Výběr vhodné obuvi

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
chodec
Příspěvky: 92
Registrován: 15.04.2012 16:34

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od chodec »

Ohledně konkrétního stavu skladovaných bot záleží na konkrétním skladovacím prostředí. V některém skladu mohly být podmínky horší, v jiném lepší, toť vše.
Samozřejmě, že je lepší si to,co kupuji prohlédnout na živo, u bot nejlépe i vyzkoušet. Já to uvedl jako příklad.
Ohledně cla a DPH. Nepředpokládám, že by někdo objednával francouzské boty (není to moc rarita) ze zemí mimo EU, v rámci EU se clo ani DPH neplatí.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od sigmark »

já bych se osobně divil kdyby je vůbec někdo objednával. u nás je kupuju já :-) a pak kluci co dělají druhoválečný amíky. ale tyhle boty vyžadují odhodlání :D
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Příspěvky: 167
Registrován: 25.09.2012 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: Landkreis Aussig
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Rudolf Steiner »

Měl bych dotaz, nevíte někdo, kde by se daly koupit sovětské důstojnické holinky? Mám dvoje, první jsem koupil v r. 1990, prošel s nimi i Roháče, ale již toho moc nezvládnou. Druhé mám asi 12let, nosím je téměř denně, ale tak si říkám, že je pomalu třeba myslet na rezervu.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od sigmark »

co treba nemecke wachstiefel?
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Příspěvky: 167
Registrován: 25.09.2012 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: Landkreis Aussig
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Rudolf Steiner »

Myslím si, že nejsou špatné, mají koženou podrážku a na tom gumu, což považuji za velkou výhodu (vyměnit gumovou podrážku zvládnu). Oproti těm sovětským mají jedinnou nevýhodu, jsou nižší a může být problém při jízdě na koni, především, když prodloužíte třmeny. V případě, že bych ty sovětské nesehnal, asi bych koupil tyto. Kde se dají sehnat?
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od sigmark »

máš PM, Rudolfe
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od sigmark »

jen k faktickému stavu francouzských botiček. dneska jsem je nafotil ve skladu ve srovnání s těmi svými nošenými. prvních 8 jsou "nové", druhých pět je v obnošeném a naindulonovaném stavu. plíseň by pohledal:

http://botky.bodie.eu
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Centurion »

Když koukám na ty nošený tak mi to připomělo český vz. 60 co mám na půdě. Jsou už sice trochu zatvrdlý ale zkusim je rozchodit.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od sigmark »

nákrémuj je a nech tak den odstát, ať mají možnost to rozdejchat a nepopraskaj
Uživatelský avatar
Dan.te
VIP
Příspěvky: 155
Registrován: 21.07.2012 11:31
Bydliště: Brno

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Dan.te »

Tož botky to sou pěkné! A co třeba v tom vašem obchodě vymyslet nějakou slevu pro rozpadlíky?! Jsem v Britským Landrover fóru a tam jim to tak ke vzájemné spokojenosti funguje.
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4375
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od bivoj »

Krém, pokud neobsahuje značné množství tuku, je naprd a ztvrdlé boty po něm moc nepovolí. Daleko lepší je obyčejné vepřové sádlo, nebo kosmetická vazelína. Natřít silnou vrstvou, nechat den odstát a pak přebytečnou vrstvu setřít a boty pořádně vypucovat bavlněným hadrem. Nechat ještě jeden den (ideálně je v teple, tak 24 °C) a pak teprve zkusit používat.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od sigmark »

dan.te: tož pokud přindeš za mnó do kvelbu, tož ti slevku dám. Jsem nicméně pouze zaměstnanec, a na celkovou politiku firmy vliv nemám

bivoj: já to indulonoval, v minulosti jsem z nouze použil párkrát i strojní vazelínu. boty schrouply oboje. jasný že vazelínka je lepší, ale indošky mi tata nafasoval hromadu
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4375
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od bivoj »

Indulona se dá použít v nouzi, jako primární mazadlo vhodná není (jak už bylo uvedeno, kvůli obsahu vody v ní, po ošetření indulonou je třeba nechat kůži minimálně týden stát, aby se případné molekuly vody mohly dostat ven a odpařit se.)

Mazání kůže sádlem je v PA době snadno realizovatelné, ale pozor na psy v domě (statku, vesnici) vepřovým sádlem ošetřená obuv je pro psy silné lákadlo a i mě samotnému se stalo, že jsem namazané boty uložené pod topením neuhlídal a jednu z nich jsem musel rvát z tlamy našeho psa, který s ní byl zalezlý pod lavicí a tam ji s chutí žmoulal. Vrčel na mě zle a boty se nechtěl vzdát. :D
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Terminated Account »

Mazání bot Indulonou je nesmrtelný nešvar - mýtus. Už za komunistů se říkalo, že vandráci(paštikáři) mažou boty indulonou a ti kdo chtějí přežít (horolezci) - vazelínou. Indulona je v podstatě samá voda. Traduje se, že tento mýtus "ošetřování" bot vymyslela nějaká žena a od té doby se to táhne jak tenká červená linie. Indulona v absolutní nouzi ok - aspoň to trochu zvláční kůži, ale ten kdo chce přežít se nad indulonou hluboce směje.

Na kanady nebo celokoženou nemembránovou obuv je nejosvědčenější štětka a hustší olej (nejlépe plně syntetický) boty se natřou a nechají pomalu vyschnout, postup se zopakuje a nakonec se ošetří včelím voskem. Získáte až několikadenní "nepromokavost".
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od sigmark »

Nekamenujte mě lidi s tou indulonou sakra, chápu že to neni ideální způsob :D

Minerálním/ syntetickým olejem bych vzal boty zas já jen v krajní nouzi, páč je to taky svinstvo. Jednou jsem botky poléval rostlinným olejem na smažení. taky těsnily :-) akorát jsem se bál že mi budou kamarádi říkat friťák
Uživatelský avatar
Rudolf Steiner
Příspěvky: 167
Registrován: 25.09.2012 11:32
Pohlaví: muž
Bydliště: Landkreis Aussig
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Rudolf Steiner »

Na nepropustnost kožených bot (strážný pulitry čs. armády vz. 90) se mi nevíce osvědčil silikonový olej. 4km v mokrém, rozbředlém sněhu asi 20cm vysokém a boty stále suché.
BOGOVIK
Příspěvky: 507
Registrován: 12.11.2011 15:09
Bydliště: JMK

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od BOGOVIK »

2Mc:

jenom te doplnim, kdyz uz neco na kuzi tak detsky olejicek, ne nadarmo pri oblehani moskvy pouzivali nemci na mazani del tu samou latku. Neobsahuje vodu, takze v teplotach pod nulou nenici lidskou kuzi + lze snim mazat i zbrane :D. Pro PA tedy jedine detske olejicky :D. Tedy jak pise Mc i na kuzi indulonu jenom kdyz neni pod nulou.


P.S. Ucinna latka co je v detskem olejicku se da koupit i bez vonavych esenci. Kdybybch si pamatoval jeji nazev.
Kolapsnik jr.
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Kolapsnik jr. »

https://stompersboots.com/products-page ... boot-1510/
K tem Corcoranum, tady na fotce #3 je detailne videt zpracovani podrazky (viz. mozne opravy), je to k modelu 1510, nikoliv 1500, obdobne. Pokud uvazime dovoz pres louze, bumaz-clo-dph, tak uz se to moc nevyplati, radeji neco od mistniho maleho alpskeho vyrobce it, ch, de, aut.. Samozrejme pokud uz tam nekdo jede navstevu/pracovne - tak dva pary jeden na sebe (utrpeni v letadle) druhej do kufru hah

edit:
pokud mermomoci chcete americke, tak spis policejni hlidkove nebo pro horske hasice (Wesco),
ale to jsou dardy ($300-700) http://www.boot.com/index.html
Naposledy upravil(a) Kolapsnik jr. dne 27.09.2012 11:41, celkem upraveno 3 x.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8795
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Fabulous »

Nejsem odbornik, ale prijde mi to dost ubohe. Seslapat a roztrhat ty nite bude otazkou chvilky?
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od sigmark »

vzdyt se takhle sily kanady leta. muzu ti je nafotit. od 60tek do dvoulitru. spravne sesity boty jsou prakticky neznicitelny, akort je treba podrazit jednou za cas
Odpovědět