Odkazy na vše kolem potravin

Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1585
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Odkazy na vše kolem potravin

Příspěvek od Grunt »

Nemám žádný odkaz, ale pro změnu mám poptávku: Doporučí (a úplně nejlépe nasdílí odkaz) někdo dobrou rýži za dobrý peníz? Sem tam jsem uměl vzít pětikilovku od Vietnamců (maminka Vietnamského vlastníka bistra měla vedle takový menší krámek se vším možným) za 350Kč, jestli se dobře pamatuju. Šlo o thajskou jasmínovou rýži (myslím zn. LOTUS), no teď jsem přišel na to že na různých sushi foodech se dá tenhle pakl sehnat od 270-299Kč. Ano v akci se dá sehnat rýže v Lídlu, o tom vím, ale radši bych fakt něco jako tu thajskou jasmínovou, protože ta mi fakt chutnala. Doporučí někdo něco lepšího (poměr cena/výkon)?
Joe Azbest
Příspěvky: 918
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Odkazy na vše kolem potravin

Příspěvek od Joe Azbest »

Zajímavá reportáž z výrobny Expres Menu.

"Nechali jsme si udělat atest i na sedm let a laboratoř potvrdila, že i po této době bylo jídlo pořád stejné," chlubí se ředitel...

https://zpravy.aktualne.cz/ekonomika/fo ... f6b220ee8/
Joe Azbest
Příspěvky: 918
Registrován: 11.02.2014 10:56

Re: Odkazy na vše kolem potravin

Příspěvek od Joe Azbest »

Globus mívá v akci jednu z nejkvalitnějších rýží (basmati) za 299, normální cena je 350. Ta rýže je opravdu chuťově vynikající a polovinu zásob mám v ní. Chce si to pohlídat, na letáku to nemívají.
Germanik1
Příspěvky: 2614
Registrován: 21.02.2020 21:51
Bydliště: Praha

Re: Odkazy na vše kolem potravin

Příspěvek od Germanik1 »

Balení thajské rýže Lotus není 5 kg,.ale 10 lb. Tedy méně. Lze koupit i 20 lb. Tu konzumuju už 15 let,. Jinou by mi doma nežrali. Pokud není porušen obal/a to často bývá/ tak v pohodě vydrží ve tmě a chladu 2 roky. Bacha na datum sklizně, občas je v prodeji loňská. Na uložení na delší dobu beru balíky sáčkové rýže v akci v Lidlu. Ta je už částečně zpracovaná, jen se musí skladovat v absolutním suchu a chladu a tmě.
Udělám co musím
Uživatelský avatar
Grunt
Příspěvky: 1585
Registrován: 11.12.2011 20:58
Bydliště: Jih Moravy

Re: Odkazy na vše kolem potravin

Příspěvek od Grunt »

Joe Azbest píše: 21.12.2021 4:51 Globus mívá v akci jednu z nejkvalitnějších rýží (basmati) za 299, normální cena je 350
Jako ten Arax? No i tak je naprd že v okolí nemám žádný Globus.
Germanik1 píše: 21.12.2021 7:23 Jinou by mi doma nežrali.
Víceméně jsem stejného názoru. No ale pokud někdo nabídne lepší, rád se nechám překvapit.
Odpovědět