Balistická ochrana těla

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
Haluziak
Pohlaví: muž

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Haluziak »

Zrovna chystám gear na zítřek, uvidíme jak se to bude tvářit až tam bude plát. Taky je to taková podprda, že pod volnější mikinu to narvu.
303969701_627183992441992_4443430155916112603_n.jpg
PS: https://www.specshop.pl/product-eng-172 ... 8-498.html je to tohle - stálo to pár korun.
Beware of old men in profession where men die young.
Serža
VIP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Serža »

to je fakt za dobrý peníze...vidím tam dva potenciální problémy:
1) obtížně dáš standardní MOLLE vybavení (včetně kapes na boční pláty) z boků
2) profilování a vypracování ploch kontaktu s tělem mohlo bejt lepší - dej si v tom hodně aktivní den v 30+ stupních a uvidíš...
já už mám ten Argun takhle otestovaný a velmi pozitivně mě překvapil
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Haluziak

Příspěvek od Haluziak »

Tak kámoš nesehnal aramid a epoxid takže pláty nedonesl, každopádně boční balistika na to asi nikdy jít neměla - boky jsou prostě jen popruh. Uvidím jak to otestuju.
Beware of old men in profession where men die young.
gannicus

Příspěvek od gannicus »

Na trh směřuje nový výrobce "balistických" plátů, který inovativně řeší problém střepin.

Stránky výrobce: https://realtarget.cz/product12.php

Promo video: https://www.youtube.com/watch?v=EG4fczk ... rmyShop.cz

Takže když to shrnu: na rozdíl od kompozitních či polyetylenových plátů to nemá certifikaci, vhodné tvarování, váha samozřejmě zůstává problematická (4,2 Kg * 2 + ostatní vybavení = 10+ Kg). Ale za to je alespoň dražší - 14k za kus. Jako, firmě i produktu fandím, ale za těchto podmínek nevidím ani půl důvodu ke koupi.
gannicus

Příspěvek od gannicus »

Tak mám též hotovo. Sestava skoro stejná jako seržova - tedy nosič argun, kompozitní pláty IV argun, sumky a tréningové pláty templars gear. Dodání týden od objednání.
IMG_20220914_085758.jpg
Serža
VIP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Serža »

pěkné to máš, takové zelené :-)
ty tréninkové pláty jsi musel taky trochu ořezat, aby se tam daly nacpat? já teda jo :-)
jinak Argun funguje fakt rychle....
mám od nich objednaný ještě jeden ten front panel s G-hooky, přidělám na něj sumky na EVO3 a budu to jen prohazovat podle toho, s čím půjdu na střelnici
btw mě hodně příjemně překvapila ventilace toho nosiče - v srpnu ve vedru celej den v tom venku a pocit pořád docela komfortní
\(^_^)/
gannicus

Příspěvek od gannicus »

Tak tak, zelené. Původně jsem měl vybranou vz.95, ale nakonec jsem vzal malinko civilnější vzhled :)

U těch tréningových plátů jsem myslel, že porodím. Nejdřív jsem je také chtěl seříznout, ale pak jsem si vzpomněl na starou, dobrou fintu s mýdlem - to pomohlo dost. Ale stejně je asi taky fiknu.

S tou ventilací jsem zvědavý - byl to jeden z důvodu, proč jsem si nevybral nového REIDERa - podle fotek (bohužel toho dokumentačního materiálu je málo) vypadal, že nemá žádný vnitřní ventilační systém.
gannicus

Příspěvek od gannicus »

Ještě bych se zeptal co v tomto v mírně chladnějším počasí pod vestu? Má smysl UBACS, nebo je to tak nějak jedno?
Serža
VIP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Serža »

jakmile už je teplota že se dá nosit nějaké normální funkční tričko a přes to army blůza, volím tuhle variantu
ubacs jen ve velkých vedrech, když toho chci mít na sobě co nejmíň
ale co člověk, to názor, to je jak s jídlem, ženskejma...
\(^_^)/
gannicus

Příspěvek od gannicus »

Bezva, díky :yes
Serža
VIP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Serža »

jen doplním - přišel mi ten druhý frontpanel a SMG sumky od Templar's Gear
na to, že jsou deklarované že pojmou i šuplíky na EVO3, tak teda pojmou, ale musí se povolit gumičky a je to už dost natěsno...snad se to trochu vytahá
glockovský šuplíky v pohodě....a jiný SMG nemám
trochu mi pokazilo plány, že s těma EVO šuplíkama jsou sumky hodně široké a musí se na panel přichytit ob-jeden sloupec MOLLE, vedle sebe se to prostě nevleze
s těma glockovskejma šuplíkama by se to asi vlezlo
viz foto
Přílohy
IMG_20220923_181033.jpg
IMG_20220923_181129.jpg
\(^_^)/
jameson363

Příspěvek od jameson363 »

gannicus píše: 14.09.2022 14:48 Ještě bych se zeptal co v tomto v mírně chladnějším počasí pod vestu? Má smysl UBACS, nebo je to tak nějak jedno?
Dokud je relativne sucho a moc nefouka, tak normalne ubacs a pod to vrstvit termotrika. Jakmile zacne bejt vlhko a vetrnejc, tak dat pryc jakoukoliv bavlnu a nahradit bluzu vhodnou vetrovkou nebo softshellkou.

Delaj se i zimni combat shirty, ale je to na prumerneho rozpadlika drahe a blbe se to shani. Crye precision, Wild things tactical, Arcteryx. V Evrope uf pro - to me prijde klasicky prekombinovany, jako vetsina jejich vyrobku, ale proti gustu...

Rozumnejsi reseni je proste rozumnej softshell a vrstvit termotrika. Na statiku mit nakou bundu dost velkou, abys ji rozepnutou dal pres. Ridit se klasickym pravidlem - v pohybu prijemne chladno, bez pohybu prijemne teplo, abychom zamezili nadmernemu poceni.
Odpovědět