Balistická ochrana těla

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
SWED
Příspěvky: 144
Registrován: 06.10.2015 21:22
Pohlaví: muž

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od SWED »

T. plátu 6 + 10 = 16 mm vejde se do kapsy a váha rázem o kilo,dvě... větší.Nebylo by lepší na plát nalaminovat několik vrstev sklolaminátu a nebo kevlaru což by na střepiny stačilo+váha a rozměr by zůstaly +- stejné.SWED
Makarov1977
Příspěvky: 27
Registrován: 07.07.2012 16:14
Pohlaví: muž
Bydliště: Jižní Čechy

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Makarov1977 »

Zdravím. Zrovna jsem zakoupil neprůstřelnou vestu od Hodonského, model Premier XL, v IIIA odolnosti. Tato vesta ne vyrobená z materiálu Dyneema. Vesta má antišokovou vložku a zvýšenou odolnost proti probodnutí. Cena celkem cca 12100,- Kč. Rozhodoval jsem se dlouho, tak snad jsem neudělal chybu. Děkuji za rady. Makarov
taiwi
Příspěvky: 10
Registrován: 23.07.2014 19:31
Pohlaví: muž

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od taiwi »

pár těch helem jsem už dovezl. pro osobní spotřebu je to ok. Jinak ve velkém to chce licenci. Zrovna jsem si koupil za pěknou cenu Mich balistiku, tak už to začínám tunit.
U vest už měsíc tápu. Na pohyb mi nejlépe vychází nosič plátů.....ovšem zase mi moc nesedí ta ochrana (chtěl bych i ramena a krk). Tak sháním něco mezi, při zachování mobility.
Claymore
Příspěvky: 6
Registrován: 18.01.2015 13:06

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Claymore »

Máte někdo zkušenosti jak je to s kompatibilitou vest zejména od Warrioru s batohy? Něco mi říká, že např. bederní pás batohu by třeba Raptoru mohl dělat docela problémy, ale nechám se poučit.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od the.marek »

Nemáte někdo nějaké info, jestli armáda pustí ze skladů ještě nějaké KIRASY, případně, jestli ve skladech vůbec ještě nějaké jsou, nebo kde by se daly sehnat (a nepište, že na Ukrajině :-D), hlavně ve větších velikostech i s pláty samozřejmě... Bohužel jsem dříve prohloupil, když jich bylo všude plno... :-/
Nikdy nenaser šest chlapů, když máš jen pětiranný revolver ...
Uživatelský avatar
herman
Příspěvky: 1881
Registrován: 26.12.2013 17:51
Pohlaví: muž
Bydliště: Ostrava

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od herman »

Stačí?
http://www.armypoint.cz/vesta-ochranna- ... l/d-91777/
Do prkýnk, vyprodáno. Tak nic.
Až v pekle nebude volného místa, pak mrtví budou bloudit po zemi.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Příliš se v balistické ochraně nevyznám, ale teď se mi naskytla zajímavá koupě. Za 2500 mám možnost koupit de facto nepoužívanou vnější policejní vestu (výrobce Petris). Je to klasika- kevlar, antishock, protiprorezova vrstava a plát.
Můj dotaz zní: Odolnost TBO3CZ (coz odpovida IIIA) je dana na celou vestu nebo jen pri pouziti mekke ochrany( bez platu)?
A můj druhý dotaz zní, je cena 2500 dobrá za takovou vestu nebo ne?
Přílohy
12633262_1125788227433655_1855341037_o.jpg
12656494_1125788264100318_732120983_o.jpg
nextclick
Příspěvky: 52
Registrován: 29.11.2015 19:08
Pohlaví: muž

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od nextclick »

Ahoj,
každý ten komponent má tu ochranu co je na něm napsaná a vztahuje se jen k němu. Tedy v případě, že máš na vestě přídavný plát s odolností IIIA a vesta je IIIA tak se to sčítá. Samozřejmě ten součet není stejně jako bys sčítal 1+1, ale ochrana se navýší. Tedy pokud by tě zásáhla střela z náboje 7,62x39 do plátu na vestě, tak žiješ. Pokud jen do plátu nebo jen do vesty, tak asi budeš mít ošklivý bebí a zachrání tě jen když ta střela byla vypálená hodně z daleka.

Cena 2500 za nenošenou vestu i s plátem je imho ok. Plát má nekonečnou životnost a vesta při dobrém uskladnění bude fungovat i za 10let. (kevlar při nepoužívání stárne celkem pomalu) V každém případě by taková vesta v případě průšvihu mohla už krýt o něco hůře než kdy byla nová. Proti menším střepinám bude oká i za 30 let.

Jinak vesta podle štítku vypadá, že nebyla praná ani propocená. Tedy asi fakt stav "uloženka"
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od cipis »

Ona je otázka, jestli je tam kevlar (ten časem stárne, resp. vlhkem), tvaron či dyneema. Pokud to tedy není kevlar, tak ty roky asi moc nehrají roli, u kevlaru bych byl opatrný, obzvlášť, když se neví, kde to bylo a jak skladováno.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Tak Petris v te dobe pouzival jen kevlar ne?
nextclick
Příspěvky: 52
Registrován: 29.11.2015 19:08
Pohlaví: muž

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od nextclick »

Zajímavé info o možnostech puškového střeliva proti IIIA hard na IIIA soft balistice doporučuju asi toto video:
https://www.youtube.com/watch?v=vsZ53be ... 1501301241

Tedy proti 5.56x45mm ta tvoje budoucí vesta nejspíše neobstojí :/ tedy reviduju moje předchozí tvrzení a 7.62x39 to zřejmě prostřelí také. Takže ten plát bych v budoucnu dal dozadu a dopředu sehnal nějaký skutečný IV panel.

Edit: tedy dopředu spíš pořídit toto: https://www.youtube.com/watch?v=ZdgQ0OSZqOo
Mirda.85
Příspěvky: 84
Registrován: 21.12.2014 1:19

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Mirda.85 »

Pročetl jsem celé téma, ale nikde jsem nenašel informace k polyethylenovým panelům, které dělá například Gared, Argun a spousty dalších firem. Píšou u nich, že jsou stand alone, tedy by mělo stačit je dát jen nosiče a mělo by být vyřešeno. Dokáže mi někdo říci, jaký je rozdíl mezi polyethylenovými panely a keramickými panely? Jak je to u polyethylenový panelů z opakovanými zásahy, s odrazy a střepinami? Jsou tam například potřeba nějaké kevlarové kapsy jako ocelových plátů? Jak je se sklouznutím střel? Předpokládám, že životnost polyethylenových panelů bude velká.
JohnyD
Příspěvky: 251
Registrován: 30.11.2013 14:53
Pohlaví: muž

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od JohnyD »

nema tu nekdo osobni zkusenost s touto priblbou?
Helma (přilba) britská Velká Británie kevlar použitá Mk.6

chtejo za ni 1850,-, pise se o ni ze je z balistickeho nylonu, nejsem si jisty zda se jedna o neco jineho nez je kevlar? zachytil jsem zminku ze tento material "nestarne" jako kevlar..snad trvanlivejsi

tusim stupen odolnosti III (9mm luger)

i kdyz moc o problematice nevim , preferuju ji pred podobne drahou helmou petris..

https://en.wikipedia.org/wiki/Mk_6_helmet
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Maximus »

To mirda: Polyethylenové panely, aby odolaly ráži 5,56 mm NATO a běžné střele SS109, tak musí být skoro palec tlusté a modernější konstrukce střely v této ráži s lepší průbojností pak pravděpodobně projdou. Pokud se neřeší "malorážky", tak 308 win standartní FMJ vydrží už nějakých 12 či 14 mm polyethylenu. Pro řešení malorážových střel ala SS109 či standarních ruských 5,45x39 novějších provedení (s vyšší průbojností) je optimální použít panel kombinující například karbidy křemíku a polyethylenu či jiného balitického materiálu kryjícího keramické prvky plátu. U takovýchto plátů třídy NIJ. III+ se uvádí hmotnost esapi plátu kolem 1,9 kg a 19 mm tloušťky. Na pláty třídy NIJ. IV, která řeší i AP střely puškových ráží, bych se z hlediska rozpadlického vykašlal - jejich hmotnost je už podle mne příliš limitující.

Cena páru nových plátů z Holandska včetně pošty stojí kolem 10 tisíc kč. Životnost plátů renomované firmy uvádí i 25 let a podle mne, pokud jsou pláty dobře uloženy a jen občas se provětrají, tak jsou na celý život (tedy pokud je nečeká ostré nasazení :devil).
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
JohnyD
Příspěvky: 251
Registrován: 30.11.2013 14:53
Pohlaví: muž

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od JohnyD »

dobre, jak chcete, za trest si po obede nedam virzinko..

helmu si koupim a pokud mne nekdo v budoucnu streli do hlavy a budu ji mit pritom na hlave a ja to preziju
tak to sem napisu.. :shake
Mirda.85
Příspěvky: 84
Registrován: 21.12.2014 1:19

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Mirda.85 »

To Maximus: Děkuji za odpověď. Například když si vezmu pláty od firmy Gared, tak ty nabízejí pláty III+, které mají mít 1,5 kg a sílu 13 mm, což mi přišlo super, ale teď jde o to, jestli to stačí, tedy jestli to zastaví většinu běžných střel ráží jako jsou 5,56x45, 5,45x39, 7,62x39 a 7,62x51?
cipis
Příspěvky: 4850
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od cipis »

No ale to se přece podívej do tabulek. A zjistíš, že rozhodně ne, to je proti "pistoli", proti pušce ani omylem ... Na to potřebuješ čtyřku.
Mirda.85
Příspěvky: 84
Registrován: 21.12.2014 1:19

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Mirda.85 »

Bavíme se o americké normě NIJ III+, kdy u normy NIJ III uvádějí odolnost proti 7.62x51mm.
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Maximus »

To cipis: Plat NIJ tridy IV. už řeší AP střely puškových ráží, kterých je i na regulérním bojišti podstatně méně než standartnich FMJ.
NIJ.jpg
NIJ.jpg (194.52 KiB) Zobrazeno 8641 x
"Bez zájmu [občanů] o stát republika se stává de facto státem aristokratickým, byrokratickým, státem menšiny - forma sama nerozhoduje o podstatě státu.“ T.G.M.
saman9
Příspěvky: 2
Registrován: 24.03.2016 18:36
Pohlaví: muž

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od saman9 »

Zdravím.
Už nějakou dobu uvažuji o bal. plátech IV stand alone. Moje otázka je jaký materiál zvolit a proč? Mám možnost 8mm ocelový panel HARDOX 500 + kevlar + antišok nebo Keramickokompozitový IV. SAPI dle NIJ STD 0101.04. cena nehraje roli vůbec, váha minimální.
Odpovědět