Balistická ochrana těla

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
Rase
VIP
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Balistická ochrana těla

Příspěvek od Rase »

Já mám lehký britský batoh (co si vojáci vyvinuli pro Afghánistán) a ten má v zádech popruhy k uložení balistického plátu (vynadaného ze zadní strany vesty).

Snímek obrazovky 2024-05-29 132023.jpg
Serža
VIP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Serža »

DanBlack píše: 27.05.2024 11:12 Narazil jsem na netu...
Nekde tu byla debata o balisticke vlozce do batohu jako EDC nahrada vesty.
Insert 11*14" za 129$
09243.jpg
já mám v Savottě 3A vložku od 4M (CZUB), strčenou v kapse na camelbak/výztuž
sedne tam jak prdel na hrnec
https://serzovo.wordpress.com/2023/11/1 ... i-pro-edc/
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
miselito

Příspěvek od miselito »

Si ma pekne navnadil na tie Savotta produkty :D
Serža
VIP
Kontaktovat uživatele:

Příspěvek od Serža »

jak říká jejich slogan: "Lepší výbava, méně utrpení" :-D
https://youtu.be/AtLpeya1OkE?si=h-Zdx3yJS3BPpFoE
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Butch

Příspěvek od Butch »

malejkarel píše: 28.03.2024 5:58 Kromě jednoho člověka mi nikdo neporadí? Je škoda, že tenhle web celkově umírá...
Aspoň Faba bych poprosil o názor, pohybuješ se v mnou položených otázkách nejen teoreticky, ale i prakticky, tak bych byl rád za názor...
Nevím jestli jsi už koupil, ale …. ptáš se spatne, jelikož tuto zkušenost si myslím, ze tady téměř nikdo nemá.

Vestu na kterou se ptáš mi poskytl zaměstnavatel, takže jsem ji na sobě parkrat měl. I když většinou byla v obalu v autě za sedadlem. Co se tyče její balistické ochrany, no bude plnit to co ma. Nějaký pruhyb tam při zásahu bude vždy a u každé, pokud tam nemáš platy. Jak velký bude záleží na ráži, vzdálenosti, úhlu a taky místě kam te trefí Resp. jak to budeš následně subjektivně vnímat. Cca 2 cm prutlak na hrudní kosti a břiše je zásadní rozdíl.

Co se tyče vesty samotné, celkem v pohodě se dá nastavit na tělo, tak aby sedla, nikam se neposouvala a chránila co chránit ma, docela se v ni dalo i fungovat, auto, chození atd… ale citis to. Samozřejmě nikdo ti neřekne jak tobě sedne, záleží dost na postavě, kondici, ročním období a co všechno v tom chceš dělat.

Preferuji telovou barvu, pokud ji mas “nahoře” je to v létě lepší, ale snáz se schová pod obleceni. Samozřejmě nevypadas jako exot na ulici, tedy nepritahujes zbytecne pozornost a pokud by te/me měl někdo strelit, tak samozřejmě at o ni neví a strili do vesty. Protože když si ji všimne, tak třeba bude mířit jinam ze.

Pokud mas ještě nějaký dotaz, ideálně konkrétní, tak se ptej. Naštěstí me v ni nikdo nikdy nestrelil, takže nevím jaké to je. Konkurenci jsem taky nezkusil, kromě nosičů platu.
malejkarel

Příspěvek od malejkarel »

To Butch: moc díky, něco takového jsem potřeboval "slyšet". Pro mě super vysvětlené...
Hagen

Příspěvek od Hagen »

V balistické vestě Diplomat (od fy. Hodonský) 2x 9mm Luger hrudník...
Málem se mi podlomila kolena, na vteřinu mžitky před očima,....(na prsou menší krevní podlitiny)
Opětovat střelbu bych asi mohl, ale pár vteřin mi zabralo, než jsem se vzpamatoval.
Při cvičení mě parťák omylem střelil .223 do zad (zaplať pánbůh jsem měl vestu s ocel. pláty), a toho jsem si v tom zápalu ani nevšiml.
Až na konci mi to bylo šetrně oznámeno :D .
Odpovědět