Dokázali by jste v krajní nouzi sníst vlastního psa?

Dokázali by jste v krajní nouzi sníst vlastního psa?

Ano, bez zaváhání. Buď já nebo on.
87
65%
Ne, raději bych zemřel.
46
35%
 
Celkem hlasů: 133
Uživatelský avatar
Majkl Night
Příspěvky: 326
Registrován: 08.02.2013 23:26
Pohlaví: muž
Bydliště: JN89HF

Re: Dokázali by jste v krajní nouzi sníst vlastního psa?

Příspěvek od Majkl Night »

To Odpadlík:

"Přežít za úplně každou cenu není můj cíl."
To ani můj v jistém smyslu. Pokud budu někde na ledovci živořit sám se psem je mé přežití prioritou.
Pokud budu někde se skupinou přátel udělám vše pro zajištění přežití skupiny, v případě nutnosti i bez mé záchrany.
To samé když budu v takové situaci s rodinou.

"Některé morální zásady nestojí za to porušit, ale člověk neví čeho je schopen."
Ano jsem bezcitný a chamtivý, když je to potřeba. Prostě když se rozhodnu vypnu vyšší myšlení nebo jak to
nazvat a konám.

Příklad: Měli jsme psa Bobika, typická směska, miloval děti běhal a hrál si s nimy, přitom po nocích strážil
zahradu kde měl kotec. V době zrání plodů jedlých, vydal se neznámý občan přes plot, že si přilepší. Kdyby
si utrhl pár jablek a potom co pes vyjel tak utekl nic bych řešit nemusel. Ale jak viděl psa tak vzal rýč a
skoro jej přepůlil. To vytí mě vzbudilo a kdyby na zahradu neběžel i můj děda se mnou tak bych tím rýčem
vzal toho chlapa také, stihl utéct. No co jsem chtěl vlastně říci, pes neměl přední nohu, rozseklá žebra i
břicho a vnitřnosti ven, jen pomalu (nebo rychle nevím) umíral. Co je potřeba udělat? Než aby se těch pár
minut trápil tak jsem jej raději dorazil.
Netrápí mě to nemám vůči němu výčitky svědomí, zhodnotil jsem situaci a k veterináři by jsme od nás z
vesnice ani nedojeli.

Takže člověk ví čeho je schopen, musí se snažit žít a nevzdávat to, hlavně když v nějaké krizové situaci
někde v divočině se někteří obětují pro přežití ostatních. Nesete to břímě, jejich odhodlání. Když je sníte
v krajní nouzi i jejich život.
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1471
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Dokázali by jste v krajní nouzi sníst vlastního psa?

Příspěvek od DanBlack »

Nemám psa...
...ale mám dvě vodní želvy. Velké, skoro půl druhého kila každá. Jídla by z každé bylo dobře na den. Ale na rovinu říkám, ne nesnědl bych je. V případě dlouhodobého průseru bych je maximálně vypustil do nedaleké nádrže.
(podotýkám, že nemám morální problém s usmrcením zvířete za účelem snědení, jen rozlišuju "mazlíček" a "potrava" a tuto hranici nehodlám v dohledné době překročit)

BTW:
Snědli byste vlastního psa? Asi ne... A co když si je vyměníte se sousedem??? :twisted:
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Dokázali by jste v krajní nouzi sníst vlastního psa?

Příspěvek od DeadMan »

To je ta dnešní zdeformovaná civilizace.

Klidně umřít hlady kvůli nižší formě života, protože je to "mazlíček" :roll:

Moje rodina je nadevše a udělal bych naprosto vše abych je zachránil a když říkám vše tak tím myslím vše ;)
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Dokázali by jste v krajní nouzi sníst vlastního psa?

Příspěvek od Terminated Account »

Přátelé, asi po páté deklaruji, že otázky a situace jsou položeny zcela jasně. Každá varianta i každé slovo má svůj význam. Dokonce i to "bez váhání". Je milé, že si někteří chcete úlohu upravit, tak aby vám do ni seděl váš výsledek, ale anketa se týká pouze těch, kteří ni dokáží odpovědět bez žádného ale. ;)
BlackList
Příspěvky: 135
Registrován: 08.04.2013 21:48
Pohlaví: muž

Re: Dokázali by jste v krajní nouzi sníst vlastního psa?

Příspěvek od BlackList »

MacGyver: Akceptuju striktní podmínky ankety, proto jsem nehlasoval, jen vyjádřil svůj názor slovně.
Ale zajímalo by mě, kolik z hlasujících by to skutečně udělalo bez zaváhání. :chuckle
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Dokázali by jste v krajní nouzi sníst vlastního psa?

Příspěvek od Terminated Account »

Já to beru a vážím si tvého názoru. Pouze nechci, aby se strhla nesmyslná emoční debata. Jsme na tenkém ledě a alias Calvera mi už stačí ;)
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Dokázali by jste v krajní nouzi sníst vlastního psa?

Příspěvek od Karlos »

...já myslel že jsi Tenzing :mrgreen:
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Dokázali by jste v krajní nouzi sníst vlastního psa?

Příspěvek od sigmark »

Tenzing Calvera, Himalajsko-Mexická esence zla!
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Dokázali by jste v krajní nouzi sníst vlastního psa?

Příspěvek od Terminated Account »

Na tady to OT nemám čas. Leštím samopal :mrgreen:
Uživatelský avatar
sroub
Příspěvky: 261
Registrován: 05.08.2012 10:42
Bydliště: Poblíž Kladna

Re: Dokázali by jste v krajní nouzi sníst vlastního psa?

Příspěvek od sroub »

Ne, nesnědl bych žádného ze svých pěti psů. Ale neplatí to pro cizí psy.
I když si osobně myslim že by takovýhle situaci u mě nemoho dojít ani hypoteticky, protože ta moje smečka ulovit nějaký maso dokáže, popravdě mám spíš problémy zařídit aby tomu tak nebylo (v současný situaci)
Krom toho, nevim jesti si toho někdo v přírodě všimnul, ale šelmy jiný šelmy obvykle nežerou. Ano, vlci zabíjej šakaly nebo kojoty takřka na potkání, obdobně třeba s liškama, ale většinou je nežerou. Asi maj nějak špatný nebo nezdravý masi či co, nevim. Jediná šelma která se dlouhodoběji jí (lidma), je medvěd, a ten je způsobem života skorem z 80% býložravec....
Uživatelský avatar
Václaf
VIP
Příspěvky: 1315
Registrován: 24.01.2013 18:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Dolní Přím 82

Re: Dokázali by jste v krajní nouzi sníst vlastního psa?

Příspěvek od Václaf »

Také bych své pesany nesnědl,raději je použil aby pomohli s lovem.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Dokázali by jste v krajní nouzi sníst vlastního psa?

Příspěvek od Maximus »

Při řadě PA scénářů nebude po pár měsících co lovit - nepočítám lidi, potkany a jinou odolnou havěť :twisted:.
drigon
VIP
Příspěvky: 2921
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Dokázali by jste v krajní nouzi sníst vlastního psa?

Příspěvek od drigon »

Než si udělat z vlastního psa oběd, tak mám za to, že je lepší ho nechat oběd ulovit, vystopovat, vyčuchat a tak dále. V naší přírodě si hladový pes potravu nejspíše opatří sám (i kdyby to měly být vyhrabané myši. Před několika lety jsme měli labradora, který v pohodě sežral i mrkev, jablka a tak dále. Masem samozřejmě nepohrdl.). Navíc mne pes může varovat před nebezpečím.
Jinak u nás v rodině se pes považuje za součást rodiny. A v rámci možností upřednostňuji psy použitelné i k lovu. S pozdravem M.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Dokázali by jste v krajní nouzi sníst vlastního psa?

Příspěvek od DeadMan »

Tak o tom snad nikdo nepochybuje, že když bude možnost si potravu zajistit jinak tak psa asi žrát nebudu :roll:
Uživatelský avatar
mischanek
Příspěvky: 128
Registrován: 22.01.2013 17:08
Bydliště: Beskydy

Re: Dokázali by jste v krajní nouzi sníst vlastního psa?

Příspěvek od mischanek »

a taky zapominate, ze pes je skvely hlidac - mozek psa (typicky molosoidni plemena) podnety prichazejici z okolniho prostredi vyhodnocuje jak pocitac a v pripade nebezpeci „spusti alarm“. Proto se nikdy nestane, ze by pastevec „zaspal“.
Napriklad kdyz se obcas vracim v noci domu, tak slysim jak nasi psi v dome reaguji v momente, kdy slabe "klapne" klika na brance a to se snazim jit jak "myska".. Pred casem me taky nejstarsi pes v noci vzbudil, bylo videt, ze je nervozni a porad chodil k oknu a vyskakoval na parapet, tak vykouknu ven a slysim takove prapodivne zvuky, cvachtani vody.. chvili posloucham a pak slysim i takove nejake knourani - pak mi doslo, ze sousedi maji pred domem bazenek/jezirko a asi jim tam spadl psik - yorksir a nemohl vylezt ven pres hranu a topil se.. tak jsem v pyzamu jen vybehl ven, preskocil plot a vytahl ho.. pritelkyne mezitim telefonem vzbudila sousedy a uz si pak jen vyzvedli promoceneho, promrzleho a sokovaneho psika.. kdyz mi pak dekovali, tak jsem jen rikal, ze me dekovat nemusit, ze to nasemu nejstarsimu psovi..
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Dokázali by jste v krajní nouzi sníst vlastního psa?

Příspěvek od Terminated Account »

EDIT: Reakce na Dirigona

Bohužel opět úprava zadání co by kdyby a vysipání z rukávu několika alternativ, které v zadání neexistují. V tomto zadání nebude pes nic lovit, nebudete hrabat myši, ani nepřistane Aštar, který vám nabídne manu.

Situace je jasná. Všechny možnosti došly. Jsou jediné dvě poslední řešení. Smrt nebo obětovat vlastního psa, čímž smrt můžete oddálit a získat tak více času na opatření potravy jiným způsobem.

Kdo si opravdu přečte co jsem napsal, tak pochopí, že na prvním místě o žádné žraní psů nejde. Možná také pochopí, že situaci které je nutné čelit si nelze upravit v momentě kdy ji člověk prožívá. Konečný počet řešení je daný a co je jediné důležité, je rozhodnout se, i když správné řešení neexistuje. Od klávesnice si můžeme modelovat co chceme, v reálu to tak rozhodně není.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Dokázali by jste v krajní nouzi sníst vlastního psa?

Příspěvek od Terminated Account »

Bohužel drtivá většina lidí, která se rozezlila nad nastíněným problém jej absolutně nepochopila a je zajatcem svých předsudků, které vytvoří realitu podle vlastních názorů, zkušeností, znalostí, dovedností a sociálního cítění.

Bohužel??? Právě naopak. Toto vlákno odhalí podstatně více, než by se na první pohled mohlo zdát. Co a proč si už dosaďte sami.

PS: Omlouvám se všem pejskům, že jsem je použil jako médium pro dilema. Nicméně když budu mít hlad, tak se ode mě držte dále, protože jsem se pasoval na největšího psožravce na světě :chuckle
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Dokázali by jste v krajní nouzi sníst vlastního psa?

Příspěvek od Koniáš »

MacGyver

Tvá otázka ozřejmila racionalitu (irocionalitu) chování lidí v kritické situaci.

Asi 2/3 by zkozumovali svého psa a zbylá třetina by umřela hlady a jejich pes by byl sněden přeživšímy 2/3.
Ti co by svého psa nesnědli by se vlastně zasloužili o přežití těch racionálnějších nebo bezohlednějších.
Prosté obětování sebe sama činem "Svého psa nesním. Radši ať umřu a mého psa pak sní soused, který tak přežije a jeho geny se budou šířit dál."
:D :clap

Koniáš

PS: Nechci vytvořit nějaké flame téma. Jen chci ať si ti co svého psa nesní uvědomí, že ho to stejně nezachrání a sní ho jiní. A to na jejich úkor.
fanny
Příspěvky: 1
Registrován: 19.06.2013 19:20

Re: Dokázali by jste v krajní nouzi sníst vlastního psa?

Příspěvek od fanny »

Svého psa asi ne, ovšem pes cizí u kterého bych věděl že nemá žádnou chorobu , proč ne maso je maso, radši já než on...
:evil:
vlk972
Příspěvky: 474
Registrován: 26.10.2012 9:50
Pohlaví: muž

Re: Dokázali by jste v krajní nouzi sníst vlastního psa?

Příspěvek od vlk972 »

........pánové, já už psa jed, to není špatný maso.......... jak praví klasik.
Ale vážně, protože můj pes je celkem silný spojenec a loveckého plemene, které dokáže ulovit poměrně velké zvíře bez výstřelu, tak nesnědl. Navíc by byl i platným pomocníkem v případném boji z blízka...... Myslím, že jeho snězením bych svůj vlastní konec jen zpečetil, zatímco se psem bych měl nějakou tu šanci.
Cizího psa bych ale asi snědl rozhodně raději než zemřel hlady, i když doufám, že podobnou situaci nezažiju.
Odpovědět