Káva, kávovary, náhražky kafe, čaje...

jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Káva, kávovary, náhražky kafe, čaje...

Příspěvek od jameson363 »

turista píše:Jestli hledáš ruční mlýnek na kafe, tak vřele dporoučuju se podívat po japonských Porlex (cestovní) a Hario (stolní - mám Skerton).
Mám jak originály, tak víceméně úspěšné čínské klony.

Dik za tip. Hario mam i dripper, tak nejspis zkusim ten.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Káva, kávovary, náhražky kafe, čaje...

Příspěvek od štaflík »

Docela mě potěšila tahle varianta kávy na čundr (achtung reklama!) https://dripit.cz/
Obal je všemuvzdorný, vejde se do kapsy, gramáž je celkem velkorysá (10g) a kafe je OK. Na normální pití domu je to nesmysl, ale na cesty a k ohni fakt dobré.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Káva, kávovary, náhražky kafe, čaje...

Příspěvek od jameson363 »

štaflík píše:Docela mě potěšila tahle varianta kávy na čundr (achtung reklama!) https://dripit.cz/
Obal je všemuvzdorný, vejde se do kapsy, gramáž je celkem velkorysá (10g) a kafe je OK. Na normální pití domu je to nesmysl, ale na cesty a k ohni fakt dobré.

Uz jsem to zahlid, vypada to jako zajimave reseni na cesty, nekdy musim zkusit.
Permonik
Příspěvky: 496
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Káva, kávovary, náhražky kafe, čaje...

Příspěvek od Permonik »

Taky jsem to zkoušel. Dostali jsme to jako pár vzorků na vyzkoušení zdarma. Normálně do práce nebo domů je to cenová blbost. Ale jako zpestření na cestu ok. Kvalita kafe též dobrá i pro náročnější
Uživatelský avatar
Ibex
VIP
Příspěvky: 784
Registrován: 20.11.2015 8:48
Pohlaví: muž
Bydliště: Jihočech

Re: Káva, kávovary, náhražky kafe, čaje...

Příspěvek od Ibex »

mno, né že by to pro někoho nebylo zajímavé.... Ale nevím o nikom, kdo si na čundrech nevystačil s malou plastovou lahvičkou (třeba od žvejkaček) s umletou kávou na turka...
Ale komu neštymuje v kafi logr, tak to chápu...
Jeste se nestalo, aby to nejak nedopadlo..
Hohepa
VIP
Příspěvky: 3465
Registrován: 22.07.2013 22:16
Bydliště: Praha

Re: Káva, kávovary, náhražky kafe, čaje...

Příspěvek od Hohepa »

Proti lógru v kávě používám už druhou sezonu toto https://www.hanibal.cz/gsi-collapsible- ... ip-id14137
je to skladné, lehké - 136g a vyžaduje jen prvotní investici ( ja to kupoval v akci )
pak už to prachy nežere..

Předtím jsem léta používal toto a to i v práci
https://www.gourmetkava.cz/cs/filtrovan ... gJTu_D_BwE
Je to také docela mrňavé a navíc to nepotřebuje ty papírfiltry, ale zase je s tím o to větší sraní při čištění.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1294
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Káva, kávovary, náhražky kafe, čaje...

Příspěvek od Kapo »

Tak som konečne dostal /nikdy by som to nekúpil/ a okoštoval cibetkovú zrnkovú kávu. Alebo inak Kopi Luvak. Je považovaná za naj kávu, čo do chuti aj ceny.
A tak si pre seba konštatujem, že je naozaj výborná a takmer sa vyrovná zrnkovej káve belarom crema z lídela, ktorú bežne pijem. :lol:
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Káva, kávovary, náhražky kafe, čaje...

Příspěvek od DeadMan »

Protože na to nemáš dostatečně citlivé chuťové pohárky přece :-x :lol:
You cannot kill me as I am already dead!
Permonik
Příspěvky: 496
Registrován: 01.11.2016 10:32
Pohlaví: muž
Bydliště: JM

Re: Káva, kávovary, náhražky kafe, čaje...

Příspěvek od Permonik »

Nevím jakou a za kolik máš, ale byl jsem na přednášce člověka, co se tím zabývá, objíždí lokality a kontroluje co se pod tím názvem prodává. 99 % (bez přehánění) jsou padělky a i když jsou hodně drahé. Celosvětově se ji sklidí ne zas moc kilo, takže je prakticky nemožné ji koupit v nějakém normálním obchodě, protože to není jen ČR ale i další státy a nepokryli by ani zlomek. Spousta firem ale ví, obdobně jak číňani, že lidi za kafe s tím nápisem/obrázkem zaplatí více, takže si firmu pojmenují kopiluvak, nebo si tam dají do názvu cibetky,... Ta přednáška trvala hodinu, toto jen tedy hodně zestručněně. Nevím, odkud jsi to měl, ale pokud jsi se po tom fakt usilovně nesháněl, spíš bych tipnul, že jen ochucená nebo něco. Jinak podle chuti tam máš hledat oříškové tóny. Já bych to ale neochutnal ani zadarmo :lol:
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1294
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Káva, kávovary, náhražky kafe, čaje...

Příspěvek od Kapo »

Jo, Cibetkovú kávu priatelke priviezli známy z dovolenky priamo z farmy vo Vietneme. Ale asi nečakali kým cibetky vykakali.
Jasné, môžno nemám správne chuťové buňky, možno to nebola ta najlepšia káva.... ale mám práve velký problém s pitím nedobrej kávy. Kdežto dobrá káva je proste dobrá. A tá cibetková, čo koštujem je inak samozrejme fakt výborná.
Tiež rád chodím kamošovi na kávu. Ten kupuje hrozne drahú, ale aj dobrú. Ale 30 evri za pol kila kávy bych nedal. Keď môžem mať stejnú za 4 ... :D
A hlavne je u mna podstatná je dostupnosť a zásoba....čiže kvalita aj kvantita 8-)
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Káva, kávovary, náhražky kafe, čaje...

Příspěvek od DeadMan »

Nějak zjišťuji, že čím jsem starší, tím víc si tělo samo o tu kávu říká :D

Doma nebo v práci je to jasné, ale řeším teď co na cesty.

Dripit nevypadá špatně, ale (a teď se budu rouhat) postrádám tady nějakou větší nabídku instantní kávy (balené na jednotlivé porce), která je sice chuťově i obsahem kofeinu někde jinde, ale má to zase jiné výhody.

V obchodech je většinou Nestlé nebo Jacobs a tím to končí.

Na trubce jsem viděl, že US "dobrodruzi" mají těchto vymoženosti na výběr mnohem více.

Hledal jsem na netu, ale nepodařilo se mi nic najít.

Nemáte někdo nějaký tip?
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Káva, kávovary, náhražky kafe, čaje...

Příspěvek od Ulfhednar »

Dripit mám rád a venku používám.
Ale proč balenou instantní kávu? Prostě jí mám nasypanou v tubě od mulťáku, nebo jiné šroubovací dozičce (podle toho, na jak dlouho jedu) a davkuji si podle toho, kolik mám horké vody a jak silné kafe chci.
Ale pokud jsou pytlíčky nutností, tak v řadě provedení je dělá CafeDirect. Bývají na ně akce. Kvalita velmi slušná (bavíme se o instantním kafi).
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Káva, kávovary, náhražky kafe, čaje...

Příspěvek od DeadMan »

Jo, tu jsem taky našel na Alze nebo Mall, ale doufal jsem, že bude v ČR nějaký spešl shop, kde bude pestrý výběr.

Pak je tu ještě česká produkce Čerstvá káva - Brazílie Gourmet. Zkoušel někdo? Není sice balená na porce, ale nějak mě to zaujalo.
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Káva, kávovary, náhražky kafe, čaje...

Příspěvek od Jason »

Ja tedy jiz delsi dobu pouzivam totok:

https://www.philips.cz/c-p/HD7810_60/or ... ove-kapsle

Mam to doma, v praci, na zahrade proste vsude.

Za mne nejvetsi vyhody:
-cena masinky - da se v akci koupit okolo 50 - 60€
-"kapsle" jsou z filtracniho papiru takze odpada odpad - cele se rozlozi
-neskutecny vyber prichuti, sily atd
-cena za jednu porci (baleni 20ks cca 1,7€)
-delaji se i balene po jednom ks - zkousel jsem jenom zalit horkou vodou a funguje to normalne

V CR jsem se tedy s tim uplne bezne nesetkal ale v kazdem nemeckem obchode obrovsky vyber kavy
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Káva, kávovary, náhražky kafe, čaje...

Příspěvek od DeadMan »

No, to ale moc cestovní není.....
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
proforma
VIP
Příspěvky: 6027
Registrován: 23.09.2014 15:11
Bydliště: tutajší

Re: Káva, kávovary, náhražky kafe, čaje...

Příspěvek od proforma »

Jasone, chapu spravne, ze chces mit proste zabalenou 1 porci kafe vcetne smetany a vseho, co mas rad, ne se s tim patlat? A proc nevyzkousis jako "kafe s sebou" nejake kapsle do kavovaru? Ja sice kafe nepiju, ale zda se mi, ze prichuti a variant je v nich podstatne vic nez ty pytlicky Nescafe 3 v 1. Zabaleny to je, vydrzet by to melo. Kavovar nakonec nedela nic jineho, nez ze to zaleje horkou vodou, coz muzes i na cundru. Jedina nevyhoda, ze je to trochu neskladny...
- Co si myslíme, není názor, ale mínění.
- Abychom mohli mít názor, musíme mít argumenty.
- Argument je důkaz, doklad.
- Diskuze je výměna argumentů.
- Cílem výměny je rozebrat věc z více úhlů pohledu, ne vyhrát.
Uživatelský avatar
Jason
Příspěvky: 662
Registrován: 19.11.2012 11:30
Pohlaví: muž

Re: Káva, kávovary, náhražky kafe, čaje...

Příspěvek od Jason »

Na cestovani ty samotne sacky...

Edit: ja to pouzivam vyhradne do tohk kavovaru ale kdyz jsem to zkousel jenom zalejvat horkou vodou tak to bylo taky dobre - takze by se to dalo pouzit nekam na cesty
Přílohy
IMG_20211105_133540.jpg
IMG_20211105_133554.jpg
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Káva, kávovary, náhražky kafe, čaje...

Příspěvek od Ulfhednar »

Hlavně ne papírové pytlíky. Protržený v promočeném batohu je super. :D
Óðinn á yðr alla
jeniceek
Příspěvky: 40
Registrován: 02.01.2015 19:55
Pohlaví: muž

Re: Káva, kávovary, náhražky kafe, čaje...

Příspěvek od jeniceek »

Snad se někoho nedotknu, ale vypiju denně moc káv na to, abych pil špatnou :D
Já začal na "českém turkovi" a instantních kávách, což ale není ono.
Postupně jsem prošel přes french press, dripper, moka konvici až k aeropressu, což je za mě bomba. Potřeba papírových filtrů se dá zredukovat zakoupením nerezového sítka.
Aby to nějak chutnalo, je potřeba mít zrno jemně namleté, doporučuji mlýnky Porlex.

Co se týče skladovatelnosti:
- mletou kávu bych moc neskladoval - ty co se dají koupit v obchodě jsou v dusíkové atmosféře, po otevření je vhodné to skladovat v ledničce, ale po pár hodinách to stejně zoxiduje a chuťově nic moc. Tady úplně nechápu smysl těch kafemlýnků v některých obchodech, podle mě po namletí by se káva měla zalít vodou tak do 10 minut, jinak je to dobré tak na toho "českého turka".
- zrnková káva se po opražení dá skladovat tak rok a je potřeba mít ji ve tmě, stabilní teplotě a bez přístupu vzdušné vlhkosti, na dlouhodobější skladování by asi bylo ideální vakuum nebo dusíková atmosféra v plechovce.

Ta Belarom káva z Lidlu není špatný základ (hlavně za tu cenu), slušný výběr mají třeba v Globusu (káva zn. Minges), nejlepší ale bude nějaká místní pražírna (pro Ostravaky třeba Laura).

Co se týče skladovatelnosti na delší dobu, šel bych do plechovek se zrním od Illy nebo Lavazza. Je to většinou dost přepražené, ale kvalitou neurazí. Navíc je to balené v ochranné atmosféře.
tom384
Příspěvky: 460
Registrován: 10.05.2020 14:05

Re: Káva, kávovary, náhražky kafe, čaje...

Příspěvek od tom384 »

Ta kombinace mlynku od Porlexu a Aeropressu je neuveritelne skladna. Dat si takhle po ranu na vandru perfekni zrnkovou kavu je neskutecnej luxus. Doporucuju.
ap.jpg
Odpovědět