Výběr vhodné obuvi

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od goral »

No vzhledem k tomu, ze nejakou cast (bohuzel nevim jak moc velkou) nemeckych kanad vyrabi firma Prabos, mozna bych vedel odkud vitr vane, co se tyce toho rozlepovani :lol:
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od sigmark »

ja zatim na nemcoury nemel jedinou reklamaci
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od goral »

S tim Prabosem to byl spsi humor. Nemci by nebyli tak blbi jako Cesi a nenechali by si posilat sunty.
Podrobnejsi info nemam
Kolapsnik jr.
Příspěvky: 1140
Registrován: 12.01.2011 23:10

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Kolapsnik jr. »

a je zpevneni kotniku opravdu nic moc? nemaj horsky myslivci specialni edici podobne jako vysadek apod.?
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od štaflík »

Osobně se (nepodloženě) domnívám, že verze 2005 by mohla být z Prabosu. Odlepování Prabos podrážek je staré téma. Model 2007 by tímto trpět neměl (zdůrazňuji kondicionál). Resp. ono ty boty pro BW šije více firem, možná se u 2005 objevuje větší podíl Prabosu. Nicméně dle mě je dobré (jste-li kanadový typ) brát model 2000. Je opravitelný a nezničitelný. Ale je relativně nepohodlný - takové lepší 60. Kompromis by mohly být ty 2007 - jsou pohodlné a měly by relativně vydržet.Ostatně BW počítá se třemi roky pracovního plnotučného nasazení. To není málo.
Bota mi skutečně nepřijde těžká. Neumím si představit vysokou botu ze silné kůže, s vnitřní koženou výstelkou, aby mohla být zásadně lehčí.
Zpevnění kotníku nejsem schopen kvalitně posoudit. Já to prostě moc nemám rád, ve fixovaných botách škobrtám atd. Pro mně je spíš důležitá možnost klást nohu přirozeně po terénu a mít neklouzavou podrážku. Nějaké extra stahovací segmenty každopádně BW botka nemá, má pouze vyztuženou špičku a patu (kvůli minám plastem). Navíc je zatím nosím dole dost povolené, než se rozšlápnou. Když si bereš na dva dny nové těžké kožené boty, tak se blbě hledá morál to poutahovat. Nicméně opravdu jsem s báglem v dešti lezl po skalách a hlavně padaných kmenech a neměl jsem problém, že bych si nabil zobák a vyvrknul kotník. Kolega v bačkůrkových HW bojoval víc, protože mu šeredně klouzaly (byť jinak skvělá bota).
Věřím, že pro 95% lidí je Hanweg či Meidl lepší bota, plus je 100% podstatně lepší technologicky, na druhou stranu - za jedny HW či Meindly koupíte 2-3 BW, resp. v případě šťastného nákupu i patery. Otázka co je lepší - odpověď neznám.
Pokud byste si kupovali BW, tak bacha na naskládání leg jazyka. Chce to odspoda pěkně srovnat, jinak to velmi rychle a velmi nenápadně vyrobí puchýř, který ani po "přebalení" boty nezůstane mimo kontakt s výstelkou. Je to jen otázka toho, srovnat si během 3-5 sekund faldy na jazyku.
cogito
Příspěvky: 7
Registrován: 22.05.2013 17:19
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od cogito »

Kolapsník - majú

Tourenstiefel
Obrázek

Bergstiefel
Obrázek

Bergschuh starší model
Obrázek

dokonca aj BW Skischuh
Obrázek

ostatné
http://shop.strato.de/epages/62098650.s ... stiefel%22

A toto sú zaujímavé švajčiarske turistické, opancierované :D Obrázek
vanto
Příspěvky: 106
Registrován: 08.06.2012 8:49

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od vanto »

Ja pouzivam BW 2007 pomerne casto a su velmi pohodlne, velmi rad ich nosim. Maju podla mna vsak jeden nedostatok a to je relativne tenka podrazka. Pri chodeni v tvrdom a kamenistom terene bolia chodidla. Ak ich porovnam trebars oproti vz. 60 tak ten rozdiel v podrazkach je vyrazny. Napriek tomu ich velmi rad nosim, velmi dobre sedia na nohe a dobre sa udrziavaju.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od štaflík »

S BW (asi) 2007 nemám v terénu větší problém, ale na asfaltu trochu trpím (platfus atd.). Prostě to chce kvalitní vložku.
kubo4747
Příspěvky: 50
Registrován: 21.05.2013 12:59

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od kubo4747 »

Má niekto skúsenosti s botami Bates? A tak isto aj ARTRA? ARTRA by mali byť Slovenské boty.

Ale aj tak ma najviac zaujímajú vojenské kanady. Pozeral som na na české vz. 2000, na nemecké BW vz. 2007, a tak isto aj na slovenské boty vz. 2007. Máte niekto nejaké skúsenosti s týmito botami? A ktoré by ste asi tak najlepšie odporučili?
Mne sa celkom pozdávajú tie naše vz. 2007 a tie nemcké vz. 2007
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od the.marek »

Já jsem věrný značce Salomon. Jsem s nimi spokojený, podle mě kvalitní obuv:-). Jasně, že ne špička, ale nejsem žádný vrcholový turista a je to podle mě takový kompromis. Možná mě tu sepsete, že je to komerce a boty k ničemu, ale tohle je můj názor. :-). Do města a na lehčí terény, což je skoro vždy mám tyto: http://www.salonklimczok.pl/userdata/gf ... 0a509d.jpg
A na zimu a větší terény tyto kotníkové:
http://www.deportesnomadas.com/WebRoot/ ... -Alp-5.jpg
Jinak jsem nad nekotníkovými přemýšlel nad Merrell Chameleon Wrap Slam:
http://www.google.cz/search?q=merrell+c ... 1000%3B924

Co vy na ně?? Máte s nimi někdo zkušenosti?
Jinak, kdybych byl náročný uživatel a nebo přišla Apokalypsa, tak jdu vyrabovat Hudy sport a jsem vcelku kvalitně zásoben, co se týče, bot, oblečení i výbavy...:-). Boty typu Salewa, Lowa apod... :-)
Akem
Příspěvky: 6
Registrován: 18.06.2013 18:08

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Akem »

Ahoj jsem tu novej, tak mě nekamenujte pokud se to už řešilo.

Momentálně řeším boty na "přežití"

a do oka mi padly tyto

http://www.ebay.com/itm/Bundeswehr-HAIX ... 5d401cebc7

tady je test v maďarštině
http://www.gearmag.hu/haix-airpower-p6-high-bakancs

nebo ještě se mi moc líbí klasické "BUNDESKY" kdysi jsem s nima nachodil mraky kiláků a vždy stačilo jen u opraváře nahodit novou podrážku a šlapalo se dál. Jen teď nevím jaký je rozdíl mezi Mil-Tec BW PARA a BW TSR, pak jsem je ještě našel od firmy Max Fuchs ale ty jsou dražší zato nemají ocelovou špičku, což je plus.

Mám se vyprdnou na mé oblíbené BW a koupit HAIX (které jsou momentálně mimo mou cenu)?

Díky
kusna
Příspěvky: 175
Registrován: 16.01.2013 16:06

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od kusna »

Od mil tec obuvi dej radši ruce pryč :ne
Akem
Příspěvky: 6
Registrován: 18.06.2013 18:08

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Akem »

OK díky, co ty Max Fuchs? Je to MFH?
http://www.airborne-ranger.cz/shop/prod ... x-mfh.aspx
Ty mám teď možnost koupit nové za 800,- divná cena, ale uvažuju o tom, že to risknu...
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od goral »

MFH=miltec
Akem
Příspěvky: 6
Registrován: 18.06.2013 18:08

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Akem »

Ahááá tak to bych šlápnul vedle.. tak díky!

A není to určitě Max Fuchs?
http://www.max-fuchs.de/
scorpio
VIP
Příspěvky: 127
Registrován: 12.01.2012 22:46

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od scorpio »

MFH = Max Fuchs, mají to i v logu na stránkách, na které odkazuješ ;)
A této firmě se taky radši vyhni. Nekvalita je obdobná jako u MIL-TECu, jak psal Goral..

Pokud hledáš boty na přežití, kup si pořádný old-school kanady - například československý vz.60 nebo vz. 90, nezničitelná bota, jednoduchá, s dobrou péčí Tě možná přežije. Výhoda je, že stojí míň, než ty čínský krámy, nad kterými uvažuješ. Kvalita a životnost je nesrovnatelná.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od sigmark »

miltec sice nerovná se MFH, ale boty neumí ani jeden z nich
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od goral »

Ja mel dojem ze tam je stejny majitel ne? Minimalne maji hodne stejny sortiment, totozny katalog (Sturm pokud me pamet neklame?) na velkoobchodni objednavani....
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od sigmark »

max fuchs je MFH(maxfuchs.de), MILTEC(miltec.de) patri panu Sturmovi. nejedna se ale o jednu firmu. ani katalog nemaji spolecny. sortiment je obdobny z principu, leccos je zamenitelne, ale ne 100%. MFH jdou docela dobre odevy (prijemne prekvapily treba BDU tiger stripe), miltec se trosku zhorsil :-/ batohy od obou jsou na neprilis narocne vyuziti pouzitelne...naslo by se dost veci ktere umi velmi dobre.

pokud jde o miltecove BW para, tak ty bohuzel sly krapet dolu kvalitou - kozenkovy jazyk, ma tendenci se rychle odrolit, podrazka je hodne mekka a oslapava se. to uz je opravdu lepsi si trochu pritlacit aspon na ceske dvoulitry nebo BWcka
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

kubo4747: ten Bates jsem ted videl na IDETU. zkousel jsem si ja sedely paradne. ty co jsem ja mely vibram podesev a gore-tex membranu. docela lehke...podle stanku bych rekl ze jsou to polaci. ja nakonec vzal tyto http://prabos.cz/cz/11-produkt/3-prabos ... tml?list=3 kamos dela v prodejne pracovnich potreb tak me je dal za nakupku plus lehounke vsimne, takze cena bezkonkurencni
Odpovědět