Výběr vhodné obuvi

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
edakemlink
Příspěvky: 135
Registrován: 04.01.2012 11:53
Bydliště: Brno

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od edakemlink »

K botám, mám trekové boty La Sportiva Tibet, viz.: http://praha-slezska.hudy.cz/goodsdetai ... oodsID=122
Tyto boty mě docela překvapily, protože je nosím (převážně v městě) už 6 roků (zim), málokteré boty mi vydržely tak dlouho, jediné co jsem po čase vyměnil byly tkaničky (použil jsem z kanad). Přítelkyně má tyto boty už asi 8 zim a pořád jsou nositelné. Jiné boty mě vydržely tak maximálně 2 roky. Jediná nevýhoda je podrážka typu Vibram, která na náledí dost klouže, ale to asi každá tvrdší guma.
peteres
Příspěvky: 267
Registrován: 13.06.2011 10:06

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od peteres »

Boty Lowa Scout mi sloužily víc jak deset let, ošetřování minimální, nikdy neviděly žádný impregnační prostředek, vždycky jsem jen omyl špínu vodou a vysušil. Nošené byly denně od podzimu do jara, občas přes léto po horách. Poprvé promokly až při celodenním osmdesátikilometrovém pochodu mokrým sněhem. Jediná "oprava" za tu dobu byla výměna tkaniček. Nosím je dodnes, ale už se odlepuje podrážka na patě.
Hugo
Příspěvky: 55
Registrován: 03.03.2012 19:48

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Hugo »

koupil jsem si tohle, chodím v nich letošní zimu v čr, chodil jsem i v alpách, jsou pohodlné, nepustí vodu a nemám pocit, že se při chůzi koupu ve dvou vaničkách vody...
http://www.hanibal.cz/boty/panske-boty/ ... flame-gtx/
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

ja si dnes poridil nove botky a jsem z nich nadsen...ceska vyroba, de facto-rucni prace, opravdu kvalitni materialy a hlavne ta cena...600,-bez dph, dnes jsem si pro ne byl u vyrobce
Přílohy
20032012034.jpg
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Fabulous »

Tak dej kontakt!
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

je to firma flexiko ze zlina, mam to 10kilaku od baraku, v obchdoe stojej 1000+ webovky jsou flexiko.cz jeste sem v nich nemel moznost zadnou turu odejit, ale prvni dojmy...opravdu supr, nadsen...
Uživatelský avatar
Josef
Rozpadlík
Příspěvky: 1727
Registrován: 10.03.2011 7:20

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Josef »

Hodně zajímavý článek, ze kterého vyplývá, že nakoupit si do PA-doby boty "do zásoby" bude docela problém...
http://www.svetoutdooru.cz/clanek/?1084 ... jste-sami.
Uživatelský avatar
Milli
Příspěvky: 344
Registrován: 28.12.2011 22:52
Pohlaví: muž
Bydliště: Praha, Znojmo

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Milli »

Dobrý večer Rozpade,

není to tak hrozné, jak to na první pohled vypadá. Občas koupím boty, mám je párkrát na nohou, něco se mi na nich znelíbí, tak je šoupnu do skříně. Dělám to tak třicet let. A nyní moje zkušenost.

Boty z plastu – konkrétně Prestitge. Kdysi sem je koupil, dva páry jen tak na courání po městě, pak se mi nějak znelíbily a v podstatě nové jsem je hodil do skříně. Po dvou, třech letech jsem potřeboval na zahradě posekat trávu, staré zahradní boty dosloužily, tak jsem vytáhl uleželé Prestitge. Domů jsem pošel bez podrážek, rozdrolily se mi. Svršek zůstal v pohodě.

Koupil jsem hezké černé sportovní boty Rebook. Po pár obutích jsem si uvědomil, že černé boty na léto není dobrý nápad. Šly do skříně. Po několika letech jsem je našel a obul. Po několika použitích začaly povolovat všechny lepené spoje. Šití sice drželo, ale lepidlo ztratilo pružnost a povolilo.

A teď ta dobrá zpráva, ve skříni mám kanady, které jsem nasbíral za dvacet pět let služby v armádě asi deset, dvanáct párů. Drží. Já vím kanady, je to hrůza je nosit. Chodil jsem v nich tak dlouho, že jsem se naučil je nenávidět. Ale faktem je, že zatím se na nich zub času nijak vážně nepodepsal. V srpnu jsem se jel toulat po Šumavě a jen tak z nostalgie jsem si sebou vzal dobrých dvacet let staré černé záklaďácké kanady a byly v pohodě. Proto, ač to zní hrozně, ta nejlepší obuv pro nejhorší dobu jsou staré dobré kožené kanady.

Hezký večer
Kocour
VIP
Příspěvky: 788
Registrován: 30.03.2012 22:29

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Kocour »

Nojo, ale tyhle původní záklaďácké kanady jsou taky minimálně 20 let staré. Ač ne ve službě, taky jsem v nich chodil zhruba 25 let, i když poslední dobou s pocitem, že už na to nemám nohy. Letos mi na posledních (5 let nošených, před tím nových, uložených) praskla podrážka napříč. Dřív se spíš prodřela špička, prodřely švy a tak. Podle mě degraduje jakýkoli materiál, takže kanady se budou stávat stejně nepoužitelnými, jako jakýkoli jiný výrobek.
Uživatelský avatar
Elko
Příspěvky: 5
Registrován: 20.09.2012 20:19

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Elko »

Ahojte, jsem tu nováček. Má cenu vybírat obuv i třeba trekovou, jako třeba něco odsud http://www.1obchodak.cz/c/trekove-boty/ ... ty-vysoke/, nebo vyloženě ještě něco pevnějšího, jako třeba "kanady"?
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Reccol »

Záleží, na co to chceš a co od toho čekáš...
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Centurion »

Můj názor. Treková abuv nikdy. Pracáky za 500 kč jsou líp šitý a z lepšich materálů než trekové boty za 5000 kč. Co teda stojí tolik peněz? Nic jiného než vyhcanost prodávajícího a hloupost kupujícího. Dají se sehnat kvalitní kanady přimo z armádních skladů a nebo v armyshopu ale tyhle obchody pro turistíky nedoporučuji nikomu.
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od marish »

Centurion: Myslím že lidi jako MacGyver, Maximus atd. by ti za kanady a pracovky za 500,- poděkovali :D
Elko: Pročíst tohle vlákno by třeba pomohlo, že.
Naposledy upravil(a) marish dne 21.09.2012 11:34, celkem upraveno 1 x.
Uživatelský avatar
Centurion
VIP
Příspěvky: 671
Registrován: 01.04.2012 15:16

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Centurion »

Elko se ptá jestli si má koupit trekové boty nebo kanady tak mu pišu svůj názor. Co s tim má společného zbytek vlákna nevím.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Terminated Account »

Mé zkušenosti z vícedenních přechodů hor s vojáky či vojenskou výstrojí. Situace: 8 denní přechod, batoh cca 18 - 26 Kg, průměrné denní převýšení 1000 m nahoru 1000 dolů, terén - horské stezky, hory do 2500 m, civilizace - sem tam pastevecká samota.

Měl jsem tu čest několik podobných akcí absolvovat s příslušníky AČR. Jejich tuneloidní zelené vidění světa, jejich přesvědčení že armádní výstroj je nejlepší, jejich přesvědčení že jako vojáci mají suprovou kondici, jejich přesvědčení že mají nad přírodními živly absolutní převahu s každým dnem v horách slábne.

Setkal jsem se ale i s hodně nadupanými borci - myšlení " jdi a zabij" a těm bylo díky perfektní kondici zcela jedno jaké mají vybavení. Rozkaz by bez otázek splnili i v plechovém brnění.

Armádní výstroj je robusní a odolná, ale s komfortem, technickými vychytávkami, moderními materiály, funkčností, střihem a užitnou hodnotou civilního oblečení a obuvi se jednoduše rovnat nemůže.

Armádní věci na vandr, do lesa na hříbky nebo na vycházku s čoklem jsou jednoznačně v pohodě. Ale do podmínek, kde zvažuji každý gram existuje mnoho komfortnějších řešení.

Ad. boty. Samozřejmě se dají koupit i dobré pracovní boty. Záleží na co to člověk má. Kdo někdy zažil několikatýdenní treking v horách, tak pozná rozdíl mezi dobrou a špatnou botou. Zároveň pokud mu v těchto podmínkách budou sloužit dobře, tak na cenu velmi rychle zapomene.

Jestli někdo zná adekvátní náhradu osvědčených pohorek Hanwag Alaska či Maindel Island za 500 Kč, tak sem s ní.
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od sigmark »

přečtěte si "jeden, který unikl" od Chrise Ryana. spíš než o typu boty je to o tom jak člověku sedí a jak s nohou koexistujou. mám francouzský legionářský kanady z roku 1954. kilo každá, a ten měsíc než jsem je rozšlápl jsem tuze plakal nad stavem svých nohou, ale teď bych je už nevyměnil ani za zlatý prase. pevný jako barák, a noze se přizpůsobily. proti tomu mám garmišky pohorky, a i když jsou lehoučký, tak výrobce z mě nepochopitelnýho důvodu dal do stélky nějaký příčný práh, který jakékoli delší stání změní v torturu. Z kanad mi nikdy nesmrděly nohy, a nikdy nebyly tak extrémně zapocený jako z gorebotek. tam mám pravidelně ponožky durch.
BOGOVIK
Příspěvky: 507
Registrován: 12.11.2011 15:09
Bydliště: JMK

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od BOGOVIK »

Tak otazka je jeslti se divas na boty jako neco co ti usetri kazdy gram a funkcnost ala raketoplan. U takovychto veci musis mit jistotu moznosti nahrady, tj. dnes hypersuper materialy nahradim, v dobe PA bych bral radej opravitelne kanady. U nich muzu vymenit podrazku a chodim dal. Vojenske veci jsou skvele prave pro jednoduchost a vetsinou opravitelnost. Musi byt opravitelne a nahraditelne v dobe valky, kdy nejsou zdroje.

Ja bych to rekl jinak, v dobe miru bych do hor v kanadach nesel, v dobe PA bych mel radej 2-3 pary kanad, ktere muzu opravit, protoze to jde.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Terminated Account »

Současná diskuse se ubírá současností, nikoliv případným průserem. Nebudu chodit na expedice či na výlety v kanadách jenom proto, že může nastat konec světa. ;)

Jistě, že vyznavač strategie sysel nebude hromadit ve skříni do foroty boty za tisíce...
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Reccol »

MacGyver píše: Armádní výstroj je robusní a odolná, ale s komfortem, technickými vychytávkami, moderními materiály, funkčností, střihem a užitnou hodnotou civilního oblečení a obuvi se jednoduše rovnat nemůže.
...
Ad. boty. Samozřejmě se dají koupit i dobré pracovní boty. Záleží na co to člověk má. Kdo někdy zažil několikatýdenní treking v horách, tak pozná rozdíl mezi dobrou a špatnou botou. Zároveň pokud mu v těchto podmínkách budou sloužit dobře, tak na cenu velmi rychle zapomene.

Jestli někdo zná adekvátní náhradu osvědčených pohorek Hanwag Alaska či Maindel Island za 500 Kč, tak sem s ní.
Přesně tak.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8794
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Výběr vhodné obuvi

Příspěvek od Fabulous »

Koupil jsem si trekové boty LOWA ze Slovenska, za celkem dost peněz, tak jsem zvědavý, jak dlouho vydrží. Nemá někdo zkušenost?
Odpovědět