Doplňky stravy

Odpovědět
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Doplňky stravy

Příspěvek od urbanwarrior »

Nenašel jsem žádné vhodné vlákno, takže zakládám. Po operaci menisku jsem zobal Gel Activ a přestože jsem velice rezervovaný k mediálně zprofanovaným preparátům, doktor mi doporučil Gel Activ. Subjektivně jsem měl pocit, že tahle věc docela úspěšně fungovala - koleno se dalo velmi rychle dokupy,ale opustily mě i dlouholeté bolesti ramene po natrženém vazu. Doktor mě ujistil, že i konkurenční GS Condro má hodně podobné složení (chondroitiny), takže teď to různě střídám. Několik balení mám i v železných zásobách a postupně obměňuji. Poslední roky se hlavně GS před vánocemi prodává za stejnou cenu ve dvojitém balení.
Zajímalo by mě, kdo má zkušenost, jestli by mohl přihodit nějaký tip třeba na proteinové doplňky, třeba pro kulturisty a pod. Jakou to má trvanlivost?
Jeden čas byla populární buněčná výživa Herbalife - má s tím někdo praktickou zkušenost? Jeden čas s tím ženské hubly, ale já jsem od známé zdravotní sestry slyšel, že ho zkoušeli ve špitále v Táboře na pooperačním a docela slušně to zkracovalo léčbu (rekonvalescenci).
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 295
Registrován: 25.01.2011 16:31
Bydliště: Severní Čechy

Re: Doplňky stravy

Příspěvek od Max »

Nevím jestli to sem patří, ale na stránkách ČHS doporučují Wobenzym při léčbě omrzlin, má mít příznivé účinky proti otoku a zánětu tkání.
Více zde: http://www.horosvaz.cz/res/data/036/008005.pdf
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: Doplňky stravy

Příspěvek od Nobody »

Doporučuji domácí česnek, kam se hrabou veškeré pilulky.

Jinak beru Proenzi kvůli bojovému sportu a mohu vřele doporučit (nicméně možná existuje levnější varianta).

Proteiny střídám, papírová trvanlivost je tuším dva roky, nicméně při správném skladování bych se to nebál jíst i po 5 letech.
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Doplňky stravy

Příspěvek od urbanwarrior »

A v jaké podobě? Já to neznám.
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: Doplňky stravy

Příspěvek od Nobody »

Jsou to klasické kapsle, doporučené dávkování jsou 3 denně, já beru 6 kvůli vyšší váze i zátěži.
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Doplňky stravy

Příspěvek od Reccol »

Ke kloubní výživě - svýho času jsem měl dost problémy s kolenama (oddělal jsem si je při závodním hraní badmintonu). Několik let jsem na to žral všechno možný, od komerčních GS Condro až po věci na předpis, které měly být údajně mnohem silnější. Upřímně, nepomohlo absolutně nic, jen se do toho sypaly prachy. Paradoxně se to zlepšilo až potom, co jsem začal běhat :)
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Doplňky stravy

Příspěvek od urbanwarrior »

reccol: s bolestmi kloubů u sportovců je potíž- jakmile sníží zatížení, povolí trochu vazy a šlachy, a klouby se malinko přestaví. takže pak nezbývá, než alespoň rekreačně tělo znova zatížit. Taky s tím souvisí nárůst tělesné hmotnosti...Znám od všeho. Tam jsou léky a preparáty víceméně nanic.
Uživatelský avatar
Tina
VIP
Příspěvky: 593
Registrován: 21.08.2012 10:06
Bydliště: Severní Čechy

Re: Doplňky stravy

Příspěvek od Tina »

urbanwarrior: Má kamarádka po Herbalife úspěšně přibírala :-) Zřejmě měla tělo natolik zdevastované různými dietami, že mu Herbalife přišlo jako fajn výživa a přibírala. Ale jinak se po něm cítila dobře.

Já kdysi dávno pila bylinný přípravek Intra, který mi vnutila kolegyně, která to prodávala. Mělo to usnadňovat hojení, celkově povzbudit tělo, prostě zázračný likér. Moc jsem tomu nevěřila, ale byla jsem v té době zrovna na oční operaci a má očařka je z toho dodneška nadšená, že nemám žádné jizvičky, jako jiní lidé. Mohla to být zásluha té Intry, ale taky nemusela. Těžko posoudit.

Jinak tu Nobody zmínil česnek. Někomu dělá zle na žaludek a ideální nejsou ani česnekové kapsle. Tady bych asi doporučila přípravky čínské medicíny Tian Shi, od firmy Tiens. Jsou sice drahé jak potvora (ale co dneska z léků není), ale opravdu fungují. Mají to nějak udělané, že ten přípravek nevadí ani tomu, kdo česnek nesnáší, neptejte se mě jak, dneska už to nevím. Jsou to tzv BAD, biologicky aktivní doplňky, cituji : BADy Tiens mají v sobě zakomponovaný vyrovnaný soubor mikroelementů, vitamínů, přírodních antioxidantů a dalších biologicky aktivních látek, které umožňují obnovit normální činnost buněk organizmu, v důsledku čeho za nějaký čas zmizí samo onemocnění a jeho vnější projevy (dochází k obnovení všech buněk v lidském organizmu). Díky zvláštní technologii výroby se komponenty BADů dostávají v nepoškozené podobě do všech „koutků“ organizmu.


Zní to trošku zázračně, v podstatě tvrdí, že to podporuje uvedení těla do rovnováhy, aby se začalo uzdravovat samo.

Byla jsem k tomu krapet skeptik, ale pak jsem pár jejich produktů vyzkoušela a docela jsem žasla. Pravidelně si od nich kupuju Antilipidový čaj a Digest, ten je výborný na zažívání. Když jsem se podívala na složení třeba toho Digestu, tak v tom není nic zázračného, co by se nenašlo i v podobných přípravcích, ale musím jim přiznat, že ty jejich fungují podstatně lépe. Uklidnilo to žaludek jak při stresových bolestech, tak při pocitu kamene v žaludku po nějaké gastro chybě.
Beru od nich ještě Spirulinu a Dvojité kalcium, doporučuju zkouknout jejich stránky. Pokud byste do toho šli, doporučuju registraci, je tam pak značná sleva. Já to mám přes dealera, severočeským ho mohu dohodit.

PS: Za tuto reklamu nebyla obdržena od firmy Tiens žádná sleva :-)
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: Doplňky stravy

Příspěvek od Nobody »

Ad kloubní výživa. Ono jde o to, proč vás klouby zlobí a jde o dlouhodobý proces.

Pokud někdo vypadá jak prasátko, tak ho prášky nezpasí. Stejně tak je třeba mít klouby osvalené a pravidelně je přiměřeně zatěžovat. Tělo pohyb zkrátka potřebuje. Nicméně mě osobně to pomáhá a nemyslím si, že by šlo o placebo (a pokud ano, nechci to vědět :D)
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Doplňky stravy

Příspěvek od Reccol »

Tak na mě to nefungovalo ani jako placebo. Prasátko fakt nejsem, to bych tak dynamickej sport jako badminton hrát nemoh ;) Ale holt kolenům se to nelíbilo.
Ale hlavně, že tobě to funguje.
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: Doplňky stravy

Příspěvek od Nobody »

To nebylo namířeno proti tobě, bral jsem to obecně :).
Uživatelský avatar
VonTreskow
Příspěvky: 73
Registrován: 07.11.2011 0:35

Re: Doplňky stravy

Příspěvek od VonTreskow »

Neviem akým nedopatrením sa dostal Wobenzym do uvedeného manuálu ČHS na liečbu omrzlín (zjavne na doporučenie MUDr. Říhovej) ale môžem povedať, že Wobenzym je čistá blbosť a na omrzliny dvojnásobne. Tablety obsahujú enzýmy, ktoré sa v črevách bežne a v dostatočnom množstve vylučujú tak či tak každému človeku (a ak by náhodou nie, tak by človek trpel výraznou podvýživou a lozenie po horách by bola jeho najmenšia starosť :) ). Ak už ľudia nemajú čo robiť s peniazmi, nech ich dajú radšej na charitu a neprispievajú na predražené placebo tabletky.
urbanwarrior
VIP
Příspěvky: 810
Registrován: 24.08.2012 22:16

Re: Doplňky stravy

Příspěvek od urbanwarrior »

tina: o herbalifu jsem slyšel to samé, ona k tomu patřila skoro vědecky náročná metoda, jak jíst, co jíst, kdy jíst... Kamarád si pochvaloval, jak krásně mu zahojil vypadávací koleno a jak náramně po něm zhubnul. Když jsem chtěl znát podrobnosti, říkal o tom, že musel vynechat jedno jídlo, nahradit nějakým vlákninovým koktejlem, poslední jídlo v 16hod., omezit tučná a obecně kalorická jídla, musel hodně chodit (dokonce si to měřil), nesměl pivo, ani jiný alkohol a přestal kouřit.
Když mi to všechno vyjmenoval, totálně protáhl hubu, když jsem se ho zeptal, jestli k tomu všemu není zbytečné kupovat ten H. :lol:
Na druhou stranu známá testovala tu záležitost na pooperačním a tvrdí, že rekonvalescence byla rychlejší a úspěšnější. Kdo ví.
operatorka
Příspěvky: 1
Registrován: 26.12.2017 7:25
Pohlaví: žena

Re: Doplňky stravy

Příspěvek od operatorka »

Nemáte někdo zkušenosti s rozprdama? Hodně mě začíná křupat v kolenou a kamarád říká, že mu to hodně pomohlo.

Spam. Ban. Fab. (A opraveny hrubky ty jelimáne!)
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1153
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Doplňky stravy

Příspěvek od Alstratt »

Sice stare vlakno, ale kam jinam to poradne dat ze ano. Neco sem tam od nich mam. Maly tip na nove vydany produkt se zajimavym slozenim prebiotik. Produktu tam maji samozrejme vice zajimavych. Ano vim v CZ se to asi od nich koupit neda, ale tak kdyz nekdo bude jendou toho kupovat vice tak treba muze prihodit.

https://layerorigin.com/products/superh ... mix-5-hmos
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Doplňky stravy

Příspěvek od PeFi »

VonTreskow píše: 15.11.2012 20:48 ale môžem povedať, že Wobenzym je čistá blbosť a na omrzliny dvojnásobne. Tablety obsahujú enzýmy, ktoré sa v črevách bežne a v dostatočnom množstve vylučujú tak či tak každému človeku (a ak by náhodou nie, tak by človek trpel výraznou podvýživou a lozenie po horách by bola jeho najmenšia starosť :) )
Nevím jak na omrzliny, ale v obecné rovině Wobenzym funguje. Že to něco dělá je vidět už i na tom, že čím starší člověk, tím na menších dávkách Wobenzymu musí začít, protože dávka kterou snese mladý člověk, by starého položila.

Byl jsem u toho, kdy se skupina asi 15 doktorů kvůli Wobenzymu docela slušně zhádala. Polovina tvrdila, že to je podvod, druhá polovina ho úspěšně vyzkoušela na sobě nebo na příbuzných. Bylo to celkem k popukání. :lol:
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2925
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Doplňky stravy

Příspěvek od bacil »

Zvýší účinnost trávení a vstřebává se tak víc živin, vitamínů atd. Je to typ "všeobecného" léku, elixír.
Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Doplňky stravy

Příspěvek od PeFi »

Nejenom trávení a vstřebávání - ony ty enzymy dokáží nahodit vylučování, takže Wobenzym funguje podoběn jako když uděláte proplach motoru čistící přísadou do motorového oleje.
U nového nebo čistého (zdravého) motoru to neudělá vůbec nic nebo téměř nic, u starého špinavého se může dát do pohybu tolik uvolněnách věcí, že se zadře.

Typický následek Wobenzymu u staršího člověka (30+) je průjem (a dehydratace). Na základě zkušeností několika lidí v mém nejbližším okolí jsem si udělal závěr, že čím menší dávka spustí průjem, tím hůř na tom člověk je - a korelace s věkem a nezdravým způsobem života je tam docela slušná.

Se zdravým mladým aktivním sportovcem neudělá nic ani dávka 3x9 / den po dobu jednoho týdne, zatímco důchodce po dávce 2x3/den může mít už třetí den dojem, že to bude jeho konec.
Pokud člověk začne od malých dávek a postupně je zvyšuje, tak se i ten důchodce časem dostane na těch 3x9.
Odpovědět