Nesmeky

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Nesmeky

Příspěvek od Karlos »

Při pročítání zachráněných stránek ze strelectvi jsem narazil na tuto vychytavku, tak sem dávám těch pár informací co se tam objevilo...

Protiskluzové nesmeky dlouhé mají na rozdíl od nesmeků krátkých 5 mm dlouhé ocelové čtyřhro!y i pod podpatkem. To obzvláště usnadňuje chůzi z prudkého kopce.
Nesmeky se k obuvi připevňuji velmi jednoduše jedním páskem přes zdvojené polokroužky a jedno­duchou přezku. I tyto nesmeky jsou díky své konstrukci lehké a skladné.
Jsou obzvlášť vhodné do kopcovitého, náročnějšího terénu jako bezpečnostní pomůcka pro starší občany, ale také pro všechny ,kdo chtějí v zimě jistě chodit a ne se klouzat či padat.
Přílohy
protiskluzove-nesmeky-na-boty-dlouhe-original.jpg
protiskluzove-nesmeky-na-boty-dlouhe-original.jpg (17.29 KiB) Zobrazeno 7668 x
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Nesmeky

Příspěvek od Karlos »

Otik: Za tenhle typ ručím - používá je už několik let celá naše rodina a řada známých. Může se hodit mít je v zimě v autě - třeba pro případ nehody na namrzlé silnici... Dělají se i v lehčí, "kapesní" verzi.

Stránky dovozce, včetně docela dobrých videí:
http://www.dodeste.cz/nesmeky.htm
Přílohy
1570_nesmeky_1.jpg
1570_nesmeky_1.jpg (14.09 KiB) Zobrazeno 7667 x
Uživatelský avatar
DanBlack
Příspěvky: 1484
Registrován: 02.02.2012 23:19
Pohlaví: malé, zrzavé
Bydliště: Severní Čechy

Re: Nesmeky

Příspěvek od DanBlack »

Z vlastní zkušenosti můžu doporučit tenhle model:
Výrobce neuveden, celý název je "Protiskluzové návleky univerzální - nesmeky", nakoupeny u Limansport.cz za strašlivých 199,-Kč...
Obrázek

Pasují akorát do mezery v podrážce farmářek velikost 42. 8-)
S přiměřenou údržbou (opláchnutí teplou vodou a usušení po použití) je používám už druhým rokem.
Pro pohyb ve městě (kdy je náledí nesouvislé) jsou lepší než hroty po celé ploše-ověřeno na zámkové dlažbě na vlastní hubu. :?
Uživatelský avatar
zizla
Příspěvky: 51
Registrován: 10.03.2013 15:11
Pohlaví: muž
Bydliště: Krno

Re: Nesmeky

Příspěvek od zizla »

Mám tyhle:

Obrázek

Obrázek

dají se nosit na teniskách i na kanadách (Na Ovčárně jsem s nimi letos budil podiv i u podplukovníků :-) )
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Nesmeky

Příspěvek od Kocour »

O nesmecích mě přiměl uvažovat zážitek z loňského prosince. Měli jsme mít dlouho připravovanou akci s lezením, které se měli účastnit lidé z více míst, a když se ráno mělo vyrážet, byla taková ledovka, že se nedalo s batohem prakticky vůbec udržet na nohou (15. 12. 2012). Protože zrovna naše skupina měla donést klíčový materiál, museli jsme akci odpískat.

Hned jsem začal hledat, jak by se dalo příště takovým problémům zabránit, a nesmeky jsou samozřejmá volba. Mačky (které má dost lidí, alespoň v oněch kruzích) by zřejmě na ledovku taky zabraly, ale nedá se s nimi dělat dlouhý pochod po silnici a na zpevněných cestách. Jenže problém je v tom, že nesmeky se hodí právě a jenom pro chůzi po ledovce v nekomplikovaném terénu - no a taková ledovka, aby byly nezbytné, se vyskytuje strašně sporadicky. Je celkem normální, když je namrzlo a někdo (nebo postupně všichni) hodí nějaká záda s batohem, v podstatě je to spíš zábavná záležitost, kvůli které bychom akci nerušili, ale speciálně tahle ledovka byla nejděsnější, jakou jsem zažil. Stačil nepatrný sklon chodníku a člověk se nezadržitelně sunul do vozovky. Když do toho připočtu pár výskytů sice slabší, ale přece už normální pohyb ohrožující ledovky v jiných letech, tak mi vychází, že to není ani každý rok! Takže by si člověk pořídil vybavení pro situaci, která je v zásadě neobvyklá a navíc trvá souvisle jenom pár hodin (musí být promrzlý povrch a zároveň do toho padat mrznoucí déšť, čili teplota vzduchu okolo nuly). Kdyby se tohle přihodilo v horách, může to skutečně ohrožovat život, ale buď má člověk mačky, nebo se dá zabivakovat a počkat, až se situace zlepší. A tahat ssebou v batohu pravidelně pomůcku, která má tak výjimečné použití, to se mi zdá dost nepraktické z hlediska nesené váhy.

Má s tím někdo zkušenosti v členitém zimním terénu?
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Nesmeky

Příspěvek od sigmark »

a co padákovka a na ní navázané řetízky z pérovek? vydrží to brutální zacházení, místo to moc nevezme, a na váhu relativně ok :-) vyzkoušeno
Uživatelský avatar
zizla
Příspěvky: 51
Registrován: 10.03.2013 15:11
Pohlaví: muž
Bydliště: Krno

Re: Nesmeky

Příspěvek od zizla »

A tahat ssebou v batohu pravidelně pomůcku, která má tak výjimečné použití, to se mi zdá dost nepraktické z hlediska nesené váhy.
Ono to váží pár gramů. Zvykl jsem si je v zimě nosit v baťůžku (edc), na hory je samozřejmě přihodím do batohu, popř. je mám v levé stehenní kapse kalhot. Stojí to za to.
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Nesmeky

Příspěvek od Kocour »

Nevím, jak bych to nejlíp formuloval... Je to otázka určité vnitřní kázně. Člověk má tendenci pořád něco přibalovat a pak je z toho obrovský batoh.

Kupříkladu ta nejlehčí forma nesmeků DN s přepásanou špičkou váží pár jako 3 oválné karabiny Kong (to jsou spíš jedny z lehčích oválů) a nebo 4 ultralehké karabiny s pojistkou. Ty nejodolnější ze stejné tabulky váží jako 4 a půl oválu nebo jako 6 ultralehkých karabin.

Člověk s sebou má mít materiál k plnění cílů akce a k tomu materiál k ochraně před účinky prostředí v míře, jaká je pravděpodobná, že nastane. Nejde se předem připravovat na všechny eventuality. Jediné, co je krajně rozumné mít s sebou pro eventuality, které zpravidla nenastanou (ťuk ťuk ťuk), je lékárnička.

Takže proto jsem se ptal, zda s tím má někdo zkušenosti z terénu - jestli například to pomáhá při pohybu i za obvyklejších okolností, než je silná ledovka, jestli to třeba na sněhu šetří energii která se maří při podkluzování, a tak. Aby to mělo nějaký v průměru kladný efekt při započtení váhy.
Uživatelský avatar
dracekvo
VIP
Příspěvky: 3607
Registrován: 06.02.2012 18:05

Re: Nesmeky

Příspěvek od dracekvo »

Letos sem mace koupil tyto, ale doporučuju spíše i s hroty na patě, protože tam člověk našlapuje při chůzi jako první.
nesmeky-jh-228-s-hroty-pod-spickou-acron-original.jpg
nesmeky-jh-228-s-hroty-pod-spickou-acron-original.jpg (21.13 KiB) Zobrazeno 6396 x
Odpovědět