Jaké termoprádlo?

...aneb vše na tělo včetně taktické výstroje
pelda
Příspěvky: 2
Registrován: 26.06.2013 23:22
Pohlaví: muž

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od pelda »

Dobrý den,
řekl jsem si, že je čas si pořídit nějaké opravdu funkční termoprádlo (první vrstvu), takže jsem začal studovat jak to funguje a co pro mě bude nejlepší varianta.
Z toho co jsem se především tady dočetl bych se přiklonil k v vlně merino v gramáži 200 g/m2 cca. Prádlo bych chtěl především na sjezdové lyžování, kolo,vodu a tůry. (sezařezno od nejprioritnějšího) Takže asi dlouhý rukáv i když běžně moc dlouhé rukávy zrovna nenosím. Četl jsem, že pokud je vlna větší než 20mikronů může působit nepříjemně a kousat. Tomu bych se chtěl určitě vyhnout. Jenže u 90% triček jsem velikost použitých vláken nenašel, proto nevím jak postupovat. Ani co se týče značky v tom nemám jasno... O cenu mi zas nějak extra nejde, ale chtěl bych se pohybovat okolo 1500Kč. Byl by někdo tak moc hodný a trošku mi poradil kterým směrem se ubírat? Viděl jsem, že goral tomu docela hodně rozumí, tak jestli bych tě mohl poprosit o pomoc.

Mám pár svých typů, nad kterýma uvažuji. Je naprd, že jsme ze Zína a tady žádný obchod, kde by měli takovéhle věci není (nebo o něm nevím), takže si nic nemůžu ani vyzkoušet:(
http://www.merinoshop.cz/cs/obchod-esho ... ory_id=188
http://eshop.scandinavia.cz/obchod/pans ... h=V|devold
http://www.sewerout.cz/Katalog/Detail/2 ... zip-cerny/
http://www.factoryoutlet.cz/triko-icebr ... -monsoon-m
http://www.summit-trade.cz/aclima/warmw ... ew-neck-42

Ještě jednou děkuji všem, kteří se o tomhle budou se mnou chtít bavit a budou mi ochotni pomoci!
Budu rád, za každý názor!
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od goral »

Toz vitaj.

Odpoved na velikost mikronu ti bohuzel nedokazu dat. Maximalne nejakou osobni zkusenost, ale jak jsem tu psal, snesu na holem tele i vlneny svetr, takze moje pocity jsou tezko bratelna mira. Co jsem ale vypozoroval, tak asi nejmin skrabe Icebreaker a Devold.


K tvemu vyberu:
-Devold Active je smes umeliny a vlny. Primo na tele mas syntickou vrstvu, vlna je az na sytetice. Takze pokud hledas opravdu vlnu se vsemi vlastnostmi, vyskrtni tento typ (serii Active) z vyberu.
Od Devoldu je celkem chvalena serie Sport a Multisport. Bohuzel nemuzu najit takovy prijemny manual ktery driv Devold mel a krasne sis mohl vybrat serii, ktera je pro tebe vhodna.
-Lasting viz nize
-Icebreaker 200 v GT serii je zcela jiste krok spravnym smerem. Lepsi strihy nez klasicky IB, je vic pruzny. Jediny problem bys mohl mit pokud jsi vysoky (nejsou nijak zazracne dlouhe).
-Aclima je fajn, ale serii Warmwool neznam. Mam jen veci z Hotwoolu a Woolnetu. Kazdopadne s temi jsem nadmiru spokojen (specialne pomer cena/vykon)


Ke zkouseni: ve Zline je Hudy sport a tam maji Icebreaker na 100% a Hudy ma v nabidce i Devold, takze mas jistou pravdepodobnost i teto znacky. Summitride (trade) je sice desna parta, ale Aclimu primo dovazi a jsou to zlinaci. Lasting je ceska firma se kterou nemam zasadnejsi (dlouhodobou) zkusenost. Ale delaji merino chvilku a osobne bych se jim vyhnul a motal se kolem Devoldu, Icebreakeru, Aclimy (pripadne jeste Woolpower). To jsou takove lety proverene firmy, ktere uz to proste umi.


Na to na co popisujes je opravdu 200 gramaz idealni (na neco potivejsiho bych volil uz nejakou mesh vlnu, ale na to co pises je to pohoda).
Takze si to proste vyzkousej a uvidis co ti sedne. Devoldem, IB a Aclimou chybu neudelas a podle me jsou si hodne blizke co do kvality. Uvidis co na jednotlive kousky rekne tvuj vkus (ci vkus zeny :) ) a treba chytnes nejakou slevu-nikdy nevis.
Ja osobne bych vybiral mezi Devoldem a Aclimou. IB mam, je prijemny, ale vadi mi jejich ceny. Kdyz vezmu v potaz, ze dve predchozi firmy stoji min a jsou vyrabene v Evrope, kdezto IB je Cina... Proste u IB priplacis za znacku a "coolfaktor". Ale kvalita to je to se neboj.
pelda
Příspěvky: 2
Registrován: 26.06.2013 23:22
Pohlaví: muž

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od pelda »

Díky moc za rychlou odpověď!

Ano četl jsem, že sneseš na sobě cokoliv :-) Já nevím, rád se cítím v pohodlí, takže nevím, co by to se mnou dělalo :D Mám od Lastingu podvlíkačky (50%polypropyler,50%bavlna) mám je snad 100let a sem tam mě tak nějak né že kousnou, ale spíš zatahají (zřejmě za chlupy) moc příjemné to není.
Všichni Hodně mluví o tom Devoldu, jenže mě celkem udivuje, že neuvádějí u svých triček zrovna moc informací :(
Škoda, že nemůžeš najít ten manuál, docela rád bych si jej pročetl! Já našel jen takové pěkné shrnutí vlastností látky merino http://www.merinoshop.cz/cs/vlastnosti- ... ramaz.html kdyby se někdo chtěl mrknout :-)

Ten Icebreaker 200 v GT co jsem posílal se mi líbí (asi hlavně pro to, že ho docela chválíš) a taky možná pro to, že je za dobrou cenu, nezdá se ti? Necelých 1300 mi přijde super. Co se týče výšky, tak měřím 184cm, klasicky nosím Mko, takže bych i v tomhle případě volil Mko, jen nevím jestli by mi teda nebylo krátké...

No teda! Do Hudy se určitě zastavit můžu a jak jsem koukal na ten summit-trade tak sídlí v Halenkově, což je teda něco! Mě vůbec nenapadlo se zkušenostma, že by zrovna ve Zlíně byla nějaká takováhle firma! Většinou je vše v čechách...

Jen rád, že v tom začínám mít trochu jasněj :-) Teď jen jak to dokončit, jestli zajít do toho Hudy a něco po zkoušet, a nebo objednat to Icebreaker 200 v GT dokud je ještě na skladě! Mě se za ty peníze zdá být opravdu dobré!

Ještě jeden dotaz! Všude se uvádí, že vlna schne dýl než syntetika, ale o kolik? Dýl než třeba bavlněné tričko? Ale přece i kdyby bylo mokré (voda) a prostě neuschlo, dal si ho na sebe bude po chvíli hřát, nebo ne?
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od goral »

Ten Devold manual byval primo na webu a po redesignu to nejak stahli. Urcite to bude jeste v nejakem papirovem katalogu, ale bohuzel nemam nic po ruce. Prave ta byly i informace o gramazich atd. Zkus napsat do northtrapers, treba daji nejake dalsi info.
On ve finale skoro nikdo nedava poradny informace. Ani IB.

S velikosti neporadim, ale proste to zkus kdyz mas tu moznost ;)

1300 penez za GT se da, stavaji vetsinou kolem 1900,-

Ke schnuti: tezko rict nejaky cisla. Nikdy jsem to nestopoval a pochybuju ze by na to byly tabulky.
Schne to subjektivne tak stejne jako bavlna (mozna trosku lip) -zadny zazrak. Ale vyhoda je, ze kdyz je to vlhky, tak to hreje. Takze v zasade ani na tele necitis, ze ses mokrej (nestudi to). Samozrejme kdyz je to durch promoceny, pocit studeni se dostavi (coz ale u vseho).
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

mohl by nekdo porovnat materialy polartec 200 vs. tecnopile 200?
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

mam dotaz, dochazi vlivem stari-pouzivani k degradaci tepelných vlastnosti u termopradla z umelotin(vytahani je mi jasne)? nemyslim ted zateplovaci kusy oblecni (syntetika, peri), ale ruzne strecove flisky.
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od Terminated Account »

Každá "fliska" časem stárne. Z vnitřní strany žmolkovatí. Ztrácí objem (nadýchanost) a tím pádem i izolační vlastnosti. Je to individuální. Rozdíl je nejlépe vidět, když dáš vedle sebe novou a používanou ze stejného materiálu. Ztráta vlastností, ale není nijak dramatická.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

to jsem potreboval vedet. diky
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od Terminated Account »

Není vůbec zač. Ještě bych dodal že běžná fliska z tržnice nesnese moc porovnání s materiály jako Polartec. To platí pro hmotnost, izolační vlastnosti i životnost. Nicméně i na tržnici se prodávají skvělé věci za mrzký peníz. Chce to ale mít přehled a pečlivě vybrat.
Uživatelský avatar
Rainier Wolfcastle
Příspěvky: 1607
Registrován: 30.01.2011 14:33

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od Rainier Wolfcastle »

jj to je mi jasny. ono když si clovek pohlida akce, daji se i z poalrtecu koupit zajimave věci za zajimave peníze. viz napr zajo, pinguin...
jameson363
Příspěvky: 633
Registrován: 29.12.2012 0:02
Pohlaví: muž

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od jameson363 »

Jo, souhlasim s MacGyverem, fleesky starnou, me prijde ze vypelichavaj, hlavne v namahanych partiich. Nicmene u origo Polartecu ci jinych znackovych materialu to neni nijak dramaticke. Zalezi na pouziti, ale vic bych se bal, ze odejde zip. Ja treba mam jednu fleece mikinu, vyrobce Patagonia, jeste oldschool Made in USA, origo Polartec Classic 200, mam ji uz mozna 20 let poslanou kdysi v 90. letech z USA, nosena celkem pravidlne prace/outdoor, drzi furt v pohode i kdyz mistama uz vypelichava, ne uplne, ale objem materialu se tenci. To same fleeska od Arcteryxu, taktez Polartec Classic 200 a po intenzivnim noseni 5 let je v namahanejch partiich taky zeslabena. Bohuzel uz odesel zip. Co by stejny cas a namahani udelalo s levnejma fleeskama nechci radsi vedet. A taky mi prijde, ze stejne jako treba ponozky ten fleece casem lehce tvrdne. Ne nijak extremne, ale neni to tak heboucke jako nove.
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od štaflík »

Mám prastarou fleece (200+, nevím přesně) z dřevních dob Humi, kdy šili vše v Čechách a její životnost byla neuvěřitelná. Kupoval jsem jí někdy 97/98 a do roku cca 2010 fakt hodně hřála. Nošená velmi.
Měl bych dotaz: merino od Aclima -funkční trička Woolnet a Hotwool (200-230), hodí se jako 1. vrstva v chladu? Na to hodit těžší fleece či US level-2 fleece?
Uživatelský avatar
Terminated Account
Příspěvky: 3761
Registrován: 19.08.2011 9:42

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od Terminated Account »

Jednoznačně :yes
Uživatelský avatar
štaflík
Příspěvky: 4381
Registrován: 01.02.2012 12:08
Bydliště: Sudéta

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od štaflík »

Díky pane. :)
saman
Příspěvky: 3
Registrován: 24.04.2015 12:15
Pohlaví: muž

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od saman »

Zdravím.
Našel by se někdo, kdo pozná co je to za "zelené triko"? Myslím tím značku, název či cokoli podle čeho by se dalo najít ideálně v nějakém eshopu.
Přílohy
triko.jpg
Lunochod
Příspěvky: 78
Registrován: 27.08.2012 3:11

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od Lunochod »

saman
Příspěvky: 3
Registrován: 24.04.2015 12:15
Pohlaví: muž

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od saman »

Díky moc!
Uživatelský avatar
goral
Příspěvky: 1410
Registrován: 01.07.2011 23:53
Bydliště: Morava!

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od goral »

v cr seznes jen civilni verzi (cerno-oranzova), ael velikosti jsou stejny ;)
A jestli to za ty penize stoji, to si musis odpovedet sam...
"The era of procrastination, of half-measures, of soothing and baffling expedients, of delays, is coming to a close. In its place we are entering a period of consequences."
martina3
Příspěvky: 1
Registrován: 23.07.2015 14:42

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od martina3 »

Čavec. Mám koupené dámské kraťasy od Buziman.
Opravdu jsou moc příjemné na nošení i delší sezení. Nesvědí v nich řiť. ;)

Spam. Ban. Fab
PetrNovak72
Příspěvky: 156
Registrován: 05.04.2015 14:05

Re: Jaké termoprádlo?

Příspěvek od PetrNovak72 »

jak je na tom ted Devold expedition? četl jsem nějaký nářky že kvalita už je o ničem..
uvažuju o něčem na zimu-sezení jako první vrstvu..

když v tom půjdu volným krokem 2 km, uvařím se?( v -10 třeba)
Odpovědět