Výběr vhodné obuvi

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od sigmark »

http://www.militaryrange.com/world-war- ... zene-hnede

chachá! 50 let uložený, v životě nenošený, archivní peklobotky. každá má cca kilo a půl, a rozšlápnout je je děs, ale jak povolej, jsou úžasný.
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Centurion »

Nechcete si je někdo koupit a dát vědět na jaký ůrovni je ta plýseň. :mrgreen:
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od goral »

Ted me jeste napadla jedna vec - pred cca rokem jsem tu resili celokozene pohorky a ja se chystal na nakup hanwagu yukon.
Mam je cca pul roku prakticky kazdodenniho pouzivani. Chytil jsem bohuzel spatny kus, takze je budu posilat na reklamaci (jsou spatne lepeny), ale to je opravdu nahoda, protoze jinak alasky a yukony obecne mivaji hodne slusny lepeni.

Zkusenosti po pul roce - jsem nadsen. Nohy v nejparnejsim lete v bavlnce - oproti goracum a zatim mi ani jednou neprotekly (a to jsem s nima byl venku i tri kompletne destive dny). Mam je jako "pracovni", a kvuli lepeni bych je asi na PA uplne nedoporucil.
Jako PA boty bych vazne uvazoval nad sityma (double stiched) meindlama nebo hanwagama - kuze se mi velmi osvedcila co se tyce odolnosti vuci vode (at si kdo chce co chce rika, tak kanady a to jakykoliv protecou v radech hodin, diky spatnemu rozlozeni svu). Jakozto zalozni boty - nasysleni vetsiho mnozstvi, dost uvazuju nad nemeckyma vz 2000.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od sigmark »

Centurion píše:Nechcete si je někdo koupit a dát vědět na jaký ůrovni je ta plýseň. :mrgreen:
jak jsem již psal, mám už třetí. "plýseň" je minimální. dal jsem je na dva dny do mrazáku abych případné zárodky zničil, a po rozmrznutí je důkladně napustil indulonou. sežraly celou tubu.
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Reccol »

sigmark: Zajimavý, mě vždycky tvrdili, že patlat boty indulonou je blbost, anžto obsahuje velký množství vody.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od sigmark »

voda se co? voda se vypaří. zbytek je tuk. indulona bez přichuti se dá v nouzi i sežrat, takže to není žádný ultrachemický sráč. indulona mi na boty vždycky fungovala, a na dně báglu má proto své místo.


goral: jó, německý dvoulitry jsou tuze pěkný botičky...ale podrážka je opět lepená. byla i na tý starší verzi
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4375
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od bivoj »

Lepší než indulona je čistá kosmetická vazelína. Dá se toho za pusu koupit kyblík v lékárně (na váhu). Léta už nemažu boty (a obecně cokoliv koženého) ničím jiným, než kosmetickou vazelínou.
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Centurion »

Sigmark nejsou lepši tyhle než ty z druhé světové války ?
http://www.militaryrange.com/vyprodej/b ... kami-cerne
Naposledy upravil(a) Centurion dne 25.09.2012 17:33, celkem upraveno 1 x.
chodec
Příspěvky: 92
Registrován: 15.04.2012 16:34

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od chodec »

Používat indulonu na kožené výrobky (nejen boty) není zrovna nejlepší nápad. V chladnějším počasí může zmrznout voda, která se nasáklad do kůže a ta pak popraská.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od sigmark »

Centurion píše:Sigmark nejsou leši tyhle než ty z druhé světové války ?
http://www.militaryrange.com/vyprodej/b ... kami-cerne

budeš se možná divit, ale nejsou :-) přezky tenoučký, celý je to takový jak pro chudýho bráchu. jak tu zaznělo, kožený uloženky přežijou i dekády. a těm archivním parníkům nic není :-)
Uživatelský avatar
revas
Rozpadlík
Příspěvky: 76
Registrován: 07.08.2011 9:11
Bydliště: Kousek od Blanska

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od revas »

Já používám na kanady a jím podobné boty tohle http://www.siga.cz/obuv-sigal-np-olej-na-obuv.html stojí to okolo 30,-
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4375
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od bivoj »

sigmark píše: jak jsem již psal, mám už třetí. "plýseň" je minimální. dal jsem je na dva dny do mrazáku abych případné zárodky zničil, a po rozmrznutí je důkladně napustil indulonou. sežraly celou tubu.
Jen podotknu, že většině plísní (a i nižším formám jako třeba bakterie) mráz vůbec nevadí a už vůbec je nezabije. Takže dávat plesnivé boty do mrazáku moc nepomůže. Spíš bych se zaměřil na mechanickou a poté chemickou likvidaci plísně, ale to by se musel nejdříve laboratorně zjistit přesný druh plísně a pak zvolit odpovídající chemie, aby to nesežralo celou botu. ;)
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od sigmark »

botky jsem zmrazil, okartáčoval, rozmrazil, plÝsně na nohou nemám dodnes :-) nebudu tu horlivě hájit svoje postupy ani výběr obuvi. mám, s čím jsem spokojený. k tomu co bylo na těch botkách: není to nic agresivního, na botách nejsou sebemenší stopy poškození ani zteření kůže. když jsem je nahříval pro napuštění tou indoškou, tak z nich místly ještě lezl vosk z impregnace(nebo nějaký takový voskoidní prevít), takže byly asi napuštěné fest, než je frantík uložil
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4375
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od bivoj »

Na základní likvidaci plísní na kožených věcech (nejen na botech) se doporučuje ocet, případně slabý čpavkový roztok.
(Myslím, že tato informace se může v PA době hodit) Poté pochopitelně řádně promastit.
Naposledy upravil(a) bivoj dne 25.09.2012 21:49, celkem upraveno 1 x.
chodec
Příspěvky: 92
Registrován: 15.04.2012 16:34

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od chodec »

Nejjednodušší je koupit si ty boty bez plísně. Jsou i jiné zdroje než zrovna uvedený armyshop. :)
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Centurion »

uveď přiklad
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od sigmark »

na tyhle botky? v cechach? no jak myslis. odkaz jsem nicmene nedal jako reklamu na zamestnavatele, ale jako odkaz na botky ktere mam a pochvaluju si (mimochodem jsou uz 10 let ulozene hezky v suchu v centralnim skladu). nemluvě o drobnosti že francouz je skladoval ve vlhku, takže všechny zdroje budou krapet kontaminované
Uživatelský avatar
Milli
Příspěvky: 346
Registrován: 28.12.2011 22:52
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha, Znojmo

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Milli »

Dobrý večer Rozpaďáci,
existuje celá řada deodoračních antimikrobiálních přípravků k dezinfekci obuvi a ponožek. Než obuji botky a ponožky vystříkám je a hotovo. Nikdy jsem neměl žádný problém s plísněmi či čímkoli podobným.

Hezký večer
chodec
Příspěvky: 92
Registrován: 15.04.2012 16:34

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od chodec »

Centurion píše:uveď přiklad
Zkus hledat, jistě něco najdeš. O francouzskou poválečnou výstroj se moc nezajímám, ale viděl jsem těchto bot plné bedny a to vskutku za směšné ceny na burzách v Belgii nebo v Británii a to jsem nebyl ještě na burze ve Francii, tam to musí být úplně za pakatel. Zejména v Belgii pořizují výstroj i různí zdejší překupníci. ;)
A pokud už z nějakého důvodu nemám chuť cestovat, což je zrovna kvůli koupi jednoho páru bot pochopitelné, tak nejjednodušší je zkusit třeba Ebay. Vsadil bych se, že i s poštou se tam budou dát ty boty sehnat levněji než u nás a bez plísně.
sigmark píše:nemluvě o drobnosti že francouz je skladoval ve vlhku, takže všechny zdroje budou krapet kontaminované
Ono se spíš jedná o konkrétní sklad, ze kterého tento prodejce odkoupil boty. Armáda jich má/měla určitě mnohem více.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od sigmark »

chodec: opravdu si myslíš zě nebudou z jiného zdroje znečištěné stopovým množstvím plísně? pokud ne, budou nošené (a plíseň z nich asi již byla odstraněna). rozhodně radši koupím boty, které si můžu prohlédnout a osahat a jejich stav fyzicky ověřit, než mě neznámé od mě neznámého z ebaye. a nezapočítals clo a dph, které po tobě tenhle pastát bude chtít...moc levněji asi nepořídíš.

centurion: mám jeden pár na prodejně ve skladu. jestli chceš, nafotím ti faktický stav abys posoudil jak opravdu vypadají nebo nevypadají.
Odpovědět