Opasky, pásky, řemeny

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
JOBU
Příspěvky: 1796
Registrován: 14.07.2016 16:38

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od JOBU »

Trošku lacnejšia varianta z čiech : http://www.spm-liberec.com/cs/army/opas ... 52990.html
Toran@ga
Příspěvky: 307
Registrován: 05.03.2015 17:02
Pohlaví: muž

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od Toran@ga »

ahoj, dal by mi někdo tip na dobrý War belt (cena/výkon).
setup: 2 zásobníky do dlouhý a krátky, ifak a max jednu utility sumku
Na větší akce mám vestu

díky ;)
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od Serža »

mám dobrou zkušenost z věcma od TP...
http://www.tacticalpro.cz/cz/katalog/postroje-a-opasky/
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od dolmar »

Já můžu za sebe doporučit Mini War Belt od 56gear, odkaz je na předchozí straně, na to na co ho chceš je dle mne super.
malejkarel
Příspěvky: 20
Registrován: 18.03.2019 13:30
Pohlaví: muž

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od malejkarel »

Nemáte někdo tip, kde by se dal u nás sehnat kvalitní kožený opasek s cobra sponou? Nejlépe třeba nějaký brašnář co dělá s kůží, že by to udělal třeba na zakázku. Dřív to prý dělal nějaký Jan Pávek:
https://www.janpavek.com/aktuality/opas ... nami-cobra
Ale dle toho linku už to nedělá. Kamarád u něho něco kupoval a jeho práce se prý zdála být kvalitní, ale horší prý byl přístup p. Pávka, kamarád už by k němu příště prý pro nic nešel.
Bohužel nic podobného nemůžu nikde sehnat. Byl bych rád za každou radu.
zedik
Příspěvky: 987
Registrován: 29.03.2016 20:41
Pohlaví: muž

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od zedik »

Pásek od Pávka mám,je super a počítám,že mě přežije.Pokud náhodou ne,je na něj doživotní záruka.V době objednávky to taky bylo problematické zejména kvuli nepravidelným dodávkám právě cobra spon.Právě kvůli problémům s dodávkama spon to asi nakonec přestal masově dělat,nicméně individuálně bych ho zkusil oslovit.Je to fakt srdcař a ty ušité věci jsou parádní
Matěj
Příspěvky: 1784
Registrován: 28.08.2016 11:52

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od Matěj »

Pokud si seženeš individuálně sponz, tak by to mohl zvládnout každý sedlář. Nechal jsem si už takto sít víc pásků (klasická spona, pásky různých barvách) u sedláře (komfekci mi pravidelně zničilo pouzdro na pistoli) a jsem spokojený. Vždy to naměřil ok i pro IWB pouzdro, což byl požadavek, nebyl problém se domluvit na případné výztuži. Výsledek nakonec nestál ani víc než je lepší konfekce. Každopádně pán, u kterého jsem to nechával šít já nevím jestli ještě pracuje, byl starší ročník. Každopádně jeho práce drží už roky a při údržbě, tzn. jednou za čas natřít pastou na kůži, vypadá pořád jako nová. Až přiberu, budu stejně potřebovat další i pro sebe.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

Mate nekdo zkusenosti s opasky od 5 6 gear? Uvazuji, ze bych se konecne dokopal ke koupi streleckeho, na tenhle jsem narazil na xichtbooku a docela se mi libi.

https://m.facebook.com/56gear/photos/?t ... 8089129455
dolmar
Příspěvky: 305
Registrován: 09.03.2014 8:46
Bydliště: Střední Čechy

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od dolmar »

Já ho mám a jsem s ním naprosto spokojenej. Mám od nich i odhazovák, obojí je velmi kvalitní. Na pouzdru pro pistoli používám Speed loops pro normální pásky, ale mám i Malice klipy právě pro tenhle pásek, snadno se to přehodí a funguje to OK. Sumky mám na zásobníky do AR15 od Templar's Gear - nemají na zajištění molle druk, ale jenom se provlíknou, a drží to OK. Za mne velmi kvalitní výrobek. Problém je třeba s Grimlock karabinou, kterou na tenhle typ pásku nejde upnout - ty 1/2 molle pásky nahoře a dole jsou ze silné popruhoviny, a navíc to nevychází na rozteč. Ale to je prkotina řešitelná jiným typem karabiny.
malejkarel
Příspěvky: 20
Registrován: 18.03.2019 13:30
Pohlaví: muž

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od malejkarel »

Tak jsem firmu Jan Pávek zkusil několikrát kontaktovat a potvrdilo se bohužel co mi říkal kamarád. Na email mi bohužel p. Pávek neodpověděl ani jednou. Takže pouze telefon nebo osobní návštěva. Dozvěděl jsem se, že takového "drbačky" s jedním opaskem už nejsou pro p. Pávka žádná srdcovka. Lépe sype například více-sériová výroba nášivek pro hasiče, takže opasek sice neudělá, ale pokud bych potřeboval 100 ks nášivek, není problém. Peníze dokážou holt lidi hodně změnit... Jo a mimochodem ty opasky přestal dělat ne proto, že by mu vázly dodávky cobra spon (jak píše na svém webu), ale proto, že se rozhodl pro lukrativnější kšefty. Já vím, že je to každého věc, ale z tohohle chlapa mi bylo na nic. Píšu to sem jako negativní zkušenost proto, aby ostatní zbytečně neztráceli drahocenný čas jako já.
Dle rady Matěje si koupím samostatnou sponu a nechám si to potom udělat u nějakého sedláře. Na internetu jich je s dobrými referencemi dost.
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 311
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od Piston »

Pokud by jsi pořešil dopravu, jdou velice dobré zvěsti o polském Baribalovi. Navíc se počítá s tím že si to lidi budou objednávat s úpravami ,takže je tam rovnou u všeho konfigurátor. https://baribalpoland.pl/pl/pasy-i-szel ... l#disabled Osobně chci zkusit jejich peněženku.
malejkarel
Příspěvky: 20
Registrován: 18.03.2019 13:30
Pohlaví: muž

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od malejkarel »

Díky za odkaz, kouknu na to, mají tam spoustu pěkných věcí a aspoň podle fotek a použitých materiálů to vypadá, že by to mohlo něco vydržet.
PetrNO
Příspěvky: 264
Registrován: 11.08.2012 18:39

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od PetrNO »

zeptám se hloupě - existujě nějaký klip/spona kterou přidělám molle pouche (třeba maxpedition m1-m2) na opasek a šlo to rychle přendat? takže ne klasické strap molle pásky? nechci prostrkávat a zacvakávat..
něco jen jako kovová spona zezhora na pásek?...

pásek je klasický kožený/látkový...
Uživatelský avatar
Fabulous
Administrátor
Příspěvky: 8782
Registrován: 17.09.2011 21:33
Pohlaví: nevím, skryto ve špeku
Bydliště: Praha a okolí
Kontaktovat uživatele:

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od Fabulous »

jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od jameson363 »

Piston píše: 27.05.2019 16:19 Pokud by jsi pořešil dopravu, jdou velice dobré zvěsti o polském Baribalovi. Navíc se počítá s tím že si to lidi budou objednávat s úpravami ,takže je tam rovnou u všeho konfigurátor. https://baribalpoland.pl/pl/pasy-i-szel ... l#disabled Osobně chci zkusit jejich peněženku.
Pro preppers mozna, ale uprimne tenhle zakladni cobra opasek mi prijde uz dneska jako prezitek. Pokud to clovek nema alespon jako slanovaci s vhodnym okem, popripade treba s 1/2 molle, tak je to imho absolutni zbytecnost na to cpat cobru a uz vubec takhle velkou. Jako pro PA je nesmrtelnost cobry asi dobra, ale pro dnesni dobu a edc to imho jen tlaci do pupku a zbytecne zvysuje cenu. Kazdopadne za jejich ceny se to da v +- sehnat i u nas.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od jameson363 »

malejkarel píše: 26.05.2019 21:09 Dle rady Matěje si koupím samostatnou sponu a nechám si to potom udělat u nějakého sedláře. Na internetu jich je s dobrými referencemi dost.
Pokud chces cobru, tak nejsou nejlevnejsi, podle me se to pres sedlare nevyplati. Kazdopadne napis, jakou mas o pasku predstavu, poradim co nejlip koupit. Pokud to neni neco uplne extra ci nadmerecna nebo podmerecna velikost, tak je i u nas nabidka pomerne rozumna.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od jameson363 »

PetrNO píše: 23.07.2020 8:55 zeptám se hloupě - existujě nějaký klip/spona kterou přidělám molle pouche (třeba maxpedition m1-m2) na opasek a šlo to rychle přendat? takže ne klasické strap molle pásky? nechci prostrkávat a zacvakávat..
něco jen jako kovová spona zezhora na pásek?...

pásek je klasický kožený/látkový...
A co koupit kapsu, ktera ma zaroven molle a zaroven pruvlek na opasek? Asi nebude tak velkej vyber, ale neco na trhu bude.

Respektive jak si to presne predstavujes? Jak rychle to chces sundavat/nandavat a proc? Stejna spona co bude rozumne drzet na opasku bude blbe drzet na molle a naopak. Idealne se mi v tomhle teda jevi malice clip, kdyz se vhodne provlikne, drzi v pohode krome molle i na klasickem opasku. Vyvliknout z molle a nandat na opasek jde pomerne rychle, opacne uz tolik ne, ale aspon to drzi pevne.
CombatMedic
Příspěvky: 131
Registrován: 26.01.2020 9:37

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od CombatMedic »

Co třeba starej Alice klip? Rozměrově sice bude menší, ale fungovat bude.
Skilled And Resolute
Uživatelský avatar
DeadMan
Příspěvky: 3046
Registrován: 30.04.2012 19:27
Bydliště: Slezsko

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od DeadMan »

Když už jsem dneska zabrousil na Alíka, tak ještě přidám doporučení na opasek (vzal jsem rovnou dva) 8-)

https://www.aliexpress.com/item/1005001 ... 4c4dEBWz8x

Při objednáváni dávejte pozor, aby jste vybrali kovovou sponu (dělají i plastovou) ;)

Samotný opasek je o něco tenčí, než mám třeba od Tru-Spec, ale vše pevně drží a výstroj opasek v klidu unese.
You cannot kill me as I am already dead!
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od Stenny »

Nevíte někdo, jestli existuje na firmu 56 Gear jiný kontakt, než Facebook? Sociální sítě nějak neprovozuju a potřeboval bych se přeptat na možnost zakázkové úpravy.
Klidně PM.
Díky.
Odpovědět