Jaké termoprádlo?

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
PetrNO
Příspěvky: 264
Registrován: 11.08.2012 18:39

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od PetrNO »

chlapi takovej nápad.. jak fungují dobře "combat trička"? takový to "populárně filmové" - slabá tenká vrstva hrudník, silnější-jiné rukávy

uvažuju pořídit něco pod batoh na turistiku, zatím používám klasické outdorové funkční věci..
(merino, ruzny synteticky funkcni věci 1-level.. (tchibo, icebreaker a tak..)

láká mě "neprofukavější rukáv" kdybych šel jen v samotném funkčním triku s dlouhým rukávem...

zároven chci slabý střed (batoh atd..)

turistika po cz, únor-listopad, občas něco delšího - přes noc, 50-100 km, jinak jen kolem plotů...

kapsičky, nehořlavost a jiný věci mě zas tak neberou..
díky
Reccol
VIP
Příspěvky: 551
Registrován: 19.09.2011 14:43

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od Reccol »

Nevidím důvod to v civilu tahat, kvalitní outdoor hadry budou vždycky pohodlnější.
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od jameson363 »

PetrNO píše:chlapi takovej nápad.. jak fungují dobře "combat trička"? takový to "populárně filmové" - slabá tenká vrstva hrudník, silnější-jiné rukávy

uvažuju pořídit něco pod batoh na turistiku, zatím používám klasické outdorové funkční věci..
(merino, ruzny synteticky funkcni věci 1-level.. (tchibo, icebreaker a tak..)

láká mě "neprofukavější rukáv" kdybych šel jen v samotném funkčním triku s dlouhým rukávem...

zároven chci slabý střed (batoh atd..)

turistika po cz, únor-listopad, občas něco delšího - přes noc, 50-100 km, jinak jen kolem plotů...

kapsičky, nehořlavost a jiný věci mě zas tak neberou..
díky
Nevim, co myslis tim "popularne filmove", ale klasickej combat shirt neni uplne spatnej i na civil turistiku. Zvlast kdyz mas velkej bagl a treba jeste nejakou hrudni brasnu. Dost zalezi na pocasi a terenu. Kdyz bude foukat tak ti bude na telo zima. Jinak je to fajn, ze telo luftuje a ruce mas chraneny na prodirani se krovim, krz vetve, opirani se atd. Jinymi slovy, kdyz pujdes nejakou hrebenovku, asi se vyplati spis nejaka prodysna vetrovka/softshelka, kdyz budes v hustsim lese v udoli, tak combat shirt ocenis. Uprimne bych ale pouziti zkratil tak na duben-zari. Kup si vyrazenej britskej poustni UBACS, kterej je imho desne asocialni, ale stoji par supu a vyzkousej. Kdyz ti to sedne, tak muzes investovat treba do nejakyho civilniho jednobarevnyho. Ackoliv jiny produkty od tyhle firmy moc nemusim, tak celkem muzu combat shirty od 5.11.
PetrNO
Příspěvky: 264
Registrován: 11.08.2012 18:39

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od PetrNO »

díky, myslel jsem to takhle.. obvykle když je to na jednu vrstvu a obleču si něco funkčního, tak se na tělo potím a ruce je mi zima.....

to samé "dvě vrstvy" - kdy dávám horní jen kvůli rukávům - krátké triko 1 vrstva a nad to druhá vrstva -triko-mikina-fleece..

takze na rukou mám 1 vrstvu (ok), ale na těle 2 a ještě připláclé obvykle batohem 10-30 L - bederák atd...

takže se obvykle "potím...".. jen jedna vrstva - funkční triko s dlouhým tam narážím že občas je mi na ty ruce zima - profoukne to.. tohle vypadá silnější-jiný materiál...

říkal jsem si to nějak zkombinovat a kdyby začlo být víc zima, tak už dám jako druhou vrstvu jen SS bundu (latok)...

ale ty ceny mě "překvapily" - 2.500-6000 za nějaké "originály".. :-) tak nejdřív sonduju jestli to někdo takhle nenosí.. co se týče počasí napadají mě věci jaro-podzim...
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od jameson363 »

PetrNO píše:díky, myslel jsem to takhle.. obvykle když je to na jednu vrstvu a obleču si něco funkčního, tak se na tělo potím a ruce je mi zima.....

to samé "dvě vrstvy" - kdy dávám horní jen kvůli rukávům - krátké triko 1 vrstva a nad to druhá vrstva -triko-mikina-fleece..

takze na rukou mám 1 vrstvu (ok), ale na těle 2 a ještě připláclé obvykle batohem 10-30 L - bederák atd...

takže se obvykle "potím...".. jen jedna vrstva - funkční triko s dlouhým tam narážím že občas je mi na ty ruce zima - profoukne to.. tohle vypadá silnější-jiný materiál...

říkal jsem si to nějak zkombinovat a kdyby začlo být víc zima, tak už dám jako druhou vrstvu jen SS bundu (latok)...

ale ty ceny mě "překvapily" - 2.500-6000 za nějaké "originály".. :-) tak nejdřív sonduju jestli to někdo takhle nenosí.. co se týče počasí napadají mě věci jaro-podzim...
5.11 stoji asi 2100kc novej. Ono na to nejakej material padne, nejaka prace take, marze obchodnika a ta cena sedi. Nevim, kterej presne mas na myslim, ale 6000kc za Combat Shirt je samozrejme kravina. Jak jsem psal vejs. reseni je koupit nejakej vyprodej z armady, kde uz to vyrobci zaplatili danovy poplatnici a ty platis jen vyprodejovou cenu, ne skutecnou vyrobni. Britskej UBACS stoji asi 400kc ;-)
PetrNO
Příspěvky: 264
Registrován: 11.08.2012 18:39

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od PetrNO »

aniž bych to chtěl spamovat:-) po 3x hledání na googlu mi to začlo cpát reklamy kolem na tohle :-))

https://www.marines-shop.com/en/combat- ... t-ar-black
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od jameson363 »

PetrNO píše:aniž bych to chtěl spamovat:-) po 3x hledání na googlu mi to začlo cpát reklamy kolem na tohle :-))

https://www.marines-shop.com/en/combat- ... t-ar-black
Mel jsem trochu tuseni, ze pujde o mrtvyho ptaka. No Arcteryx je nejdrazsi znacka, to asi nebude to, co hledas :D
Uživatelský avatar
Serža
VIP
Příspěvky: 4500
Registrován: 21.04.2016 16:12
Pohlaví: muž
Kontaktovat uživatele:

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od Serža »

imho "kombat triko" dává smysl zejména při použití s balistickou/taktickou vestou, nebo chestrigem atd. tady na rukou, který jsou "venku" je silnější/odolnější matroš, pod vestou, kde se víc potíš, je tenký

jenom s batohem to profoukne zepředu, na klasický outdoor bych volil normální funkční oblečení

btw sám jedno mám, ale tahám ho jen na kurzy na střelnici, když ze "studijních důvodů" beru vestu :-)
\(^_^)/
Lepší je zbraň mít a nepotřebovat, než potřebovat a nemít...
Uživatelský avatar
Alstratt
Příspěvky: 1151
Registrován: 01.08.2015 16:34
Bydliště: US

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od Alstratt »

Do boje nosime cely team bojove trika, me nejoblibenejsi je Asset od First Spear. Jak sis mohl vsimnout je to bojove triko takze venku ti normalne bude k nicemu. Pri cestovani lesem ho nevyuzijes naplno, tak si porid spis neco levnejsiho z outdoor produktu. Me zkusenosti s Asset jsou skvele nedam na nej dopustit, chodim s nim nekdy i na strelnici a kdyz mam na sobe balistiku tak v nem trenuji. Je to do teplych prostredi, kdyz je chlad najdes si myslim lepsi nejake outdoorove na obycejne noseni a este usetris. Kdyz ho budes mit z merina tak bude da se rici taky prevazne nehorlave a odolne rukavy nepotrebnujes na cestovani nekam. V chladnejsich podminkach si pod nej davam Brynje triko. Nebo tez zkus Brynje ale pouzij na to upnute triko. Budes v tom vypadat normalne nikde neukazovat ze jsi nejaky vojak, special, strelec apod. Dit to stejne zakryje to obyc triko. A kdyz das Brynje triko na to obyc triko (tedy obracene) tak mozna vis jak to trochu jinak muzes vyuzit.

https://www.first-spear.com/the-asset-t ... ield-shirt

http://www.soldato.cz/obleceny-neoblece ... hermo.html
The more you sweat in training, the less you bleed in combat.
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 311
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od Piston »

Po cca dvou letech docela intenzivního nošení spodního prádla a triček z merina musím konstatovat, že mechanická odolnost toho textilu je hrozná, a to i když je to jako spodní vrstva a o nic tvrdého to přímo nedře nebo netře. Celkem jedno, jaká značka, s dírkami je třeba počítat. Ještěže to není vidět, na funkci to vliv nemá… ovšem třeba ponožky už si nekoupím, zničily se bleskově.
Sofi
Příspěvky: 71
Registrován: 22.11.2018 9:12
Pohlaví: žena

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od Sofi »

Já jsem zrovna vybírala a objednávala nové a nakonec jsem se nechala přesvědčit od kluků, co choděj zimní expedice a objednala jsem termoprádlo od Craftu. Tak jsem zvědavá, jak se osvědčí...
Uživatelský avatar
Bill Masen
Editor
Příspěvky: 3752
Registrován: 08.02.2015 16:49

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od Bill Masen »

To máš blbé Pistone, že ti spodní prádlo o nic tvrdýho nedře. :rock
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od štaflík »

Devolt merino funguje výborně.
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 311
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od Piston »

Od Dewoldu mám 3/4 spodky a zatím se drží nejlépe. Lasting, Icebreaker, merino z Decathlonu – tam prostě s dírkami musím počítat. Beru to jako vlastnost materiálu.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od štaflík »

Jen se zeptám: nosil jsi to intenzivně dva roky. To nesmíš! Musíš to občas sundat, vyprat a vystřídat :D
Uživatelský avatar
Piston
Příspěvky: 311
Registrován: 13.08.2016 21:33
Pohlaví: muž
Bydliště: Slezsko

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od Piston »

Kdepak, nosím je jako kdysi mountainmani ve Skalistých horách: celou zimu na sobě jednu vlněnou kombinézu a na jaře se z ní vystříhat :-) Nakoupil jsem samozřejmě pár sad, které jsem střídal a nosil na běhání nebo na hory, ano, je to super pohodlí, ale platí se za něj jistá cena v podobě nutnosti opatrného užívání a praní, a tolerance na malé dírky.
Uživatelský avatar
Lyster
VIP
Příspěvky: 4240
Registrován: 22.03.2014 23:01
Pohlaví: muž
Bydliště: Litoměřicko

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od Lyster »

Dnes mi dorazila Merino mikina do Lasting Hunbert 260g. Objednával jsem si černou barvu, ale ta momentálně nebyla k mání, tak jsem vzal zelenou. A první dojem? Naprostá spokojenost. Mám spodky a rolák od Devold. Také na ně nedám dopustit. Doufám že s tímhle budu spokojený stejnou měrou. :)
Odpovědět