak filtr na pesticidy a těžké kovy.

Jinak půst je především vhodný na zbavení se jedů, které se postupně nastřádaly v těle. Vhodná doba bude právě ted, začátkem jara, kdy bude víc energie a tělo už se nemusí tak starat o "výhřevnost" páníčka :mrgreen:

Mluvilo se tu o mléku-to určitě ne v době půstu. Je to alergen pro mnoho lidí obsahuje látky, které tělo naopak zanášejí. Proto se půst dělá, aby se člověk toho zbavil - jinak to nemá efekt. Mléko samo o sobě je určené pro výživu telat - ne pro lidi.

Je dobré začít postupným snižováním jídla, pak den před začátlkem si dát jen lehké věci - kaši, a pod. Totéž pak při ukončení, je dobré začít pomalým tempem-ne že do sebe nacpu co uvidím (už se mi to taky stalo :rofl Pak ty následky jsou dost děs :P :mrgreen:

A v době půstu je výborné pít čerstvé štávy-ze zeleniny (mrkev, červená řepa-ale tu jen malý šálek denně, celer je taky dost síla, nebo petřžel, atd..) Ovoce štávy-hlavně jablka-jsou na detox výborné. Pomeranče moc ne-nepatří do našeho teplotního pásma. V době půstu nejíst cukr-je v přírodní formě v ovoci. Jsou dobré třeba vývary - ze zeleniny, ne s masem. Jinak pít o dost víc tekutin-vodu víc, než normálně člověk pije. Tělo se zbavuje jedů právě hlavně tudy-přes moč a stolici.

Je toho víc kolem-kdo se o to chce zajímat, tak si info najde.
Michal S.
Příspěvky: 144
Registrován: 12.02.2013 16:28
Bydliště: Zapadákov

Re: Půst (fungování bez jídla)

Příspěvek od Michal S. »

čičmundík:
Samozřejmě půst je test vlastních schopností, ale především je to detox a řešení si svých zdravotních problémů( jakkoli neuvěřitelně to zní). A destilka ten detox umocňuje tím, že je hladová a váže na sebe svinstvo při průchodu tělem. Při a po rozpadu se k destilce nedostanem, jasně ( taky mě překvapilo, že tady má samostatný vlákno), budem rádi když bude čistá a pramenitá, ale před rozpadem, když to situace dovoluje, můžeme využít jejích pozitiv.
Mmch v pračce se dnes pere většinou na 40st. a zřejmě každý ví jak vypadá topný těleso po několika letech provozu, platí snad na lidi jiný fyzikální zákony, když naše těla mají jen o pár stupňu míň? Akorát, že nemáme v sobě kus drátu na kterým by se ten bordel srážel, takže to není tak vidět. :mrgreen:
Dále:
čičmundík píše:Navíc to opravdu nepovažuju, vzhledem ke zdravotním rizikům, za rozumný....
Jaký z toho plynou rizika, kdo na to kdy umřel nebo je nějak postižený. Piju destilku od r.2007, teď už míň, protože se mi nechce furt destilovat, protože je to samozřejmě neekologický, nerozpadlický, drahý atd., ale zas ta chuť čaje z destilky...kdo nezažil neuvěří.
bivoj píše:můžeš mít velmi slušně nabouranej vnitřní biochod těla. Nemusíš to třeba ani zpozorovat, ale pak se to může projevit v ten nejnevhodnější okamžik.
zase... jak si k této info přišel? Po 6 letech, při zátěži jakou půst je, by se to mělo už někde projevit PMN. Co když to tělo prvky a látky které nezbytně potřebuje prostě nepustí destilka nedestilka...
Ale je to jen moje úvaha, stejná jako jsou ty vaše.
;)
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Půst (fungování bez jídla)

Příspěvek od felix5 »

Michal S. píše: Ten článek není informace.
nepovažovat wiki za 100% zdroj informací je samozdřejmě chválihodné avšak stačí trochu pohledat . tohle už je o chlup spolehlivější zdroj :
http://www.treoz.cz/ostatni/demivod.htm
edit : mohl bych se tu rozepsat a odpověďět na některé otázky ale až si pročteš tu studii nejspíš na většinu odpověď najdeš.
Michal S.
Příspěvky: 144
Registrován: 12.02.2013 16:28
Bydliště: Zapadákov

Re: Půst (fungování bez jídla)

Příspěvek od Michal S. »

Praalien
Jo, dík, tuhle studii jsem četl už před lety. Abychom si rozuměli, vůbec nejsu zastánce pití pouze destilky. Zvláště v
podmínkách ČR je to nepřirozené. Vadí mi jen ta hysterie kolem podporovaná (nejen v případě destilky) státními institucemi. Výše zmiňovaná studie tvrdí, že nebezpečné je i pití méně mineralizované vody, to už je PMN do očí bijící, protože z toho podle mne vyplývá, že nejlepší k pití je např. nějaká magnézia nebo matoni. Tak vidíme, koho ta studie nebo spíš státní instituce námi placená, podporuje. Jiná státní instituce nám neustále vnucuje jakýsi očkování atd.
Inu co je státní o od ďábla pochází, řekl kdosi kdysi (teď si honem nevzpomenu kdo). Ale začínám být pomalu OT.
PMN půst obzvlášť v době PA bude velmi výhodný pro ty kdo jej přijmou jako součást svýho života, čím delší tím lepší. A následně vyřadit nebo spíš silně omezit některé potraviny ve vlastním jidelníčku. Nemusíte se pak celý den zabývat jen opatřováním jídla a ušetřený čas využít hodnotněji. A navíc půst vám zlepšuje imunitní systém. :F
Ale prohodně lidí je to těžký (vidím to ve vlastní rodině) vůbec pochopit.

Před lety bylo nebezpečný nejedení masa, páč přece v kytkách je málo bílkovin a kdo ho nejí je magor a špatně skončí.
Podobný je to dnes s destilkou.
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Re: Půst (fungování bez jídla)

Příspěvek od felix5 »

mno v tom případě tě asi nikdo tady o škodlivosti destilky už nepřesvědčí a děj se vůle boží . tim bych tohle OT téma zavřel.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Půst (fungování bez jídla)

Příspěvek od sigmark »

není to podobný Michale, destilka je nepřirozená v přírodě, tudíž tělu cizí. je to základní chemie. prostě tě zbaví minerálů a důležitých iontů , protože koncentrace mají tendenci se vyrovnávat a to není dobré. destilka si vyzobe ionty a pak akorát vyloučíš to, co tvoje tělo potřebuje. k té Magnesii a minerálkám: nevím jaké noviny čteš ty, ale i v takovém škváru, jakým je idnes, proběhlo varování ohledně minerálek. Třeba magnesia právě proto, že je obsah minerálů nevyvážený. hořčíku příliš, jinak skoro nic.
z mojí strany konec OT
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Půst (fungování bez jídla)

Příspěvek od Maximus »

Už ve škole jsme se učili o případu z nějakého města USA, kde měli obyvatelé ve vodě velmi nízké hodnoty minerálů. U této populace byl výrazně zvýšený výskyt srdečních nemocí. Poté, co se začala voda mineralizovat či se změnil zdroj (už si přesně nepamatuji), tak se výskyt onemocnění srdce snížil na celostátní průměr.

Ale to už jsem v tomto vláknu opět OT :oops:.
FarmářJan
Příspěvky: 537
Registrován: 15.04.2013 21:40
Pohlaví: muž
Bydliště: v horách

Re: Půst (fungování bez jídla)

Příspěvek od FarmářJan »

Zkusit si to bez jídla alespoň pár dní je velká zkušenost. Mnoho lidí trpí v době nějaké krize či katastrofy stresem, ne z nedostatku živin, protože je to pro ně šok, že není třikrát denně jídlo. Neříkám, že se to stává každý den, ale zprávy o tom, jak někdo někde zůstal omylem zavřený nebo bez proudu ve výtahu přes víkend nebo někde v divočině (tam i často obklopen jídlem, ale nevěděl..) a jak trpěl v novinách najdete.
Zkuste si to pokusně pár dní. Je to jeden z tréningů odolnosti, spíš boj s psychikou, s tím na co jsme zvyklí. A je rozdíl jíst jen velmi málo a nejíst vůbec. Hodit se to může kdykoli. I pozorovat znatelný pokles cukru nebo tlaku pomáhá poznat své tělo.
Odpovědět