Šály a šátky

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Šály a šátky

Příspěvek od sigmark »

to je duck scarf nebo jak se to jmenovalo ne? to je pekna vecicka
pirat
Příspěvky: 16
Registrován: 11.12.2011 15:58

Re: Šály a šátky

Příspěvek od pirat »

Obrázek

nemuzu vynachvalit...je jasny, ze proti jiskram to neni, ale na kazdodenni noseni se spoustou dalsich jiz zminenych funkci je to k nezaplaceni
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Šály a šátky

Příspěvek od sigmark »

jo, tak to bude to co si myslim ze to je. pokud se nepretu tak si to paragani odrezavali puvodne z vrchliku padaku
pirat
Příspěvky: 16
Registrován: 11.12.2011 15:58

Re: Šály a šátky

Příspěvek od pirat »

korekt - nosilo se to i jako potah helmy, pro nekoho jako symbol ze skakal, pro nekoho ciste jako maskovaci pomucka...
nicmene aby to nebylo uplne OFF

mimo to obcas zime nosim fleecovy (polartec) tunel se stahovaci gumou na jednom konci - da se pripadne komplet stahnout a mit jako kulich. Co se tyka ciste zimniho pouziti (bez maskovani, schovavani pred hmyzem atd) nema obdoby. Je ale jasny, ze pokud clovek hleda kompromis mezi vsema pouzitima, tak to takove terno jako barakuda nebude nidky ....asi jako koupit si budto formuli, nebo traktor, nebo dodavku...a nebo si koupit octavku a mit cosi velmi pouzitelne mezi :)
chodec
Příspěvky: 92
Registrován: 15.04.2012 16:34

Re: Šály a šátky

Příspěvek od chodec »

Tato padákovina je z nylonu, což je prakticky "válečná" náhrada za hedvábí, které dodávali před válkou Japonci ("Now You've Lost, Old Nippon"). V tomto potisku se dají sehnat dvě různé verze padákoviny, vesměs modernější hrubá z nákladních padáků, ta tolik příjemná na nošení není.
Každopádně pořád je to jen obdoba obyčejného šátku. Nic víc od toho čekat nejde.

PS: Maskovácí potahy na helmy se objevily za války čistě ojediněle a byly improvizovaně vyrobeno z použitých padáků, nebylo to nic masového.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Šály a šátky

Příspěvek od sigmark »

na pacifickem bojisti jsem zaznamenal vetsi cetnost potahu helem na fotkach ( mam ale origo wwII maskovaci sitku na helmu, z nejake zelene huste tkane pruzne sitoviny. taky takove satkovite. schvalne to vyfotim a postnu)

Hoši??? K věci, ju? MacGyver
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1161
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Šály a šátky

Příspěvek od Alstratt »

Bavlnenou barracudu neboli sniper salu nosim casto do akce i normalne do prirody a naprosta spokojenost. :yes
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
yorkin
Příspěvky: 23
Registrován: 27.07.2014 21:25
Pohlaví: muž

Re: Šály a šátky

Příspěvek od yorkin »

Já nosím ve velké zimě kolem krku bavlněný šátek Bundeswehru a hřeje mnohem lépe než buffy (tunely), které jsem vyzkoušel. Jasně, místo gumičky do vlasů to nepoužiju, ale to jsem ani nečekal. Za ani ne stovku dobrý kup. Díky velikosti (trojúhelník 120x90) se dá použít i třeba jako improvizovaný závěs na pochroumanou ruku, takže úplně jednoúčelové to taky není (samozřejmě i uvázání na piráta nebo přes obličej ve sněhové bouři funguje). Velká výhoda je, že materiál je ultra příjemný (skoro jako mikrovlákno), takže člověk nemá podřený krk, jak ze shemagu. Při procházce se psem se to sice nepozná, ale po padesáti kilometrech pochodu stačí malá odřenina a už je to vážně nepříjemné...
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Šály a šátky

Příspěvek od Kocour »

Když už se tady tohle téma resuscitovalo - svého času jsem vyjádřil doměnku, že hedvábí (popř. umělé) by mohl být dobrý kompromis mezi nasákavostí a hřejivostí. Mezi tím jsem jednou přišel do Lidlu a tam měli nějakou akci dámských hadříků, mimo jiné i šátky na krk. Jeden z nich byl tak 1,60 x 0,40 m, tmavě olivové barvy, a z VISKÓZY - tedy umělého hedvábí!

Nosím ho asi 1 a půl sezóny a subjektivně se mi osvědčil. Když to srovnám se shemagem, tak ten se mi občas na krku proměnil v napitou onuci (ačkoli vlivem většího objemu přece jenom poněkud izoloval). S viskózou se mi to ještě nestalo. Přitom na objem je zhruba poloviční, možná i menší.

Jediný nedostatek je ve zdroji - Lidl často vymýšlí nové a nové akce a z těch původních si ponechá v sortimentu jenom pár nejúspěšnějších produktů, takže nepředpokládám, že by se tam ještě někdy vyskytl.
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1161
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Šály a šátky

Příspěvek od Alstratt »

Nevim jestli to sem patri ale tak zkusim. Nezapomente na kuklu jinak ted mam koupenou novou nehorlavou od Drifire. Asi z jakekoliv kukly si muzete udelat i cepici coz je fajn.
http://www.drifire.com/flame-resistant- ... /item/bala
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
PetrNovak72
Příspěvky: 156
Registrován: 05.04.2015 14:05

Re: Šály a šátky

Příspěvek od PetrNovak72 »

já nosím od swedteamu "tunel" - bílý, maskovací, oranžový - prodávají to v sadě 3 kusů... sice kus cca 150 takže celkem za necelé 500...

ale po půl roce super.. šály atd jsou na mě moc...
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Šály a šátky

Příspěvek od Stenny »

V obchodě jsem zahlédl tuhle variaci na barakudu https://www.armed.cz/sala-sniper/d-99524/ . Máte s tím někdo zkušenosti? Jak se to nosí? Odvádí to pot od těla? Připadá mi to méně šikovné než klasická barakuda, ale třeba se mýlím; na léto by to nemuselo být špatné, pokud se to chová jako funkční prádlo.
Odpovědět