Opasky, pásky, řemeny

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od goral »

Admin: Odděleno z tématu: Skryté nošení zbraní
edakemlink píše:Jinak bych se chtěl gorale zeptat na ten Tvůj opasek Maxpedition Liger, stojí za tu cenu? Zajímaly by mne zkušenosti.
Díky.
Po pravde nemam ho tak dlouho, abych si troufl recenzovat.
Procetl jsem opravdu hodne recenzi a osobnich zkusenosti a vsichni ho maximalne chvali a to i lide kteri to opravdu pouzivaji do sluzby treba 8 let (je na trhu uz dost dlouho). Sou na nej i negativni ohlasy, ale nic s cim bych se nesrovnal (hlavne se nadava na nastavovani - proste jedna nebo druha dirka - neni to tak plynuly jako riggers. Plus to chce cvik pri zapinani a rozepinani). Podotykam ze jsem cetl relevantni informace a recenze z mil/leo sfery v US. Zadny recenze od Michala Uhra na Actionzone (koho chleba jis...), kde se pise jak je super a jak drzi kalhoty - ale nic o opravodvym noseni se zbrani.
Driv jsem stridal nekolik pasku, podle druhu obleceni. Proste jsem ty pasky mel a tak jsem je nosil (mix kozenych, US kalhotaku, rigers atd...). Zadny vylozene "strelecky" jsem nevlastnil (i kdyz nekdo by je za takticke/strelecke oznacil).
Ted nosim jeden pasek a hotovo. A to i ve chvili kdy na nem nic nemam. Proste me vyhovuje. Perfektne drizi zbran, nic se nekyva, je to pohodlny a hlavne se mi zatim nepovedlo pasek "vyhnout" (urcite to znas - po delsim noseni kdyz das pasek na rovnou plochu je v miste noseni zbrane poklesly). Podle recenzi i po dlouhodobem noseni by se nemel "vyhnout".
Stal me tusim 1500 ceskych (kupodivu se mi to nevyplatilo dovezt, ale koupil jsem ho pres noze nuz).

Zatim muzu rict ze nelituju ani koruny... ale mohlo tech korun byt min ze :) Beru ze je to ne zrovna levny material, Spona by mela byt udelana CNC a je to cely made in USA. To proste zvysuje cenu (a kvalitu).

Kdybys o nem uvazoval, opravdu venuj pozornost vyberu velikosti (klidne mi napis PM).

Na okraj - ted se diskutuje o novym 511 pasku (Apex Gunner's Belt - 1 1/2" Wide). Tvari se zajimave, ale po pravde. Jestli dat ty samy penize za made in philipines nebo made in usa...
edakemlink
Příspěvky: 135
Registrován: 04.01.2012 11:53
Bydliště: Brno

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od edakemlink »

No uvažoval jsem o pásku typu riggers např. od Blackhawku v nějaké pískové či khaki barvě, ale přemýšlím o tom, že vypadá dost military, což není na každodenní nošení zrovna dobré, na část lidí bych mohl mohl působit jako militantní blázen a další část lidí by "zpozorněla".
Výhledově o něm uvažuji, jsem ze Štatlu a myslím, že v Můj nůž ho mají, ale ta cena se mi moc nelíbí.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od goral »

Problem u rigersu (ostatne u vetsiny pasku) je ten, ze material ze kterych je, neni staveny na vertikalni zatizeni. Specialne rigersy byvaji delany z pevnostiho popruhu kterej zvladne horizontalne tunu, ale vertikalne se "ohne". Tohle samy i udela i kuze (driv ci pozdeji).
Priklad popruhu ktery zvlada i vertikalni zatizeni je treba pasek vz.95 (klasika na bluzu ne ten suchac do gati).
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Terminated Account »

Uvažuju nejen na skryté nošení o Opasek CQB / RIGGER'S BELT BLACKHAWK® například zde: http://blackhawk-shop.cz/product_info.p ... cts_id=408

Nevypadá moc civilně, ale zato o to více funkčně.

Stran nenápadného oblékání - šaty rozhodně dělají člověka a podle vzhledu se dá určitě spoustu věcí odhadnout. Nicméně, pokud je někdo "takticky" oblečen mimo střelnici v souladu s nejkrutopřísnějším a nejmodernějším trendem, nemyslím si, že je potřeba se takového člověka na ulici obávat. Může u sebe mít legálně drženou střelnou zbraň, nebo jiné volně dostupné prostředky a pravděpodobně čeká na svoji příležitost se předvést (jako pes). Nebezpečný bude až v situaci, kdy třetí kulka z vašeho mazla prolítává slušně oblečeným lupičem, který vám před 1,2 s mával kudlou před obličejem. Pravděpodobně, vás tento aktivní blbec rozstřílí v domnění, že zabraňuje příkoří. Jedna z dalších situací, kdy bych byl velmi pozorný a zařadil čelem vzad je hospoda.
edakemlink
Příspěvky: 135
Registrován: 04.01.2012 11:53
Bydliště: Brno

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od edakemlink »

Jo na ten opasek od Blackhawku jsem se byl podívat v jejich obchodě (Aeron na Svitavském nábřeží v Brně), byli docela ochotní, přestože tam měli dost lidí. Taky o něm přemýšlím, ale spíš na střelnici.
Hugo
Příspěvky: 55
Registrován: 03.03.2012 19:48

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Hugo »

tento opasek mám a často používám, mohu jedině doporučit
Maximus
VIP
Příspěvky: 6526
Registrován: 12.01.2011 19:24
Bydliště: ČSR

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Maximus »

Ten opasek BLACKHAWK CQB se dá o několik stovek levněji koupit na ebay přímo z USA (samozřejmost je nebrat ty úplně nejlevnější z Číny - to jsou pravděpodobně padělky) - tedy pokud vám stačí základní velikost do 41" :oops:.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Karlos »

Líbí se mi ta možnost "nouzoveho zavěšení". Působí na mě docela festovně narozdíl od opasku vz. 95 který by měl údajně nouzové zavěšení také nějak zvládnout (ale jeho spona ve mě moc důvěry nevzbuzuje).

Hugo: předpokládám že ta střední "příčka" ve sponě je posuvná aby při tahu "sevřela" popruh, je tomu tak? Z jakého materiálu jsou spony, ocel nebo nejaka lehka slitina? Diky.
Hugo
Příspěvky: 55
Registrován: 03.03.2012 19:48

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Hugo »

přesně tak, v přsce je ten střední člen posuvný, aby vymezil jak moc chceme opasek utáhnout, dál to jisti suchý zip na konci opasku. Na sponě je vyraženo PS22040-2DF0309. Co to je netuší. Spona se tváří jako kdyby byla vyrobena z oceli a asi tomu tak i bude. Můj opasek je podle štítku vyroben v USA, ale ruku do ohně bych za to nedal:-) Prošel se mnou celý Afghánistán a rozhodně jsem ho nešetřil, stále nenese stopa opotřebení a suchý zip je stále funkční. Prostě maximální spokojenost.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Skryté nošení zbraní

Příspěvek od Karlos »

Díky. Jeste poslední drobnost, je ta přeska samosvorná (nevyjede popruh když se zabere a nebude zapnut suchý zip)?
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od goral »

Spona jak na kazdym riggersu.
Pokud neni pod tahem, muze se povolit. Ovsem v praxi mas vzdycky zaply ten suchac.
Ciste ze zajmu - ten BHI ma neco vsiteho nebo to jen ciste popruh?
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od Terminated Account »

Je to tim nosné přezky, která v obvodovém zatížení působí samosvorně. Navíc je proti nosným přezkám na lezecké/záchranářské výstroji jištěna suchým zipem. Přezka jde snadno a jednoduše utahovat (zatáhnutím za volný konec). Povolovat jde také snadno - tahem za přezku, přičemž popruhy v ní provlečené s ní musí svírat pravý úhel.

Ta čísla by mohla být norma, nebo sériová čísla (ale střílím od pasu). Pokud je materiál certifikovaný musí odpovídat bezpečnostním normám. Zpravidla se jednotlivé díly označují i sériovým číslem. V americkém způsobu certifikování, pokud to není určeno na evropský trh, se moc neorientuji.

Možnost použít pásek jako nosný je pro mne právě velmi zajímavé. Z tohoto důvodu bych nekupoval nic jiného, než originál - tedy pokud se na to hodláte věšet.
JimmyJazz
Příspěvky: 819
Registrován: 31.01.2011 12:41

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od JimmyJazz »

Pouzivam Opasek vz. 95 - bezovy a nemuzu si stezovat.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od Karlos »

Tak ja na vz.95 take nemuzu rici jedine krive slovo, jen u toho "zaveseni" bych mel trochu problem s duverou...
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od Terminated Account »

Pokud vám nepůjde o život a nebude jiná možnost, tak se na vzor 95 rozhodně nevěšejte (ani na jiný na pohled festovní pásek - může vydržet, ale taky nemusí).

Viděl jsem experty, kteří se jistili v horách navázaní za popruhy batohu (podotýkám, že to nebyly speciální batohy, které toto umožňují). Popruh batohu se dá při troše šikovnosti utrhnout i rukou a to i u renomovaných výrobců. Když jde o život, chce to zdravý selský rozum. Zdůrazňuji ZDRAVÝ.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od Karlos »

MacGyver píše:Pokud vám nepůjde o život a nebude jiná možnost, tak se na vzor 95 rozhodně nevěšejte...
Jenže to je kvadratura kruhu... pokud se totiz zavěsím na vz.95 tak už mi půjde o život a pokud mi půjde o život tak už zavěšení na vz.95 nevyllučuješ :mrgreen:
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od Terminated Account »

:yes :D
felix5
VIP
Příspěvky: 685
Registrován: 04.07.2012 17:20

Opasky

Příspěvek od felix5 »

osobně už cca 3 rokem denně využívám absolutně nesurvivalistický "modní" opasek od billabongu . na aukru sem ho koupil asi za 500 a investice rozhodně nelituju . opasek je i přez jisté opotřebení tak na 50% životnosti . nedovedu si představit sílu co by ho přetrhla . trochu lituju že neni využitá i prostřední řada oček ale i tak musim říct že do terénu to je ideál. (díky dírám po celé délce opasku mám na přítelkyni vyzkoušeno že se dá velmy dobře použít jako provizorní pouta) . zkrátka i přes svůj původ ideální společník do terénu. Pro mě je jednoznačně výhoda klasická spona . nevim proč ale ta "armádní" zacvakávací spona se mi na všech opascích i přes to že ještě nemam takovej pivní mozol povolovala. bohužel už nemůžu poradit kde ho sehnat . foto :

http://praalien.rajce.idnes.cz/pasek#pasek.jpg

Materiál je nějaká umělotina možná nilon . i když se na nějakem místě natrhne nepáře se dál . Jako první vzalo za svoje chromování kovovejch částí (tim lépe) šíře 5cm , děrovaná délka 115cm celková délka 127cm. tloušťka 4mm (dle mého 4sešité vrstvy)
nevýhodou sou letiště a vůbec veškerý brány jako detektory kovů který na něj reagujou i na nejnižší citlivost
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od DeadMan »

Paracord Survival Bracelet

je to můj první pokus (3m padákové šňůry) :mrgreen:

dělal jsem ho podle tohoto videa:

http://www.youtube.com/watch?v=Fig0eeAn ... 29459D0F12

docela zábavné když venku prší ;)
Přílohy
IMG_4996_1.jpg
Uživatelský avatar
MRAK
VIP
Příspěvky: 3020
Registrován: 13.01.2011 11:02
Bydliště: Sever

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od MRAK »

k čemu to je dobrý?
Odpovědět