Strava na 35 dní pochodu

Odpovědět
Nikolaj23
Příspěvky: 15
Registrován: 30.11.2012 13:24

Strava na 35 dní pochodu

Příspěvek od Nikolaj23 »

Ahoj!

Muj plán na PA je presun do Brjanska, kda mám tetu.. Je to z Prahy 1600 km pešky. Chci zkusit tu trasu ujít o prázdninách.

Poradite mi, jake zásoby si mam na cestu koupit?

Diky, Niky
escibe
Příspěvky: 380
Registrován: 04.09.2012 17:29
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha

Re: Strava na 35 dní pochodu

Příspěvek od escibe »

Hm to je 305 hodin, pěkná procházka
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Strava na 35 dní pochodu

Příspěvek od Fabulous »

Silenec... Uneses vubec jidlo na mesic???
matoa
Příspěvky: 38
Registrován: 10.10.2012 0:06

Re: Strava na 35 dní pochodu

Příspěvek od matoa »

tak teraz by si mohol aj cestou dokupovať...
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: Strava na 35 dní pochodu

Příspěvek od Centurion »

Krabice BP-5 važí 12 kg takže nic těžkýho. Když si to dobře rozpočítaš tak by to mělo vystačit na 35 dní s přehledem. V krabici je 24 balení a v každým balení je 9 tyčinek. Vychazí to zhruba na 6 tyčinek na den. Budeš mít cca 1500 kcal denně. Hladovět nebudeš a jestli si zvyklej na pohyb tak nebudeš ani hubnout.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Strava na 35 dní pochodu

Příspěvek od Hdm »

1600 km za 35 dní
tj. asi 45 km /den
tj. asi 9 hodin chůze /den

Ujdeš tolik alespoň během jednoho dne? S batohem těžkým (stan, spacák, nejnutnější nádobí, náhradní oblečení, voda...) a kvérem v ruce. Zkus si to cvičně zabalit.
Zabal si taky zkusmo evakuační zavazadlo na 3 dny a rozumně se dostaneš tak na 15 kg. A to můžeš v krajním případě 3 dny vydržet bez hygieny, ale 35 dní už nee.

Kdyby jsem přistoupil na tvoji hru:
Strava maximální kalorie na minimální hmotnost. Tak nějaké sušené maso, kalorické gely pro cyklisty, BP-5 atp. Rozhodně taky chemie na čištění vody.

[OT]
Další co na prvním příspěvku vykecá svůj plán. Už teď víme, že je s největší pravděpodobností z Prahy, půjde tuhle trasu když se něco semele a ponese sebou haldu jídla a dalších užitečných věcí. Jako bonus bude strhanej jako kůň a proto nebude klást téměř žádný odpor. Dále se dá odhadnout v jakém úseku bude každý den. Možná sebou bude mít vozík, ten se taky hodí. :devil
[/OT]
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: Strava na 35 dní pochodu

Příspěvek od Nobody »

Šílenost. Nemít jinou možnost, tak chápu, že to lidi podstoupí. Ale počítat s tím v přípravách??
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Strava na 35 dní pochodu

Příspěvek od MRAK »

Nikolaj23 píše:Ahoj!

Muj plán na PA je presun do Brjanska, kda mám tetu.. Je to z Prahy 1600 km pešky. Chci zkusit tu trasu ujít o prázdninách.

Poradite mi, jake zásoby si mam na cestu koupit?

Diky, Niky
To jídlo je závyslé od spousty faktorů.
Kolik ti je let?
Jsi velkej, malej, silnej, vyzáblej?
Jsi zdravotně v pořádku? V kondici?
Půjdeš sám? Nebo máš sebou nějakou partnerku, sestru?
Poneseš si nějaké cennosti? (na obchodování po cestě)
Budeš ozbrojen?

Tohle mi zodpověz a já ti sestavím jídelníček.
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: Strava na 35 dní pochodu

Příspěvek od Centurion »

Ještě bych se chtěl zeptat. Ty chceš jít do Brjanska v Rusku nebo existuje ještě jiné. Jít při PA na severovýchod mi přijde jako hloupost. Já bych se snažil dostat spíš do jižních oblastí. Navíc v tu dobu už budou čekat na ruských hranicích ruský kamarádi s kvérama co tě o všechno jídlo oberou.
Nobody
Příspěvky: 589
Registrován: 18.07.2012 1:17

Re: Strava na 35 dní pochodu

Příspěvek od Nobody »

Všude budou číhat lidé, co tě oberou. Znám lepší způsoby sebevraždy cestovat v době, kdy má každej hlad, obtěžkanej jídlem 1600km.

I když na druhou stranu, bylo by fajn, kdyby víc lidí mělo podobnej nápad.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4361
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Strava na 35 dní pochodu

Příspěvek od bivoj »

Podle mě je takovouto cestu možno absolvovat pouze v případě pozvolného rozpadu (např. ekonomický kolaps) a to pouze v jeho první, mírné, etapě. V případě blackoutu (a podobných náhlých scénářů) je pochod 35 dní, jak už mnozí podotkli, celkem spolehlivou jízdenkou na onen svět. Takže, pokud chceš od zkušených matadorů na tomto fóru (nemyslím tím sebe! ;) ) nějaké relevantní rady, měl bys celkem dost upřesnit okolnosti takovéhoto pochodu - cestování sám/ve skupině, po silnicích/lesních cestách atp. atp. - a spoustu dalších faktorů, co už nakousl třeba Mrak. Bez toho se nějaké smysluplné reakce nedočkáš.
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Strava na 35 dní pochodu

Příspěvek od Hdm »

Zkusil by jsem do toho přibrat kolo dokud by to šlo. Mnohem rychlejší přesun a náklad se veze. Toto samozřejmě platí pouze do doby než potkáš Nobodyho :P

Na druhou stranu jsem nějak tušil, že se mnou bude Nobody souhlasit, že takový nosiči zásob se do PA hodí.
Nikolaj23
Příspěvky: 15
Registrován: 30.11.2012 13:24

Re: Strava na 35 dní pochodu

Příspěvek od Nikolaj23 »

Jsem z Ruska, pokud bude PA, co bych tu dělal? Táta dela pro Lukoil, já tu studuju, pak se chci stejně vratit domu, čeka mne služba v armadě a chci pracovat v Jugorske, tam se narodil. Važim 80 kilo, :lol: mežim 175cm, stan nepotřebuju, s dědou chodim na dlouhé cesty do tajgy, kondici mam, zbran neponesu, jen mačetu. Budu se vyhybat civilizaci. Ja cizinec, takže o zbrojak žadat nebudu. A otec říká, že když ty neozbrojeny, narostou ti ucha i na zadech :-D Sloužil u SpetsNaz..
Naposledy upravil(a) Nikolaj23 dne 30.11.2012 16:49, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Strava na 35 dní pochodu

Příspěvek od MRAK »

pokud vážíš 180 kilo, a měříš 175cm , no tak to je lepší tě přeskočit, než se ti vyhýbat , čéče ....
Nemyslels 80Kg?

Můj příspěvek byl myšlen trochu ironicky.
Na tak dlouhou dobu si jídlo neuneseš, pokud to nebude to suché BP-5, ale to budeš muset fakt fest zapíjet.

No každopádně ti přeju hodně štěstí .....
Je to dloooouhá cesta, a mimo civilizaci to bude hodně obtížné (možnost pádu,zranění, atd ...), nedejbože v zimě ....

Ale kdo ví, jestli i my ostatní nebudeme někdy v budoucnu nuceni migrovat takovéhle dlouhé tůry .... :|
Nikolaj23
Příspěvky: 15
Registrován: 30.11.2012 13:24

Re: Strava na 35 dní pochodu

Příspěvek od Nikolaj23 »

A z Brjanska mně čeká ještě 11.000 km do Ussurijska k dědečkovi, ale to uz budu mit PM.. V Rusku mame Putina a naftu, tam žadne PA nebude :chuckle
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Strava na 35 dní pochodu

Příspěvek od Fabulous »

1500 kcal staci chlapovi, ktery se nehyba. V chuzi by bylo treba nejmene 4000 kcal jako u stredne pracujicich.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Strava na 35 dní pochodu

Příspěvek od dracekvo »

Takovej dotaz. Jakej je tvůj nejdelší pochod?
Nikolaj23
Příspěvky: 15
Registrován: 30.11.2012 13:24

Re: Strava na 35 dní pochodu

Příspěvek od Nikolaj23 »

Nejdelši pochod? Dva tydny v tajze s tatou a dedou. Tata SpetsNaz a deda morjak :-D

U mene težká dětství :lol:

Chci to v letě skusit, zajima mne, jestli to zvladnu. Stejně pujdu jen přes Česko a Polsko, v Belorossii nebudu provocirovat Milice.
Nikolaj23
Příspěvky: 15
Registrován: 30.11.2012 13:24

Re: Strava na 35 dní pochodu

Příspěvek od Nikolaj23 »

Ja vim, že to dokažu, ja fakt trenovany, ale v dnešni dobje nemužu lovit ani ryby, takže jsem čekal nejaky navrh na v Česku prodavanou stravu, kterou unesu.

Voda filtr a čistim stribro. Dokažu přežit i v zimje v tajga, postavim si iglu jak Čukča, nebo se zahrabu do snegu, s macheta si postavim strechu. Na Sibir je -40, ale suchy vzduch, neni tolik zima jak u vas. V Primorskom kraj je počasi jak v Česku, protože ocean blizko.
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: Strava na 35 dní pochodu

Příspěvek od big bang »

Nikolaj23 pemikan, čokoláda a sušené pomleté ovocie s medom(pomiešať) a ovsené vločky :lol:
Odpovědět