Výběr vhodné obuvi

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
bivoj
VIP
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od bivoj »

2 Piston - to je otázka přístupu. Pokud máš použití takové, jak píšeš, tzn koupit a hned uchodit až do mrtva, tak pak OK, tam vyhoví asi cokoliv, i ty PUR vrstvy, které od nova těch 5 let vydrží.

Ale pokud chceš mít nějaké boty jako strategický materiál/uloženky, tak to pak fakt nezbyde než mít ty "těžký bagančata", který ale nicméně dobře nakonzervovaný a dobře skladovaný zase bez problémů přežijí desítky let bez ztráty užitných vlastností.
Sic semper tyrannis.
Piston

Příspěvek od Piston »

To určitě, z nově dostupných bot se asi hodí do depozitu třeba Martensky. Ale pozor na dobře promaštěnou kůži, myši si na ní moc rády pošmáknou.
PaF

Příspěvek od PaF »

Naopak se rozhodně nehodí Prestige. Našel jsem jedny uskladněné 6 let ve skříni v předsíni. Prostě jsem na ně zapomněl. Podrážka se rozpadla na obou botách druhý den po ujití asi 2km po chodníku :head .
Rudolf Steiner
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Rudolf Steiner »

Tak mě napadá, pokud Andrej nechá ještě nějakou dobu maloobchod zavřený, může být situace zajímavá. Boty, kromě řemeslníků budou mít jet ti, kteří si uložily staré kanady :D
„Ceterum autem censeo Unionem Europaicam esse delendam.“
drigon
VIP

Příspěvek od drigon »

PaF píše: 23.02.2021 21:04 Naopak se rozhodně nehodí Prestige. Našel jsem jedny uskladněné 6 let ve skříni v předsíni. Prostě jsem na ně zapomněl. Podrážka se rozpadla na obou botách druhý den po ujití asi 2km po chodníku :head .
Prestige už neberu ani na normální nošení. Vždycky mi vydržely alespoň 2 roky, ale za posledních 15 měsíců se mi rozbily čtvery (!). Vždycky zlomená podrážka, případně podrážka oddělená od boty. A poslední už nemohu ani vyreklamovat, neboť obchod s obuví to už definitivně zabalil.
Začal jsem nosit pracovní boty, doufám že mi vydrží.

Ještě mne napadlo. Jak moc je složité si vyrobit vlastní boty?
bivoj
VIP

Příspěvek od bivoj »

drigon píše: 24.02.2021 12:01 ...Jak moc je složité si vyrobit vlastní boty?
Je rozdíl vyrobit si "boty" (třeba z kusu pneumatiky a dvou provázků, jak to dělají v Africe) a vyrobit dobré kožené boty.

Na to druhé potřebuješ celkem dost znalostí a zkušeností co a jak a také nějaké základní nářadí či stroje. (Stroje nejsou úplně potřeba, dá se šít i ručně, ale pak je to fakt vyšší dívčí). Také potřebuješ kvalitní materiály a lepidla. Vyrobit dobrou botu co něco vydrží není úplná prdel...
Sic semper tyrannis.
PaF

Příspěvek od PaF »

No kožené sandály/žabky celkem nejsou problém, kdysi jsem si ušil semišové mokasíny s koženou podrážkou jako druhé boty na treky - pro pohyb po tábořišti a do vlaku. Motivací bylo, že se nedaly takové pohodabotičky sehnat. Dnes mám pro podobné účely barefooty.
Jde o materiály. Dřív se většina dala sehnat v prodejnách Řempo.
Serža
VIP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Serža »

levný hezký sandály dělá třeba Ardon (pracovní obuv) - jsou pohodlný, hezky vypadají, dobře se v nich chodí a stojí cca 800,-
háček je v kvalitě podrážky - velmi rychle jde do háje
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Odpovědět