Strava a Covid-19

Uživatelský avatar
richard.r
Příspěvky: 72
Registrován: 06.02.2016 6:56
Pohlaví: muž

Re: Strava a Covid-19

Příspěvek od richard.r »

@bivoj: však. Konvenční metriky nepočítají se svalovou/tukovou hmotou. předpokládají (mylně), že ta hmota je prostě tuk. Můžeš se nechat změřit nějakou pokročilou metodou na % tuku v těle -- možná to něco vypoví.

@Ulfhednar, bivoj: bavíte se tady o zásadním rozdílu. Ukážu na videu.

Tlustej bastard: https://www.youtube.com/watch?v=mi0a1DlIwD8
Bloatlord: https://www.youtube.com/watch?v=FMbb9aFFHwc nebo https://www.youtube.com/watch?v=14eLURfRRqU

Tlustej bastard je celkem politováníhodné stvoření, které nemá tu sebekontrolu k tomu, aby se přestalo cpát mrtvými kaloriemi(moderní strava: ty cukry v nepřirozeném množství -- říká se, že jejich konzumace vyvolá v mozku podobnou reakci jako kokain (je tu evoluční podtext -- cukry byly dřív extra vzácný, a značným zdrojem energie)). Samozřejmě pak ruku v ruce s tím jde ta mentalita chudáčka: "mám špatné geny, snažil jsem se a nejde to..." A ten borec na videu, je to obyčejnej e-žebrák.

Bloatlord, na to jednak musí mít člověk geny, a zadruhý, taky je to zátěž na organismus. Srdce, cévy, a tak, všichni to máme dimenzovaný podobně. A když je na to vyvíjena dvojnásobná zátěž, ty lidi pak odcházejí, i ve čtyřiceti, padesáti letech. Eddie Hall (ten pán ve videu co zvedl 500kg) byl po svém světovém rekordu v takovém lehce předinfartózním stavu - a taky že potom s vrcholným sportem přestal, a upustil ze svých vrcholných cca 190cm / 180kg na nižší váhu. Grizzly (ten druhý pán z videa, 200+kg) tam nevím, ale předpokládá se, že je na tom dneska zdravotně asi docela špatně (všechny jeho uveřejněný videa jsou 5+ let starý).
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4351
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Strava a Covid-19

Příspěvek od bivoj »

2 richard.r - jasan, to co ukazuješ (Eddie Hall, Grizzly ap.) to je zase druhej extrém. Tihle chlapíci by asi nedali 50km pochod či celovíkendovej vandr... Já jsem někde mezi... ;)

Ale pravda je, že když mě někdo vidí, tam mě hádá max 100 kg. Když řeknu 130, tak nikdo nevěří... :D
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Koniáš
Příspěvky: 705
Registrován: 27.11.2012 21:28
Pohlaví: muž

Re: Strava a Covid-19

Příspěvek od Koniáš »

Jsi prostě Bivoj.
To vysvětluje vše.
:yes :beer
Ostatně soudím, že Evropská unie musí být zrušena.
Koniáš
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Strava a Covid-19

Příspěvek od Ulfhednar »

Bivoj:
věřím, že poznáte, zda ráno v zrcadle vidíte toto:
https://en.wikipedia.org/wiki/Hulk#/med ... _2019).png
nebo spíš toto:
https://www.youtube.com/watch?v=Vsgg23XUIZY
;)
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4351
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Strava a Covid-19

Příspěvek od bivoj »

Nejčastěji teď vídávám toto ;) :
my.jpg
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Strava a Covid-19

Příspěvek od PeFi »

Dr. Campbel povídá o tom, že suplementace zinku už není nepodložení hypotéza, ale jsou na to první studie (ze španělska), které indikují korelaci mezi špatným průběhem nemoci a nízkou hladinou zinku.
https://www.youtube.com/watch?v=aIvRR_y5i-k

Potvrzuje se, že zásoby mám nastavené dobře:
PeFi píše: 21.09.2020 0:08
Moje anti-covid zásoby obsahují:
vitamín C + jedlá soda
vitamín D - (D+K)
vitamín B1
B-komplex forte od generiky
zinek
, akorát ještě přidávám selen, protože o selenu je známo, že umí fungovat antiviroticky, navíc (minimálně u krys) je prokázaná synergie mezi selenem a zinkem, co se týče vstřebávání. Selenu u nás v potravinách nadbytek rozhodně není. Navíc poslední "novinky" indikují, že Covid útočí i na spermie, a i v tomto případě může být selen velmi prospěšný.
https://www.lidovky.cz/relax/veda/covid ... n_veda_tmr
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Strava a Covid-19

Příspěvek od Ivana »

Hej PeFi, a odkaz na tu studii nemáš?
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Strava a Covid-19

Příspěvek od PeFi »

Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Strava a Covid-19

Příspěvek od Ulfhednar »

Bivoj: v tom krýglu je sedmička, nebo nachcáno? Muž (a Hulkové) pijí ležáky :D ;) :beer
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 871
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Strava a Covid-19

Příspěvek od J-e-n-n-y »

https://www.lidovky.cz/relax/veda/necek ... a_recombee

Nečekaná pomoc? Zázračná rostlina z Kréty by mohla účinkovat i proti koronaviru, domnívají se vědci


"Jeho tým se v nedávné době zaměřil na výzkum účinků polyfenolů cistu krétského, jehož extrakt obsahuje vysoké množství sloučenin, které se dokážou dobře vázat na povrch virů, narušují jejich bílkovinový obal a tím zamezují jejich růstu. Zároveň údajně usměrňuje patologické imunologické reakce způsobené virovou infekcí, čímž podle vědců pomáhá snižovat závažnost onemocnění.

„V případě onemocnění SARS, MERS a ptačí chřipky usměrňuje extrakt z cistu takzvané cytokinové bouře, tedy závažné imunitní reakce, při nichž napadený lidský organismus produkuje imunitní buňky a proteiny, jež následně mohou zničit jiné orgány. Právě tato imunitní reakce může podle některých expertů vysvětlovat úmrtí mladších pacientů s onemocněním covid-19,“ poznamenal Jankovics."
Kdo je připraven, není překvapen.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Strava a Covid-19

Příspěvek od Ivana »

Tak zrovna tohle teď už několik hodin hledám a nenašla jsem žádnou studii, která by to potvrzovala. Našla jsem asi pět jiných zajímavých článků, ale tohle na Scholaru nejspíš není, budu hledat dál.
Nevím čím to je, ale... jde o výrobek farmaceutické firmy, který je už na trhu. Neříkám tím tím, že to nefunguje, říkám jen že nemůžu najít odborný článek, který by to potvrzoval. V té zprávě na četce není jediný odkaz, když se v současné době takovéto věci publikují, je zvykem na studii odkaz dávat.

Ohledně Cistu je na Scholaru několik starších dokovacích studií (starší myslím začátek roku) a dále se nachází v několika přehledech tradiční medicíny.

Na četce je článek označen jako PR a na Lidovkách jako reklama. V tuto chvíli z mé strany nedůvěra.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Strava a Covid-19

Příspěvek od Ivana »

Kromě toho výrobek farmaceutické firmy za stravu až tak nepokládám a nevím, jestli to patří do tohoto vlákna.
MarS
Příspěvky: 501
Registrován: 22.03.2020 11:28
Pohlaví: muž

Re: Strava a Covid-19

Příspěvek od MarS »

Uživatelský avatar
J-e-n-n-y
VIP
Příspěvky: 871
Registrován: 26.03.2015 8:56
Pohlaví: žena
Bydliště: Novojičínsko

Re: Strava a Covid-19

Příspěvek od J-e-n-n-y »

Ivana píše: 18.10.2020 23:50 Kromě toho výrobek farmaceutické firmy za stravu až tak nepokládám a nevím, jestli to patří do tohoto vlákna.

Nejde o konkrétní výrobek z článku, jde o účinky rostliny. Mám doma sušený cistus a vařím z něj čaj. Funguje v rodině skvěle každým rokem jako prevence viróz a chřipek v zimním období.
Kdo je připraven, není překvapen.
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Strava a Covid-19

Příspěvek od Ivana »

No proč ne. Druhy rodu Cistus mají spoustu flavonoidů a antioxidační aktivitu a to se dneska opravdu počítá. Jistou roli při dezinfekci můžou hrát i terpeny.

Cistus cretica se ale nijak nevymyká. Připadá mi, že jiné druhy obsahující flavonoidy jsou zmiňovány v covidové literatuře častěji, a těch druhů jsou tisíce. Ani tvrzení z článku v Lidovkách, že extrakt z cistu (a zde se už nepraví kterého) usměrňuje cytokinovou bouři při SARS a MERS se mi nepodařilo ověřit žádným odborným článkem. Jen obecné zmínky, že flavonoidy mohou ovlivňovat imunologickou odpověď organismu a že problém vyžaduje další studium.

Ani jeden druh rodu Cistus u nás neroste, osobně hledám spíš to, co si můžu snadno nasbírat. Zajímá mě třeba antivirové působení pampelišky, pelyněk černobýl ve spojení s covidem a podobně.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Strava a Covid-19

Příspěvek od Ulfhednar »

Sice to není to pravé vlákno, ale vyskytuje se tu botanik, tak se zeptám:
Cookovými a Rossovými botaniky do nebes vynášené "kerguelenské zelí", čili Pringlea antiscorbutica, dá se někde sehnat?
Brukvovitá, podle všeho velmi odolná a vitamíny a živinami nadupaná rostlina. Obrovské antikurdějové účinky, třísloviny, flavonoidy... a podle původu (Crozetovy a Kerguelenské ostrovy) velmi odolná rostlina, která by u nás možná rostla i v mírnější zimě a na chudých půdách. Zdroj živin asi bombastický a podle zápisů starých botaniků i velice chutné. Bohužel je to endemit, na druhou stranu dneska se dají sehnat semínka všeho možného... Neslyšel jste někdo?
Óðinn á yðr alla
Ivana
Příspěvky: 2768
Registrován: 24.04.2012 12:49

Re: Strava a Covid-19

Příspěvek od Ivana »

Semena bys asi sehnal, ale problém je jinde: Pringlea antiscorbutica roste v místech, kde nejsou trvale mrazy, jen málokdy poklesne v noci teplota pod 0 °C. Průměrná zimní teplota bývá +2 °C a často padá sníh, letní je pod +8 °C. Pokusy s pěstování této rostliny v mírném pásmu byly neúspěšné, nesnáší vyšší teploty ani menší obsah vlhkosti ve vzduchu a v půdě.
Je to na wikipedii, stačilo zagůglit.

Výživové hodnoty jsem zatím nenašla. Nicméně nevím proč hledat tak daleko, nadupaná je i blbá kopřiva, má asi 3x víc vitamínu C než cokoliv co koupíš v obchodě se zeleninou.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Strava a Covid-19

Příspěvek od Ulfhednar »

Kopřiva rodině jede už jen občas. To spíš beru česnáček, ten šmakuje všem, ale není pořád. A tahle věc je podle starých botaniků extrémně našlapaná.
Každopádně třeba podle tohoto:
https://alanbishop.proboards.com/thread ... n-cabbage#
se zdá, že to k sehnání není.
Tak je to subantarktická rostlina, která navíc v důsledku aktuálně teplejšího počasí na těch Kerguelenách ustupuje. Za Cooka a Rosse tam bylo podstatně chladněji. Možná by za pokus stála, navíc by o ní byl zájem, podle fór, ale prostě není asi zdroj. Leda si udělat výlet. Díky za info.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
bacil
Příspěvky: 2911
Registrován: 29.10.2013 15:56

Re: Strava a Covid-19

Příspěvek od bacil »

Levná dezinfekce: viewtopic.php?p=217870#p217870
Ozon 2,5ppm/30min: https://rozpad.cz/viewtopic.php?p=216273#p216273
UVC 60J/m2, peroxid 1 minuta 0,5-6% roušky, 0,5% na všechno
PeFi
Příspěvky: 2713
Registrován: 15.03.2014 13:01
Pohlaví: i černoch by záviděl

Re: Strava a Covid-19

Příspěvek od PeFi »

bacil: Díky :yes
Odpovědět