Taktické a balistické helmy

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
big bang
Příspěvky: 856
Registrován: 12.10.2012 10:45

Re: Taktické a balistické helmy

Příspěvek od big bang »

a ešte na holenie a ako pitítko a keď nebudete mať terč pri streľbách, tak ako terč a ešte ako nočník, ale to sa používajú zasadne nepriateľské helmy :lol: (pokiaľ viem ocelová helma sa zaviedla počas WW1 kvôli delostreleckej paľbe a zraneniam hlavy od črepín) ja preferujem takúto prilbu :lol:

Obrázek
Keď kúpim toho Tigra 308, tak sa tiež podobne slušivo oháknem a aj ten šátok si zoženiem na ochranu hlavy :lol:
:clap :chuckle :rock
Uživatelský avatar
Fenring
Příspěvky: 135
Registrován: 14.01.2012 11:33

Re: Taktické a balistické helmy

Příspěvek od Fenring »

Tak jasně že helma je helma. Ale nebude mimo téma pokud mi někdo osvětlí, s jakými omezeními si můžu sehnat různé typy.

Aby to nebylo offtopic - co říkáte na klasickou ČSLA helmu? Když jsem viděl různé testy průstřelu, tak to bude dobré asi jen proti střepinám ne?

Ale co taky chtít za dnešní cenu která je kolem stokoruny :mrgreen:
vanto
Příspěvky: 106
Registrován: 08.06.2012 8:49

Re: Taktické a balistické helmy

Příspěvek od vanto »

Je to len proticrepinovka. Kus plechu, takze nie je vhodna na vystrkovanie hlavy s pocitom bezpecia :)
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Taktické a balistické helmy

Příspěvek od sigmark »

kevlarky ačr se dají sehnat kolem 1500 celkem běžně
cipis
Příspěvky: 4848
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Taktické a balistické helmy

Příspěvek od cipis »

Víš, jak se to hodí do baráku? A nemyslím jen na airsoft (jo, jasně, prodávají se atrapy, ale ...), ale i na stavbu :D
A nejen tam ... A pak samozřejmě také to, co psal F.
big bang píše:nechcem byť za blbca, ale načo vám tie helmy sú, ešte vestu pochopím(mám v pláne kúpiť jednu na nosenie pod mikinu), ale helmu??? :?
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Taktické a balistické helmy

Příspěvek od sigmark »

já v helmě např vymazával i studnu. už proto že táta nahoře kouřila kdoví kdy mi padne žhavý na hlavu :-) stačí se blbě otočit, člověk se křachne do kebule a je vymalováno. helma je fajn věcička. HELMU do každé rodiny
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Taktické a balistické helmy

Příspěvek od MRAK »

Já chodim v helmě v práci. Protože mi děsně sekne a jsem v ní fakt sexy :mrgreen:
A moji obchodní přátelé (i nepřátelé) jsou z té kombinace - kvádro, košile, kravata, balistická helma - poměrně dost v šoku :lol:
Nemluvě o zaměstnancích (především těch, kteří mě vytrvale odmítají oslovovat Velký Vezíre).

Ale jinak jsem jí koupil proto, že je za 9 stovek a kdoví, třeba jí za rok-dva prodám za x-násobek ;)
jameson363
Příspěvky: 634
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Taktické a balistické helmy

Příspěvek od jameson363 »

zdravim zdejsi osazenstvo,

muj prvni post, doufam, ze jsem nikde neprehledl nutnost se predstavit.

Osobne mohu doporucit americkou ACH TC-2000 (MICH), za relativne malo penez hodne muziky a ty ceny uz nejsou vubec spatne. Da se sehnat pouzita kolem 2700kc/nova od 3500kc +-. Hlavu mame jen jednu a je dobre na ni nesetrit, ale chapu, ze pro nekoho, kdo se nezajima tolik o military a chce nejakou helmu, je to i tak drahe. V tom pripade doporucuji nejakou verzi helmy PASGT. Je asi jedno, jestli primo US PASGT, Petris, Schubert apod. Za zvazeni stoji vymena klasickeho potitka za polstarkovy system.

Pokud chce nekdo helmu jen proti padu/uderu atd. rozhodne doporucuji vyrobky firmy Pro-Tec.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Taktické a balistické helmy

Příspěvek od sigmark »

no vidis, cesky helmy se daji sehnat za 1500 v perfektnim stavu, me se podarilo ukoristit jednu od VP jeste levneji protoze ji chybel jeden sroubek pridrzujici futra a nikdo se neodhodlal ho nahradit. helma samozrejme plne pojizdna
jameson363
Příspěvky: 634
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Taktické a balistické helmy

Příspěvek od jameson363 »

Rabintexka ve tvaru TC-2000?
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Taktické a balistické helmy

Příspěvek od sigmark »

rabin - tex? to je nejaky izraelsky model?
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Taktické a balistické helmy

Příspěvek od Reccol »

Jo, fasovala je Chrudim.
jameson363
Příspěvky: 634
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Taktické a balistické helmy

Příspěvek od jameson363 »

Nejen Chrudim, pokud mluvime o te vysadkarske, to fasuji snad vsechny vysadkove roty na 4. brigade. Vzdy prvni rota v kazdem praporu je vysadkova, alespon pokud mluvime o Zatec-Tabor-Chrudim. Me osobne prijde ta helma trochu mala, ale kdyz to tak nejaky odbornik navrhl ;-) Jinak Ano, Rabintex je Izraelska firma a nejen tyhle vysadkarsky modely jsou v ACR, viz muj post vyse.
Uživatelský avatar
Pepe
VIP
Příspěvky: 792
Registrován: 22.12.2010 14:14

Re: Taktické a balistické helmy

Příspěvek od Pepe »

nejen 4ka, ale i 7.mech. je fasuje.
edakemlink
Příspěvky: 135
Registrován: 04.01.2012 11:53
Bydliště: Brno

Re: Taktické a balistické helmy

Příspěvek od edakemlink »

Rabintexku mám taky (v černé barvě), pořídil jsem ji podle mne docela levně, myslím, že mi sedí dobře (asi mám izraelský tvar hlavy :D ), jinak menší rozměry jsou i určitou výhodou při střelbě v leže. Ještě bych potřeboval nějaký potah na tuto přilbu (černá, vz.95), kdyby někdo o něčem věděl, tak uvítám info...Ty český potahy na Petrisky a spol. nejsou na tuto přilbu použitelný...
scorpio
VIP
Příspěvky: 127
Registrován: 12.01.2012 22:46

Re: Taktické a balistické helmy

Příspěvek od scorpio »

Co zkusit koupit černej povlak na MICHala? A potom podle něj ušít/nechat potah ušít ve vz.95?


EDIT: Případně koupit jakýkoliv obal na MICH a pokud bude sedět, nechat ušít potah v barvě dle libosti ;-)
Mikuláš
Příspěvky: 22
Registrován: 16.03.2013 18:50
Pohlaví: muž

Re: Taktické a balistické helmy

Příspěvek od Mikuláš »

Má Kirasa odolnost na stejné úrovni jako Nato přilby (Schubert atd.) nebo je ve vyšší třídě?
edakemlink
Příspěvky: 135
Registrován: 04.01.2012 11:53
Bydliště: Brno

Re: Taktické a balistické helmy

Příspěvek od edakemlink »

Černý potah na MICH jsem nějak zatím nenašel....
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Taktické a balistické helmy

Příspěvek od Karlos »

Test balistické odolnosti

...
Velice nás překvapila vesta balistická Kyrasa s pláty TBO 07, které jsme nebyli schopni perforovat žádnou z použitých ráží...
...
V poslední částí testu jsem vestu Kyrasu s měkkou balistikou podrobili střelbě z luku. Použili jsme sportovní i lovecký hrot a stříleli jsme do neporušeného krčního límce. V testu byl použit luk Bear Mauler o síle 60 lbs a rychlostí 328 fps. Přestože tato vesta není určena k ochraně proti obdobným zbraním, ani jeden z hrotů jí neprošel. I v této části testu jsme byli nanejvíše spokojeni...
http://www.obos.cz/tbo
Martin11
Příspěvky: 84
Registrován: 02.04.2012 13:29

Re: Taktické a balistické helmy

Příspěvek od Martin11 »

@big bang

Mňa osobne tiež ani len nenapadlo zháňať prilbu až kým som nevidel videozáznamy z Ukrajiny. Teraz považujem prilbu za rovnako dôležitú súčasť ochrany ako vestu.
Odpovědět