Výběr vhodné obuvi

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
kusna
Příspěvky: 175
Registrován: 16.01.2013 16:06

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od kusna »

a kanady fasované kým a popř.výrobce?....díky
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od štaflík »

Nedá mi nepostnout sem vydeo, na které upozornil vybaven.cz. Francouzské tacticool zásahové boty v akci.
Má to jisté prvky komedie.
https://www.youtube.com/watch?v=I4hrIfCXQMg#t=76
Uživatelský avatar
zizla
Příspěvky: 51
Registrován: 10.03.2013 15:11
Pohlaví: muž
Bydliště: Krno

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od zizla »

kusna píše:a kanady fasované kým a popř.výrobce?....díky
Fasované v AČR, výrobce Prabos.

Boty polní lehké 2011 http://www.army-surplus.cz/detail/22796 ... ginal-nove
kubo4747
Příspěvky: 50
Registrován: 21.05.2013 12:59

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od kubo4747 »

Čo hovoríte na výrobcu Haix a Bates?
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Venet »

Bates neviem, Haix - luxus pohodlné - sú to nemci, a šíjú to v Chorvátsku.
kusna
Příspěvky: 175
Registrován: 16.01.2013 16:06

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od kusna »

zizla píše:
kusna píše:a kanady fasované kým a popř.výrobce?....díky
Fasované v AČR, výrobce Prabos.

Boty polní lehké 2011 http://www.army-surplus.cz/detail/22796 ... ginal-nove
bohužel na vojenské prabosky jsem neslyšel nikdy chválu,takže je ani pokoušet nebudu

velmi zajímavá je prabosácká turistická nabídka,jen nikde žádné recenze
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

ja jsem mel nejake kousky z turisticke rady i army. myslim si, ze se Prabos docela polepsil. Obcas tam jezdim pracovne tak jsem mel moznost si i provoz trosku prolezt. Neco se u nich hodi koupit, neco ale maji totalne predrazene. co mas od nich v hledacku?
P.S. docela slušně přistupují k reklamacím, což se také cení
MRBLUE
Příspěvky: 54
Registrován: 12.01.2015 23:28
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od MRBLUE »

Aky je vas nazor na vynechanie dvoch dierok na urovni kotniku pri navliekani snurok do vojenskych topanok?
Starken
Příspěvky: 87
Registrován: 11.01.2013 16:35

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Starken »

Když se zde zmiňuje haix, máte někdo zkušenost s protectory od koxu (od haixu)?
http://www.kox24.cz/KOX-lesnick%E9-boty ... x&pi=73105
Na netu je dřevorubci dost chválí, a osobně se domnívám, že jim dávají v lese víc zabrat než třeba vojáci, na druhou stranu mi příjde, že to je vlastně jen každodenní "takové krátké chození" kolem traktoru.
Ale na týden při 20-30km denně?
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Venet »

A ešte mi povedz, na čo Ti bude tvrdená zosilnená špička a protiporezná ochrana. To ako aby ťa nekusla vretenica? Podľa mňa sú zbytočne vysoké a tudíž menej pohodlné na chodenie, je to o tom behaní okolo traktora a stromu ked ho režeš dole. A máš istotu (kvázi istotu) že máš na hnáte protiporeznú ochranu. ( 20km v tom nedáš ani keby si sa pos**** Teda dáš, ale bude to utrpenie). Ja mám : Haix protect. Light A už tie sú tak trošku ako lyžiarky 8-)
http://www.lawnmowersparesukltd.com/hai ... 9_582.html ( vebka je len kvôli obrázku. - Ja som ich kupoval z GRUBE)
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Maximus »

To Venet: Pravdu díš :yes. Ochranné dřevorubecké boty jsou opravdu jen k tomu traktoru.
Starken
Příspěvky: 87
Registrován: 11.01.2013 16:35

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Starken »

Dík za názory.
Osobně jsem takový "kanadoidní" takže výška nevadí, ale chtěl bych něco pohodlnějšího než 90 a do současných vojenských kanad vzhledem k jejich odolnosti (2000 a dál asi netřeba pokračovat ....) jít nechci.

Obecně u dřevorubecké obuvi očekávám kvalitu, přece jenom OSVČ není AČR a výrobní zmetky nevyhazují, ale reklamují a prodejce je nemůže odbýt větičkou o nevhodném používání.

O těch lightech vím (http://www.interforst.cz/cz/eshop/k/obl ... ight/1841/) líbí se mi, že by měli být bez goretexu (očekávám, že mi boty vydrží o dost déle jak 2 roky) a mohl bych si nejspíš zařídit, že by mi je dovezli skoro domů ve výběru velikosti (nedaleko jednoho dřevorubce mám). Jen mě poněkud odrazuje ten meganápis (jojo zbytečný detail :D ) a tak nějak jsem nepochopil zda se dají sehnat i bez nápisu nebo ne, vyhledávač mi našel obě varianty.
vitor
Příspěvky: 4
Registrován: 31.01.2015 18:18

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od vitor »

Prabosu a jejich produkci bych se vyhnul obloukem. Mám zkušenost s vojenskou produkcí a katastrofa. Je lákavé si koupit boty z armyshopu za pár korun ale většinou to nebude nic moc. Raději došetřit a koupit kvalitní vyzkoušené boty. Mám boty scarpa a super, jak na horách tak ve sněhu i do lesa.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Já s Prabosem problémy nemám, nebavím-li se ale o fasovaných kusech
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od cipis »

No já také ne a to včetně oněch vzpomínaných 2000 (mám zimní a pouštní) a nemůžu si stěžovat.
Uživatelský avatar
alpi76
Příspěvky: 475
Registrován: 29.05.2013 16:04
Pohlaví: muž
Bydliště: Chomutov

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od alpi76 »

Už 5 let mám Prabos Altaj GTX a taky si nemůžu stěžovat. Prochodil jsem v nich hezkých pár stovek km.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od hrd »

Ahoj, můžete mi poradit? Potřeboval bych zimní boty, aby v nich šlo v pohodě několik hodin postávat tak při -15, ideálně samozřejmě i nižší teplotě (nechci je do hor nebo na Sibiř, je to do našich podmínek). Kdyby to šlo, tak aby se v nich dalo i chodit, nemusí snést 50 km denně, ale zase aby po 2 km nebyla chůze utrpení. Momentálně mám nějaké Garmonty, co byly ve slevě, ale i se zimní ponožkou nebo dvěma ponožkami je mi v nich při cca -5 / -10 už zima. Zkoušel jsem zimní boty (Baffin), ale obávám se, že ty zase nejsou moc na chození (vzpomněl jsem si hned na Gerlachy, co jsme nosili jako kluci :-) ). Nemusí být úplně nezničitelné, měl bych je asi nakonec jen párkrát do roka, ale raději si připlatím a budu je mít už do smrti, než abych ušetřil a koupil nějaký šmejd. Současně bych potřeboval, aby šly někde vyzkoušet, objednávku jen podle čísla přes Internet si nerisknu. Dík moc za případný tip.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Terminated Account »

Předpokládám, že to máš na lov. Boty které tě uspokojí a přežijou při takovém používání, jsou Meindel Antaktis nebo Taiga. http://www.meindlboty.cz/detail_produkt ... rodukt=124 http://www.meindlboty.cz/detail_produktu.php?produkt=26 Případně jiný model.
hipik86
VIP
Příspěvky: 143
Registrován: 30.08.2013 11:39
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha + Střední Čechy (vysloveně trvalé bydliště nemám)

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od hipik86 »

Také přidám jednu do mlýna.

V současné době mám již dlouholetou zkušenost s Prabos ECWCS a to dvou modelů.
První, které jsou už jen na chalupu jsou ECWCS 2000. Podrážka Vibram. Řelk bych rozumná hmotnost.
Nosil jsem je denně po dobu dvou let. Takže všechno od městského provozu až po lezené po horách (českých ;-) ). Navíc jsem je trápil na motorce a vzhledem k tomu, že jezdím za každého počasí, tak musím říct, že si to užívaly. Voděodolnost je dobrá, vesměs jsem nikdy neměl problém, že by mi do nich nateklo vinnou boty.
Po čase se ale v ohybu nad patou poškodila membrána a i vnitřní část boty a když jsem zkoumal voděodolnost, tak tam tamtudy nateklo. Ale co se pohodlí týká, puchýře jsem z nich nikdy neměl a vesměs i úplně nová bota seděla jak prdel na hrnec.
Druhé Prabosy co jsem měl byly opět ECWCS, ale tentokrát model 2010. Již bez podrážky Vibram. Zato však se zpevněnou špičkou (ten kus kůže aby se tak neokopávala). Trochu jinak mají řešené průvlaky na tkaničky a tam bych viděl krok zpátky. Původní Prabosy měli velké díry, kam šla strčit i roztřepená tkanička, 2010 mají menší, ale roztřepenou tkaničku tam dostaneš až po dlouhém přemlouvání. Hmotnost povyskočila nahoru, díky jiné podrážce. Zprvu mi přišlo, že jsou o dost tvdrší, podrážka méně ohebná, ale zřejmě to byl jen pocit z nových bot, ty jsou teď přes rok staré a ten pocit zmizel.

Takže tak. Ještě bych rád zmínil informaci, že bota je v oblasti nártu dost vysoká a přestože mám vysoký nárt, tak bez vložek bych je asi nezavázal.
Marty
Příspěvky: 53
Registrován: 26.01.2014 22:39
Pohlaví: muž
Bydliště: slezsko

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Marty »

Já do velkého mrazu mám mainl kiruna do -15 bez problemu. Pro delším čekáni kdy sem človĕk moc nehýbe a tudiž rychleji pocítí chlad mám v botech "temelin botovy".- vyhřivaná vložka do bot. Jak cítim, chlad tak to zapnu výdrž cca 8 - 10 hod..
Odpovědět