Opasky, pásky, řemeny

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
vitor
Příspěvky: 4
Registrován: 31.01.2015 18:18

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od vitor »

Mám 2 opasky od KM Sadlery a oba se po určité době nošení vytahají. Když je vytáhnu z kalhot a položím na stůl tak se vlní jako hadi. A jednou při upuštění kalhot na zem mi praskl jazýček na opasku. Zavolal jsem do firmy a zdarma obdržel 2 náhradní. Bylo to dávno po záruce i bez dokladu.
Uživatelský avatar
hrd
Příspěvky: 1391
Registrován: 14.04.2014 11:05

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od hrd »

Ahoj,
nevím, do kterého vlákna to přesně směrovat, tak zkusím tady, potřeboval bych "pruženky" cca 2 cm na stahování poprůhu, našel jsem všude ale jen velké cca 5 cm (viz foto), kde by se daly sehnat ty menší? Díky za tip.
QwA6AFwAQgBlAG4AZQBmAGkAdABcAFcAZQBiAHMAXABDAGEAdABhAGwAbwBnAHUAZQBJAG0AYQBnAGUAcwBcADEAMAAxADcANgA5AFwAMQAwADEANwA2ADkAXwBPAEwASQBfADEALgBqAHAAZwA=.jpg
Uživatelský avatar
Baca
VIP
Příspěvky: 1499
Registrován: 19.03.2014 19:42
Pohlaví: muž

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od Baca »

Sikovna baba so sijacim strojom ti ichurobi do pol hodiny hafo :-) Matros nakupis v galanterii :-) a vyberies si rozmery, farbu aj material ci uz gumy, alebo suchaca :-)
Prežiť !!!
Uživatelský avatar
sigmark
VIP
Příspěvky: 3349
Registrován: 14.08.2012 20:43

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od sigmark »

na co hledat šikovnou babu, tohle si za půl hodiny zrobíš sám v dostatečném množství
Uživatelský avatar
Max
Příspěvky: 295
Registrován: 25.01.2011 16:31
Bydliště: Severní Čechy

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od Max »

Jak píšou kolegové, koupit v galanterce gumu a spíchnout si to doma :D Když jsem potřeboval zelenou barvu, využil jsem na to kšandy ČSLA.
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od DeadMan »

Dnes jsem byl služebně v Hulíně a hned jsem toho využil a stavil se podívat do prodejny http://www.bullarmyshop.cz (už jsem u nich párkrát objednával, ale nikdy jsem tam nebyl).

No a hned jsem si musel udělat radost a koupil jsem si nový opasek :mrgreen:

Jedná se o BDU od Tru-Spec.

Tak jsem zvědav jak se osvědčí (Made in Korea), budu ho totiž používat na každodenní nošení.

Máte někdo?
Přílohy
IMG_20160209_163804.jpg
You cannot kill me as I am already dead!
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1151
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od Alstratt »

To ja mam volne do prirody opasek z paracordu 750tky delane do stylu paracord rescue belt. Misto prezky mam dve lehke horolezecke karabiny (od DMM) se zamcenim. Je to opasek ktery pouhym tahanim za konec muzete cely rozplest a mit par desitek paracordu a karabiny se daji vzdy na neco vyuzit. Dale pokud vas na hodinkach stve reminek a nebojite se do toho trochu sahnout tak muzete zkusit Leatherman Tread si rozpojit a primontovat k hodinkam mam to tak je to sice trochu prasacky pridelane ale funguje to. Proc si rovnou nekoupim hodinky od LM? Protoze mi nevyhovuji a nelibi se mi. Neni to sice nejlevnejsi varianta ale opasek si muzete udelat do barev/ruzne kombinovane podle sebe. Pripadne pokud chcete utracet za takove blbustky tak k tomu od DMM prihodite karabiny co v sobe maji zabudovane mini kladky (na slanovani ty mini kladky nejsou ale jako k expreskam nebo vytahnuti neceho jsou fajn neposkozuje to tolik lano/paracord a jde to lepe. Do akce to ale neni paracord v ohni nevydrzi.
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od zedik »

nemá někdo prosím zkušenost kde sehnat opaskovou sponu s dvojitým trnem ? něco na tento způsob Obrázek
jediné trochu pěkné mají v číně ale většinou odběr 100 a více ks. u nás se mi nedaří na netu nikde najít a když tak to vypadá strašně.na mém pásku odešla do věčných lovišť a je mi líto kupovat celý pásek kvůli sponě za dvacku

edit:zapoměl jsem,šířka pásku je 40mm,rozteč děr cca 2cm
Cep
Příspěvky: 1705
Registrován: 09.04.2015 11:22
Pohlaví: muž

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od Cep »

Co se zkusit zeptat u výrobce opasků (sedláře)? Stejně by bylo lepší, kdyby ti ji tam dal on. Třeba pan Hess z Brna..
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od zedik »

někdo prodává opasek BLACKHAWK CQB Emergency Rigger Belt black za docela zajímavých 750 kč.
třeba by se někomu hodil

http://zbranekvalitne.cz/forum/viewtopic.php?f=4&t=7501
TOMKAA
Příspěvky: 17
Registrován: 11.08.2016 5:04
Pohlaví: muž

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od TOMKAA »

Nemáte někdo zkušenosti s těmito opasky??? vypadá velice dobře a vyrábí ho česká firma,co na něj říkáte??? je s D-ringem a bez,osobně bych šel do toho s tím D-ringem..

http://www.tacticalpro.cz/cz/katalog/po ... ra-d-ring/?

http://www.tacticalpro.cz/cz/katalog/po ... sek-cobra/?
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od štaflík »

Vyrábí ho polská firma, ale obecně ve velmi vysoké kvalitě. TacticalPro je taková česká tuningová firma Wisportu. Což myslím v dobrém. I když by to mohli říkat víc nahlas. Prostě si upravují kvalitní Wisporťácké věci po svém. Je pravda, že u opasků a pouzder si nejsem jistý polským původem (ale snad ano). Batohy jsou evidentní - Stačí se podívat na řadu Wisport Raccon...
Osobně mám s TP výrobky ty nejlepší zkušenosti. Zatím dva (+jeden polský "originál") batohy, kapsy, pouzdra, sumky. :yes
TOMKAA
Příspěvky: 17
Registrován: 11.08.2016 5:04
Pohlaví: muž

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od TOMKAA »

Tady je video o tom opasku a mají na něm našito poctivá česká ruční práce,tak by snad neměl být z Polska,ne??Právě jsem chtěl jít do toho opasku,protože ho vyrábějí češi, akorát spona je cizí (myslím že rakouská)...

https://www.youtube.com/watch?v=PLdyRQriOzg
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od štaflík »

Hmm, nevím, zda zrovna tenhle pásek šije někdo v Čechách (TP ale jistě ne, nemají výrobu), ale 90% produkce TP je poctivá polská výroba. A to myslím bez ironie. Min. jeden můj TP má neskutečně najeto a po vyprání klidně můžu tvrdit, že je to funglovka.
TOMKAA
Příspěvky: 17
Registrován: 11.08.2016 5:04
Pohlaví: muž

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od TOMKAA »

Tak jasné,papír nebo cokoliv snese vše,ale zase mě zaráží že na svých stránkách píšou že je možné upravit kratší,delší,jiné prošití a td..Líbí se mi ten opasek,myslím si že by mohl něco vydržet..Chci ho nosit i civilně na kalhotech + pistole + teleskop...
TOMKAA
Příspěvky: 17
Registrován: 11.08.2016 5:04
Pohlaví: muž

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od TOMKAA »

Napsal jsem přímo TP,tak uvidím jak se vyjádří,ale jestli s něma máte dobrou zkušenost,tak do toho asi půjdu,ale měl bych lepší pocit,kdyby opasek byl vyroben v česku...
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od štaflík »

Upraví Ti cokoliv bez problému. Ono to Polsko není tak daleko. A země původu?
No, rozhodně si myslím, že jsou lepší polské batohy od Wisportu, než české od SPM či ALPu. Min. co do promyšlenosti, konfigurovatelnosti a komfortu nošení. Jinak o sponě použité na tomhle opasku se (myslím!) můžeš dočíst na vybaven.cz, kde jí testují na heliconu (http://vybaven.cz/testy-a-recenze-vybav ... -mesicich/).
No a kdybys uvažoval o sprostě pšonkovském původu batohu či pásku, tak se rovnou koukni na polské Allegro a možná z cen budeš překvapen. Já tam nakoupil o třetinu levněji, nemluvě na fakt, že kdybych měl zrovna cestu do Wroclavy (a Wroclav je blíž, než si většina lidí myslí), tak to bylo skoro zadarmo.
Uživatelský avatar
Lala
Příspěvky: 88
Registrován: 11.07.2014 17:54

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od Lala »

= Si vis pacem, para bellum =
TOMKAA
Příspěvky: 17
Registrován: 11.08.2016 5:04
Pohlaví: muž

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od TOMKAA »

Tak se mi z taktikal pro ozvali,napsali mi toto :

Dobrý den,
opasek je naše česká výroba, jinak bychom tam tu cedulku nedávali.

S pozdravem,

Miroslav Kantor
jednatel/CEO

Tak snad se tomu dá věřit..Opasek mi přijde takový bytelnější než od Cobry,ale také záleží jestli nebude vadit tloušťka opasku na celodenní nošení...Nemáte s ním někdo osobní zkušenost???
Uživatelský avatar
Venet
Příspěvky: 1122
Registrován: 12.01.2011 22:48

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od Venet »

Tie rakúske spony používam. Mám ich na sedáku. Tých by som sa nebál... Sú fakt dobré. Až doslúži sedák, viem kam pôjdu 8-)
Cogito, ergo armatum sum.
Odpovědět