Vitamíny

Appo
Příspěvky: 16
Registrován: 08.02.2016 17:57

Re: Vitamíny

Příspěvek od Appo »

Ďakujem za vytvorenie témy,rád by som tu poriešil pár vecí ktoré mi nedajú spávať.
V nasledujúcich riadkoch budem trocha preháňať takže pokial netrpíte istou dávkou paranoje ako ja odporúčam vám ďalej nečítať. :)

Predstavte si že nastane nepredvídatelná situácia ktorá bude trvať dlhší čas.Obchody budú vypredané/vyrabováné takže budete odkázaný len na svoje zásoby (ak vôbec nejaké máte), vaša strava sa pravdepodobne náhle zmení takže bude chudobnejšia o niektoré druhy živín.Preto bude vaše telo náchylnejšie na vonkajšie vplyvyy takže by nebolo na škodu mať určitú zásobu vitamínov či už vo forme ovocia (sušenie,sterilizácia) alebo skladnejšia forma- tabletky no práve tie mi najviac vŕtajú hlavou.

Takže otázka na vás: Ako by ste riešili/riešite túto situáciu?Máte typy na nejaký konkrétny produkt?Aké druhy vitamínov by ste u seba chceli mať v prípade núdze?
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Vitamíny

Příspěvek od Fabulous »

V každém balení KDP je piksla s multivitamíny. To je základ na moje kratší přežití. No a pak už jen jablka ;)
peteres
Příspěvky: 267
Registrován: 13.06.2011 10:06

Re: Vitamíny

Příspěvek od peteres »

Bez příjmu vitaminů se dobře živený člověk obejde několik měsíců. Některých vitaminů jsou v těle zásoby i na několik let.

První problém nastane většinou s vitamínem C, toho jsou v těle zásoby na pár týdnů až maximálně půl roku. Měl by se začít dodávat nejpozději do jednoho měsíce od přerušení příjmu, jinak hrozí onemocnění kurdějemi. Na prevenci této nemoci stačí cca 10mg denně, doporučovaná denní dávka s rezervou je 30mg.

Kilo syntetického vitamínu C za asi dvě stovky vystačí jednomu člověku jako zásoba na celý život. Ostatní vitamíny a minerály se nejlíp skladují jako multivitaminové tablety. Roční zásoba takových tablet se dá pořídit za cca pět stovek. Kromě toho se dají vitamíny získat naklíčením obilí, luštěnin a dalších semen ze zásob. Sice to nepokryje celou potřebu těla, to byste toho museli sníst hodně, ale je to lepší než nic.

Samozřejmě že u malých dětí je to větší problém, zásoby vitaminů se v těle tvoří dlouho, takže mrňata jich mají málo a musí je dostávat z potravy. Podobně náročné na dodávku vitamínů jsou i těhotné a kojící matky. Sice by nejspíš zvládly jedno dítě uživit ze svých zásob (pokud jde o vitamíny a minerály), ale hodně by je to vyčerpalo.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4245
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Vitamíny

Příspěvek od Lyster »

Tak samozřejmě, co se zrovna vitamínu C týče, není problém udělat "čaj" z jehličí borovice. Je to obrovský zdroj vitamínu C. Případně vyklíčená semena rostlin.

Kurděje: Wikipedie: https://cs.wikipedia.org/wiki/Kurd%C4%9Bje
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Vitamíny

Příspěvek od herman »

Nebo stará klasika: kyselé zelí.
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Uživatelský avatar
Seldred
Příspěvky: 117
Registrován: 03.08.2013 2:43
Pohlaví: muž
Bydliště: Vysočina

Re: Vitamíny

Příspěvek od Seldred »

U nás je jedním z nejsilnějších zdrojů vit. C Rakytník a šípek. Oboje se dobře pěstuje na zahrádce, lépe však na hranici pozemku, kde to tvoří perfektní, těžko prostupný plot. Rostliny jsou nenáročné a po zámrzu se z nich jen posbírají plody. Rakytník má tolik vit. C že jeden jeho plod stačí jako doporučená denní dávka a šípkový čaj ani představovat nemusím. Jak šípky tak Rakytník obsahují i spoustu dalších vitamínů a proto doporučuji si na zahrádce pár těchto užitečných rostlinek zasadit. Jejich nevýhodou je že mají trny a tak docela píchají. Rozrůstají se samy bez dalšího většího přičinění. Rakytník potřebuje samčí a samičí rostlinu, pak si vede taky skvěle.
Rakytník jde macerovat v lihu a pak si dáte ráno denní dávku vitamínů ve skvělé formě :beer
Rakytníkový olej používali i ruští kosmonauti jako zdroj vitamínů a jako ochranu před kosmickým zářením.
Nepodezírej lidi ze špatných úmyslů, pokud to lze vysvětlit debilitou
radim77
Příspěvky: 8
Registrován: 21.01.2014 21:32

Re: Vitamíny

Příspěvek od radim77 »

Rakytník doporučuji taky ho máme na zahradě a každý rok máme 7-10kg plodů. V mrazáku vydrží celý rok a když nebude elektrika tak poslouží slivovice :)
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Vitamíny

Příspěvek od Baca »

Netreba zabudnut aj na take veci, ze vitaminy treba zajedat slaninou :-)
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Vitamíny

Příspěvek od Ibex »

Resp. Jakymkoliv tukem, aby je telo pojmulo... takze proste k vitaminu kus flakoty nebo par kapek oleje - samozrejme ne motoroveho :D
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Wolf
VIP
Příspěvky: 145
Registrován: 06.11.2013 12:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Vitamíny

Příspěvek od Wolf »

Myslete na to, že vitamíny nejsou jen vitamín C ;) .
Třeba B12 najdete krom tablet jen mase/mateřským mlíku/vejcích a případně v, ehm, vlastním trusu.
V rostlinných zdrojích se vůbec nenachází, "vyrábějí" ho bakterie.

Takže jistota jsou multivitamínový tablety.
Má-li zlo triumfovat, potřebuje jediné – aby slušní lidé nedělali nic. (Edmund Burke)
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Vitamíny

Příspěvek od Hohepa »

Hele a co Marmite ?
Wolf
VIP
Příspěvky: 145
Registrován: 06.11.2013 12:27
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Vitamíny

Příspěvek od Wolf »

Nechci spekulovat, ale anglická Wiki tvrdí, že se do něj dodává taky uměle.
Má-li zlo triumfovat, potřebuje jediné – aby slušní lidé nedělali nic. (Edmund Burke)
Uživatelský avatar
Desouza
Příspěvky: 813
Registrován: 02.08.2012 19:07
Pohlaví: muž
Bydliště: Za koncem světa

Re: Vitamíny

Příspěvek od Desouza »

Ahoj ,

perfektní téma . Já jsem nakoupil pár trubiček ( šumivé tablety ) Supradynu . Podle výrobce to to snižuje únavu a vyčerpání ,podporuje přirozenou funkci energetického metabolismu . Jsou tam vitamíny: A , B1 , B2 , B6 , B12 ,C, D, E, K , Biotin, Kyselina listová , Niacin , Kyselina pantotenová .Minerální látky: Vápník , Hořčík ,Železo , Měď , Jód ,Mangan ,Selen ,Chróm ,Molybden , Zinek a Koenzym Q 10 .

Minimální trvanlivost jen 1 rok :sad

Osobní zkušenost je dobrá , jak na mne neco leze ( chřipajzna atp. ) tak dám tabletu a rozhodně je líp . Má to nakopávající účinky asi jako když vypijete 2 red bully tj. před spaním rozhodně ne-e . Taky se může stát ,že budete navštěvovat záchod poněkud častěji ( tj. průjem , při předávkování a u některých lidí )

Cena není zrovna malá a každému to asi nesedne . Rozhodně to funguje a v nějakém průšvihu se to může hodit .Zejména bych to doporučil notorickým přecházečům nemocí .

Můj tajný typ na přírodní podporu zdraví jsou olivy a kombucha . ;)
Vincit omnia veritas .
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1152
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Vitamíny

Příspěvek od Alstratt »

Jedno z vice vitaminu, mineralu... co nejcasteji hlavne pouzivam je (nepocitam cerstvou zeleninu, ovoce apod co je samozrejmosti ze pouzivam) Nutrilite Double X a Green Vibrance (mate tam na vyber i dalsi Maximum Vibrance apod) zatim spokojenost ale jak dlouho to vydrzi nevim ja to vzdy brzo spotrebuji nekupuji to ve velkem do zasob.
Nechci delat zadnou reklamu ale asi to poznate.
http://www.amway.com/Shop/Product/Produ ... emno=A0244
https://www.vibranthealth.com/green-vib ... -vibrance/

+ si s tim muzete rozsvitit :D https://www.youtube.com/watch?v=xYTacXAmvSs
https://www.youtube.com/watch?v=VRQXIeSWYqQ
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Hrant
Příspěvky: 24
Registrován: 09.04.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Vitamíny

Příspěvek od Hrant »

Desouza píše: Já jsem nakoupil pár trubiček ( šumivé tablety ) Supradynu .
Supradyn energy je super. Skúšal som rôzne multivitamíny, ktoré boli síce lacnejšie ale chuťovo ani obsahom vitamínov a minerálov sa so Supradynom nemôžu vôbec rovnať. Chuťovo mi tiež vyhovuje viac. Že má Supradyn niečo do seba dosvedčuje najlepšie fakt, že moja žena je veľká odporkyňa týchto multivitamínov ale po prvom vyskúšaní uznala, že jej pomohol proti únave a chuťovo tiež "nebol zlý".
Momentálne užívam 2 krát denne, kvôli zvýšenej fyzickej námahe, a zatiaľ v pohode.
Takže určite odporúčam!
peteres
Příspěvky: 267
Registrován: 13.06.2011 10:06

Re: Vitamíny

Příspěvek od peteres »

Supradyn je úplně normální směska vitamínů a minerálů zcela srovnatelná s jinými stejně drahými, dražšími i podstatně levnějšími multivitamíny. Stačí si dát do tabulky vedle sebe složení pár podobných výrobků a porovnat.
Hrant
Příspěvky: 24
Registrován: 09.04.2015 18:35
Pohlaví: muž

Re: Vitamíny

Příspěvek od Hrant »

Pokial si pamatam, tak dom nepisal, ze Supradin je Rolls Royce medzi multivitaminmi a pisal som, ze som ich porovnaval s lacnejsimi. A predstav si, ze tie lacnejsie mali rovnake vitaminove zlozenie a ziadne, respektive len par mineralov.
Nikto ta nenuti si ho kupovat. Napisal som svoju skusenost so Supradynom. Ak mas nejaku inu, tak ju napis, inac je tvoj prispevok dost o prde ...
peteres
Příspěvky: 267
Registrován: 13.06.2011 10:06

Re: Vitamíny

Příspěvek od peteres »

Porovnával jsem si složení pro zajímavost s "Medpharma Multivitamín s minerály", u kterého denní dávka (1 tableta) přijde na cca 2kč. Supradyn jsem našel za ceny kolem 5kč za tabletu. Složením jsou srovnatelné, řekl bych. Chuťově nedokážu posoudit, cenově je to snad jasné.
star
Příspěvky: 13
Registrován: 29.12.2014 22:38
Pohlaví: muž

Re: Vitamíny

Příspěvek od star »

Analýza Vitamínu:

Nejlepší multivitamín na trhu:
Pivo.
Druhý nejlepší: Šumivé multivitamíny

Z osobních zkušeností se mi zkazil tabletový vitamín C.

Tedy multivitamíny jsou fajn, pro dobu max dvou let, pak to chce začít pěstovat.
Sušené jabka prý vydrží i 30 let, ale co se týče vitamínu, moc bych na to nespoléhal.

Jako nejlepší zdroj vitamínu se mi zdá čaj z borovice(dosupnost), ale docela by mě zajímalo kolik toho jehličí musíte ročně vychlastat, aby vám zustaly zuby v hubě.


Napadá vas jak byste uchovali multivitamíny více než 10 let jinak než v mrazaku?
Uživatelský avatar
scavenger
Příspěvky: 52
Registrován: 08.03.2016 14:43
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Vitamíny

Příspěvek od scavenger »

Šípek roste všude jako plevel a zbytek pořeší zejména semena, ořechy. ( semeno konopí je bohaté na vše a roste jako plevel, kerý vypěstuje každý. Navíc i dlouho nevhodně skladované semena vyklíčí )
Odpovědět