Nízke topánky na bežné nosenie

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
Uživatelský avatar
Apokalyptik
Příspěvky: 286
Registrován: 03.01.2013 17:57
Pohlaví: muž

Nízke topánky na bežné nosenie

Příspěvek od Apokalyptik »

Inšpirácií na vysoké turistické, či pracovné topánky je tu veľa.
Ide mi o výmenu skúseností o pevnejších teniskách, alebo o nízkych turistických poltopánkach.

Skúsenosti mám iba s Merrellkami.
Ale momentálne už má nízky model väčšina zvučných značiek.
Nečudujem sa, dajú sa nosiť 8-11 mesiacov v roku, nepotí sa v nich noha ako vo vysokých, nie sú nápadné k slušnejšiemu oblečeniu. Pevná nízka obuv je vhodným kompromisom pre všetky možné aktivity.

Čo je najpodstatnejšie, je to dobrá obuv pri malom aj väčšom probléme.
dawsa
Příspěvky: 39
Registrován: 28.01.2014 13:33

Re: Nízke topánky na bežné nosenie

Příspěvek od dawsa »

Před pár lety jsem si koupil Meindl model tuším Malmo,nízké černé, nejlepší boty co jsem měl,vydržely 3 roky. Další stejné boty vydržely rok, kvalita o 2 třídy níž a měly úplně zbytečnou GTX membránu, potí se v tom noha a když jsi chvíli v kanclu a chvíli venku, tak to je k ničemu. Taky keen, model asi bison , ty mám už hodně dlouho, bota pohodlná, bez GTX. U keenu pozor, nekupovat s textilní podšívkou, to nevydrží nic, jen s koženou podšívkou . Teď nově mám klasický polobotky dr.martens, žádná sláva, čekal jsem, že budou pohodlnější, ale na takové to domácí chození to jde.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Nízke topánky na bežné nosenie

Příspěvek od kregan »

Z vedlejšího vlákna:
kregan píše:
Já si v září pořídil do práce tyhle
http://eshopcontent.intersport.at/eshop ... 0_00_Z.jpg
a zatim spokojenost. Denně nachodim kolem 6 km, jak městem, tak terénem a občas si to tréningově zpestřuju ňákym tim skákánim a běhánim.
Podrážka Vibram. Daj se sehnat do tisíckovky.
Po osmi měsících intenzivního používání boty držej. Tedy první co sem udělal, že sem vyměnil tkaničky za černý - dostatečně kvalitní. Oceňuju výbornej komfort pro nohu a přilnavost k všemožnejm povrchům. Co mi vadí je, že se vnitřek "ošoupává". Na funkci to (zatím?) nemá vliv.

Kamarád (120kg) co dělá na pohotovosti plyn, odrovnával boty po půl roce a nakonec zakotvil u klasickejch prestižek. Sice se hmusný, ale zatim držej.
Čím víc víš, tím míň neseš.
Uživatelský avatar
Dagobert
Příspěvky: 581
Registrován: 28.05.2014 12:21
Pohlaví: muž

Re: Nízke topánky na bežné nosenie

Příspěvek od Dagobert »

Mně se osvědčily nízké Salomony. Při vhodném modelu se dají nosit všude a většinu roku. Zvládnou dlouhodobě i lehčí terén, typicky lesní cesty. Nedávají vysoký sníh ani hluboké bláto, pochopitelně, ale tak do 1-2 cm to jde.
Poslední mně vydržely cca 8 let denního používání, poslední rok už začaly povolovat švy, ale do bot přesto neteklo. Dovolenkové pochody 20+ km bez potíží, denní nošení, kdy je noha v botě minimálně 9 hodin bez přerušení velmi pohodlně. Podrážku jsem ochodil do hladka a svršek stále držel. Další pár teď mám už třetí rok a drží stejně jako ten minulý.

EDIT: Jen bych doplnil, že těch 8 let to bylo tak, že prvních 5 let to byly boty "do první linie" tedy nošeny denně a všude. Pak už nevypadaly dostatečně reprezentativně (přesto pořád držely), takže byly odsouzeny k nošení pouze když se nehledělo na vnější dojem. Typicky venkovní huráakce, takže sice nebyly nošeny každodenně, zato dostávaly zabrat víc nárazově, vytáhl jsem je třeba jen jednou do měsíce na víkend, ale to dostaly extra záhul, na noze 15+ hodin v kuse a nachozeny desítky kilometrů všude možně, kopání do mičudy....
Naposledy upravil(a) Dagobert dne 11.03.2015 11:11, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Nízke topánky na bežné nosenie

Příspěvek od štaflík »

Také mám velmi dobrou zkušenost se Solomony. Shodou okolností jsem dnes drbal boty, vyndaval stélky atd. a musím říct, že se mi Solomony zdají trvanlivější, pohodlnější (a nevržou), než Merrrelky stejné kategorie. Byť jinak Merrel Moab GTX patří mezi mé oblíbené boty.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Nízke topánky na bežné nosenie

Příspěvek od the.marek »

Se Solomony mám také jen nejlepší zkušenosti mám již druhé a po 2 letech každodenního nošení jsou víceméně pořád jako nové. jediné co, tak mají zevnitř rozdrbané paty, ale to mám vždy u všech bot :-/. Nevím čím to je, tkaničky si rozvazuju. Možná je to tím, že mám trošku ostruhy na patách a v kombinaci třeba příležitostnými žmolky na ponožkách, cé já vím...
Jinak loni sem si koupil v akci Merrell wrap slam, protože se mi ty boty vždycky moc líbily, no a nekup to v akci :-D. Každopádně toho teď dost lituji, zatím stále nové leží ve skříni, a doslouží stávající Solomony, ale lituji, že jsem nepořídil raději zase celokožené boty, nejspíš Solomony.
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Atrop
Příspěvky: 163
Registrován: 04.06.2013 1:00
Pohlaví: muž
Bydliště: North

Re: Nízke topánky na bežné nosenie

Příspěvek od Atrop »

Já jsem celkem spokojen s nízkejma trekovkama od Garmische, konkrétně model Ronny. Díky mírný zimě jsem je nosil 99% roku a bez nějakých větších známek opotřebení. Teda krom stejnyho problému jako the.marek kde se mi na patě začala prodírat látka. Asi sem si špatně přečetl manuál :D Jinak je to celkem dost pohodlná botka, líbí se mi i vzhled a ani cena neni nejhorší. Předtím jsem měl Merrely, model už netušim ale jsou to starý a jetý boty, přestal jsem je nosit právě kůli problému s prodřenou patou kde se mi je podařilo prodřít až na plastovou výstuhu a tak jsem se jednou z několikahodinovýho výletu vrátil se zakrvacenou nohou. Ale sloužili věrně nekolik let!
hd1727
Příspěvky: 57
Registrován: 18.03.2013 8:01

Re: Nízke topánky na bežné nosenie

Příspěvek od hd1727 »

Mám několikátý Salomony a můžu jenom doporučit! Už to mám tak, že ty boty prakticky nemusím ani zkoušet, vždycky perfektně sedí. A nejsou to boty na jednu sezónu, fakt drží a hodně toho vydrží.

A k riflím a vycházkovýmu saku jsou fajn nízký Martensky :)
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Nízke topánky na bežné nosenie

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

pokud tě můžu zkusit ninspirovat, vyřešil jsem to těmito
http://rozpad.cz/forum/viewtopic.php?f= ... &start=500
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1005
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Nízke topánky na bežné nosenie

Příspěvek od Hdm »

mam Salomon TRAIL BLAZER 2 GTX M a spokojenost
jameson363
Příspěvky: 634
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Nízke topánky na bežné nosenie

Příspěvek od jameson363 »

Taktez mam dobrou zkusenost s botama Salomon, i kdyz teda nevydrzej mi tak dlouho, jako pisou ostatni. Mozna si kupuju levnejsi modely, ale vic nez dva roky kazdodenniho noseni mi nevydrzej. Pak se rozlepuje spicka, praska vnitrni strana nartu u obsazky v mistech, kde se noha ohyba atd. Ocenuju podrazku Contagrip, prijde mi lepsi nez Vibram.

Pak jsem zkusil Merrel, jsou hodne pohodlny, ale za ty prachy bych cekal, ze vydrzej dele a to sli tedka jeste s cenou nahorou, tak treba se kvalita zvedla.

Nejlepsi zkusenost, co se tyce znackovejch "tenisek" mam s firmou Boreal. Nicmene je to vyssi cenova. Co se mi hodne libilo byla 3D sitovina, jako se dava na zada batohu nebo na nosice platu proti poceni. Ma to sice spousta bot, ale Borealy meli opravdu tu hrubsi verzi pouzivanou spise na vystroj nez na obleceni a po x letech pouzivani neni vubec vydrena pata a celkove vnitrek vypada jako u beznejch tenisek po roce pouzivani. Trochu nevyhoda je mensi komfort s modernima ponozkama decentniho stylu.
Uživatelský avatar
Count
VIP
Příspěvky: 875
Registrován: 20.05.2015 19:11
Pohlaví: muž

Re: Nízke topánky na bežné nosenie

Příspěvek od Count »

Poslední polobotky co mám jsou Merrel a Scarpa. A další budou rovněž od Scarpy - Mochito. Důvod? Seděly mi na noze jako ulité. Merrel byl kompromis. Navíc se mi u Merrelu po 1 a 1/2 roce odlepuje podrážka. Předchozí Scarpy jsem si nechal znovu podrazit, podrážku jsem po letech jen ochodil. Navíc u Scarpy oceňuji vázání skoro od špičky. Vybírám boty pokud možno bez membrán a řeknu vám, někdy je to velký problém.
Lepší hrůzný konec, než hrůza bez konce.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Nízke topánky na bežné nosenie

Příspěvek od the.marek »

Nemáte někdo zkušenost s Merrell Mykos Stretch (viz. obrázek), nebo něčím podobným?
Je to přesně to co hledám, uzavřená, ale prodyšná obuv na léto, mezistupeň mezi páskovými sandály a nízkými trekovými botami. Nevím však jestli ta síťovina něco vydrží a nejde hned do kélu, případně nějaká vaše zkušenost s tímto typem bot?
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
homeck
Příspěvky: 27
Registrován: 05.12.2014 13:01
Bydliště: Drahanská vrchovina

Re: Nízke topánky na bežné nosenie

Příspěvek od homeck »

Měl jsem několik Merrellů, pak jsem si před 5 lety koupil AKU Energy GTX celokožené (už se myslím nedělají) a ty byly jako papuče. Nosil jsem je denně a v práci jsem si po 3 letech poškodil podrážku a začalo do nich téct. Spodem, takže v každé louži. Pak jsem si zase koupil Merrelly a už mě neseděli. Díky zlomeným prstům (moje nejčastější zranění) mě už tlačí i větší čísla, nebo změnili kopyta :-)
Asi zase zkusím nějaké nové AKU. Dívám se po nové generaci AKU Energy Low - na obrázku. Merrell už nechci, ale to je asi moje vina. Jinak co si pamatuju, vydrželi určitě 3 roky každodenního nošení.
Přílohy
buty-aku-energy-low-xcr_42112.jpg
Frank
VIP
Příspěvky: 247
Registrován: 05.06.2012 14:36

Re: Nízke topánky na bežné nosenie

Příspěvek od Frank »

Můžu hodnotit Merrell Cambrian Stretch, po roce a půl každodeního nošení (přes léto všude, v zimě v práci) se začíná trhat síťka, myslím, že dají tak 2 roky a budou KO. navíc mi v nich neskutečně smrdí nohy, takže opakovat nákup určitě nebudu.

Když už sme u těch Merrellů, mám druhé MOAB MID GTX, bota pohodlná, ale při nošení ve měste po 2 letech se začne prodírat podrážka, celkově mi první pár vydržel 4 roky. Podrážka z nějakého měkčího materiálu a na asfaltu docela mizí.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Nízke topánky na bežné nosenie

Příspěvek od the.marek »

Té síťky se právě obávám. Líbily se mi právě z důvodu prodyšnosti, na léto na kolo, práce apod. Ale asi se na to vykašlu a koupím klasický běžecky kecky, který jsou taky celkem prodyšný.

No pomalu mi dosluhují Salomony, tak asi vyndám ze skříně Merell Wrap Slam. Asi před rokem jsem si je koupil a mám je pořád ve skříni, tak uvidím, jak s nima budu spokojenej, ale dost lituju, ze jsem nešel zase do Salomonů, nebo nezkusil třeba Triopy, Salewy apod.
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
mula
Příspěvky: 46
Registrován: 17.05.2015 15:16

Re: Nízke topánky na bežné nosenie

Příspěvek od mula »

Tak to já měl asi smůlu jak na Merell i Salomon, po půl roce v podrážce díra. Už se mi nechtělo vyhazovat takový peníze a tak jsem pořídil boty Karimor a po půl zase díra, už fakt nevím :-(
nordicarea.cz
Uživatelský avatar
Opi
Příspěvky: 19
Registrován: 16.05.2015 8:02
Pohlaví: muž

Re: Nízke topánky na bežné nosenie

Příspěvek od Opi »

the.marek píše:Nemáte někdo zkušenost s Merrell Mykos Stretch (viz. obrázek), nebo něčím podobným?
Je to přesně to co hledám, uzavřená, ale prodyšná obuv na léto, mezistupeň mezi páskovými sandály a nízkými trekovými botami. Nevím však jestli ta síťovina něco vydrží a nejde hned do kélu, případně nějaká vaše zkušenost s tímto typem bot?
Osobně vlastním přesně tento typ bot (možná trochu jiný, ale vypadá fakt stejně) a můžu jen doporučit. Jediné s čím sem u Merellů nespokojený jsou tkaničky, že se často rozvazují na jednoduchou smyčku, jinak nemám co vytknout. Opravdu doporučuji :)
In Modern War... You will Die like a Dog for no good reason.
Odpovědět