Opasky, pásky, řemeny

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
Uživatelský avatar
marish
VIP
Příspěvky: 654
Registrován: 12.01.2011 21:29
Bydliště: Liberec

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od marish »

Když na tebe přijde deprese, nějakou větev vždycky najdeš, ale co lano? A takhle ho máš vždy při ruce (na ruce). Taky sem podobnej dostal a nosím...
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od DeadMan »

Ke všemu k čemu se ti můžou hodit 3m pevného lana které máš pořád u sebe.

Napadá mě třeba možnost vyrobení tkaničky když se ti přetrhne nebo ke stanu, přístřešku, svázání/zavěšení čehokoli v situaci kdy si jen tak vyjdeš a něco se podělá atd. fantazii se meze nekladou a využití si to určitě najde ;)

A když už nic jiného tak s tím pletením zabiješ 0,5-1h času když je venku škaredě :lol:
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od Karlos »

...napadá mě a kolik času to trvá následně rozplést? ;)
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od DeadMan »

Tak protože hned na poprvé to nebylo ono a upravoval jsem to tak vím i kolik času zabere to rozplést a je to doslova pár vteřin řekl bych že ani né minuta ;)
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od Hdm »

Mám ho taky.
Používám to v zimě asi nejvíc na přidělání rukavic na EDC, když potřebuju holé ruce. Pak na připnutí dalších věcí co se při běžné situaci naskytnou. Jako na zásobu provázku na to nespoléhám, ale je po ruce když chci něco rychle připevnit.
Taky se mi osvědčil při práci při položení ruky na drsný materiál( třeba beton) kde hrozí sedření kůže. Další využití jsem zatím neměl.
scorpio
VIP
Příspěvky: 127
Registrován: 12.01.2012 22:46

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od scorpio »

Mám obdobu, jen zapínání řešené sichrhajskou (spínacím špendlíkem) a zatím jsem přišel na jediné využítí, v prašném a vlhkém prostředí se na to nehorázně chytá prach a špína :D Jako zásobarnu padákovky tuhle věc trochu degraduje to, že při řádném utahování, je po rozpletení padákovka zkroucená a blbě se s ní pracuje. Daleko radši ji nosím na tašce, než na ruce, takže jako přívěšek fajn, v nouzi určitě využitelnej, ale daleko raději shánu po klubku padákovky, který nosím v EDC organizéru.. Ovšem velmi nenápadně začínám přemýšlet nad něčím takovýmto..
Uživatelský avatar
Hdm
Příspěvky: 1003
Registrován: 01.08.2012 15:12
Bydliště: Orlické hory

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od Hdm »

Jj prach to chytá jak sviňa, můžu potvrdit. Dá se s tím, ale vysprchovat a je to jak nový.
K tomu odkazu: Něco takového by šlo v LITE verzi i do náramku na ruku, minimálně drátek, skalpelový břit, rybářské háčky a vlasec. Už jsem nad tím taky přemýšlel, ale není čas to realizovat.
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8792
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od Fabulous »

Praktické a poněkud netradiční použití taktického řemenu Magpul MS3. Díky rychloseřizování délky je to fajne popruh na moji "kabelku". Jen jsem ho ještě objednal v černé... ;)
obrázek-4.JPG
Tada
VIP
Příspěvky: 149
Registrován: 10.12.2012 22:44
Pohlaví: muž

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od Tada »

Můj bojový opasek :)

Obrázek
edakemlink
Příspěvky: 135
Registrován: 04.01.2012 11:53
Bydliště: Brno

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od edakemlink »

Tada: pěkný. Něco podobného dávám taky dohromady, zatím mám jen dvě HSGI TACO sumky a ten AFAK od Aegisu. Čekám jen zda se mi podaří sehnat opasek od HSGI s přeskou Cobra...
kubo4747
Příspěvky: 50
Registrován: 21.05.2013 12:59

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od kubo4747 »

Zdravím, tento opasok sa nosí na uniforme, že?

http://www.armytop.com/Opasok-US-LC2-so ... d38632.htm
Reiser
Rozpadlík
Příspěvky: 422
Registrován: 03.04.2012 11:40
Pohlaví: muž
Bydliště: Brno

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od Reiser »

CQB / RIGGER'S BELT BLACKHAWK nosím denně přes rok a rozhodně bych ho doporučil. Za tu dobu vypadá prakticky stejně jako když jsem ho kupoval. Žádné známky opotřebení nebo poškození, pásek se na rozdíl od levnějších modelů nebortí a nepovoluje. Vyrábí se v USA, mám i levnější model kolem 200 - 300 CZK do pracovních kalhot. Ty levnější jsou made in China a účel splní pokud to berete jako pásek do kalhot. Na nošení pistole apod ale ty levnější nemají dostatečnou tuhost. Jinak ta možnost nouzového zavěšení je super ale je potřeba si uvědomit, že pásek to sice vydrží..co vás bude limitovat jsou např. očka u kalhot. Každopádně nelituju jediné koruny a příště bych ho koupil znova.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od jameson363 »

Reiser píše:CQB / RIGGER'S BELT BLACKHAWK nosím denně přes rok a rozhodně bych ho doporučil. Za tu dobu vypadá prakticky stejně jako když jsem ho kupoval. Žádné známky opotřebení nebo poškození, pásek se na rozdíl od levnějších modelů nebortí a nepovoluje. Vyrábí se v USA, mám i levnější model kolem 200 - 300 CZK do pracovních kalhot. Ty levnější jsou made in China a účel splní pokud to berete jako pásek do kalhot. Na nošení pistole apod ale ty levnější nemají dostatečnou tuhost. Jinak ta možnost nouzového zavěšení je super ale je potřeba si uvědomit, že pásek to sice vydrží..co vás bude limitovat jsou např. očka u kalhot. Každopádně nelituju jediné koruny a příště bych ho koupil znova.

Pokud neni na par produktu vyjimka, coz nevim, tak Blackhawk neni Made in USA. Je to prvni (jedna z prvnich) vystrojni firma, co zacla vyrabet v Asii. Standard Blackhawk je made in Vietnam, proto je tak levnej a tolik rozsirenej v Evrope.
Uživatelský avatar
des
Příspěvky: 766
Registrován: 14.11.2012 20:29
Pohlaví: muž

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od des »

Mam blackhawk cqc este z doby ked som občas nosil owb, je made in china.
Kvalita dobrá, holster držal znateľne pevnejšie jak koza. Na nosenie nalahko alebo iwb je az zbytocne moc tuhý, nosím kvalitnú kozu.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od hrd »

používáte někdo "bojový" opasek, jako Tada viz výše nebo např. tenhle http://www.onesourcetactical.com/hsgiwa ... dle-1.aspx?
myslím system nošení výstroje primárně na opasku, ne opasek jen jako doplněk vesty nebo bandalíru
k jaké kombinaci jste dospěli, od jakého výrobce atd.? dík za poznatky
edakemlink
Příspěvky: 135
Registrován: 04.01.2012 11:53
Bydliště: Brno

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od edakemlink »

Používám opasek s molle návlekem od HSGI, mám na tom dvě sumky s kombinecí na puškový zásobníky + pistolový, pak asi tři pistolový sumky, odhazovák, pistolový pouzdro. Všechno až na pistolový pouzdro (BlackoutTactical) mám od HSGI.
hharo
Příspěvky: 289
Registrován: 30.12.2012 11:37
Bydliště: Pardubický kraj

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od hharo »

Dělá mi problém při taktickém(bojovém) opasku běžet. Jsem docela hubeňour a při běhu mi opasek vyjíždí nahoru až do úrovně pasu a tam mi začne poskakovat, různě se otáčet atp. Když k tomu přidám vestu, tak mám problém i vytáhnout pistoli. Molle opasek od Templar Assault Systems.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od kregan »

Když toho mám víc, kombinuju opasek (klasickej vojenskej dvojdírkáč) s touhle vestou. Systém řemínků a připnutí opasku k vestě se dá ponastavovat tak, že komplet hezky drží na těle i s připnutou lahví a sumkama na opasku.
Přílohy
taktickavestaLBWacuvelka.jpg
taktickavestaLBWacuvelka.jpg (16.98 KiB) Zobrazeno 15271 x
elessar
Příspěvky: 7
Registrován: 19.04.2013 15:27

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od elessar »

kregan píše:Když toho mám víc, kombinuju opasek (klasickej vojenskej dvojdírkáč) s touhle vestou. Systém řemínků a připnutí opasku k vestě se dá ponastavovat tak, že komplet hezky drží na těle i s připnutou lahví a sumkama na opasku.
jenom u tyhle vesty (ELBV) bych dal přednost originálu, je jenom ve woodlandu ale vydrží stokrat víc než kopie
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od kregan »

To je pravda. Originál mám, foto je ilustrační.
Odpovědět