Balistická ochrana těla

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Serža »

cvičit máš s tím, s čím budeš bojovat = stejná hmotnost
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Roman San
Příspěvky: 28
Registrován: 24.07.2012 9:33
Pohlaví: muž

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Roman San »

Zná někdo tuhle společnost ze Španělska? Prodávají balistické pláty nějak podezřele levně

https://www.nidec.es/en/ballistic-plates
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Fabulous »

Protože to (pravděpodobně) kupují z Číny, kde je nákupní cena pro firmy poloviční.
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od jolky palky »

Serža píše: 23.09.2022 19:09
s těma glockovskejma šuplíkama by se to asi vlezlo
viz foto
Ahoj nezkoušel jsi nakonec jestli by se tam 4 sumky s Glock magama vešly?
Chci udělat zvlášť PDW platformu, tak ať vím jestli se nepodívat po jiném výrobci...
Díky
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Stenny »

jolky palky: tři PDW sumky od Templaru jsem mel těsně vedle sebe na MOLLE opasku, s dlouhými Glock šuplaty nebyl sebemenší problém - na tři sloupce se vešly.
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Serža »

jj, ty glockovský šuplíky ty sumky tak nenafouknou
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Grewor
Příspěvky: 4
Registrován: 26.09.2021 12:38

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Grewor »

Pánové, dotaz:
Chození na túry s nosičem a plátama, zkoušel někdo?
Říkám si že by mohl být dobrý způsob jak si na to zvyknout a zlepšit fyzičku, ale zas nevím jestli by na to někdo mohl mít oprávněný kecy 🤔
Hagen
Příspěvky: 1307
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Hagen »

Žádné oprávněné kecy na to nikdo nemůže mít ;)
vrb
VIP
Příspěvky: 895
Registrován: 13.08.2011 1:52

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od vrb »

Grewor:
Kolik ti je a jak dlouhé túry chceš dělat? Já ve 20 letech ze srandy běhal v kroužkové košili ( 16 kg ).
Po čtyřicítce už kolena občas nadávají i když nesu jen nutnou výbavu.

Roman San + FAB.
v Číně 66 USD bez dopravy za plát NIJ IV.
NIJ IV.jpg
Radek07
Příspěvky: 1182
Registrován: 30.07.2011 11:30

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Radek07 »

Několikrát týdně chodím na pásu se zátěžovou vestou 8-10Kg. Mírný sklon, rychlost 5,3km, a po 3km jsem mokrý jak prase :D
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od bivoj »

Všechno je relativní. Potom, co jsem přestal kouřit (krátce po čtyřicítce) jsem přibral cca 30 kg. K mé už tehdejší nadváze 20 kg to dalo dohromady celkem slušnou 50 kg nadváhu. A to si (bohužel) držím dodnes. Nicméně jsem aktivní špekoun. I s těma 50 kg navíc prostě jezdím na kole stejně jak dřív (jen ty kopce prostě musím na lehčí převod a vyšší představec kvůli pupku) a v létě si rád dám výšlapy 20 - 30 km s lehkou krosnou. Je pravda, že teď po padesátce už se začínají ozývat trochu záda a kolena.

Ale proč to píšu a proč to není úplně OT - pokud by se stal zázrak a dostal bych se na svou ideální váhu (tj. ze současných 130 kg na 80 - 75 kg, takže shodil těch cca 50 - 55 kg), tak nějaká balistika a výbava by myslím byla celkem v pohodě.

Mimochodem ještě nedávno jsem pro zlepšení kondice chodil do schodů (13 patrový věžák - vyjít schodištěm až nahoru, sjet výtahem a toto 30x za sebou) a bral sem si batoh a do něj dva desetikilové kotouče. Takže jsem po těch schodech tahal i se svou váhou celkem cca 150 kg.

Takže ono se dá ledasco. Mladej kluk musí s balistikou běhat jak laňka.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Grewor
Příspěvky: 4
Registrován: 26.09.2021 12:38

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Grewor »

vrb:
Je mi 36, koleno po operaci dá všechno kromě běhu. Začnu na 5-6km a uvidím jak to půjde...
Uživatelský avatar
bivoj
VIP
Příspěvky: 4352
Registrován: 03.09.2012 19:54
Pohlaví: muž
Bydliště: Tertium corpus de Solari system

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od bivoj »

No a kolik dáváš bez zátěže? Tj. kolik Km tak běžně zvládáš "na lehko" - 20/30/50? Máš nadváhu? To vše je důležité. Jinak chodit se zátěží je naprosto v pohodě, běhat už pochopitelně ne.
Sic semper tyrannis.
Cēterum autem cēnseō EU esse dēlendam.
Grewor
Příspěvky: 4
Registrován: 26.09.2021 12:38

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Grewor »

Už teď táhnu tak 10-15kg navíc. Normálně 20-30km, preferuju kopce a hory. Nosič mám hodně dobrý ještě z dob airsoftu, už se na něj roky práší, asi začnu tím že si v práci říznu plechy tak na 10kg uvidím jak to půjde a pak zvážím další kroky.
drigon
VIP
Příspěvky: 2922
Registrován: 28.11.2012 23:44

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od drigon »

V rámci tréninku se zátěží než s sebou tahat plechy nebo jinou zátěž bych si radši dal do batohu (krosny) úplně plný kanystr vody. Když už nebudu moci, začne blbnout koleno, ... vodu vypustím a dál pokračuji nalehko.
Koukej tak, aby jsi viděl.
Grewor
Příspěvky: 4
Registrován: 26.09.2021 12:38

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Grewor »

Batoh už tak tahám narvaný vodou, extra oblečením a hlavně svačinou. Právě chci zkusit k tomu něco přidat...
malejkarel
Příspěvky: 20
Registrován: 18.03.2019 13:30
Pohlaví: muž

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od malejkarel »

Potřeboval bych od vás trochu poradit. Zbraň na osobní ochranu a ochranu majetku nenosím u sebe pořád, pouze občas, pokud to situace vyžaduje. Myslím si a doufám, že ji nikdy nebudu muset použít. Bohužel mám za sebou už jednu zkušenost, kdy jsem zbraň u sebe neměl a málem mne to stálo život, takže mi to ohledně ochrany hodně otevřelo oči. Proto jsem začal uvažovat, že bych si pořídil nějakou balistickou vestu pro skryté nošení, kterou bych užíval také jen v určitých rizikových případech, nenosil bych to samozřejmě každý den. Ohledně neprůstřelných vest jsem více méně laik. Našel jsem třeba tuto hodně starou recenzi na vestu Argun:
http://www.policejninoviny.cz/recenze-b ... argun.html
Vydrželo to zásah 9 mm Luger (GLOCK 19), 9 mm Browning (GLOCK 42), .45 ACP (TAURUS), takže to by mě snad plně postačovalo. Nicméně třeba tahle vesta už se nevyrábí a koukal jsem na toho výrobce, že dnes třeba dělá Argus CONDÉ. Doporučili by jste mi to? Nebo jsou lepší a levnější výrobci? Nebo uvažuji špatnou cestou? Potřeboval bych prosím nějaký váš názor.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1294
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Kapo »

Pouvažuj nad balistickým batohom, alebo taškou, za ktorým sa môžeš pri útoku kryt. A nosiť to môžeš aj v plavkách na pláži. http://www.war-ballistics.com/sk/katego ... ke-vyrobky
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
malejkarel
Příspěvky: 20
Registrován: 18.03.2019 13:30
Pohlaví: muž

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od malejkarel »

Moc díky za tip, vím, že tyto věci se také dají použít, nicméně pro moje použití to není vhodné, vhodnější je v mém případě ta skrytá vesta.
Uživatelský avatar
Kapo
Příspěvky: 1294
Registrován: 10.04.2012 12:35
Bydliště: na samote u lesa

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Kapo »

Ak nemakáš v zásahovke, tak miesto vesty bych riešil balistické tričko. Nepohodlné veci dosť rýchlo prestaneš nosiť. Ideál by bolo najprv vyskúšať. Odkaz je len pre predstavu...

https://argunshop.cz/balisticka-tricka/ ... tiky-cerna

Toto je najlacnejšie, čo som našiel https://www.svetzbrani.sk/produkt/nepre ... a-conceal/
Kto nepozná prístav, do ktorého pláva, tomu žiaden vietor nie je dosť dobrý.
Odpovědět