Mana

Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8789
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Mana

Příspěvek od Fabulous »

NRG-5:
Přísady:
pšeničná mouka, částečně hydrogenovaný sojový olej, cukr, sojový proteinový koncentrát, sladový výtažek, minerální látky, aminokyseliny a vitamíny.
Druid
Příspěvky: 16
Registrován: 26.11.2016 10:46
Pohlaví: muž

Re: Mana

Příspěvek od Druid »

NRG-5
100g:
Energie: 1920 kJ / 460 kcal
Sacharidy: 60,2 g
Tuky: 17,3 g
Bílkoviny: 14,5 g
Vitamíny ve 100 g: vitamín A 0,47 mg, vitamin D3 mcg 4.3 Vitamin E 7 mg, vitamin C 40 mg, Vitamin B1 0,52 mg, vitamin B2 0,80 mg, Vitamin B6 0,87 mg, vitamin B12 1,3 mcg, 8,0 mg niacin, kyselina pantothenová 3 mg, Folsäuer 130 mcg biotinu 62,5 mcg
Minerální látky na 100 g: 600 mg vápníku, 600 mg fosforu, draslíku 250 mg, hořčík 120 mg, chlorid 60 mg, 15 mg sodíku, 10 mg železa, 10 mg zinku, mědi, 1 mg, jód 100 mcg, selen 25 mcg

Mana:
https://drive.google.com/file/d/0B3ZukU ... pwRE0/view

Cenově srovnatelné, složením nikoliv. Ale každého volba...
JirkaK
Příspěvky: 411
Registrován: 23.12.2013 20:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihomoravský kraj

Re: Mana

Příspěvek od JirkaK »

NRG 5 - garantováno 10 let použitelnosti a jsem přesvědčen, že vydrží delší dobu.
Manu jsem zkusil a osobně mi nechutná (jinak je to každého věc)
NRG 5 není chuťově žádný zázrak, ale v případě kolapsu se na tom dá přežít. Vyzkoušeno OSN.
Další a pro mě největší přednost - v případě totálního kolapsu vezmu a jdu, balení je blbo odolné a 500g balení je velice skladné.

Za mě NRG vyhrává, ale každý se musí rozhodnout sám.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Mana

Příspěvek od jameson363 »

Zkousel jste nekdo Manu michat primo v originalni obalu? Ma to dostanecny objem nebo ne a je lepsi ji radsi snist v nouzi suchou?

Jinak Manu konzumuju, zatim nepravidelne, mel jsem pred pul rokem, pak me nekdo naockoval, ze nova verze je spis slana, tak jsem dlouho vahal zase objednat. Ne, ze bych nemel rad slane, ale jsem co se tyce jidla dost konzervativni a kombinace "slana kase/koktejl" ve me vyvolava blivno. Nicmene uz jsem zase objednal a slana neni vubec. Furt neutralni, da se v pohode dosladit, takze obcasne dosladim. Jinak konzumuju nekdy hustou nekdy ridsi. Zkousel jsem jestli se da bejt jen na tom. Teoreticky nejspis da, ale prakticky mam pak hroznou chut na chleba se salamem nebo klobasu :D

Krome masozroutstvi me k bezne konzumaci trosku odrazuje i cena 180-200kc/den bezne neutratim, nebydlim v Praze a nemam zase tak velkej prijem a tak velkou vytizenost, abych vzdycky ocenil jednoduchost pripravy. Obcas si proste rad odpocinu, hlavne dusevne, pri priprave jidla.

Kazdopadne za me muzu Manu aktualne doporucit.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Mana

Příspěvek od jameson363 »

Zkousel jste nekdo ceskej Soylent? Dneska mi prisel na zkousku a jednim slovem "humus". Nevzpominam si, kdy jsem naposledy jedl neco, co mi tolik nechutnalo. Ma to bejt vanilka a chutna to spis jako plesniva makova buchta, horky nechutny, neda se to. Nevypil jsem ani jednu davku. Ma to vazne takhle chutnat nebo to nejaka vadna varka?

Porovnani s Manou se snad ani neda udelat.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4507
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Mana

Příspěvek od Serža »

co mám pradávnou (30 let zpět) zkušenost s ionťákem, který se dodával do nemocnic a brával jsem ho na čundry, tak když si ho člověk dal normálně doma, tak byl hnusnej....ale v okamžiku žízně a v zátěži byl úplně v pohodě...tak jestli to není něco podobného :roll:
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Mana

Příspěvek od jameson363 »

Tak vyrobce se k tomu postavil jako chlap, mam to poslat zpet a vrati penize. Tak uvidime.

Jinak dle jeho vyjadreni muze zvlastni chut zpusobovat hraskovy protein. No je mozne, ze proto mi to tolik nechutna i pokud je to v poradku. Ja jsem zrovna takovej priklad anti-bylozravce a zeleninau moc nejim a cokoliv se zeleninovou prichuti je pro me hnus. Samozrejme vim, ze by clovek zeleninu jist mel, ale jednak mi nektery veci proste nechutnaj, druhaj jsem od priorody linej a mejt ji, krajet a pripravovat, to me fakt hrozne nebavi. Kdybych jedl hodne zeleninu, tak nejspis nekoukam tolik po soylentech. Pro me je to primarne zpusob, jak jist trochu zdravejc a samozrejme i zpusob jak si jednoduse udelat jidlo.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Mana

Příspěvek od Hohepa »

jameson363 píše:... jsem od priorody linej a mejt ji, krajet a pripravovat, to me fakt hrozne nebavi....
jo máš recht, taková zabíjačka je proti tomu leháro na havaji :head
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Mana

Příspěvek od jameson363 »

Hohepa píše:
jameson363 píše:... jsem od priorody linej a mejt ji, krajet a pripravovat, to me fakt hrozne nebavi....
jo máš recht, taková zabíjačka je proti tomu leháro na havaji :head
Treba chleba se salamem je celkem jednoduchej na pripravu. Nebo kdyz jsme u te zabijacky, tak koupit si jitrnici nebo kus pecenyho masa se da u nas celkem v pohode. Se zeleninou je to horsi. Salaty mi moc nechutnaj, je to na me moc mix a dresingy nejim. Ja jsem v jidle hodne konzervativni, mam rad jednoduche a jednoduse chutnajici veci.
Milly
Příspěvky: 2
Registrován: 23.11.2016 18:23
Pohlaví: žena

Re: Mana

Příspěvek od Milly »

Nejsem žádný hipster, spíše dinosaurus a Manu jsem začala jíst před rokem z toho důvodu, že už jsem moc nic jiného netrávila, jen raw stravu. A po té mi atrofovaly svaly. Mana mi zachutnala, ale po změně receptu - zjemnění struktury jsem začala pociťovat hlad. Takže si Manu míchám s Anapurem (který jinak do sebe nedostanu kvlůli chuti).
Takže jeden rok a dva měsíce minimálně 3 jídla denně z pěti - to je už dlouhodobý pokus. Letos začínám pěstovat vlastní oves, tak si tam třeba nějaké vločky přimíchám. Tak doufám, že po rozpadu bude Many dost!
Allforsurvival
Příspěvky: 37
Registrován: 31.07.2017 21:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Turnov

Re: Mana

Příspěvek od Allforsurvival »

Zdravim, trochu hodim zkusenosti k MANE.

Dle zdroju a info o MANE, je to plne nahrada stravy, po vsch strankach co clovek potrebuje atd..taky se rika ze papir snese vsechno...

Moje zkusenost:
Vlitl jsem do toho po hlave, koupil mana drinky. Takze jsem presel hned prvni dn co to prislo na tekutou stravu, predim moje strava byla zpusobem 1-2x denne neco z restaurace rychlovka, takze zadna slava.

Prvni 3 dny, rekneme i diky memu jidelncku z drivejsich casu, -hlad, bricho pracovalo a stolice nebyla zrovna pevna (coz z informaci i pisou ze MANA obsahuje vic bilkovin a sacharidu co to muzou zpusobit, nebylo to nic hrozneho)..
Ctvrty den az paty se to zlehka srovnalo, nemel jsem uz tolik hlad ani chut se nicim dorvat, jinak davkovani jsem mel jak doporucili..na MANE jsem fungoval cca mesic, a muzu rici ze jsem se citil dobre, neli lepe a zhubl jsem( drive 94kg po cca mesici stejneho rezimu 91kg, moje vyska je 182cm) a nemel pocit hladu po drinku ani nemel problem se stolici.

V tu dobu jsem jezdil jezdil cca 3x tydne na kole 30km rychlejsim tempem, zadnej relax.

Moje hodnoceni: Myslim si, ze drink je chutnej ale pit pul roku jedno a to same, tak mi to poleze asi vsema dirama ven :rofl
Citil jsem se potom dobre, mozna i lepe, samozrejme nenechal jsem si delat zadny rozbor krve ani podobne veci abych tu mohl chrlit fakta a informace s cislama, beru to pocitove a jak jsem se cejtil. Jako zasoba jidla do PA si myslim ze super, vcetne toho ze to obsahuje vodu + ziviny. Ale asi neni idealn cena + doba trvanlivisti je max rok.

Asi idealni mit k tomu v zasobe i jine varianty.

Asi tod vse z me strany na MANA drink.

Fajn vecer :beer
Uživatelský avatar
Ludo
Příspěvky: 133
Registrován: 22.07.2012 0:09

Re: Mana

Příspěvek od Ludo »

Fungovat sa na podobnych produktoch nejaku dobu da, a obcas ako rychle jedlo to ma vcelku normalne opodstatnenie. Ale docela by som sa bal dlhodobeho efektu na travenie, keby clovek chce prejst naspat na normalnu stravu (bakterie a podobne musia pracovat). Plus nejake tie ziviny tam mozu chybat.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Mana

Příspěvek od kregan »

Nakonec jsem z praktických důvodů Maně taky propad. Chuťově mi přijde příšerná, ale zasytí a jde "obědvat" za pochodu.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Allforsurvival
Příspěvky: 37
Registrován: 31.07.2017 21:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Turnov

Re: Mana

Příspěvek od Allforsurvival »

kregan píše:Nakonec jsem z praktických důvodů Maně taky propad. Chuťově mi přijde příšerná, ale zasytí a jde "obědvat" za pochodu.
Zdravim, a jakou mas? Tu z Prasku? Nebo MANA Drink? Jako tu z Prasku ja třeba nedavam, ale ten drink mi vcelku i chutna a da se to pit uplne v klidu, samozrejme kazdej mame nejake chute. :)

Ted je ten Drink Mana zase novej a ma jinou prichut, me to vcelku sedi, samozrejme bejt jenom na tomhle rok asi nezvladnu byl by to hroznej stereotyp jidla, ale do PA si myslim plnohodnota nahrada jidla.

Trvanlivost je kolem 1roku v chladu a stinu. Zatím dle jejich studii splnuji veskere normy a potřeby co telo potřebuje.
dR94HWVa
Příspěvky: 95
Registrován: 21.07.2016 14:00

Re: Mana

Příspěvek od dR94HWVa »

S Manou mám dvě zkušenosti (sry, nečetl jsem ty kecy OT)

První je cca dva roky zpět, tenkrát generace 1, dnes retrospektivně mark 1. Bylo to po půl roce intenzivní fyzické zátěži, kdy jsem pomalu nejedl normální jídlo kvůli nízkému energetickému obsahu. Předcházela tomu změna jídelníčku z běžného jídla o vysokém obsahu bílkovin přes doplňky stravy až po sacharidové bomby, protože tělu při tak velkému vytížení chyběla energie. Když jsem se vracel do normálního režimu měl jsem velké zažívací problémy. Špatně jsem spal. Zrychlený metabolismus. Špatná termoregulace. Mana mi byla doporučena jako restart před návratem na normální jídelníček. Začal jsem 1/3 dávkou jeden týden, 2/3 dávkou druhý týden a plnou dávkou další dva týdny. Tělo si zvyklo na jednotvárnou stravu hned druhý týden a po měsíci jsem přešel během pár dnů na běžnou stravu. (Dojídal jsem zbytky z vynechaných dávek).

Druhá zkušenost je z loňského podzimu, kdy jsem měl na rychlo trávit několik dní mimo civilizaci a nechtělo se mi řešit jídlo. Objednal jsem manu, tentokrát mark II. Už nebyla koncipována na 3/3 denní dávky ale něco jako 2/3. Chuťově se změnila k horšímu (Tohle je hodně subjektivní, nemá to žádnou chuť. Spíš to bylo více nechutné). Protože nesnídám, tak mi dávky vycházely na oběd a večeři. Změny jsem na těle nepociťoval žádné, kromě zažívání. Mám pravidelný rituál po ranní kávě, tady jsem nevypozoroval žádnou pravidelnost, na to bylo požívání asi krátké. Každopádně ten výtvor bylo umělecké dílo - kdo zná Manu, tak ví o čem mluvím.

Nikdo z nás nemá ideálně koncipovaný jídelníček - vlastní zkušenost. Spousta lidí má ten jídelníček hodně špatný, mastná/tučná jídla, nevyvážená strava. A já proto Manu doporučuji s tím, že kdokoliv tvrdíc, že vyrábí plnohodnotnou náhradu stravy (IMHO nepravda) tak má stravu alespoň lepší než (IMHO pravda) běžný pepík z čech, který si ráno dá bílé pečivo, k obědu knedlo, k večeři tlačenku s pivem.
Allforsurvival
Příspěvky: 37
Registrován: 31.07.2017 21:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Turnov

Re: Mana

Příspěvek od Allforsurvival »

dR94HWVa píše:S Manou mám dvě zkušenosti (sry, nečetl jsem ty kecy OT)

První je cca dva roky zpět, tenkrát generace 1, dnes retrospektivně mark 1. Bylo to po půl roce intenzivní fyzické zátěži, kdy jsem pomalu nejedl normální jídlo kvůli nízkému energetickému obsahu. Předcházela tomu změna jídelníčku z běžného jídla o vysokém obsahu bílkovin přes doplňky stravy až po sacharidové bomby, protože tělu při tak velkému vytížení chyběla energie. Když jsem se vracel do normálního režimu měl jsem velké zažívací problémy. Špatně jsem spal. Zrychlený metabolismus. Špatná termoregulace. Mana mi byla doporučena jako restart před návratem na normální jídelníček. Začal jsem 1/3 dávkou jeden týden, 2/3 dávkou druhý týden a plnou dávkou další dva týdny. Tělo si zvyklo na jednotvárnou stravu hned druhý týden a po měsíci jsem přešel během pár dnů na běžnou stravu. (Dojídal jsem zbytky z vynechaných dávek).

Druhá zkušenost je z loňského podzimu, kdy jsem měl na rychlo trávit několik dní mimo civilizaci a nechtělo se mi řešit jídlo. Objednal jsem manu, tentokrát mark II. Už nebyla koncipována na 3/3 denní dávky ale něco jako 2/3. Chuťově se změnila k horšímu (Tohle je hodně subjektivní, nemá to žádnou chuť. Spíš to bylo více nechutné). Protože nesnídám, tak mi dávky vycházely na oběd a večeři. Změny jsem na těle nepociťoval žádné, kromě zažívání. Mám pravidelný rituál po ranní kávě, tady jsem nevypozoroval žádnou pravidelnost, na to bylo požívání asi krátké. Každopádně ten výtvor bylo umělecké dílo - kdo zná Manu, tak ví o čem mluvím.

Nikdo z nás nemá ideálně koncipovaný jídelníček - vlastní zkušenost. Spousta lidí má ten jídelníček hodně špatný, mastná/tučná jídla, nevyvážená strava. A já proto Manu doporučuji s tím, že kdokoliv tvrdíc, že vyrábí plnohodnotnou náhradu stravy (IMHO nepravda) tak má stravu alespoň lepší než (IMHO pravda) běžný pepík z čech, který si ráno dá bílé pečivo, k obědu knedlo, k večeři tlačenku s pivem.


:yes souhlasim.
Rejsek
Příspěvky: 19
Registrován: 26.08.2017 23:29

Re: Mana

Příspěvek od Rejsek »

Co se týče použitelnosti v PA, přijde mi lepší třeba NRG-5. Jasně, Mana může mít své kvality, ale není primárně určená jako nouzová strava a tomu odpovídá i její zpracování. U NRG nemusím moc hlídat datum expirace (10let je koneckonců minimální doba, nikoliv maximální) a je tak vhodný jak pro dlouhodobé uskladnění, tak zároveň i jako "emergency" dávka pro nucené rychlé opuštění domu = win/win.

Za sebe tedy:

Mimo PA - cokoliv. Osobně bych něco takového, jako je mana, v současném "blahobytu" necpal pravidelně do držky ani za nic. Miluju zeleninu, maso, vejce, luštěniny, jím i ov. vločky atd. Prostě normální žrádlo. A je mi jedno, jak nutričně kvalitní výsledek z toho, jako "Pepík z Čech", za den nasbírám. Ale pokud to někomu chutná, proč ne. Proti gustu...)

Pro PA - Rozhodně NRG nebo podobné, k tomu určené, produkty.

PS: to srovnávání many s tou "běžnou stravou", to je hodně nízko, navíc i hodně mimo :) Osobně neznám člověka, co by se takto pravidelně stravoval, ani člověka co do sebe cpe převážně manu. Obojí je extrém. Pravda je vždycky tam někde uprostřed, jak se říká :)
dR94HWVa
Příspěvky: 95
Registrován: 21.07.2016 14:00

Re: Mana

Příspěvek od dR94HWVa »

Tady se řeší Mana.
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3469
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Mana

Příspěvek od Hohepa »

Ne tady se primárně řeší rozpad spolecnosti tzv PA , takže využití many v PA je tu správně už z podstaty tohoto fóra
Uživatelský avatar
Ray
Příspěvky: 714
Registrován: 04.02.2018 7:46

Re: Mana

Příspěvek od Ray »

Jiný pohled na manu. Týpek si tam sice dělá i trošku reklamu, ale ten rozbor mi přijde celkem střízlivý.

https://www.youtube.com/watch?v=iJnaw9EZDO8
"Je lepší mluvit s chytrým člověkem o něčem hloupém než s hlupákem o něčem chytrém" - Jan Werich
Odpovědět