Opasky, pásky, řemeny

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od jolky palky »

Ahoj, jak koncipujete warbelt?
Já mám první hrubý nástřel takto.....
wbelt.jpg
Doplním o nůž, TQ, a asi multitool.
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od vratnikp »

Cau, par postrehu:
budes to mit hrozne tezky se trema puskovyma magama na neseni jen na bocich. Urcite bych takhle koncipovanej opasek doplnil o ksandy. Pekny nizkoprofilovy sije Kantor z tactical pro, nechaj se nosit i pod nosicem.

Necvaka ti pistole o puskovy zasobnik ve vedlejsi sumce? Minimalizovat hlucnost vystroje je za mne jedna z priorit

Nerotuje ti opasek kolem pasu pri praci? Ja tohle fakt nesnasim a tak kdyz nemam opasek fixovanej ke stehnu, chytam ho pres suchac na vnitrni opasek

Osobne bych na BB nechal max. Jednu otevrenou sumku pro pistoli a pusku pro rychle vynucene prebiti, zbytek bych videl s chlopni nebo alespon bungee jistenim. Kdyz se clovek pohybuje mimo strelnici, tak z tech volnych sumek snadno vse postraci

Osobne nuz nosim na vnitrnim pasku, tedy i kdyz opasek s vystroji sundam (a pistoli treba prendam do vnitrniho kydexu) mam nuz stale na kalhotach.

Nejaky patek to mam tahle:
IMG_20221106_145638_7.jpg
Trocha kontextu: Tezby battlebelt nemam rad, vadi mi,jak se pri pohybu terenem stehna, boky a kycle perou se vsema tema kramama okolo boku. Bere to hrozne sil. Historicky se sumky nosili vyskove okolo pupku v kombinaci s remenim, snaz se tak pochodovalo. Vzhledem k tomu ze smysl dava akorat pro pouziti s puskou a jelikoz to vyzaduje rozlozeni vahy i na ramena, nevidim vyhodu oproti chestrigu. Tedy za sebe pouzivam jen lehky opasek, nazval bych to pistolovym opaskem. Ciste teoreticky, melli bych se nekde pohybovat s dlouhou, tak krom nejakeho valceni v zastavbe je pro me pistole mrtva vaha navic. A pro neseni prislusenstvi k pusce mam radsi nosic platu/chestrig, kdy pripojeni pistoloveho opasku je moznost pokud si to plneni ukolu zada. Stejne tak muzu namisto pasku pohodlne pouzit batoh s plnohodnotnym bederakem. Muj nazor, netvrdim ze je nejspravnejsi
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od Stenny »

jolky palky: pro jakou situaci je ten warbelt postavený? Opasek pro "zelenou" práci v terénu bude jiný, než pro situace rozšířené obrany domu, ala "bezpečnostní situace je špatná, jsem doma a slyším, že se mi někdo na pozemku asi dobývá do stodoly"
Pro mě je priorita, aby výstroj nedělala rámus + abych při pohybu moc nebral sumkami o věci (takže nepoužívám dvě vrstvy zásobníkových sumek) a zároveň nedávám žádné sumky na záda/páteř, protože riziko úrazu obratlů při pádu vzad považuju za reálné. Z toho plyne funkční minimalismus typu: jeden zásobník do pistole, jeden do pušky, pouzdro na pistoli, mini IFAK a sumka na TQ, nic víc. Pokud bych potřeboval víc výstroje, je čas na nosič nebo chest rig. Warbelt pro mě má hlavní výhodu v rychlosti nasazení a v obratnosti při pohybu, tak ho nechci přetížit.
Hagen
Příspěvky: 1364
Registrován: 19.05.2022 15:36

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od Hagen »

Na situaci obrana domu mám "pod polštářem" pistoli, a na rozšířenou (hezký název) obranu pozemku ve stylu slyším někoho dobývat se mi do kůlny mám ákáčko se 40.raným zásobníkem ve skříni.
Na oblékání není čas, a pokud nestačí 40 ran z pušky, tak nejde o zloděje, ale jsem ve válce ;) .
Jelikož mi ale vše hlídají pesani, je to spíš jen teoretická možnost že bych musel ven.
Uživatelský avatar
jolky palky
Příspěvky: 384
Registrován: 12.12.2014 21:56
Bydliště: KH kraj

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od jolky palky »

Toto byl takový první nástřel z toho "co dům dal". Všem děkuji za postřehy. Nějak to poladím a upravím.
Děkuji
„Nestřílejte, vždyť jsou tady lidi!“
Uživatelský avatar
vratnikp
Příspěvky: 1037
Registrován: 21.08.2015 10:39

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od vratnikp »

Na tohle tema neni jednoznacne spravna odpoved, co clovek, to alespon jeden podlozeny nazor. Bohuzel hledani optima, stoji spoustu penez, clovek pocase zjisti, ze by to vlastne potreboval jinak (jako ja ted s tim, ze bych mel vsechny sumky s jistenim).

Nejakou zpetnou vazbu si dostal, ale jak tu stenny poznamenal, jde o definici kontextu, na ktery si stavis vystroj. Takze za mne vedet na co to chci, a pak to tak zacit pouzivat, v kombinaci s ostatnim vybavenim.na konec stejne budes pracovat s tim, co mas a tak je dobre vedet limity a uskali.
it’s better to be a warrior in the garden than a gardener in a war.
Odpovědět