Výběr vhodné obuvi

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
Yeah
Příspěvky: 92
Registrován: 05.03.2015 21:12
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Yeah »

Dovolím si v rychlosti navázat na příspěvek od mfg z 21.04.2020 16:52
Micro recenze Lowa Zephyr
Lowa Zephyr GTX Mid - na prvni obutí úžasná, pohodlná bota s jistým došlapem, podrážka má velký záběr, neprokluzuje. Naprosto super. Tuto vlastnost si udržuje relativně dlouho. Použitelná jak v letním pařáku tak v zimním rmazu - pokud není vyložené +40, nebo -20 tak noha nemrzne a nepotí se - bomba.

Používám nonstop daily nyní cca 3 rok.
První rok: cesty do práce cca 4km denně - asfalt, sterk, + nejaky ten trek po lese, ale jen lehky teren, po cestach.
Druhy rok se k cestam do prace jeste dost pridalo, stale jen lehky teren, asfalt, zejmena mestske chozeni ale denne tak prumerne 8km. Treti rok jsem tak na 6ti km denně. Nepočítám k tomu co nachodim pri praci ale to neni moc.

Boty chodily a chodí stále dost, nicméně v žádném těžkém terénu, jen chůze, běh minimum do 100km, v práci občasné klečení, pár střeleckejch kurzů, minutka klikování denně atak. Podrážka nyní na patách není, již je prochozeno na telo : )

Goretex se prosoupal po necelem roce v oblasti vyznacene na obrazku, nasledně na to zacalo povolovat prositi ve stejné oblasti. Po třech týdnech v reklamaci sdělili, že žádnou počínající díru nevidí a prošoupaná membrána je dána používáním a není to problém, jelikož si boty mohu naimpregnovat a tím vykompenzuji deravou membránu. Za soud mi to nestálo, nicméně chtěl jsem něco sesmolit přímo skopčákovi, ale osud tomu nechtěl, času nebylo moc a prostě sem se na to vysral.

Mesic na to prvni dirka v dané oblasti na pravé bote, behem následujícího půlroku se dirky objevili na obou botach v dane oblasti na vnejsi i vnitrni straně. Diry se rozsirili smerem ke gume dolu a nahoru smerem do urovne toho druheho kusu materiálu co tam je vidět a od té doby se nerozšiřují a boty takto fungují dál. Střídal jsem jednou vložky, chtělo by to znovu.

Celkem vzato ta bota může bezvadně fungovat tipuju tak půl roku na misi, stěží rok na vejleteni. Na druhou stranu se asi dá dále nosit viz můj případ třeba i tři roky ale už prostě je děravá a nejde na ni spolehnout. Nevim jestli je to za ty prachy dobrý nebo ne, já se snažim najít alternativu, čekal jsem trochu víc.
lowa.png
lowa.png (97.11 KiB) Zobrazeno 522 x
Uživatelský avatar
MFG
Příspěvky: 263
Registrován: 05.04.2015 0:41
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od MFG »

Zkus ty Lowa Renegade ... jsou uplne jinde kvalitou (asi i cenou), kupuji je poslednich cca 15let a i kdyz doslo behem let k drobnym zmenam, vydrzi fakt dost. Obcas jsou videt ve sleve cca 30%, vzdy cekam a beru do zasoby ;)
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 168
Registrován: 13.08.2016 20:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Piston »

S botami podobné kategorie jako výše zmíněné Lowy jsem aktuálně udělal dobrou zkušenost s výrobkem prodávaným ve známém řetězci – Quechua MH 500. Boty za 1500 mi udělaly překvapivě dobrou službu, za rok a půl jsem s nimi prošel terén od Milešovky Brd a Beskyd přes Roháče nebo Rilu a Pirin. Nejsou nejlehčí, nejsou nejlépe odolné vodě, nemají nejlepší podrážku, ale jsou překvapivě univerzální (od jara do podzimu) a odolné. Na mokrém šutru drží slušně, podrážka se moc neschází, svršek je chytře udělaný, takže je v něm noha hodně stabilní. Počítám že ještě tak rok dva vydrží, což je dobré. Kdybych chtěl jít třeba Cestu hrdinov SNP, tak asi zvolím něco lehčího běžeckého, kde mi nebude vadit, že bota po absolvování cesty už bude jen na dochození.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 3380
Registrován: 21.04.2016 15:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Serža »

dával jsem letos Bulharské hory (Rila-Pirin) v čistě běžeckých botách a za mě super...
teda, bral jsem již starší pár bot a pak jsem je tam slavnostně hodil do popelnice...
nepromokavost jsem neřešil - za pohybu mi to je jedno, večer jsem měl suché boty v hotelu, ty běžecké do rána bezpečně vyschnou, takže jsou ready na další den
pohodlnost = 100%
grip = 100% (na extrémně exponovaném úseku jištěném řetězem jsem přeskákal mimo stezku kolem výpravy nějakých neumětelů, co to tam blokovali)
hmotnost minimální
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 168
Registrován: 13.08.2016 20:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Piston »

Přesně tak, nechápu lidi, kteří na Vichren a Musalu lezli v céčkových pohorkách. Příště si tam taky vezmu nějaké robustnější běžecké botky. Nahoru se stejně jde, když je slušné počasí, za opravdu ošklivého je lepší zůstat dole. Nižší boty mi vadily jen při hopkání po suťovišti a prodírání se kosodřevinou…
Odpovědět