Opasky, pásky, řemeny

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
Odpovědět
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od Terminated Account »

Nebude - nosím jej denně cca 5 let. Naprostá spokojenost. I po takové době vypadá, téměř jako nový. Je to skvělá investice.
Stenny
VIP
Příspěvky: 728
Registrován: 12.05.2012 13:22

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od Stenny »

B89 - Možná jsem měl smůlu na blbý kus, ale jejich kožený pásek se během půlroku rozvolnil natolik, že vnější pouzdro s pistolí mě při běhu plácalo do boku a pistole odstávala. Po roce od koupě jsem dřepnul a rupla přezka (osa s trnem). Bohužel už jsem mezitím při stěhování ztratil doklad.
Za mě kožený opasek jen pokud je šitý ze dvou vrstev. Běžně nosím nylonový, noname pseudorigger belt z nějakého armyshopu, a komfort je daleko výš... jak říkám, možná jen smůla, zatím jsem podobně negativní reakci na výrobu KMS neslyšel.
Uživatelský avatar
B89
Rozpadlík
Příspěvky: 217
Registrován: 16.01.2011 13:24
Bydliště: UH

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od B89 »

Z odpovědí sem sice trochu na vážkách, ale asi do něj pudu. Účtenku si radši schovám. :)
díky za odpovědi
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od goral »

Tak z principu se kazda kuze drive ci pozdeji roztahne a zformuje - takze bude vyhla u pistole a bude odstavat. Snad jedina vyjimak co jsem pochopil je kuze z konskyho zadku - delaji se z toho reminky na hodinky - ale jen ten reminek stoji 2k :)

Pokud chces, aby se to nehybalo, musis jit bud cestou nylonu a to popruhu ktery je vyrobeny na vertikalni zatez (coz roggers belty vetsinou nejsou) a nebo cestou plastu (maxpedition liger a podobne)
Uživatelský avatar
B89
Rozpadlík
Příspěvky: 217
Registrován: 16.01.2011 13:24
Bydliště: UH

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od B89 »

Na takový opasek z koně bych asi neměl :)
V plánu mám vnitřní pouzdro tak snad to namáhání nebude takové jako u vnějšího. Nylonový bych asi nechtěl, možná tak na střelnici... rád bych něco normálního vzhledu. Na Maxpedidition liger nebo od 5.11 sem se taky díval to by taky byla možnost, jen ty ceny...
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od Terminated Account »

Stenny: Pošli jim to k posouzení. Ke všemu co jsem s nimi kdy řešil se stavěli více než čelem. Absence účtenky u této firmy podle mě nehraje roly. Myslím si, že pokud je někdo s něčím nespokojený, měl by to řešit napřed s tím koho se to týká. Pokud u něj neuspěje a cítí se v právu, pak s tím klidně ven.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od the.marek »

Delší dobu koukám po nějakém koženém pásku, nějaký si napíšu k Ježíšku. Koukal jsem na nějaké Wranglery, ale asi zkusím také ten K.M. Saddlery a uvidím. 750 za kožený pásek je hodně dobrá cena, tak co.
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od kregan »

Já si nechal vyrobit opasek na zakázku u osvědčenýho výrobce. Zadání bylo, že musí dobře vypadat, ale taky unést kilovou pistoli při častém nošení. Udělal koženej dvojitej opasek 5mm silnej za hezkých 500kč a zatim drží. Proto mi sériová produkce přijde jako platba za značku navíc.
Uživatelský avatar
Karlos
Rozpadlík
Příspěvky: 4681
Registrován: 21.12.2010 19:31
Bydliště: Velká Morava

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od Karlos »

Nechceš sem hodit foto a třeba i kontakt? Třeba by mu zakázka na pár kusů udělala radost... taky totiž uvažuji o novém koženém opasku a třeba by se ještě někdo přidal ;)
cipis
Příspěvky: 4840
Registrován: 26.10.2012 13:27
Pohlaví: muž
Bydliště: blízko Brna

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od cipis »

Opasky mám od Petra Hesse z Brna ...
Uživatelský avatar
kregan
VIP
Příspěvky: 2206
Registrován: 28.11.2013 8:43

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od kregan »

Já kupuju v Praze u Bédi ve Vysočanech.
http://www.brasnarstvibeda.cz/
Pán neni moc ochotný, takovej morous. Nicméně ceny má přijatelný, výrobky poctivý a na krámě slušnej výběr všeho možnýho.

EDIT: a výborný boty mi levně ušil v Brně Alan Kvasnička
http://www.boty-alanky.cz/
Lunochod
Příspěvky: 78
Registrován: 27.08.2012 3:11

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od Lunochod »

Já si nechal udělat opasek u Romana Tlustého v Praze: http://www.romantlusty.cz/ . Provedení skvělé a přístup taky. Cena odpovídá kvalitě.
Frank
VIP
Příspěvky: 247
Registrován: 05.06.2012 14:36

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od Frank »

Hess je hodně dobrý, i když méně známý než KMS. Rozhodně ho doporučuju, opasek od něj mám pres 10 let, nosím ho skoro každý den a je naprosto bez problémů.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od the.marek »

Chtěl jsem se zeptat, zda někdo máte zkušenosti s eshopem KMSaddlery, přesněji: http://www.kmsaddlery.eu.
Objednal jsem si tu asi před 14ti dny výše diskutovaný kožený opasek. Potvrdili mi objednávku a od té doby objednácka nevyřízena a ticho po pěšině...

Máte někdo podobné zkušenosti? Mám sto chutí stornovat objednávku a nakoupit jinde. Kdyby se jednalo o nějakou zakázkovou výrobu, tak to pochopím, ale poslat pásek?...
Uživatelský avatar
B89
Rozpadlík
Příspěvky: 217
Registrován: 16.01.2011 13:24
Bydliště: UH

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od B89 »

the.marek:
Jsem na tom podobně, objednané mám asi týden a zatím nic.
Dotaz v mailu co sem jim psal ještě před objednáním, tak je taky zatím bez odpovědi... :|
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od the.marek »

Tak koukám, že to u nich je asi standartní jednání...

Psal jsem jim teď e-mail, pokud se do stredy nevyžvejknou, tak stornuju a objednávám jinde...
kusna
Příspěvky: 175
Registrován: 16.01.2013 16:06

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od kusna »

borci,mrkněte na chebského umělce OSTa....videa na youtube říkají své a pouzdra na nože dělá přímo luxusní a pro většinu nožířů v čechách...pásky i doplňky též krásná práce

http://www.youtube.com/user/Ost5012
paja
Příspěvky: 191
Registrován: 30.03.2014 19:27
Pohlaví: muž

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od paja »

the.marek píše:Tak koukám, že to u nich je asi standartní jednání...

Psal jsem jim teď e-mail, pokud se do stredy nevyžvejknou, tak stornuju a objednávám jinde...

KM Sadlery znám, bydlí za kopcem a mám od nich nějaké věci, někdy to trvá dýl, pán moc PC nemusí, lepší je zavolat a připomenut se, jinak zpracování luxusní a maximální vstřícnost i při pozdějších předělávkách.
Uživatelský avatar
the.marek
VIP
Příspěvky: 1702
Registrován: 07.04.2013 13:35
Pohlaví: muž

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od the.marek »

Ok, tak já ještě posečkám.

Jde mi o to, že teď budu měsíc mimo a nebudu mít čas to řešit a potřebuji to do Vánoc.
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Opasky, pásky, řemeny

Příspěvek od goral »

Je tomu skoro 3 roky co jsem tu ve zkratce popisoval Ligger Belt od maxpeditionu s tim, ze s nim jeste nemam dost zkusenosti na posouzeni jeho kvalit.

Tak tedy po 3 letech uzivani:

Pokud shanite EDC opasek, toto je dle meho nazoru ono. Toto je TEN pasek. S velmi mirnou nadsazkou muzu rict, ze byl nosenej vice jak 1000 dni kazdodenne. Jiny pasek od te doby fakticky nenosim.
Nenosim ho jako cisty kalhotak ale opravdu jako EDC - takze na nem neustale neco visi a predevsim kazdy den na nej davam a sundavam z nej sumky.
Na pasku neni prakticky viditelne noseni, jedine co - mirne se vytvaroval v miste kde nosim pistoli a nikoliv horizontalnim smerem (tedy dolu, pod vahou pistole).

Pro me je ultimatni i v tom, ze rano s nim jdu do prace, odpoledne se vyvalim v blate na strelnici a vecer ho jen setru hadrem a muzu ho pouzit k obleku do divadla. Nevim jestli je na trhu jiny pasek co neco takoveho nabizi (de facto ano, variace na tema od 511 a BHI - ale ty jsou za ty same penize delane v asii nekoliv v usa).
Ano, stoji trosku vic nez je bezne, ale jsem si jisty, ze za tu dobu bych uz jine pasky dovedl na pokraj zivotnosti. Tento se domnivam ze mi bude slouzit jeste aspon 10 let, mozna i nadosmrti-protoze na nem vazne neni co zkazit (snad jen teoreticky degradace materialu vekem).

Abych jen neoslavoval - pro nekoho je problem, ze se nastavuje po palcich (skok dirky je 2.5cm), takze nastaveni neni plynule, ale to je proste dano technologii a konstrukci- me to nevadi, aspon mam "vanocni alarm na tuky" (a je 100% presny, protoze oproti kuzi se neroztahuje :) ). Jinak vazne neni co vytknout.

Kdybych mel pouzit stupnici, tak 10/10. Doporucuji kazdemu.
Odpovědět