Jakou bundu?

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
fransilice

Re: Jakou bundu?

Příspěvek od fransilice »

Vlastníte někdo oděv Gorka? Nejsem si jistý,zda gorka 3 a gorka 4 jsou totožný materiál a zda je to opravdu voděodolný materiál,tedy nepromokavá bunda a nepromakavé kalhoty.
Ulfhednar
Pohlaví: muž

Příspěvek od Ulfhednar »

Matroš stejný, nepromokavé to není ani náhodou. Po navoskovani je to docela odolné. Možná fungovalo i olejování
Óðinn á yðr alla
Jason
Sponzor serveru

Příspěvek od Jason »

Gorka docela rychle promokne- hlavne od svu a tak.. nohavice se rychle nacucaji i po pruchodu mokrou travou.. (a to mam komplet impregnovanej)
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
proforma
VIP

Příspěvek od proforma »

Proste gorka je na ruskou zimu (premrzly suchy snih), ne na ceskou brecku :-)
Nikdy neříkejte, že něco nejde. Dříve či později se totiž vždycky najde nějaký blbec, který to neví, a udělá to.
Stenny
VIP

Příspěvek od Stenny »

Proforma: to je otázka :) . V zimě běžně v gorce vandruju a jsem zatím nejspokojenější, co jsem byl. S membránami mám totiž problém s nedostatečnou prodyšností, kdežto Gorka dýchá velmi dobře a když navlhne (potem nebo mrholením), akorát se látka zatáhne a líp drží teplo. Drobné přepršky nebo mokrý sníh nepotřebuju moc řešit, pokud by toho sněhu nebylo ke kolenům. Spíš mi přijde, že gorka není na český podzim - neustálé přepršky a mokrá tráva. Pak se voda skrz dostane, bez debat.
Ulfhednar

Příspěvek od Ulfhednar »

Gorka není jen na zimu (mimochodem dělají se i zateplené, ale IMHO je to zbytečné - bude pak těžká a schnout 100 let). Skvěle funguje v kombinaci s návleky na boty, kdy se nenacucají spodky nohavic. Navíc návleky na boty jsou v lese a terénu skoro nutnost. Teď nemyslím chození po cestách, ale fakt mimo cesty a v těžkém terénu. Chrání to mj. boty před padáním hlíny (což by tak nevadilo) a jehličí (oddělá goráč v botách celkem spolehlivě) dovnitř.
Mimochodem při správně přichyceném dolním konci kalhot je skoro nemožné pořídit si klíště.

Mírně navoskovaná Gorka pořád velmi slušně dýchá a nešustí a lehčí přeháňku, deštík, sněžení...ustojí v klidu. Není pak nutné vyndavat co chvíli pončo, což je otrava. Prostě kromě lijáku, nebo vytrvalého deště se s Gorkou dá obstojně fungovat po celý rok.

Vyzkoušel jsem i lijákovou kombinaci GTX bunda a přes ní Gorka. Hodí se to hlavně na prodírání a aktivity kolem ohně. Gorka chrání GTX mechanicky a i před ohněm. Ale na nějaké velké fyzické aktivity to samozřejmě není. Mokrá Gorka se přilepí na goráč a ten pak dýchá ještě mně, než obvykle. Takže na výklusy do kopce fakt ne, ale třeba na aktivity kolem tábora, klidný vytrvalý pochod a nebo (a hlavně) na prodírání se křovím a zalehnutí někde v dešti a mokru při ASG, lovu, pozorování... je to velmi funkční.
Óðinn á yðr alla
Jason
Sponzor serveru

Příspěvek od Jason »

Ja tedy na ni jinak nedam dopustit - proste pracovni obleceni do prirody - na houby, k ohni, na ryby a tak.. ale porad jenom kdyz je sucho..
Říkali mi, že můžu být čím chci. Tak jsem se stal ostudou své rodiny.
Rafael

Příspěvek od Rafael »

Historické okénko. I proto, že už si na podrobnosti nevzpomínám...
Jak jsem zjistil, že v okolí je Armyshop, hned jsem ho musel navštívit.
(V Místku na náměsti).
A musel jsem si tam, teda nemusel, ale zaujal mě tam švédský vojenský zimní kabát...
Byl to takový nějaký kočkopes, dva kabáty v jednom, vesta...,všelijak rozebíratelné a kombinovatelné.
Na víc si už nevzpomenu a ani netu jsem to nedohledal.

A toho roku byla tuhá zima. Na to si ještě vzpomínám velmi dobře.
A pak v práci, jak jsem se před raní směnou převlékal jsem vzbudil všeobecnou pozornost.
(Věděli odkud jsem přijel, jak daleko to tam mám na bus a tak...).
"Pojďte se na něho podívat! Nejen, že dorazil, ale hlavně v čem. Úplný Eskymo Wenzl".

Pod tím "kabátkem" jsem měl jen dírkovaný nátělník.
No, musel jsem ho takhle vyzkoušet...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
proforma
VIP

Příspěvek od proforma »

Ten mam, je perfektni. Zatim jsem tu vlozku nikdy nemusela pouzit, ale i tak na nej nedam dopustit. Holt zimni veci maji vychytany seversky armady a Rusove, letni Anglicani a Francouzi.
Nikdy neříkejte, že něco nejde. Dříve či později se totiž vždycky najde nějaký blbec, který to neví, a udělá to.
Rafael

Příspěvek od Rafael »

Právě kvůli tomu jsem si ho musel koupit.
Švédsko severská země..., a navíc armádní výstroj...
A. Lincoln: Kdybych měl 8 hodin na pokácení stromu, 6 bych strávil broušením sekyry.
Odpovědět