Jakou bundu?

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Matěj »

Mě by to na nekom tedy zaujalo víc než nějaké maskáče, takové pestrobarevné oděvy mám spojené se sluníčkama a fetkama, tak bych si podvědomě dal asi na nekoho v tomto větší pozor.
JOBU
Příspěvky: 1818
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od JOBU »

Akonáhle niekde vidím slovo unisex,a ešte v kombinácii so slovom legendárny,začína mi byť :puke
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

no pokod ta parka vydrží takové klimatické podmínky jako originál britský windproof, tak by mi to bohate stacilo
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od des »

jameson363 píše:Bundu z cordury fakt nechapu.
je to jednoduché. vydrží funkčná násobne dlhšie jak rovnaká bunda z PES alebo PA
Přílohy
image.jpeg
nemóže íst karta furt...
fransilice
Příspěvky: 98
Registrován: 26.08.2015 13:45

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od fransilice »

Víte někdo o levnější náhradě za Tilak MIG,třeba od helikonu atd???
Přílohy
_vyr_2257tilak-noshaq-mig-bushcraft-09.jpg
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od jameson363 »

fransilice píše:Víte někdo o levnější náhradě za Tilak MIG,třeba od helikonu atd???
Levnej softshell je nahovno, vetsinou to bejva igelit co nedejcha.

Snad jen US ECWCS Level 5 bunda, ale dela se pouze v MC nebo ACU.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Serža »

už pár let mám tuhle a zatím nemůžu říct křivýho slova
https://serzovo.wordpress.com/2017/11/0 ... ndra-wood/
dělá se i v jinejch barvách ;-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od jameson363 »

des píše:
jameson363 píše:Bundu z cordury fakt nechapu.
je to jednoduché. vydrží funkčná násobne dlhšie jak rovnaká bunda z PES alebo PA
No tak veci z PAD vydrzi dostatecne dlouho a aspon jsou pohodlne a daji se nosit. Obleceni z cordury nevim nevim. Jako improvizace az hovno trefi vetrak ale asi dobry. Dneska se to vetsinou pouziva jen u veci, kde je potreba zvysena odolnost, jinak je to zbytecne. Mam nekolik kusu obleceni z PAD a drzej taky. PES je mrdka o tom zadna, to je material vhodnej akorat na spodni pradlo, to je jasny, bohuzel teda ne vetsine vyrobcu.
hharo
Příspěvky: 289
Registrován: 30.12.2012 11:37
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od hharo »

Nemá tu někdo nastudované informace ohledně rozdílů dutých vláken od různých výrobců? Snugpak softie, softie premier. Carinthia G loft. Primaloft gold, silver, black. Polartec Alpha atd. .. Co je lepší, trvanlivější,odolnější,lehčí? Každý z výrobců překvapivě hlásá že ten jejich produkt je top.

Tady je rozstřel mezi Primaloftem a Polartecem:
https://norwaygeographical.com/polartec ... comparison
Co se týče Gloftu a softie se mi nedaří nic pořádného najít..
yRej
Příspěvky: 7
Registrován: 17.01.2017 15:35
Pohlaví: muž

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od yRej »

V podstatě souhlasím s tím, co se uvádí na tom webu. Primaloft je na izolizaci i když stojíš na místě, něco udýchá a není tak náchylný na déšť ( třeba oproti peří). Polartec Alpha dýchá, udrží teplo, ale na žádné dlouhé postávání to není. Hlavně to závisí na použité svrchní látce, já používám Direct Alpine Alpha a lehký déšť vydrží, ale opravdu jen chvilku. Na pohyb v zimě je super. Když vím, že budu víc stát než chodit, tak vezmu péřovku :yes
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od des »

jameson363 píše:
des píše:
jameson363 píše:Bundu z cordury fakt nechapu.
je to jednoduché. vydrží funkčná násobne dlhšie jak rovnaká bunda z PES alebo PA
No tak veci z PAD vydrzi dostatecne dlouho a aspon jsou pohodlne a daji se nosit. Obleceni z cordury nevim nevim. Jako improvizace az hovno trefi vetrak ale asi dobry. Dneska se to vetsinou pouziva jen u veci, kde je potreba zvysena odolnost, jinak je to zbytecne. Mam nekolik kusu obleceni z PAD a drzej taky. PES je mrdka o tom zadna, to je material vhodnej akorat na spodni pradlo, to je jasny, bohuzel teda ne vetsine vyrobcu.
Nevíš nevíš lebo si nevyskúšal. :( Nosit sa samozrejme dá. Nemožeš si predstavit pod cordurou len 1000D matroš z ktorého robí Maxped batohy. Na oblečenie sa logicky používa lahšia látka.

K tomu tvojmu kategorickému rozdeleniu nylon (btw cordura je tiež nylon) je super a polyester je sračka som sa užniekde tu vyjadroval. Ják už to tak v živote býva, každý materiál má svoje výhody aj nevýhody a záleží na požiadavkách užívatela a spôsobe použitia. Stačí dat do guglu nylon vs polyester a vyskočí toho kopa.
nemóže íst karta furt...
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od jameson363 »

des píše: K tomu tvojmu kategorickému rozdeleniu nylon (btw cordura je tiež nylon) je super a polyester je sračka som sa užniekde tu vyjadroval. Ják už to tak v živote býva, každý materiál má svoje výhody aj nevýhody a záleží na požiadavkách užívatela a spôsobe použitia. Stačí dat do guglu nylon vs polyester a vyskočí toho kopa.
Bundu z cordury jsem nezkousel, za to mam bundu z lehkeho microfiber PAD (ORC MCU Level 5, i ORC PCU Level 4, troje PCU kalhoty) a uz temer 10 let slouzi dostatecne, derave max od macek nebo ohne. S Cordurou pracuju, vetsinou 500D, mam i 1000D a 330D, takze vim, co to je za material.

Hele proste mam z PES spatny zkusenosti. PES obleceni jsem znicil mraky, PAD naproste minimum a ano, bavim se o totoznych ci temer totoznich produktech. Rozsireni PES je zpusobeno jednodussim technologickym zpracovanim a nizsi cenou, to je cele.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Venet »

Páni, máte niekto skúsenosti s anorakom od Helikon-u?
Alebo viete niečo doporučiť?
Hľadám nejaký anorak, a najradšej by som išiel do fjallraven, ale tá cena to úplne odrovnala... takže "tudy cesta nevede"
Cogito, ergo armatum sum.
karel88l
Příspěvky: 35
Registrován: 19.09.2017 9:23
Pohlaví: muž

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od karel88l »

Helikon to snad radsi ne.Co takhle orig. armadni britsky DPM SAS Smock ? Nebo pak alternativa je treba Gorka od ruskyho SPLAVu,pripadne delaji i lehky anorak z tehoz materialu,nebo i kopii toho smocku z materialu nyco.
karel88l
Příspěvky: 35
Registrován: 19.09.2017 9:23
Pohlaví: muž

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od karel88l »

Sorry,ale prehlidl jsem ze primarne hledas anorak bundu.Jestli myslis ten HELIKON WOODSMAN,ten vypada dobre i kdyz teda s touhle firmou nemam nejlepsi zkusenosti.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od jameson363 »

Venet píše: 20.01.2020 17:58 Páni, máte niekto skúsenosti s anorakom od Helikon-u?
Alebo viete niečo doporučiť?
Hľadám nejaký anorak, a najradšej by som išiel do fjallraven, ale tá cena to úplne odrovnala... takže "tudy cesta nevede"
Asi by to chtelo vedet presneji na co to chces. Jako klasickou oldschool vetrovku pres hlavu z prirodnich materialu?

Jeden z levnejsich kvalitnich Anoraku je britskej PCS Thermal Jacket.

Napriklad tady:

https://www.maxarmy.cz/bunda-britska-pc ... gKCrfD_BwE

Ale je to nylon a ne bavlna, takze neni moc vhodny k ohni, za to dobrej do vlhka a je zateplenej, takze neni celorocni.

Jinak bacha na velikosti, je to prekvapive opravdu to hodne maly. Doporucil bych kupovat tak o cislo az dve vetsi. Ja nosim vetsinou US S, EU M a tohle bych potreboval v Lku.
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od vratnikp »

Venet píše: 20.01.2020 17:58 Páni, máte niekto skúsenosti s anorakom od Helikon-u?
Alebo viete niečo doporučiť?
Hľadám nejaký anorak, a najradšej by som išiel do fjallraven, ale tá cena to úplne odrovnala... takže "tudy cesta nevede"
Ahoj, záleží na co konkrétně ten kus oblečení chceš, a z jakýho materiálu.
osobně preferuju přírodní materiály.
na bushcraft/práci v lese Komplet Gorka 4 od Splav nebo BARS za tu cenu je skvělej kauf. Dobře střižený, dobrej materiál. Jak tu předemnou zmiňovali, britskej Smock je taky skvělej kus materiálu.

Mrkni na anorak Pinewood - šijou v podstatě ze stejnýho materiálu jako Fjallraven, ale za půlku.
Pak je ještě zajímavej Tilak Odin - Ventile bavlna.
Osobně mam věci od helikonu moc rád, problémy se špatným šitím už maj několik let vychytaný, mám v merku anorak Helikon Pilgrim
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Venet »

Osobne preferujem radšej prírodné materiály, takže preto som najskôr pozeral po tom fjallraven (jasné že to je zmes, ale bez membrány a iných fičúrin... ) A bundu som chcel hlavne na výlety do lesa... A o Gorke som nevedel. A zatiaľ vyzerá ako najlepší kandidát, ďakujem za info...
Takže idem študovať a porovnávať, a dám vedieť výsledok.
Venet
Cogito, ergo armatum sum.
Uživatelský avatar
Ulfhednar
Příspěvky: 2584
Registrován: 09.06.2020 14:24
Pohlaví: muž

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Ulfhednar »

Nemáte někdo osobni zkušenost s někým, kdo umí dobře šít z kůže? Chtěl bych parku ze sobí kůže. Kůži mám, ale nechci experimentovat s krejčím, co by to dělal poprvé.
Óðinn á yðr alla
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4506
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od Serža »

no, můj krejčí na tyhle věci už bohužel zemřel
ale zkusil bych jít přes western shopy (myslím ty, co vyrábí, ne přeprodávače)
nebo motorkáři - https://www.bikersmode.cz/o-nas/
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Odpovědět